Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το theme του dusk το έχω τιμήσει πολλές φορές, αλλά σε αυτό του xda shudown προσωπικά έχω πει όχι εδώ και πολύ καιρό τώρα.

 

Προτιμήσεις είναι αυτές και το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό, μετά το προηγούμενο που είχε άσπρο φόντο είπα να το "μαυρίσω λίγο" :lol:

Πάντως τη δουλειά του την κάνει.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Λοιπόν έχουμε και λέμε, πήρα το ΗD2 πριν 5 μέρες. Γενικά είμαι noob στα WM phones και θέλω κάποια βοήθεια. Το forum είναι αρκετά καλό, απλά εγώ δεν έχω μπει στο γενικό νόημα νομίζω! :Pp

Κατ'αρχην, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο εξης ερώτημα. Έχω το κλασσικό (όπως κατάλαβα) πρόβλημα με τα sms, ξέρετε αυτό που δεν μπορείς να στείλεις μνμ παρά μόνο αν το κλείσεις και το ξανανοίξεις...Στο κινητό μου είναι εγκατεστημένη η RAM από την ΗTC (δεν την πείραξα), αν εγκαταστήσω την 1.66 θα αντιμετωπίσω το πρόβλημα η είναι ξεχωριστό το ένα από το άλλο και πρέπει να βάλω και το hotfix?

Link to comment
Share on other sites

H 1.66 υπάρχει και ελληνική όπως λέει στην αρχή του forum ε? Αν κάνω καμιά πατατιά παίζει να μπλοκάρω το κινητό μου? Γτ διάβασα τα βήματα και ελπίζω να τα καταφέρω.. Όπως σου ειπα είμαι λίγο noob, αλλά είναι μέχρι να πιάσω τη γενική ιδέα! :Pp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο πρώτο post υπάρχει το link για να την κατεβάσεις από την HTC Hellas. Προχώρα άφοβα ακολουθώντας τα βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H 1.66 υπάρχει και ελληνική όπως λέει στην αρχή του forum ε? Αν κάνω καμιά πατατιά παίζει να μπλοκάρω το κινητό μου? Γτ διάβασα τα βήματα και ελπίζω να τα καταφέρω.. Όπως σου ειπα είμαι λίγο noob, αλλά είναι μέχρι να πιάσω τη γενική ιδέα! :Pp

 

προχωρα φιλε και εγω στο ιδιο επιπεδο με εσενα ημουν και το μεσημερι την εκανα την αναβαθμιση και ολα οκ.μιση ωριτσα και σε οδηγει αυτο .αρκει σου λεει να ειναι φορτισμενη η συσκευη και μην κοψεις την διαδικασια στην μεση:D

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Eλληνικό. Επίσης 1-2 ερωτησούλες ακόμα.. Αν επιλέξεις europe1,europe2 παίζει ρόλο? Αν συνδέσω το κινητό στο pc και φορτίζει υπάρχει πρόβλημα? πρεπει να το βγάλω απο την επιλογή αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eλληνικό. Επίσης 1-2 ερωτησούλες ακόμα.. Αν επιλέξεις europe1,europe2 παίζει ρόλο? Αν συνδέσω το κινητό στο pc και φορτίζει υπάρχει πρόβλημα? πρεπει να το βγάλω απο την επιλογή αυτό?

 

Από όπου και να το κατεβάσεις το ίδιο πράγμα είναι. Άστο να φορτίζει, μην κάνεις τίποτα παραπάνω ούτε παρακάτω από αυτά που λένε οι οδηγίες όταν τρέχεις το exe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προχωρα φιλε και εγω στο ιδιο επιπεδο με εσενα ημουν και το μεσημερι την εκανα την αναβαθμιση και ολα οκ.μιση ωριτσα και σε οδηγει αυτο .αρκει σου λεει να ειναι φορτισμενη η συσκευη και μην κοψεις την διαδικασια στην μεση:D

 

Είσαι και εσύ τόσο άσχετος όσο εγώ? Ρωτάω για να πάρω θάρρος!

Ευχαριστώ για την βοήθεια athanaso. Θα επικοινωνήσω αύριο με νέες φυσικά ερωτήσεις...

Να σου δείξω ένα link με κάτι θήκες και μία μπαταρία extra να μου πεις αν είναι οκ? Για την θήκη δεν με νοιάζει τόσο πολύ, για την μπαταρία ρωτάω περισσότερο..

http://cgi.ebay.com/19in1-Case-Battery-Accessory-Bundle-for-HTC-HD2-LEO-NEW_W0QQitemZ220540321520QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item33593a3ef0

Κάτι τέτοιο θα ήταν παρατραβηγμένο???????

Link to comment
Share on other sites

Γηράσκω, αεί διδσκόμενος!!!!!

 

Ευχαριστώ;)

Mπορείς με το ppc pim backup που αναφέρθηκε ήδη να κάνεις backup το call log σου μια φορά την ημέρα και και όταν θέλεις να κάνεις restore υπάρχει επιλογή που λέει είτε να προσθέσεις τα call log στα ήδη υπάρχοντα,είτε να βάλει μόνο αυτά από το backup.Οπότε με αυτόν τον τρόπο μπορείς ανά πάσα στιγμή να έχεις το call log οποιαδήποτε ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι τέτοιο θα ήταν παρατραβηγμένο???????

 

Εάν τα χρειάζεσαι όλα δεν είναι παρατραβηγμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, γτ θέλω να το χρησιμοποιώ και για GPS, γτ μου χρειάζεται.. Για την μπαταρία φαντάζομαι δεν θα έχεις καμία ένσταση ε?
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω μολις πηρα τον λεοντα και λεω να του περασω την 1,66ROM ELL!Χρειαζεται να περασω και τα hot fixes?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας ρωτησω μολις πηρα τον λεοντα και λεω να του περασω την 1,66ROM ELL!Χρειαζεται να περασω και τα hot fixes?

 

Ακριβώς πιο πάνω συζητάμε το ίδιο πράγμα. Βάλε την 1.66, τα fixes δεν χρειάζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω αυτά "HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\0000101a..." κλπ. ποιο προγραμμα πρέπει να εχω?
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω αυτά "HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\0000101a..." κλπ. ποιο προγραμμα πρέπει να εχω?

 

εναν registry editor...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει κι εγω ο καημενος την topix 1.2 τις τελευταιες μερες αλλα οποτε κανω restore τα pim απο spb full backup (επιλεγοντας μονο pim) που πηρα απο τη μαμα 1.48, ολο το sense γινεται παααρα πολυ αργο σε σημειο που να πατας σε ενα μνμ και να σου ανοιγει η οθονη (με ολο το ιστορικο μνματων με τη συγκακριμενη επαφη ) μετα απο 2 sec..

 

θεορωντας οτι μπορει να φταιει το spb, αφου εκανα restore τα pim με το spb, στη συνεχεια πηρα backup με το pimbackup, εκανα για πολλοστη φορα hard reset, εκανα restore απο το pimbackup που ειχα παρει πριν απο λιγο, αλλα και παλι σερνεται του θανατα

 

εχετε καμια ιδεα η να συμβουλευτω τον Χορταρεα??? :lol:

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είστε εσείς;;; Λίγες ωρίτσες βγήκα έξω για καφεδάκι και το thread πήγε από 404 στην 409 σελίδα. Έλεος πια! :lol:

 

Εμένα η συσκευασία ήρθε όπως ακριβώς την περιγράφεις (προσεκτικά κομμένη με λεπίδι) αλλά ήταν όλα αχρησιμοποίητα μέσα στο κουτί και το τηλέφωνο εδώ και τρεις μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα (χρησιμοποιώντας και το εξαιρετικό πληκτρολόγιό σου)!:lol:
Μπράβο sb68s, τώρα με καθησύχασες! Να 'σαι καλά. Μάλλον δεν πρέπει να ανησυχούμε, ίσως άλλαξαν το φορτιστή από αγγλικό σε ελληνικό/ευρωπαϊκό. Πάντως δεν μου φάνηκε να είναι χρησιμοποιημένο τίποτα, όλα μύριζαν Ταϊβάν. :D

 

Σ' ευχαριστώ και για τα καλά λόγια για το πληκτρολόγιο. Και σε μένα που το έχω μια βδομάδα παίζει απροβλημάτιστα.

 

Απο expansys.gr. Πλεον δε σε αφηνει απο uk. Πληρωσα με καρτουλα γιατι το ειχα κανει προπαραγγελια.
ΟΚ, κι εγώ με κάρτα πλήρωσα, απλά ρώτησα μήπως με αντικαταβολή στέλνουν τα σφραγισμένα και με κάρτα τα ανοιγμένα (για ευνόητους λόγους)... ;) Δεν νομίζω να κάνει τέτοιες λαμογιές η eXpansys γιατί είναι σοβαρή εταιρία, αλλά μου πέρασε απ' το μυαλό γιαυτό ρώτησα.

 

δυστυχως εχω παραλαβει παλιοτερα και εγω ενα τηλ απο expancys gr ανοιχτο και ειχα χαλαστει ασχημα...τους το ειχα πει,αλλα δεν ειχαν ιδεα....

μου ειπαν αν ειχα οποιονδηποτε ενδοιασμο,να τους το εστελνα πισω ...αλλα δεν ειδα τπτ μεμπτο στο πακετο και το κρατησα(μερικες ωρες....το πουλησα και πηρα αλλο :lol:) ειναι ψυχολογικο καθαρα θεμα....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα Δημήτρη, κι εγώ έτσι είμαι γιαυτό και ξενέρωσα όταν το είδα ανοιγμένο. Τι να κάνουμε, αφού δουλεύει OK και δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι πάνω του θα το κρατήσω κι ό,τι γίνει.

 

BTW, ευχαριστούμε για τις ρυθμίσεις του Opera! :up:

 

Σχετικά με το θέμα ανοιγμένου κουτιού σε παραγγελίες από expansys:

 

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι αρχικά η συσκευή να ερχόταν με αγγλικό βύσμα (εξ'ου και αγγλική έκδοση) για τη φόρτιση και να το ανοίγουν για να βάλουν το αντίστοιχο ευρωπαϊκό.

 

Στο Touch Diamond που είχα αγοράσει (με ομαδική αγορά) από expansys, είχαν ανοίξει το κουτί για να βάλουν μέσα τον ευρωπαϊκό αντάπτορα για το αγγλικό βύσμα φόρτισης που είχε μέσα.

 

Κι εγώ από expansys το αγόρασα, αλλά δεν ήταν κομμένη η ταινία ασφαλείας, ήταν όμως ξεκολλημένη. Τα πάντα στο εσωτερικό ήταν άθικτα στις συσκευασίες τους.

Ναι, κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ ότι παίχτηκε.

 

Η δικιά σου είναι class 6 και βρίσκεις σχετικά εύκολα πλέον. Ο φίλος EchiDNA μιλάει για ανακοίνωση εμφάνισης class 10, κάτι πρωτόγνωρο για τα δεδομένα.
Τι λέτε ρε 'σεις; Φτάσανε σε Class 10; :w00t:

Κι εγώ που νόμιζα ότι με την 16 GB Class 4 ήμουν γίγαντας...

Δεν ήξερα ότι οι Class 6 είναι τόσο διαδεδομένες πλέον. Μάλλον έχω χάσει επεισόδια...

Πάντως και η τεσσάρα παίζει μια χαρά με το Leo.

 

Το δικό μου ήρθε με σφραγίδα, η οποία όμως δεν κόπηκε όταν το άνοιξα αλλά ξεκόλησε σαν να ήταν φρεσκοκολημένη. Μέσα στην συσκευασία υπήρχε και αχρησιμοποίητη αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC. Πάντως 15 μέρες, η συσκευή λειτουργεί απροβλημάτιστα και είναι αψεγάδιαστη.
Εύκολα ξεκόλλησε κι εμένα όντως ( το πήρα από Vodafone όμως ) αλλά δεν θα έπρεπε να είναι ανοιχτό με κοπίδι απ όπου και να το πήρες..

Και το HD2 που έχω και το HERO έχουν ανταλλακτική αυτοκόλλητη αυθεντική σφραγίδα της HTC..

Τρελό αυτό με τη σφραγίδα μέσα στο κουτί ε; Παράξενα πράγματα. Για να έχουν τέτοιες σφραγίδες σημαίνει ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε αν και τα σφραγισμένα είναι τελικά re-sealed...

 

Εγώ πάλι κατέληξα σε πιο manila μορφή!!! :lol:

Όμορφο! Δένει ωραία με το υπόλοιπο Manila! Thanks!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...