Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για να αλλάξω αυτά "HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\0000101a..." κλπ. ποιο προγραμμα πρέπει να εχω?

 

http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει κι εγω ο καημενος την topix 1.2 τις τελευταιες μερες αλλα οποτε κανω restore τα pim απο spb full backup (επιλεγοντας μονο pim) που πηρα απο τη μαμα 1.48, ολο το sense γινεται παααρα πολυ αργο σε σημειο που να πατας σε ενα μνμ και να σου ανοιγει η οθονη (με ολο το ιστορικο μνματων με τη συγκακριμενη επαφη ) μετα απο 2 sec..

 

θεορωντας οτι μπορει να φταιει το spb, αφου εκανα restore τα pim με το spb, στη συνεχεια πηρα backup με το pimbackup, εκανα για πολλοστη φορα hard reset, εκανα restore απο το pimbackup που ειχα παρει πριν απο λιγο, αλλα και παλι σερνεται του θανατα

 

εχετε καμια ιδεα η να συμβουλευτω τον Χορταρεα??? :lol:

 

αποκλειεται Γιωργο να φταιει το spb!εγω ετσι γυρναω το pim μου σε καθε νεα ρομ και ΠOTE δεν ειχα προβλημα!

 

εχεις την σωστη εκδοση του spb backup ?2.1.0

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ athanaso77!Είσαι ο καλύτερος.Με έχεις ήδη βοηθήσει αρκετά!Ευχαριστλω για όλα και λίγο υπομονή μαζι μου μέχρι να πάρω τα πάνω μου!Είμαι ακόμα καινούριος με το συγκεκριμένο και καταλαβαίνεται...θέλω να τα κάνω όλα με την πρώτη!!!Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται Γιωργο να φταιει το spb!εγω ετσι γυρναω το pim μου σε καθε νεα ρομ και ΠOTE δεν ειχα προβλημα!

 

εχεις την σωστη εκδοση του spb backup ?2.1.0

 

ναι Δημητρη, εχω την v2.1.0 built 3536

τι να φταιει αραγε??

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

ναι Δημητρη, εχω την v2.1.0 built 3536

τι να φταιει αραγε??

 

 

προσπαθω να βρω τι κανεις λαθος....στο μονο που παει το μυαλο μου,ειναι οτι ενα λαθος backup παντα κουβαλαει τα προβληματα μαζι του...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω τι κανεις λαθος....στο μονο που παει το μυαλο μου,ειναι οτι ενα λαθος backup παντα κουβαλαει τα προβληματα μαζι του...

 

λες να παρω απο καποιο παλιοτερο backup του spb τα pim???

ξερω γω μηπως στο τελευταιο εγινε κανα μπερδεμα!

εχω γυρο στα 10 διαφορετικα που εχω κανει κατα καιρους....

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

λες να παρω απο καποιο παλιοτερο backup του spb τα pim???

ξερω γω μηπως στο τελευταιο εγινε κανα μπερδεμα!

εχω γυρο στα 10 διαφορετικα που εχω κανει κατα καιρους....

 

 

 

δεν πιστευω μαζι με το pim να παιρνεις κ mail backup?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω μαζι με το pim να παιρνεις κ mail backup?

 

βασικα νομιζω δεν ημουν αρκετα ακριβης

οταν πιο πανω ελεγα pim, εννοουσα pim + text msgs (χωρις μαιλ)

 

τωα δοκιμαζω παλιοτερα backup κι ο θεος βοηθος

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή που κάνει το εξής. Γράφοντας μια σημείωση να μπορεί να στην εμφανίσει σαν ανάμνηση στο Today. Υπάρχει κάτι τέτοιο για το LEO?

Στο παλιό μου κινητό (ένα Sony Ericsson με Symbian) γινότανε και με είχε βολέψει πολύ...

 

Επίσης για backup πριν την αλλαγή της rom ποιό πρόγραμμα θεωρείτε καλύτερο?

 

,Χρήστος

 

Γιάννη ξέρεις τίποτα γι' αυτά?

 

Αύριο θα περάσω και γω τη νέα official.. :)

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

βασικα νομιζω δεν ημουν αρκετα ακριβης

οταν πιο πανω ελεγα pim, εννοουσα pim + text msgs (χωρις μαιλ)

 

τωα δοκιμαζω παλιοτερα backup κι ο θεος βοηθος

 

 

καλημερα παιδια:)

 

Γιωργο αυτο φταιει,μην παιδευεσαι αλλο!

 

οταν λεμε pim ενοουμε μονο pim! δεν προκειται να σου γυρισει σωστο backup αν εχεις μηνυματα,μειλ κλπ μαζι!

 

καπως ετσι ξεκινανε τα περισσοτερα προβληματα κ μετα τα βαζουν με τους developers και τις ρομ τους;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι παραπάνω ύπνο για το καλό όλων. Δεν μπορεί τελευταίο μήνυμα πριν τον ύπνο 02.32 και πρώτο το πρωί 07.32:!::dizzy:

Καλημέρα Τάκης

 

 

 

καλημερα Τακη :)

 

φιλε μου το ξυπνητηρι χτυπαει αυτην την βδομαδα που δουλευω πρωι,στις 5....

 

την ωρα που ποσταρα το μηνυμα ημουν ηδη 1.30 ωρα στην δουλεια...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δημητρη εβαλα την τοπιχ 1.2. Δεν μπορω να βρω πουθενα συντομευση call history να την βαλω στα quick links. Σε ενα screenshot του echidna λιγες σελιδες πιο πισω εχει το call history στην αρχικη σελιδα κατω απο το ημερολογιο. Αυτο πως γινεται?

Ευχαριστω.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Για να περασω το HSPL με windows 7, συνδεω το τηλεφωνο με activesync πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις πριν τρεξω το exe του HSPL?

Καναμε καποιες ρυθμισεις παλια αλλα δεν τις θυμαμαι, υπαρχει καπου οδηγος;

 

εδω δεν βρηκα κατι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα! Μόλις πέρασα την 1.66 WWE σε Αγγλικό HD2 (από την 1.43) και η συσκευή πετάει πραγματικά, συγκριτικά με πριν (αλλά αυτό το ξέρατε ήδη). Το ερώτημά μου είναι τι τελικά παραπάνω προσφέρουν οι cooked ROMs από την 1.66; Είναι πράγματι - αντικειμενικά - τόσο φοβερές οι διαφορές (στην απόδοση, δε με ενδιαφέρουν τα διάφορα gimmicks), ή πιο πολύ αλλάζετε/δοκιμάζετε ROMs "σε δουλειά να βρισκόμαστε αφού μας δίνεται η δυνατότητα" και γιατί "έτσι μας αρέσει καλύτερα";
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δημητρη εβαλα την τοπιχ 1.2. Δεν μπορω να βρω πουθενα συντομευση call history να την βαλω στα quick links. Σε ενα screenshot του echidna λιγες σελιδες πιο πισω εχει το call history στην αρχικη σελιδα κατω απο το ημερολογιο. Αυτο πως γινεται?

Ευχαριστω.

 

αυτο λες ?

 

Παιδιά, καλημέρα! Μόλις πέρασα την 1.66 WWE σε Αγγλικό HD2 (από την 1.43) και η συσκευή πετάει πραγματικά, συγκριτικά με πριν (αλλά αυτό το ξέρατε ήδη). Το ερώτημά μου είναι τι τελικά παραπάνω προσφέρουν οι cooked ROMs από την 1.66; Είναι πράγματι - αντικειμενικά - τόσο φοβερές οι διαφορές (στην απόδοση, δε με ενδιαφέρουν τα διάφορα gimmicks), ή πιο πολύ αλλάζετε/δοκιμάζετε ROMs "σε δουλειά να βρισκόμαστε αφού μας δίνεται η δυνατότητα" και γιατί "έτσι μας αρέσει καλύτερα";

 

πρεπει να δοκιμασεις μονος σου φιλε μου για να εχεις γνωμη ;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο VNP και ειχα επισης αγορασει πριν απο χρονια το HTC Artemis.

Φαινεται σοβαρο μαγαζι και στο στελνουν και με αντικαταβολη αν δεν μενεις κοντα.

Η συσκευασια του ηταν απειραχτη.

 

Τελείωσε. Η παρατήρησή σου αρκεί ! ΤΕΛΟΣ. Το αγοράζω απο VnP ! Thanks!!!;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zaharakis, βλέποντας το screenshot σου, παρατήρησα 5 (αντί για 3) εικονίδια/συντομεύσεις σε κάθε σειρά της αρχικής σου οθόνης. Πώς γίνεται αυτό (με κάποιο cabάκι);

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..

Εχω παρει απο marketplace το spb shell 3.6..

Υπαρχει η δυνατοτητα να παω απο spbσε htc sense που ηταν πριν χωρις να το κανω uninstal ;;

Δεν μου διαβαζει τα σμσ στο spb παρα μονο να κανω την προβολη τους απλη η κατι τετοιο αν θυμαμαι..και για,να παω στο htc sense κανω uninsral και παλι download απο marketplace για να εχω το περιβαλον spb!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φίλε zaharakis, βλέποντας το screenshot σου, παρατήρησα 5 (αντί για 3) εικονίδια/συντομεύσεις σε κάθε σειρά της αρχικής σου οθόνης. Πώς γίνεται αυτό (με κάποιο cabάκι);

Ευχαριστώ!

στην πρωτη σελιδα θα δεις το 25 shortcuts for Manila 2.5 κατεβασε το και βαλτο εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δημητρη εβαλα την τοπιχ 1.2. Δεν μπορω να βρω πουθενα συντομευση call history να την βαλω στα quick links. Σε ενα screenshot του echidna λιγες σελιδες πιο πισω εχει το call history στην αρχικη σελιδα κατω απο το ημερολογιο. Αυτο πως γινεται?

Ευχαριστω.

Για να βάλεις το Call History θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο λες ?

 

 

 

πρεπει να δοκιμασεις μονος σου φιλε μου για να εχεις γνωμη ;)

 

Στη ρομ 1.66 ειχε ενα quicklink για call history το οποιο με βολευε και το ειχα στις συντομευσεις. Στην 1.2 δεν το βρισκω πουθενα...

Ο φιλος echidna χρησιμοποιει απο οσο εψαξα και βρηκα το cookie home tab 1.5 το οποιο προσθετει τo call history στην home screen...Ειναι αξιολογη εφαρμογη καθως προσθετει πολλα ακομα ενδιαφεροντα πραγματα στο manila....

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..

Εχω παρει απο marketplace το spb shell 3.6..

Υπαρχει η δυνατοτητα να παω απο spbσε htc sense που ηταν πριν χωρις να το κανω uninstal ;;

Δεν μου διαβαζει τα σμσ στο spb παρα μονο να κανω την προβολη τους απλη η κατι τετοιο αν θυμαμαι..και για,να παω στο htc sense κανω uninsral και παλι download απο marketplace για να εχω το περιβαλον spb!

 

Γίνεται ως εξής:

Πήγαινε στο φάκελο windows/startup και σβήσε το εικονίδιο του spb shell

Πήγαινε στις ρυθμίσεις >σήμερα και επέλεξε το htc sence.

Κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή σου και όταν ανοίξει δεν θα εμφανιστεί αυτόματα το spb shell.

Από εκεί και πέρα, μπορείς να αλλάζεις από sence σε spb από τις ρυθμίσεις>σήμερα + επανεκκίνηση της συσκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες τα link στο xda για την topix 1.2 μου εχουν σπασει τα νευρα δεν κανει extract με τιποτα,την εχει ανεβασει καποιος rs??

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...