Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν απατώμαι σε ρωτάει για επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση. Καλά κάνεις όμως και το επισημαίνεις. ;)

 

 

Γιάννη από τα πολλά που έχω εγκαταστήσει και απεγκαταστήσει ούτε θυμάμαι τα χαρακτηριστικά τους .

 

Τι να μας κάνουνε μετά τα wp7 .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να μας κάνουνε μετά τα wp7 .

 

Τα WP7 είναι για τηλέφωνα, τα WM6.5 είναι για PDA. Αυτό τα λέει όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το hd2 μπορεί να μας βολεύει στο android που έχει capacitive screen αλλά στα wm σαν pda, νομίζω πως έχει κάποια μικρά θεματάκια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε... γιαυτό έχει φροντίσει η HTC. Χωρίς αυτήν τα windows mobile θα ήταν αδύνατο να συνυπάρχουν με την capacitive οθόνη του HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά μόλις φύγεις από το sense ή προσπαθήσεις να τρέξεις κάποιο παλιότερο πρόγραμμα με εκείνα τα μικρά κουτάκια που φτιάχτηκαν για χρήση με γραφίδα,αρχίζει και σπάει νεύρα η οθόνη.Οχι ότι με χαλάει τώρα που τρέχω android αλλά πριν 1 χρόνο που δε φανταζόμουν ότι θα έτρεχα άλλο λειτουργικό,προσωπικά με είχε ξενερώσει κάπως αυτό το "πρόβλημα".
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα πισω σημερα. το προιν μπρικαρισμενο δουλευει απλα ΑΨΟΓΑ!!!

 

εκανα καλη δουλια ο τυπος!! μου φορτοσε κ κατευθιαν ΟΜΕΓΑ πανο κ ολα καλα!!

 

100Ευρος αλλα ας προσεχα! χεχε

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα πισω σημερα. το προιν μπρικαρισμενο δουλευει απλα ΑΨΟΓΑ!!!

 

εκανα καλη δουλια ο τυπος!! μου φορτοσε κ κατευθιαν ΟΜΕΓΑ πανο κ ολα καλα!!

 

100Ευρος αλλα ας προσεχα! χεχε

 

Ωραίος να τα χαίρεσαι και τα δυο.

Με Omega ε...σωστός ο τύπος

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος να τα χαίρεσαι και τα δυο.

Με Omega ε...σωστός ο τύπος

 

eυχαριστω!!

ενταξη το ενα παει για πουλημα ετσι κ αλλιος τι να τα κανω κ τα 2!!

αν ηθελα το εστελνα κ πισο αμερικη αυτο που χαλασα βρικα ενα καλο πολιτη ο οποιος μου εχει στιλει ειδη πισω τα λεφτα με το που τον ειπα οτι χαλασε.. αλλα λεω αν μπορεσω να το φτιαξω θα το κανω μην βρει καναν μπελα αυτος αν το στιλει πισω στην αιτερια κ τορα απλα θα του επιστρεψω τα χρηματα!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον παιδια το πηρα πισω σημερα. το προιν μπρικαρισμενο δουλευει απλα ΑΨΟΓΑ!!!

 

εκανα καλη δουλια ο τυπος!! μου φορτοσε κ κατευθιαν ΟΜΕΓΑ πανο κ ολα καλα!!

 

100Ευρος αλλα ας προσεχα! χεχε

 

Θεσσαλονίκη βρίσκεται ο "τεχνικός";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Leo μου, δυστυχώς, τα έπαιξε... :(

 

Χθες στέλνω ένα μήνυμα και το αφήνω δίπλα μου. Κι επειδή αργούσα να πάρω απάντηση, μετά από κανά δεκάλεπτο, το παίρνω να δω τι έγινε. Τίποτα... Παίρνω τηλέφωνο στον αριθμό που είχα στείλει το μήνυμα και δεν χτυπούσε... Μετά από 3-4 προσπάθειες, χάνεται εντελώς το σήμα...:blink: Το βάζω σε flight mode, το ξαναενεργοποιώ, τίποτα... Κάνω restart πάλι τίποτα... Ε πίστεψα ότι ίσως να φταίει η cosmote. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα όμως, συνεχίζει τα ίδια. Δεν πιάνει σήμα με τίποτα, και κάνει και κάτι κουλές επανεκκινήσεις από μόνο του.:confused:

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποψιάζομαι ότι το cht μου την έκανε την πατάτα. Είχα αναφέρει και στο θέμα της omega, περίεργη "συμπεριφορά" του. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποια στιγμη θα ηθελα να παρω το HD2 (το μονο κινητο εκτος Νοκια που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση) θα ηθελα να ρωτησω:

 

Αν παραμεινω με την official ROM τι χανω? δωστε μου ετσι 2-3 παραδειγματα αν μπορειτε:)

 

ρωταω γιατι αυτο το αλισβερίσι με τις custom ROM με ζαλιζει.

 

 

 

*θα τα αφηνα ως εχουν τα WM 6.5

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν παραμεινω με την official ROM τι χανω?

 

 

Είναι για τους ψαγμένους και απαιτητικούς χρήστες οι custom , θα βάλεις το cookie home tab 1.8.5 (που το θεωρώ σε σχέση με το 2.0 πιο ελαφρύ και λιτό) & cht editor και θα υπολείπεσαι σε δέκατα δευτερολέπτου ταχύτητα και ντιζάιν όσο αφορά τα εικονίδια .

 

Εγώ που είμαι στο ψάξιμο για να ξανααγοράσω Leo αυτό θα κάνω μόλις το πάρω .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν παραμεινω με την official ROM τι χανω?

 

Δεν χάνεις τίποτα. Απλά δεν κερδίζεις το κάτι παραπάνω σε ταχύτητα, free rom & ram των custom rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα. Απλά δεν κερδίζεις το κάτι παραπάνω σε ταχύτητα, free rom & ram των custom rom.

 

ενταξει, ετσι κι αλλιως δηλαδη το κινητο πεταει και με καλυπτει 101% χωρις να αλλαξω την official ROM.

 

ευχαριστω πολυ guys, ελπιζω συντομα να επιστρεψω εδω ως κατοχος:)

 

 

Πλέον έτσι όπως είναι τα πράγματα στην βρίσκω κανέναν λόγο να μείνει κάποιος με την επίσημη ρομ.

Με λίγο διάβασμα και λίγη βοήθεια από την πολύ καλη παρέα εδώ και στο topic της omega, θα περάσεις την omega rom του φίλου Γιάννη (Ioathe) και θα ευχαριστηθείς το κινητό σου στο μέγιστο.

Εφόσον υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις την μαμα ρομ όποτε θέλεις, είτε για λόγους εγγύησης, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο, πλέον στο hd2 είναι ασφαλέστατο και μονόδρομος μια custom rom.

Με την omega rom θα εκμεταλλευθείς στο μέγιστο τις δυνατότητες της συσκευής, με πολλές έξτρα και χρήσιμες εφαρμογές που θα σε γλιτώσουν από ψάξιμο. Και το πιο βασικό ότι με το λίγο διάβασμα που θα κάνεις, θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις τι είναι ρομ, ραμ και θα μπεις στο νόημα της λειτουργίας της συσκευής.

Πάρε την συσκευή με το καλό και η παρέα εδώ είναι για ότι χρειαστείς. Όσο υπάρχει τόσο καλή παρέα εδώ, και τόσο καλά παιδιά που πάντοτε βοηθάνε, μην αγχώνεσαι για τίποτα.

Καλημέρα :).

 

 

Να 'σαι καλα αγορι μου, ευχαριστω.

Η αληθεια ειναι πως μονο το HD2 αυτη τη στιγμη ειναι ικανο να με "ξελογιασει" απο το Ν900 που εχω. ειναι και τα 2....."Θεουληδες"!

 

Την καλημερα μου.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποια στιγμη θα ηθελα να παρω το HD2 (το μονο κινητο εκτος Νοκια που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση) θα ηθελα να ρωτησω:

 

Αν παραμεινω με την official ROM τι χανω? δωστε μου ετσι 2-3 παραδειγματα αν μπορειτε:)

 

ρωταω γιατι αυτο το αλισβερίσι με τις custom ROM με ζαλιζει.

 

 

 

*θα τα αφηνα ως εχουν τα WM 6.5

Πλέον έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μείνει κάποιος με την επίσημη ρομ.

Με λίγο διάβασμα και λίγη βοήθεια από την πολύ καλη παρέα εδώ και στο topic της omega, θα περάσεις την omega rom του φίλου Γιάννη (Ioathe) και θα ευχαριστηθείς το κινητό σου στο μέγιστο.

Εφόσον υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις την μαμα ρομ όποτε θέλεις, είτε για λόγους εγγύησης, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο, πλέον στο hd2 είναι ασφαλέστατο και μονόδρομος μια custom rom.

Με την omega rom θα εκμεταλλευθείς στο μέγιστο τις δυνατότητες της συσκευής, με πολλές έξτρα και χρήσιμες εφαρμογές που θα σε γλιτώσουν από ψάξιμο. Και το πιο βασικό ότι με το λίγο διάβασμα που θα κάνεις, θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις τι είναι ρομ, ραμ και θα μπεις στο νόημα της λειτουργίας της συσκευής.

Πάρε την συσκευή με το καλό και η παρέα εδώ είναι για ότι χρειαστείς. Όσο υπάρχει τόσο καλή παρέα εδώ, και τόσο καλά παιδιά που πάντοτε βοηθάνε, μην αγχώνεσαι για τίποτα.

Καλημέρα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάποιον που δεν έχει σχέση με τα windows mobile, δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε για cooked rom. Ανάλογα με το πόσο θα ασχοληθεί, θα έρθουν και οι σχετικές "ανάγκες" για "πειράγματα".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη βρίσκεται ο "τεχνικός";

 

Nαι Σαλονικα.. για πληροφοριες ΠΜ!!

 

αα και μια ερωτηση.... αν βαλω καινουριο ΡΟΜ διαφορετικη απο αυτο που εχω? θα μπορεσω να τουυ ξαναφορτωσω τις ρυθμισης που ειναι αποθηκευμενες? ενοω επαφες σειμιωσης κτλ κτλ? κ επισης πρεπει να το κανω ΦΟΡΜΑΤ πριν βαλω καινουρια ΡΟΜ κανει μεγαλη διαφορα? και μια τελευτεα: οταν κανω HARD RESET h συσκευη σε ποια κατασταση επανερχετε? στην προτη ΡΟΜ την εργοστασιακη η σαυτην που εγκατεστησα τελευτεα?

πολλεσ ερωτησης αλλα απαντιουντε συντομα!! :)))

Edited by greek_lover_69

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Το Leo μου, δυστυχώς, τα έπαιξε... :(

 

Χθες στέλνω ένα μήνυμα και το αφήνω δίπλα μου. Κι επειδή αργούσα να πάρω απάντηση, μετά από κανά δεκάλεπτο, το παίρνω να δω τι έγινε. Τίποτα... Παίρνω τηλέφωνο στον αριθμό που είχα στείλει το μήνυμα και δεν χτυπούσε... Μετά από 3-4 προσπάθειες, χάνεται εντελώς το σήμα...:blink: Το βάζω σε flight mode, το ξαναενεργοποιώ, τίποτα... Κάνω restart πάλι τίποτα... Ε πίστεψα ότι ίσως να φταίει η cosmote. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα όμως, συνεχίζει τα ίδια. Δεν πιάνει σήμα με τίποτα, και κάνει και κάτι κουλές επανεκκινήσεις από μόνο του.:confused:

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποψιάζομαι ότι το cht μου την έκανε την πατάτα. Είχα αναφέρει και στο θέμα της omega, περίεργη "συμπεριφορά" του. :(

με το cht 2.0 εκανε και σ εμενα επανεκκινησεις και κολλουσε με ρομ energy. Το εβγαλα κι εκανα και hard reset κι εκτοτε ειναι οκ με τις επανεκκινησεις.. Δοκιμασε το hard reset ως εσχατη λυση

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα... :mad: Τώρα δουλεύει μια χαρά...

 

Καλό, χρυσό, το cht 2.0, αλλά δεν είναι να το ζορίζεις κιόλας...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό, χρυσό, το cht 2.0, αλλά δεν είναι να το ζορίζεις κιόλας...:rolleyes:

 

Απλά έχει πολλές παραμετροποιήσεις που κάπου χάνεσαι. Αν το στήσεις σωστά... δεν έχεις προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να το στήσω σωστά? Τι θα μπορούσα να κάνω "λάθος"? :O

Θα είχες δει πως το είχα φτιάξει πριν λίγες μέρες. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3502399#post3502399)

Και μου άρεσε πολύ όπως ήταν... Αλλά μάλλον, με τόσες σελίδες, τόσα quick link, μερικά διάφανα να μην φαίνονται, και μερικά widget δεν μπορούσε να τα "σηκώσει" και μου έκανε νερά... :confused:

 

Τόσο καιρό με 3 σελίδες και 2 ή 3 επίπεδα το δούλευα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς να το στήσω σωστά? Τι θα μπορούσα να κάνω "λάθος"? :O

 

Δεν είναι κάτι συγκεκριμένο. Ανάλογα με τη rom ή τη συσκευή, θέλει τα δικά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Επειδη δεν μπορω να παρακολουθω τα νεα συχνα θελω να κανω μια ερωτηση...

Μπορουμε να βαλουμε Android στο HD 2?

Sorry ακυρον...μολις ειδα ενα ολοκληρο θεμα με τα Android οποτε θα κατσω να διαβασω λιγο

:)

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν sandink, θα το έγραφε ξεκάθαρα. Μάλλον στην κάρτα είναι το πρόβλημα. Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις και κάποια άλλη.

ok θα δοκιμασω καποια αλλη εχεις να προτεινεις καποια? . καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok θα δοκιμασω καποια αλλη εχεις να προτεινεις καποια? . καλο βραδυ

 

Μια κανονική sandisk ίσως; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...