Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας, εδω και 3 ημερες βρισκω το κινητο σβησμενο,αφου το εχω αφησει λιγες ωρες αχρησιμοποιητο.Την πρωτη φορα ηταν εντελως νεκρο, σημερα πατουσα τα κουμπια κατω αναβαν μονο αυτα και το κινητο τιποτα.Βγαζω την μπαταρια,την ξαναβαζω και μετα ανοιγει κανονικα.Τι να ειναι εχω ανησυχησει ? Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Κοίταξε αν είναι στη θέση τους οι επαφές της μπαταρίας. Επίσης, καλό θα ήταν να υπήρχε η δυνατότητα να δοκιμάσεις κάποια άλλη μπαταρία. Έχω πάθει κάτι παρόμοιο σε παλαιότερη συσκευή και έφταιγε η μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αν είναι στη θέση τους οι επαφές της μπαταρίας. Επίσης, καλό θα ήταν να υπήρχε η δυνατότητα να δοκιμάσεις κάποια άλλη μπαταρία. Έχω πάθει κάτι παρόμοιο σε παλαιότερη συσκευή και έφταιγε η μπαταρία.

 

παντως για 3 μηνες που το εχω πρωτη φορα τωρα συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως για 3 μηνες που το εχω πρωτη φορα τωρα συμβαινει

 

Δεν λέει κάτι αυτό μια και δεν υπάρχει λογική εξήγηση σε αυτά τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα σε όλους. Η δικιά μου συσκευή HD2 κλείνει αγορασμένη ήδη ένα χρόνο από Vodafone. Γνωρίζετε πόσο διαρκεί η εγγύηση? Και κάτι ακόμα: Την έχω ακόμα αφλασάριστη τη συσκευή. Πρέπει να κάνω κάτι πριν φλασάρω (κάποιο είδος μπακ-απ) ώστε να μπορώ σε περίπτωση που χρειαστεί, να ξαναγυρίσω στην επίσημη Ρομ?

 

Προς ioathe:

Κανε ότι σου πω και θα ειναι οκ η συσκευη!

1. Κανε Task29

2. Βαλε το Radio 2.15.50.14

3. Βαλε την ρομ που θελεις (Omega)

H πιο πανω διαδικασια ειναι 10 λεπτα περιπου.

Και ενημέρωσε με.

 

Αυτή τη διαδικασία θα ακολουθήσω κι εγώ. Μερικές διευκρινήσεις: 1ον)Πριν κάνω task29 δεν χρειάζεται να εγκαταστήσω οποιαδήποτε HSPL έκδοση, έτσι??Ξεκινάω όπως ακριβώς έχω τώρα τη συσκευή μου? 2ον)Από το συγκεκριμένο ποστ που διάβασα κάνοντας task29 περνάμε ταυτόχρονα και όποια radio θέλουμε, ναι?? Δηλ. τα βήματα 1 και 2 που αναφέρεις ioathe είναι σαν να λέμε αλληλοεπικαλυπτόμενα, έτσι???

 

Συγγνώμη αν κούρασα, αλλά είναι μέχρι να... "pop the cherry" του HD2 μου και γ'αυτό είμαι κάπως συγκρατημένος. Μετά δεν θα έχω ενδοιασμούς.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα σε όλους. Η δικιά μου συσκευή HD2 κλείνει αγορασμένη ήδη ένα χρόνο από Vodafone. Γνωρίζετε πόσο διαρκεί η εγγύηση? Και κάτι ακόμα: Την έχω ακόμα αφλασάριστη τη συσκευή. Πρέπει να κάνω κάτι πριν φλασάρω (κάποιο είδος μπακ-απ) ώστε να μπορώ σε περίπτωση που χρειαστεί, να ξαναγυρίσω στην επίσημη Ρομ?

 

Προς ioathe:

 

 

Αυτή τη διαδικασία θα ακολουθήσω κι εγώ. Μερικές διευκρινήσεις: 1ον)Πριν κάνω task29 δεν χρειάζεται να εγκαταστήσω οποιαδήποτε HSPL έκδοση, έτσι??Ξεκινάω όπως ακριβώς έχω τώρα τη συσκευή μου? 2ον)Από το συγκεκριμένο ποστ που διάβασα κάνοντας task29 περνάμε ταυτόχρονα και όποια radio θέλουμε, ναι?? Δηλ. τα βήματα 1 και 2 που αναφέρεις ioathe είναι σαν να λέμε αλληλοεπικαλυπτόμενα, έτσι???

 

Συγγνώμη αν κούρασα, αλλά είναι μέχρι να... "pop the cherry" του HD2 μου και γ'αυτό είμαι κάπως συγκρατημένος. Μετά δεν θα έχω ενδοιασμούς.

 

Ευχαριστώ!

 

Σωστά,

πρώτα βαζεις HSPL,

μετά Task 29 + radio (μπορεις να τα βαλεις μαζι οπως εγραψες!)

και τέλος φλασσαρισμα cooked ρομ

 

Δεν μας κουρασες, ελπιζω να δοκιμασεις την Omega :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συμβαινει και πολυ παραξενο.μονο σε μια επαφη στην οποια εχω βαλει φωτο και ηχο κλησης τις πιο πολλες φορες χτυπαει χωρις ηχο!μονο την δονηση η και καθολου εαν εχω απενεργοποιησει και την δονηση!την εσβησα ,την ξαναδημιουργησα για καποιες φορες χτυπαει κανονικα μετα δεν..

τι μπορει να συμβαινει?εκανα και hard reset

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει athanaso77, βρήκα την σωστή OMEGA XT ROM τελικά και δούλεψαν όλα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) ΤΕΛΕΙΑ. Το HD2 μου αυτή τη στιγμή τρέχει με OMEGA XT V2.0 με C00kies TAB.

 

Κάποιες ερωτήσεις σίγουρα θα μου γεννηθούν οπότε ίσως σας ξαναενοχλήσω έτσι? Ευχαριστώ παιδιά!

 

ΥΓ : Ρε παιδιά, ΤΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ???? ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ !!!!!!! Πώς δεν την είχα βάλει αυτή τη ROM τόσο καιρό! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που δούλεψαν σε αυτό το θαύμα!

 

AAA! να η πρώτη ερώτηση! Πριν με τη μαμά ROM είχα το NODATA για να μην χρεώνομαι απο το GPRS. Τώρα χρειάζεται ??? (ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ)

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
AAA! να η πρώτη ερώτηση! Πριν με τη μαμά ROM είχα το NODATA για να μην χρεώνομαι απο το GPRS. Τώρα χρειάζεται ??? (ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ)

 

To CHT έχει "διακόπτη" (θα το βρεις μέσω του CHT Editor) για να κλείνεις τη δυνατότητα σύνδεσης αλλά και η omega έχει ήδη το Dial up Enabler/Disabler που κάνει την ίδια δουλειά με το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

μου πέρασαν καινούρια μητρική με SPL-3.03.000

Υπάρχει τρόπος να γίνει HSPL;

 

Οκ, το κατάφερα. Επανέφερα παλαιότερη στοκ ρομ και μετά κατά τον γνωστό τρόπο.

Edited by Barfly
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! προσπαθώ να στείλω mail από το hotmail και δε μπορώ να γράψω ελληνικα. ενώ εγώ τα βλέπω μια χαρά τα γράμματα, ο παραλήπτης βλέπει ερωτηματικά αντί για λέξεις. τι μπορεί να φταίει?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα! προσπαθώ να στείλω mail από το hotmail και δε μπορώ να γράψω ελληνικα. ενώ εγώ τα βλέπω μια χαρά τα γράμματα, ο παραλήπτης βλέπει ερωτηματικά αντί για λέξεις. τι μπορεί να φταίει?

 

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Είναι "πειραγμένο";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Είναι "πειραγμένο";

 

του tsipistri χρησιμοποιώ Γιάννη! να βάλω κάποιο άλλο?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι με την τελευταία επίσημη, και αυτό που περιγράφεις ΔΕΝ γίνεται. Εκτός εάν μου ξεφεύγει κάτι...! :O

 

Για να κάνω αυτό που λές χρησιμοποίησα το manila birthday : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

γίνεται και χωρις manila birthday.... outlook και πέρασμα στις επαφες του κινητου τα γενεθλια... στον επόμενο συγχρονισμο θα τα περασει και στο ημερολογιο.... χεεχεχεχεχ

Link to comment
Share on other sites

τελικα update για το προβλημα με την ώρα βγήκε?

Δεν βλεπω κατι στο site της htc.

 

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο από την Htc ακόμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συμβαινει και πολυ παραξενο.μονο σε μια επαφη στην οποια εχω βαλει φωτο και ηχο κλησης τις πιο πολλες φορες χτυπαει χωρις ηχο!μονο την δονηση η και καθολου εαν εχω απενεργοποιησει και την δονηση!την εσβησα ,την ξαναδημιουργησα για καποιες φορες χτυπαει κανονικα μετα δεν..

τι μπορει να συμβαινει?εκανα και hard reset

 

τελικα εφταιγε το ringtone!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, βοηθεια!!!

 

θελω να κανω forward ενα mail με attatcment και αυτο στελνει το mail χωρις το attatchment!!!!

 

για δειτε παρακαλω τις ρυθμισεις σας, γιατι εγω δεν βρισκω κατι!!!

 

υ.γ. yahoo mail

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα update για το προβλημα με την ώρα βγήκε?

Δεν βλεπω κατι στο site της htc.

 

Όχι και απ' ότι φαίνεται... ούτε πρόκειται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιαυτό και εμείς δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιήσουμε για σοβαρή χρήση στο hd2 τα windows mobile :lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, βοηθεια!!!

 

θελω να κανω forward ενα mail με attatcment και αυτο στελνει το mail χωρις το attatchment!!!!

 

για δειτε παρακαλω τις ρυθμισεις σας, γιατι εγω δεν βρισκω κατι!!!

 

υ.γ. yahoo mail

 

 

Το attachment έχει παραληφθεί ολόκληρο από το κινητό ; Αν όχι τότε στο μήνυμα εμφανίζεται απλώς το όνομα του αρχείου χωρίς το περιεχόμενο και βεβαίως δεν μπορεί να προωθηθεί.

 

Στην καρτέλα των μηνυμάτων: Περισσότερα/ Μενού/ Εργαλεία/ Επιλογές/ Yahoo/ Λήψη ρυθμίσεων μεγέθους και στη Λήψη συνημμένων επέλεξε ''Όλα τα συνημμένα".

Link to comment
Share on other sites

τελικα update για το προβλημα με την ώρα βγήκε?

Δεν βλεπω κατι στο site της htc.

Τελικά μονό εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ώρα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μονό εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ώρα:lol:

 

Να παραδόσεις την συσκευή σου στα εργαστήρια του "my phone", όπου θα διαλυθεί εις τα εξ συνετέθει εξαρτήματα για να διεπιστωθεί ο λόγος που δεν έχεις πρόβλημα με την ώρα! :rolleyes::D:lol:

 

Πλέον οι περισσότεροι δεν έχουν.

 

Πραγματικά. Χρησιμοποίησα το destinator εχθές και παραδόξος δεν χάλασε η ώρα! :O

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...