Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα wm στο android γίνεται με το sprite migrate,με τη διαφορά ότι αν έχεις ήδη μηνύματα στο android θα σου τα σβήσει και θα κρατήσει μόνο αυτά από τα windows

Στο android μπορείς με την εφαρμογή sms backup & restore να σώσεις τα μηνύματα σου στην κάρτα μνήμης σε ένα αρχείο xml.To αρχείο αυτό μπορεί να μεταφερθεί σε άλλο android build,μπορεί να διαβαστεί στο pc αλλά δεν έχω βρει τρόπο να περαστεί στην εφαρμογή μηνυμάτων των wm

 

ναι τον τροπο αυτο σχετικα με το android τον γνωριζα ηδη γι αυτο ρωτησα αν γινεται μηπως εγω δεν το εκανα απολυτως σωστα

 

 

Όχι αυτό δεν γίνεται γιατί μιλάμε για δύο διαφορετικά λειτουργικά τα οποία ούτε έχουν σχέση ούτε συνεργάζονται μεταξύ τους.

Και αυτό ισχύει όχι μόνο για τα μηνύματα αλλά και για επαφές, ημερολόγιο κ.τ.λ.

 

Edit :

Αν στα windows mobile συγχρονίζεις αυτόματα επαφές και ημερολόγιο μέσω activesync με το gmail, τότε θεωρητικά μπορείς να έχεις και στο windows mobile και στο android τις ίδιες επαφές και ημερολόγιο.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

 

τις επαφες τις εχω συγχρονισει ετσι αντωνη. τα sms εψαχνα.. σας ευχαριστω παιδια!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται εμένα χωρίς internet και με απενεργοποιημένη την επιλογή ανανέωσης καιρού να μου δίχνει τι καιρό κάνει;

Δε ρωτάω απλά αναφέρω ότι πάνω κάτω μου δίχνει τι καιρό έχει.

 

Αν ανανεωσες πριν λιγες μερες, πρεπει να ειχε κατεβασει και με προβλεψη για επομενες 4-5 μερες. Οποτε καθως περναει ο καιρος αλλαζει μονο του και ισως πεφτει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται εμένα χωρίς internet και με απενεργοποιημένη την επιλογή ανανέωσης καιρού να μου δίχνει τι καιρό κάνει;

Δε ρωτάω απλά αναφέρω ότι πάνω κάτω μου δίχνει τι καιρό έχει.

 

Αν κρινω απο το δικο μου desire που ειχα ρωτησει εδω μου ειχαν πει οτι ενημερωνεται απο τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με την ανανεωση του καιρου στο Sense και με την forthnet. Οταν παω να κανω ενημερωση μεσω του wifi στο σπιτι μου δεν κανει, ενω την αμεσως επομενη στιγμη αν ενεργοποιησω τα data και συνδεθω μεσω vodafone κανει κανονικα. Κανονικα εκανε και σε ενα wifi που βρηκα ανοικτο της otenet σε ενα αλλο σπιτι που πηγα το απογευμα.

 

Εχει κανεις καποιο παρομοιο προβλημα;

Οποιαδηποτε αλλη υπηρεσια ιντερνετ που εχω δοκιμασει λειτουργει κανονικα. Το προβλημα το ειχα και με μια προηγουμενη energy που φορουσα και με το 2.15 radio.

Μου το έκανε και εμένα στα καλά καθούμενα πριν από λίγο καιρό. Το περίεργο είναι ότι ενώ έκανα πριν restore μέσω του SPBBACKUP, το πρόβλημα δεν λυνόταν, οπότε και έκανα για 1η φορά hard reset. Μετά έστρωσε.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του bluetooth από το Wireless Manager και θα βρεις αυτό που σου λέω.

 

(Γιάννης εδώ :rolleyes: )

 

Με μπέρδεψε το ''athanaso'' Γιάννη και υπέθεσα ότι το όνομά σου είναι Θανάσης!:D

Λοιπόν Γιάννη δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος με το bluetooth, αλλά δεν τα κατάφερα!:Πάω στα ''ασύρματα χειριστήρια'' ενώ έχω ενεργοποιημένο το bluetooth. Σε αυτή τη φάση στο πάνω μέρος της οθόνης έχει το εικονίδιο με το ακουστικό. Στη συνέχεια πάω στα ασύρματα χειριστήρια και δεν πατώ το κουμπί ενεργοποίησης-απενεργοποίησης του bluetooth, αλλά το πλαίσιο αριστερά του κουμπιού. Μου ανοίγει μια οθόνη όπου μου δείχνει τη συσκευή bluetooth που έχω. Αν την επιλέξω μου βγάζει ένα εικονίδιο που λέει ''Ανοικτή ακρόαση. Χρησιμοποιήστε αυτή τη συσκευή με ένα ακουστικό ή κιτ αυτοκινήτου για λειτουργία.'' Το κουτάκι που έχει δεξιά είναι μαρκαρισμένο και όταν πατήσω την επιλογή κάτω αριστερά ''ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ'' τότε αλλάζει το εικονίδιο του bluetooth και από το σύμβολο με ακουστικό που έχει γίνεται το απλό σύμβολο του bluetooth. Βάζω μουσική και παίζει μέσω του ηχείου του κινητού και όχι στο ακουστικό.

Αυτά και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός....:O

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα αν καταλαβα καλα ψαχνεις τροπο να ακους μουσικη απο hands free ακουστικο , 2 τροποι υπαρχουν η αγοραζεις bluetooth ακουστικο που να υποστιριζει A2DP stereo λειτουργεια ,η δοκιμασε αυτη την εφαρμογη http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-acbtogglebt.html εγκατασταση στην κεντρικη μνημη soft reset , την ειχα δοκιμασει καποτε στο htc 3470 και ειχε δουλεψει, τοτε δεν ειχα stereo bluetooth ακουστικο, δεν ξερω αν θα δουλεψει στο hd2 δοκιμασε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις καμια καλη εφαρμογη για μετατροπη μοναδων?

υψος,ογκο,ταχυτητα κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις καμια καλη εφαρμογη για μετατροπη μοναδων?

υψος,ογκο,ταχυτητα κτλ..

 

MSS Converter v1.09

Google it ... ;)

 

Μετατρέπει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε ΤΑ ΠΑΝΤΑ. :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις καμια καλη εφαρμογη για μετατροπη μοναδων?

υψος,ογκο,ταχυτητα κτλ..

 

Ωραιο,ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

MSS Converter v1.09

Google it ... ;)

 

Μετατρέπει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε ΤΑ ΠΑΝΤΑ. :p

 

αψογο και πληρεστατο!!! ευχαριστω κι εγω!!:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αψογο και πληρεστατο!!! ευχαριστω κι εγω!!:D

 

πολύ καλό (αν είχε και Ελληνικά θα ήταν τέλειο):cool:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό (αν είχε και Ελληνικά θα ήταν τέλειο):cool:

 

Μπά! Να είσαι σίγουρος ότι εάν είχε Ελληνικά θα μπερδευόσουν περισσότερο…! ;)

 

Έτσι κι αλλιώς με διεθνείς μονάδες έχεις να κάνεις…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας, είχα αγοράσει το κινητό από την Vodafone και μου είχε δώσει δώρο το NDRIVE όπου κι είχα περασμένο στην κάρτα. Κατά λάθος έσβησα τον φάκελο με το αρχείο εγκατάστασης. Που μπορώ να το βρω ξανά; Στο επίσημο site δεν βρήκα από που μπορώ να το κατεβάσω.

 

Help me...

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου, μην ασχολείσαι με το αυτό το πρόγραμμα και εγώ το έχω πετάξει, υπάρχουν κλάσης ανωτέρα προγράμματα πλοήγησης.
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω τα κλειδιά και θέλω να το κάνω εγκατάσταση γιατί θα ταξιδέψω αύριο και το χρειάζομαι.
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας, είχα αγοράσει το κινητό από την Vodafone και μου είχε δώσει δώρο το NDRIVE όπου κι είχα περασμένο στην κάρτα. Κατά λάθος έσβησα τον φάκελο με το αρχείο εγκατάστασης. Που μπορώ να το βρω ξανά; Στο επίσημο site δεν βρήκα από που μπορώ να το κατεβάσω.

 

Help me...

 

Υποθέτω ότι θα μπορέσεις από εδώ:

 

http://www.ndriveweb.com/downloads/file/trial/EEUR/PocketPC/

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να αυξησουμε τα favorite shortcuts στο internet tab του sense?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να αυξησουμε τα favorite shortcuts στο internet tab του sense?

 

Αυτό είναι κάτι που ενδιαφέρει και μένα.

 

No 46

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

Link to comment
Share on other sites

 

Παρα πολυ καλό. Ουτε soft reset δεν χρειάστηκε.

Ευχαριστούμε.

Αν υπήρχε και αντίστοιχη ρύθμιση για το tab πρόσωπα του sense θα ήταν πολυ χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι θα μπορέσεις από εδώ:

 

http://www.ndriveweb.com/downloads/file/trial/EEUR/PocketPC/

 

to ιδιο προβλημα εχω και εγω και η σελιδα δεν δουλευει......

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν υπήρχε και αντίστοιχη ρύθμιση για το tab πρόσωπα του sense θα ήταν πολυ χρήσιμο!

 

Αυτό έχει λυθεί (έμμεσα) με το Co0kies Home Tab με το οποίο μπορείς να βάλεις όσες επαφές θέλεις σε shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό που ανανεώνει να πω ότι είχα ξεχάσει ανοιχτό το WIFI(έκλεβα απο τον γείτονα :ninja:) και έκανε ανανέωση, οπότε τελικά δε ξέρω αν ισχύει ότι κάνει ανανέωση καιρού απο την κεραία.Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε και αντίστοιχη ρύθμιση για το tab πρόσωπα του sense θα ήταν πολυ χρήσιμο!

αυτο σου κανει σιγουρα τη δουλεια σου με το παραπανω

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-avatar.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας, είχα αγοράσει το κινητό από την Vodafone και μου είχε δώσει δώρο το NDRIVE όπου κι είχα περασμένο στην κάρτα. Κατά λάθος έσβησα τον φάκελο με το αρχείο εγκατάστασης. Που μπορώ να το βρω ξανά; Στο επίσημο site δεν βρήκα από που μπορώ να το κατεβάσω.

 

Help me...

 

to ιδιο προβλημα εχω και εγω και η σελιδα δεν δουλευει......

 

 

Τότε λοιπόν, καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη του NDrive στα τηλέφωνα που είναι γραμμένα δίπλα στους κωδικούς ενεργοποίησης.

 

Υπόψιν ότι όσες συσκευές περιείχαν το NDrive, έχουν ταυτόχρονα δωρεάν αναβάθμιση λογισμικού και χαρτών για ένα έτος. Αυτή τη στιγμή οι αναβαθμισμένες εκδόσεις σε ισχύ είναι οι εξής:

 

NDrive: 10.1.15 (1083) H

Χάρτης Ελλάδας: GRC_NT V2.18 - 2010.06

Link to comment
Share on other sites

Τότε λοιπόν, καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη του NDrive στα τηλέφωνα που είναι γραμμένα δίπλα στους κωδικούς ενεργοποίησης.

 

Υπόψιν ότι όσες συσκευές περιείχαν το NDrive, έχουν ταυτόχρονα δωρεάν αναβάθμιση λογισμικού και χαρτών για ένα έτος. Αυτή τη στιγμή οι αναβαθμισμένες εκδόσεις σε ισχύ είναι οι εξής:

 

NDrive: 10.1.15 (1083) H

Χάρτης Ελλάδας: GRC_NT V2.18 - 2010.06

 

ενω ειχα το NDrive οταν παω να το αναβαθμισω μου ζειταει χρηματα.ξερεις κατι? καλημερα ;)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...