Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τα παιχνίδια... δείτε και εδώ.

 

Download link

 

Είναι free.

 

Το Site ζητά το ιmei No της συσκευής . Προσπαθώ να το βάλω αλλά 2 ψηφία πρίν το τέλος δεν με αφήνει να συμπληρώσω τον αριθμό. Το έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το Site ζητά το ιmei No της συσκευής . Προσπαθώ να το βάλω αλλά 2 ψηφία πρίν το τέλος δεν με αφήνει να συμπληρώσω τον αριθμό. Το έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

 

με το download δεν μου ζήτησε , όχι δεν είχα πρόβλημα .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχεις; Είναι σύνηθες αυτό, το αγνοείς.

 

Ευχαριστώ.

Ναι cosmote έχω.

Οκ το αγνοώ, αλλά δεν θα φύγει θα μείνει εκεί?

Link to comment
Share on other sites

με το download δεν μου ζήτησε , όχι δεν είχα πρόβλημα .

 

Είμαι ο μόνος που δεν του δουλεύει το download link; Μου βγάζει 404 Not Found.

 

Αν μπορείτε να πείτε καμιά βοήθεια, έχει καλώς. Αλλιώς δεν χάλασε και ο κόσμος, κυρίως από περιέργεια τα ήθελα, δεν παίζω παιχνίδια.

 

Ένα θεματάκι ακόμα pls...

 

Πριν από κάποιο (δεν θυμάμαι ποιο απ' όλα) hard reset, είχα καταφέρει στον καιρό να μη δείχνει την αυτόματη πόλη που εντοπίζει απ' τις κεραίες ή δεν ξέρω από πού αλλού.

Εγώ βρίσκομαι στο Ηράκλειο και με ενδιαφέρει να βλέπω Ηράκλειο στην οθόνη μου, όχι Γάζι, Αλικαρνασσό κτλ. Είναι αισθητικό το θέμα, καθώς δεν έχουν άλλο καιρό αυτές οι περιοχές γενικά, αλλά δεν μ' αρέσει να βλέπω άλλα μέρη απ' το δικό μου.

Μιλάω για αυτό:

http://i683.photobucket.com/albums/vv198/nasos79_2/tech/HD2/th_2010-09-10_12-12-02-.jpg

Προσπάθησα να την αφαιρέσω την πόλη απ' τη λίστα, αλλά δεν την έχει (την αυτόματη):

http://i683.photobucket.com/albums/vv198/nasos79_2/tech/HD2/th_2010-09-10_12-12-18-.jpg

 

Τέλος, υπάρχει τρόπος εδώ να φαίνεται η Αθήνα (ή ακόμα καλύτερα το Ηράκλειο) και όχι το... Μινσκ;;;

http://i683.photobucket.com/albums/vv198/nasos79_2/tech/HD2/th_2010-09-10_12-11-49-.jpg?t=1284112178

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν από κάποιο (δεν θυμάμαι ποιο απ' όλα) hard reset, είχα καταφέρει στον καιρό να μη δείχνει την αυτόματη πόλη που εντοπίζει απ' τις κεραίες ή δεν ξέρω από πού αλλού.

Εγώ βρίσκομαι στο Ηράκλειο και με ενδιαφέρει να βλέπω Ηράκλειο στην οθόνη μου, όχι Γάζι, Αλικαρνασσό κτλ. Είναι αισθητικό το θέμα, καθώς δεν έχουν άλλο καιρό αυτές οι περιοχές γενικά, αλλά δεν μ' αρέσει να βλέπω άλλα μέρη απ' το δικό μου.

 

Πήγαινε στο tab του καιρού και πρόσθεσε το Ηράκλειο. Κάνε ανανέωση του καιρού και μετά πήγαινε στο ρολόι του Home tab και εκεί επέλεξε Ηράκλειο.

 

Τέλος, υπάρχει τρόπος εδώ να φαίνεται η Αθήνα (ή ακόμα καλύτερα το Ηράκλειο) και όχι το... Μινσκ;;;

 

Να φαίνεται Ηράκλειο όχι. Αθήνα ναι. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -> Ρολόι και Αφυπνίσεις όπου στην ζώνη ώρας θα επιλέξεις GMT+2 Αθήνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@nasos αν έχεις ενεργοποιημένο τον αυτόματο εντοπισμό ,νομίζω μέσω gps σου δείχνει τον καιρό της θέσης που νομίζει ότι βρίσκεσαι (Κοκκίνη Χάνι,Βαθειανός κλπ),αν δεν πέσει μέσα στις συντεταγμένες ή είσαι στα όρια των περιοχών σε πετάει μια από κει μιά από δω .

 

 

και γω δεν έπαιζα αλλά αυτά είναι άλλη φάση ,

 

το download που έδωσε ο @athanaso νομίζω , ποιό πριν χρησιμοποιησα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ποστ απο το XDA διαγραφτηκε. Εαν τα θελετε ακομα κατεβαστε τα απο τα παρακατω λινκ .

Τετρις

Sims 3

NFS SHIFT

Monopoly

 

ΝΑ θυμησω οτι δεν ειναι παρανομα καθως δινονται δωρεαν απο την HTC Dubai

Και τα λινκ δεν τα ανεβασα εγω απλως τα βρηκα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θεός!!!

Δεν χρειάζεται καν η ρύθμιση στο "ρολόι και αφυπνίσεις", έγινε αυτόματα. (και δείχνει Ηράκλειο, χεχε)

Ευχαριστώ πολύ.

 

mimo, τον ενεργοποίησα, τον απενεργοποίησα (τον αυτόματο εννοώ), τα ίδια έκανε μέχρι που ξηγήθηκε ο athanaso77! ;)

Όσο για το link, θα το ξαναψάξω, αν και νομίζω για το ίδιο μιλάμε... Αλλά παίζει και να έχω κάνει (πάλι) πατάτα!

 

Δημήτρη, thanks για τα links, δούλεψαν!!!

(Για να δούμε τι έχουμε εδώ... Χαχα)

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΝΑ θυμησω οτι δεν ειναι παρανομα καθως δινονται δωρεαν απο την HTC Dubai

 

Τότε γιατί διαγράφτηκαν από το xda-devs; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Με ενδιάφερει να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων.

Με ενδιαφέρει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να απορρίπτει κατευθείαν τις κλήσεις με απόκρυψη και κάποιες κλήσεις από συγκεκρικμένους αριθμούς.Ακόμα με ενδιάφερει να μπορεί να απορρίπτει όλες τις κλήσεις που δεν υπάρχουν σαν επαφές στο κινητό μου (sim ή τηλέφωνο). Ας με ενημερώσει κάποιος για το αν υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ή προγράμματα που να κάνουν όλα τα παραπάνω ή μέρος από αυτά και αν είναι free ή με χρέωση. Ακόμα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δίνει τη δυνατότητα το ίδιο να συμβαίνει και με τα μηνύματα.Είναι επείγον.

 

Ειλικρινά ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Με ενδιάφερει να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων.

Με ενδιαφέρει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να απορρίπτει κατευθείαν τις κλήσεις με απόκρυψη και κάποιες κλήσεις από συγκεκρικμένους αριθμούς.Ακόμα με ενδιάφερει να μπορεί να απορρίπτει όλες τις κλήσεις που δεν υπάρχουν σαν επαφές στο κινητό μου (sim ή τηλέφωνο). Ας με ενημερώσει κάποιος για το αν υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ή προγράμματα που να κάνουν όλα τα παραπάνω ή μέρος από αυτά και αν είναι free ή με χρέωση. Ακόμα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δίνει τη δυνατότητα το ίδιο να συμβαίνει και με τα μηνύματα.Είναι επείγον.

 

Ειλικρινά ευχαριστώ εκ των προτέρων

το magicall κανει ολα αυτα που θελεις και ακομα πιο πολλα.

δεν ειναι δωρεαν αλλα αξιζει τα χρηματα της. εκτος και αν την βρεις σε καποιο "μαγαζακι".:X

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το magicall κανει ολα αυτα που θελεις και ακομα πιο πολλα.

δεν ειναι δωρεαν αλλα αξιζει τα χρηματα της. εκτος και αν την βρεις σε καποιο "μαγαζακι".:X

Ευχαριστώ πολύ

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τελευταίο ράδιο, 2.12.50.02.2, αλλά παρατηρώ συνεχώς προβλήματα στη σύνδεσή μου (κόβεται η γραμμή συχνά ή πολύ κακής ποιότητας ήχος στη σύνδεση) και παράξενα χαμηλό σήμα wifi.

Αυτά με την v.13 omega.

Έκανα αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι. Ποιό θεωρείτε το καλύτερο δοκιμασμένο ράδιο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το τελευταίο ράδιο, 2.12.50.02.2, αλλά παρατηρώ συνεχώς προβλήματα στη σύνδεσή μου (κόβεται η γραμμή συχνά ή πολύ κακής ποιότητας ήχος στη σύνδεση) και παράξενα χαμηλό σήμα wifi.

Αυτά με την v.13 omega.

Έκανα αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι. Ποιό θεωρείτε το καλύτερο δοκιμασμένο ράδιο;

 

Εν γένει καλύτερα θεωρούνται τα 2.12 και 2.10. Από εκεί και πέρα θα χρειαστεί να κάνεις τις δοκιμές σου να δεις ποιο ταιριάζει καλύτερα στα δικά σου δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Που μπορώ να βρω το Owner ID της συσκευής χωρίς την προσθήκη όμως ξεχωριστού cab? Διάβασα διάφορα posts αλλά δεν έβγαλα άκρη.Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος.

 

A)

Πήγα Start>Settings>About phone>Phone identity> Εκεί εχει 2 επιλογές 1)Phone name & 2) Description. Το Phone Name είναι "ουσιαστικά" το owner ID που χρησιμοποιούμε για να κάνουμε register διάφορες εφαρμογές?

 

B)

Ακολουθώντας και άλλο path, Start>Settings>Menu(Κάτω Δεξιά)>All Settings>System>About>Device ID και εκεί έχει 2 επιλογές 1)Device name & 2)Description.Και εδώ το Device name γράφει ουσιαστικά τα ίδια που έγραφε και το Phone Name παραπάνω.Αυτό το Device name εδώ (ή με άλλο όνομα το Phone name παραπάνω) είναι το owner id?

 

C)

Ακολουθώντας και άλλο path, Start>Settings>Menu(Κάτω Δεξιά)>All Settings>System>Device Information>Phone Identity και εκεί έχει 2 επιλογές 1)Phone name & 2) Description. Το Phone Name είναι "ουσιαστικά" το owner ID που χρησιμοποιούμε για να κάνουμε register διάφορες εφαρμογές?.Ουσιαστικά εδώ φτάνουμε ακριβώς στην ίδια οθόνη που φτάναμε στην παραπάνω πρώτη προσπάθεια (Α)

 

D)Τέλος χρησιμοποιώντας μια επιλογή που βρήκα εδώ στο forum, πήγα Start>Settings>Menu(Κάτω Δεξιά)>All Settings>Personal, αλλά εκεί μέσα δεν βρήκα κάτι σχετικό με owner id. 3 εικονίδια υπήρχαν a)Buttons ,b)Input c)Phone.Σε κανένα από τα 3 δεν υπήρχε επιλογή Onwer id ή Phone name ή Device Name.

 

Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή σε registry για να δω το owner id ή είναι κάτι από τα παραπάνω που έβλεπα τελικά. Αν μπορώ να βρίσκω κάτι κατευθείαν μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού το προτιμώ από το να εγκαθιστώ ένα extra cab.

 

Ευχαριστώ και περιμένω απαντήσεις.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω το 2.10.50.28.2.

Βλέπω και στο xda - radio thread οτι αναφέρονται και άλλοι σε προβληματικό σήμα με το 2.12...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που μπορώ να βρω το Owner ID της συσκευής χωρίς την προσθήκη όμως ξεχωριστού cab? Διάβασα διάφορα posts αλλά δεν έβγαλα άκρη.Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος.

 

Πας με έναν registry editor στο path HKLM\ControlPanel\Owner και άλλαξε το Hide από 1 σε 0.

 

Επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να εχω προβλημα με reboot k internet.κ με 3g cosmote k gsm vodafone.τι να κανω;
Απο λαθος σε λαθος μαθαινει κανεις ολοκληρη την αληθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πάλι ! κάποιος με καμιά συμβουλή για το παρακάτω πρόβλημα ; Ξέχασα να αναφέρω ότι το έστειλα για επισκευή αλλά όπως τους το έστειλα έτσι μου το ξανά έστειλαν , λέγοντας πως δεν έχει κάποιο πρόβλημα ! Έχω εδώ και 1 μήνα το HTC HD2 όταν πάω να δημιουργήσω μια συνάντηση π.χ. 20 Αυγούστου του 2010 ( και αφού συμπληρώσω τα ακόλουθα , όσα χρειάζονται ) όταν πατώ τέλος την συνάντηση μου την πεταει στης 20 Ιουλίου του 2011!!!!!! Ανοίγοντας την λανθασμένη συνάντηση λέει Τετ,20 Ιουλ 2011 ΑΛΛΑ αν πάω μενού και στην συνέχεια επεξεργασία εκεί η ημερομηνία είναι σωστή ! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ !!!!!!!!!!!!!

 

Καλησπέρα σε όλους τα παραπάνω είναι για να θυμίσω το θέμα που δημιουργήθηκε.

Ευτυχώς που μίλησα προσωπικά με τεχνικό της Hellas service htc (αν δεν κάνω λάθος) στην Αθήνα και το πρόβλημα λύθηκε μετά από μια ταλαιπωρία 2 ½ μηνών !

Να τονίσω πως ο υπάλληλος ή τεχνικός της Hellas service htc στην Αθήνα που μου τηλεφώνησε για να του εξηγήσω τι παρουσιάζει η συσκευή ήταν ευγενικότατος και εξυπηρετικότατος ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ (εκεί άλλωστε βρήκαμε την άκρη) , σε σχέση με τον τεχνικό της htc στην Θεσσαλονίκη που δεν έχω λόγια να τον χαρακτηρίσω γιατί εκτός από αγενείς επέμενε κιόλας ότι δεν υπάρχει βλάβη!

Με λίγα λόγια γιατί το όλο θέμα με έχει κουράσει ‘’όλες’’ οι συσκευές HTC HD2 έχουν αυτό το πρόβλημα το ποιο λύνετε κάνοντας ένα πρόγραμμα εγκατάσταση σαν έξτρα το οποίο αργότερα θα ενσωματωθεί με το λειτουργικό οπότε θα μπορείς να κάνεις ένα update και να είσαι οκ!

Κάνοντας κλικ στο παρακάτω ling θα δείτε και την επίσημη ανακοίνωση της HTC!

http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

Καθυστέρησα να ενημερώσω γιατί έλειπα σε επαγγελματικό ταξίδι και μόλις πριν 6 ημέρες παρέλαβα την συσκευή μου!

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μερος για να κατεβασω τα (4) παιχνηδια υπαρχει, μεχρι στιγμης απ΄οπου δοκιμασα δεν μ΄αφηνει ακομα και το λινκ που εδωσε ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα που τα κστεβαζεις το καθενα ξεχωριστα δεν μπορω, μου βγαζει χρονομετρο και αφου τελειωσει ο χρονος οταν παταω να κατεβασω μου ξαναγυρναει στο χρονομετρο και φτου απ΄την αρχη. Επειδη δεν εχω υπολογιστη προσπαθω απο το τηλ/νο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους και πάλι

μετά απο 9 μήνες με το leo μου με wm έβαλα Android

κάμια σχέση με τα wm χωρις κανένα κόλημα!

αξίζει τον κόπο!

 

http://freeapps4android.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί διαγράφτηκαν από το xda-devs; :confused:

 

Τι να σου πω δεν το ξερω αυτο.

Εαν τα θεωρειτε παρανομα τοτε διαγραψτε τα λινκ.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το magicall κανει ολα αυτα που θελεις και ακομα πιο πολλα.

δεν ειναι δωρεαν αλλα αξιζει τα χρηματα της. εκτος και αν την βρεις σε καποιο "μαγαζακι".:X

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

Είναι καλύτερο από το callfirewall που είναι και δωρεάν;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καλύτερο από το callfirewall που είναι και δωρεάν;

 

Ναι, είναι καλύτερο όλων των συναφών εφαρμογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...