Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επειδή υποψιάζομαι τι μπορεί να φταίει, βγάζει σε κανέναν σας όταν ανοίγει το HD 2 ένα μήνυμα ότι απέτυχε να ξεκινήσει το services.exe? από τότε που μου βγάζει αυτό το μήνυμα, μία με δύο φορές την μέρα το κινητό γίνεται για 5-10 δευτερόλεπτα τρομακτικά αργό και μετά επανέρχεται...έχει αντιμετωπίσει κανείς τπτ τέτοιο;

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Hard reset έχεις κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Hard reset έχεις κάνει;

 

Όχι είχα διαβάσει κάπου στο xda κάτι παρόμοιο και το είχαν λύσει με uninstall κάποιου application που έκανε conflict.Να είμαι ειλικρινής έχω την 1.66 από αρχές Μαρτίου και της έχω βγάλει τα μάτια να βάζω και να βγάζω applications.Οπότε από το να κάθομαι να ψάχνω μέσα από τα δεν ξέρω και εγώ πόσα applications την αιτία της βλάβης,παίρνω την γενναία ( :P ) απόφαση του hard reset και αλλαγής ρομ σήμερα.Διαβάζω τα καλύτερα εδώ μέσα για την omega και έγινε και αυτό που έγινε με το NFS Shift που δεν λειτουργεί το g sensor, οπότε ας την δοκιμάσω και εγώ για να δω αν ανταποκρίνεται στην φήμη της :P

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχα διαβάσει κάπου στο xda κάτι παρόμοιο και το είχαν λύσει με uninstall κάποιου application που έκανε conflict.Να είμαι ειλικρινής έχω την 1.66 από αρχές Μαρτίου και της έχω βγάλει τα μάτια να βάζω και να βγάζω applications.Οπότε από το να κάθομαι να ψάχνω μέσα από τα δεν ξέρω και εγώ πόσα applications την αιτία της βλάβης,παίρνω την γενναία ( :P ) απόφαση του hard reset και αλλαγής ρομ σήμερα.Διαβάζω τα καλύτερα εδώ μέσα για την omega και έγινε και αυτό που έγινε με το NFS Shift που δεν λειτουργεί το g sensor, οπότε ας την δοκιμάσω και εγώ για να δω αν ανταποκρίνεται στην φήμη της :P

 

Σου προτεινω να κανεις και ενα task29

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι της prestige x τελικα τα εκαναν θαλασσα!ζητουσαν υποχρεωτικα donate για να δωσουν τη rom τους και ολο το καλοκαιρι δεν εκαναν αναβαθμιση!απο τους xda τους εχουν διωξει,τωρα θα τους διωξουν και απο htcpedia αν κρινω απο αυτα που γραφουν εδω

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2870&page=38

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ εμενα ο accelerometer δε δουλευει ουτε στο monopoly ουτε στο nfs. κριμα... :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εσας που ειχατε προβλημα με τον accelerometer που εχετε εγκαταστησει τα παιχνιδια στην συσκευη η στην καρτα ?

Εχω τα εχω βαλει στην καρτα οποτε για δοκιμαστε και αυτο.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρψτησω εσας που ειχατε προβλημα με τον accelerometer που εχετε εγκαταστησει τα παιχνιδια στην συσκευη η στην καρτα ?

Εχω τα εχω βαλει στην καρτα οποτε για δοκιμαστε και αυτο.

 

Εγώ τα είχα βάλει στην κάρτα πάντως.Άσε που το NFS είναι 100 megabyte παιχνίδι, άντε να το βάλεις στην ούτως ή άλλως περιορισμένη εσωτερική μνήμη του ΗD 2 μας.Έκανα hard reset και το NFS παίζει απίστευτα, όπως και το monopoly.Και χωρίς τους chainfire drivers!Οπότε σίγουρα δεν ήταν θέμα ROM, κάποιο application, κάποια από τις 8650984 αλλαγές που είχα κάνει στην registry...ποιος ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Να ρψτησω εσας που ειχατε προβλημα με τον accelerometer που εχετε εγκαταστησει τα παιχνιδια στην συσκευη η στην καρτα ?

Εχω τα εχω βαλει στην καρτα οποτε για δοκιμαστε και αυτο.

 

κι εγω στην καρτα τα εχω βαλει οποτε σιγουρα δε φταιει αυτο.. μονο το sims παιζει καλα.. στη monopoly πχ δε μπορω να ριξω ζαρια... :mad:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εγω μολις εβαλα την μονοπολη και παιζει τελεια.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος αν μπορούμε να δημιουργήσουμε φακέλους και υποφακέλους για την αποθήκευση των φωτογραφιών και των βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο του στην καρτα μνημης εναν φακελο που λεει photo&video μεσα κανεις οτι υποφακελους θες αλλα κσλυτερα να τα βαλεις ολα χυμα γιατι μετα θα πρεπει να ψαχνεις να αλλαζεις φακελους.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως το shift παιζει τελεια. Εχω την omega v.8 και δεν εχω περασει καποιους αλλους drivers.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο του στην καρτα μνημης εναν φακελο που λεει photo&video μεσα κανεις οτι υποφακελους θες αλλα κσλυτερα να τα βαλεις ολα χυμα γιατι μετα θα πρεπει να ψαχνεις να αλλαζεις φακελους.

 

Εννοείς στη συσκευή μου-> my documents?

Link to comment
Share on other sites

Πέδες και εγώ που έχω την 1.66 ελληνική το shift και το monopoly δεν παίζουνε με accelerometer. Αν και έκανα της ρυθμίσεις που είπατε για την registry πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στη συσκευή μου-> my documents?

 

Στην καρτα μνημης ! Storage Card ! Εχει φακελο photo&videos .

 

Παιδια νομιζω η λυση για το προβλημα ειναι η ωμεγα με radio 2.12 δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.

 

Εχω και αλλη μια προταση να κανω.

Λοιπον πηγαινουμε στο : registry->HKEY_CURRENT_USER\software\HTC\HTCSENSOR|GSensor\ModuleName και κανουμε ενα νεο string με ονομα NFS Shift και value data \Storage Card\Program Files\EA Mobile\NFS Shift\NFS Shift.exe και παταμε οκ

Μετα διαλεγουμε τον φακελο whitelist και κανουμε νεο string με το ονομα NFS Shift και value data NFS Shift MainWndCls(η NFS Shift_MainWndCls η NFS Shift WndCls) και οκ .

 

Δοκιμαστε το και πειτε μου

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι είχα διαβάσει κάπου στο xda κάτι παρόμοιο και το είχαν λύσει με uninstall κάποιου application που έκανε conflict.Να είμαι ειλικρινής έχω την 1.66 από αρχές Μαρτίου και της έχω βγάλει τα μάτια να βάζω και να βγάζω applications.

 

Ένας λόγος παραπάνω για να κάνεις hard reset ή να περάσεις άλλη rom (όπως λες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω η λυση για το προβλημα ειναι η ωμεγα με radio 2.12 δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.

 

Πολύ καλά τα λες :lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλα αυτοι της prestige x τελικα τα εκαναν θαλασσα!ζητουσαν υποχρεωτικα donate για να δωσουν τη rom τους και ολο το καλοκαιρι δεν εκαναν αναβαθμιση!απο τους xda τους εχουν διωξει,τωρα θα τους διωξουν και απο htcpedia αν κρινω απο αυτα που γραφουν εδω

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2870&page=38

 

Ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο; Δόξα σοι ο θεός επιλογές έχουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο; Δόξα σοι ο θεός επιλογές έχουμε.
απλα μπαινω στο φορουμ τους ποτε ποτε δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με την prestigex.το ανεφερα επειδη στο παρελθον και εγω και καποια αλλα παιδια ειχαν βαλει αυτη τη ρομ.

μια αλλη που δοκιμασα και μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα της ειναι αυτη εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=661266

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συγκεκριμένη rom δεν έχει πάνω και ότι πιο καινούργιο από θέμα πακέτων αλλά εάν δουλεύει τόσο γρήγορα όπως λες όσο και απροβλημάτιστα, θα τις έχουμε στα υπόψιν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προσπαθω να ακουσω ενα σταθμο live streaming στο e-radio.gr

εχω βαλει opera 10 kai uzardwebp

αλλα τιποτα !!!

τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας

προσπαθω να ακουσω ενα σταθμο live streaming στο e-radio.gr

εχω βαλει opera 10 kai uzardwebp

αλλα τιποτα !!!

τι μπορω να κανω ?

 

Απευθύνσου στο Windows Mobile Software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προσπαθω να ακουσω ενα σταθμο live streaming στο e-radio.gr

εχω βαλει opera 10 kai uzardwebp

αλλα τιποτα !!!

τι μπορω να κανω ?

 

Εμένα με τη ρομ που έχω τους μισούς σταθμούς που παίζω από το http://www.live24.gr μου τους παίζει κανονικά, τους άλλους μισούς μου βγάζει μήνυμα " the player cannot support the format you are trying to play".

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...