Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να παρω HTC HD2 αλλα απο Αμερικη ή Αγγλια!Τα μεταχειρισμενα τα πουλανε πολυ φτηνοτερα!Θα παρω unlocked υπαρχει καποιο προγραμμα για unlock και εδω?Δευτερον θελω να μαθω αν θα εχω προβλημα με τη μπριζα(αν παρω απο αγγλια νομιζω δεν εχω ιδια ταση εχουμε)!Η καρτα και το δικτυο λογικα θα ειναι οκ οποτε δεν νομιζω να εχω προβλημα!Το αλλο μου θεμα ειναι οτι θα ειναι με αγγλικο interface!Μπορω να το κανω ελληνικο?Και αν ναι πως?Επισης με το GPS θα εχω προβλημα?Πως μπορω να σβησω τους χαρτες που θα εχει μεσα και να βαλω της ελλαδος και να δουλευει απροβληματιστα?Ευχαριστω αυτα ειναι ορισμενα πραγματα που θελω να μαθω και κανεις δεν γνωριζει να μου απαντησει 100%!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

1) Έχω την ρομ Topix 1.5.2 και τη ραδιο 2.08.

Ποια ρομ και ραδιο μου προτείνετε να βάλω.

Θα δω διαφορές? Δηλαδή αξίζει το κόπο να το ξαναστήσω.

 

2) Στο μενού του τηλεφώνου δεν εμφανίζεται το όνομα της επιλεγμένης γραμμής (έχω sim με δύο γραμμές), ενώ σε προηγούμες rom εμφάνιζε κανονικά κάτω από το Cosmote, το όνομα της γραμμης. Είναι πρόβλημα γιατι δεν ξέρω από πια γραμμή τηλεφωνώ.

 

http://img203.imageshack.us/img203/3849/screenshot1gcc.jpg

 

Μήπως με την Omega v11 εμφανίζεται το όνομα της γραμμης;

Ευχαριστώ;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω να παρω HTC HD2 αλλα απο Αμερικη ή Αγγλια!Τα μεταχειρισμενα τα πουλανε πολυ φτηνοτερα!Θα παρω unlocked υπαρχει καποιο προγραμμα για unlock και εδω?Δευτερον θελω να μαθω αν θα εχω προβλημα με τη μπριζα(αν παρω απο αγγλια νομιζω δεν εχω ιδια ταση εχουμε)!Η καρτα και το δικτυο λογικα θα ειναι οκ οποτε δεν νομιζω να εχω προβλημα!Το αλλο μου θεμα ειναι οτι θα ειναι με αγγλικο interface!Μπορω να το κανω ελληνικο?Και αν ναι πως?Επισης με το GPS θα εχω προβλημα?Πως μπορω να σβησω τους χαρτες που θα εχει μεσα και να βαλω της ελλαδος και να δουλευει απροβληματιστα?Ευχαριστω αυτα ειναι ορισμενα πραγματα που θελω να μαθω και κανεις δεν γνωριζει να μου απαντησει 100%!

 

Μπορείς να του βάλεις rom με ελληνικό μενού. Με το GPS δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όσον αφορά την πρίζα μάλλον θα χρειαστείς αντάπτορα για να φορτίζει στις ελληνικές πρίζες. Δεν έχουν ιδιαίτερο κόστος και τους βρίσκεις σε κατάστημα ηλεκτρονικών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σου δουλεύει με bluethooth ;,γιατι εμενα δεν μ ακουνε οι αλλοι , με acr1.2.4 ή και με τον άλλο τρόπο του xda

Δεν έχω Bluetooth οπότε δεν μπορώ να σου πω...

 

Πάντως ως κανονικό τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Με τον Resco Audio Recorder (όπως και με άλλους recorders) το ρυθμίζεις να ηχογραφεί την κάθε κλήση αυτόματα και να τη βάζει σε directory στην microSD με ημερομηνία και ώρα. Συμπιέζει και σε mp3 με καλό compression (ρυθμιζόμενο), οπότε έτσι μπορείς να αποθηκεύσεις εκατοντάδες ώρες συνομιλιών.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις στο μενου αντι για 3 εικονιδια που εχει αρχικα μπορεις να το κανεις να δειχνει περισσοτερα???

εχς δει στο γιουτουβε εναν που το ειχε κανει να εχει 5 !!

αυτο παιζει σημασια τι θεμα εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις στο μενου αντι για 3 εικονιδια που εχει αρχικα μπορεις να το κανεις να δειχνει περισσοτερα???

εχς δει στο γιουτουβε εναν που το ειχε κανει να εχει 5 !!

αυτο παιζει σημασια τι θεμα εχεις??

 

υπάρχει σχετικό πρόγραμμα στην πρώτη

σελίδα cookies home tab. το περνάς στο κινητό

και κάνεις τις ρυθμίσεις που θέλεις . είναι και σε

ελληνική γλώσσα.το 90 % το έχει περασμένο

από τα ποιο must προγραμματα;)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποίησα το ndrive και ενώ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε σωστά, πήγα να ενεργοποιήσω τον χάρτη βάζοντας τον κωδικό που έχει η συσκευασία, μου στέλνει το εξής μήνυμα: << the serial does not allow 'NT EEUR Grecia (2010.03) ' map activation. Only allows 'NT EEUR Grecia (2009.07) ' map.

Πως γίνεται αυτό??

Έκανα κάποιο λάθος?

Edited by zhukov
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του βάλεις rom με ελληνικό μενού. Με το GPS δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όσον αφορά την πρίζα μάλλον θα χρειαστείς αντάπτορα για να φορτίζει στις ελληνικές πρίζες. Δεν έχουν ιδιαίτερο κόστος και τους βρίσκεις σε κατάστημα ηλεκτρονικών.

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!Σε περιπτωση που παρω ενα απο εξωτερικο και δεν ειναι unlocked υπαρχει τροπος να το κανω unlock εγω?Ειναι ευκολο?Εκεινοι πως το κανουν unlock?οσο αφορα σαυτο που μου απαντησες για τις rom πιστευω ειναι αυτες που εχει στην πρωτη σελιδα οποτε βαζω αυτες και ειμαι οκ!Για το GPS πως θα περασω το ελληνικο με ελληνικους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όταν μιλάς για unlock θα εννοείς το sim unlock φαντάζομαι. Για να γίνει αυτό θα χρειαστεί να δώσεις ένα μικρό ποσό για αυτό. Πάντως γίνεται.

 

Για προγράμματα πλοήγησης με ελληνικούς χάρτες δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

 

Τα προγράμματα πλοήγησης δεν είναι free και δεν επιτρέπεται η διακίνηση τους δημόσια σε αυτό το forum .

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να γινουν περισσότερα τα παραθυράκια που φιλοξενούν τις φωτο των επαφών;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να γινουν περισσότερα τα παραθυράκια που φιλοξενούν τις φωτο των επαφών;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6313361&postcount=6

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ γρηγορος..

Παντως δεν τα καταφερα.

Δεν μου τις εμφανιζει σωστα και δεν ξερω πως να κανω edit se registry file ( οπως λεει)

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Internet.Cou ntOfPush

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Bluetooth οπότε δεν μπορώ να σου πω...

 

Πάντως ως κανονικό τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Με τον Resco Audio Recorder (όπως και με άλλους recorders) το ρυθμίζεις να ηχογραφεί την κάθε κλήση αυτόματα και να τη βάζει σε directory στην microSD με ημερομηνία και ώρα. Συμπιέζει και σε mp3 με καλό compression (ρυθμιζόμενο), οπότε έτσι μπορείς να αποθηκεύσεις εκατοντάδες ώρες συνομιλιών.

 

 

καλημέρα . και με το acr έχεις τετοιες δυνατότητες , χωρίς bt υχογραφεί υπέροχα , με bt δεν γράφει τον καλούντα και δεν μ ακουει κιόλας .Η πλάκα είναι πως αφού απεγκατέστησα τα cab με bt εξακολουθουν να μην μ ακουνε , δηλαδη παει περιπατο η συνομιλια bt .Ρώτησα στο xda ... τίποτα ακόμα . Μου κάνει και κάτι παλαβά το cht 1.8.5 (με το lockscreen)και τα χω πάρει , πριν μια βδομάδα έκανα hr !

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ γρηγορος..

Παντως δεν τα καταφερα.

Δεν μου τις εμφανιζει σωστα και δεν ξερω πως να κανω edit se registry file ( οπως λεει)

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Internet.Cou ntOfPush

 

Για να κάνεις edit την registry θα χρειαστείς πρόγραμμα από τρίτο γιατί το hd2 δεν έχει. Ψάξε για έναν registry editor. Πολύ συνηθησμένος είναι ο phm registry editor. Αλλά απότι βλέπω υπάρχει και cabaki που μπορείς να κατεβάσεις για να κάνεις την δουλειά σου. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω αν δουλεύει αλλά δοκίμασε να εγκαταστήσεις το αρχείο πρώτα από το να πειράξεις την registry.

 

Υ.Γ. ξέρει κάποιος τελικά γιατί σε συγχρονισμό με τον google server μου αλλάζει τις επαφές που έχω βάλει φωτογραφίες (μου βάζει τα επίθετά τους πρώτα) ?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποίησα το ndrive και ενώ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε σωστά, πήγα να ενεργοποιήσω τον χάρτη βάζοντας τον κωδικό που έχει η συσκευασία, μου στέλνει το εξής μήνυμα: << the serial does not allow 'NT EEUR Grecia (2010.03) ' map activation. Only allows 'NT EEUR Grecia (2009.07) ' map.

Πως γίνεται αυτό??

Έκανα κάποιο λάθος?

Αν Μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Edited by zhukov
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα . και με το acr έχεις τετοιες δυνατότητες , χωρίς bt υχογραφεί υπέροχα , με bt δεν γράφει τον καλούντα και δεν μ ακουει κιόλας .Η πλάκα είναι πως αφού απεγκατέστησα τα cab με bt εξακολουθουν να μην μ ακουνε , δηλαδη παει περιπατο η συνομιλια bt .Ρώτησα στο xda ... τίποτα ακόμα . Μου κάνει και κάτι παλαβά το cht 1.8.5 (με το lockscreen)και τα χω πάρει , πριν μια βδομάδα έκανα hr !

 

Κάτι δεν πάει καλά, το acr δουλεύει και ηχογραφεί και τους δύο ακόμα και με τη χρήση bt, το κάνω συνέχεια χωρίς προβλήματα. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση soft reset και μετά ξανά εγκατάσταση. Επίσης πρώτα θα επιλέξεις το φάκελο ηχογράφησης και μετά enable Recording.

Το πρόβλημα που αναφέρεις με το cht 1.8.5 είναι γνωστό στις stock rom. Για να μην έχεις προβλήματα πρέπει να αποεπιλέξεις την cht lockscreen και την επιλογή animation on lock.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά, το acr δουλεύει και ηχογραφεί και τους δύο ακόμα και με τη χρήση bt, το κάνω συνέχεια χωρίς προβλήματα. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση soft reset και μετά ξανά εγκατάσταση. Επίσης πρώτα θα επιλέξεις το φάκελο ηχογράφησης και μετά enable Recording.

Το πρόβλημα που αναφέρεις με το cht 1.8.5 είναι γνωστό στις stock rom. Για να μην έχεις προβλήματα πρέπει να αποεπιλέξεις την cht lockscreen και την επιλογή animation on lock.

 

κάτι δεν πάει καλά όντως , τώρα έβαλα και τα δύο fix του cht αλλά πριν μετά από κάποια lock-unlock έχανα το tap στην οθόνη και τα hardware buttons και χωρίς δυνατότητα να τα ενεργοποιήσω παρά μόνο με sr πέρα από τα crash τα reload και τα freeze του manila. Μ'αρεσει όμως το lockscreen γιαυτό επιμένω . Μάλλον θα πάω πάλι για hr γιατί δεν έχω και bt 2way listening πλέον ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

Εβαλα χθες στο HD2 την Energy GTX ROM.. Όταν πήγα στα μηνυματα παρατηρησα οτι ενω εχει επιλογη να γραψεις ελληνικα, δεν την ενεργοποιει... Μηπως γινεται να κανω κατι ωστε να το ενεργοποιησω, χωρις να βαλω ενα custom πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,

 

Εβαλα χθες στο HD2 την Energy GTX ROM.. Όταν πήγα στα μηνυματα παρατηρησα οτι ενω εχει επιλογη να γραψεις ελληνικα, δεν την ενεργοποιει... Μηπως γινεται να κανω κατι ωστε να το ενεργοποιησω, χωρις να βαλω ενα custom πληκτρολογιο;

 

Όχι, πρέπει να βάλεις το custom πληκτρολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποίησα το ndrive και ενώ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε σωστά, πήγα να ενεργοποιήσω τον χάρτη βάζοντας τον κωδικό που έχει η συσκευασία, μου στέλνει το εξής μήνυμα: << the serial does not allow 'NT EEUR Grecia (2010.03) ' map activation. Only allows 'NT EEUR Grecia (2009.07) ' map.

Πως γίνεται αυτό??

Έκανα κάποιο λάθος?

 

Προφανώς, εσύ δεν έχεις κάνει κανένα λάθος. Το NDrive της Ελληνικής συσκευής έχει δωρεάν αναβάθμιση χαρτών για ένα έτος και ο χάρτης 2010.03 έχει εκδοθεί μέσα σ΄αυτό το χρονικό διάστημα. Σου προτείνω λοιπόν να επικοινωνήσεις τηλεφωνικώς με το τμήμα εξυπηρέτησης του NDrive και να ζητήσεις να σου υποδείξουν τον τρόπο με τον οποίο θα ενεργοποιήσεις το χάρτη 2010.03.

Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν πάει καλά όντως , τώρα έβαλα και τα δύο fix του cht αλλά πριν μετά από κάποια lock-unlock έχανα το tap στην οθόνη και τα hardware buttons και χωρίς δυνατότητα να τα ενεργοποιήσω παρά μόνο με sr πέρα από τα crash τα reload και τα freeze του manila. Μ'αρεσει όμως το lockscreen γιαυτό επιμένω . Μάλλον θα πάω πάλι για hr γιατί δεν έχω και bt 2way listening πλέον ...

 

Τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ με το cht lockscreen και εμένα μου αρέσει πολύ.

Τα δύο fix που αναφέρεις δεν τα βάζεις μαζί. Πρώτα βάζεις το πρώτο και αν δεν σου δουλέψει σωστά, το απεγκαθιστάς soft reset και μετά εγκαθιστάς το δεύτερο. Όμως ούτε 'ετσι λύνεις το πρόβλημα. Απλά τα κολλήματα αραιώνουν.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλα εισερχομενα μηνυματα που τρωνε χωρο απ τη μνημη του κινητου. υπαρχει τροπος να τα μεταφερω στην καρτα σε καποιο φακελο;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...