Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δοκιμασε αυτη 21904:p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612214

 

Thanks, θα την δοκιμασω στο ΤΡ2 μου :)

 

μπορώ να δημιουργήσω στο μενού

έναρξης φακέλους με κάποια ονομασία

π.χ προγράμματα , navigator και μέσα

σε αυτούς να βάλω τα ανάλογα προγράμματα.

οι φάκελοι αυτοί μπορεί να αλλάξουν και χρώμα.

υπάρχει αυτή η δυνατότητα .και πως θα μεταφέρω τα

προγράμματα στους φακελους?

Ναι. Θα πας στον φακελο Windows>Start Menu>Programs και εκει θα δημιουργησεις εναν φακελο, εστω GPS Stuff. Πισω στον φακελο Programs θα βρεις τα αρχεια .ini τα οποια ειναι οι συντομευσεις των προγραμματων σου. Θα κανεις Cut το αρχειο που σε ενδιαφερει, εστω igo8.ini και θα το κανεις paste στον φακελο GPS Stuff. Profit :)

 

Eγω θα ηθελα να απευθυνω μια ερωτηση στους βετερανους (και μη) του forum. Κατ'αρχην εχω την Stock Rom και το Radio που αυτη περιειχε. Το προβλημα μου ειναι πως η συσκευη κολλαει τακτικα και ζεστενεται και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο επανεκινηση απο το κοκκινο κουμπι. Στην αρχη θεωρουσα πως το κανει λογο ζορισματος επεξεργαστη (ζεσταμα).

Επειτα καταλαβα το pattern των κολληματων και εντοπιζεται οταν προσπαθω να χρησιμοποιησω το ιντερνετ μεσω καποιου browser (Opera, Opera Mini, UC Web απο αυτους που εχω). Το τρελο ειναι πως αυτο συμβαινει μονο οταν προσπαθω να περιηγηθω, κατα τ'αλλα ο καιρος και τα μεηλ μου συγχρονιζονται κανονικοτατα.

 

Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο λογω Radio? Ή μπορει να οφειλεται σε tweks που εχω κανει (δοκιμασμενα ομως και κυριως της πρωτης σελιδας εδω και καποια απο το advance configuration tool). Μια energy Rom που ειχα βαλει (με το radio που προτεινε ο developer και διαφορετικο της μαμισιας) μου εκανε τα ιδια. Τι κανω τωρα? Το παω για service (το κινητο ειναι ημερων)? Ή εχει αναφερθει κατι παρομοιο? Γενικα στο net που εψαξα υπαρχουν αναφορες για crashes, αλλα οχι για λυσεις. Τα φωτα σας παρακαλω και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα αλλα ειμαι στα ορια νευρικης κρισης καθε φορα που συμβαινει...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω.προσπαθω να το συνδεσω με το wifi του σπιτιου μου.βρισκει το τηλ βρισκει το δικτυο και μολις του παταω τον κωδικο για να το ξεκλειδωσει και να συνδεθει με πεταει απεξω.καμια βοηθεια:dash::dash:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ηθελα να απευθυνω μια ερωτηση στους βετερανους (και μη) του forum. Κατ'αρχην εχω την Stock Rom και το Radio που αυτη περιειχε. Το προβλημα μου ειναι πως η συσκευη κολλαει τακτικα και ζεστενεται και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο επανεκινηση απο το κοκκινο κουμπι. Στην αρχη θεωρουσα πως το κανει λογο ζορισματος επεξεργαστη (ζεσταμα).

Επειτα καταλαβα το pattern των κολληματων και εντοπιζεται οταν προσπαθω να χρησιμοποιησω το ιντερνετ μεσω καποιου browser (Opera, Opera Mini, UC Web απο αυτους που εχω). Το τρελο ειναι πως αυτο συμβαινει μονο οταν προσπαθω να περιηγηθω, κατα τ'αλλα ο καιρος και τα μεηλ μου συγχρονιζονται κανονικοτατα.

 

Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο λογω Radio? Ή μπορει να οφειλεται σε tweks που εχω κανει (δοκιμασμενα ομως και κυριως της πρωτης σελιδας εδω και καποια απο το advance configuration tool). Μια energy Rom που ειχα βαλει (με το radio που προτεινε ο developer και διαφορετικο της μαμισιας) μου εκανε τα ιδια. Τι κανω τωρα? Το παω για service (το κινητο ειναι ημερων)? Ή εχει αναφερθει κατι παρομοιο? Γενικα στο net που εψαξα υπαρχουν αναφορες για crashes, αλλα οχι για λυσεις. Τα φωτα σας παρακαλω και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα αλλα ειμαι στα ορια νευρικης κρισης καθε φορα που συμβαινει...

 

απ οτι βλεπω γινομαστε ολο και περισσοτεροι με περιπου ιδια προβληματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3187712#post3187712

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω γινομαστε ολο και περισσοτεροι με περιπου ιδια προβληματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3187712#post3187712

 

Σου ειπαν ποσο διαστημα θα το κρατησουν στο service?

Πειραματιστηκα ανοιγοντας οσες περισσοτερες εφαρμογες μπορουσα για να δω αν εχει καποια σχεση, εφτασα στο 75% και δεν κολλησε, αρα μαλλον εντοπιζεται στην χρηση ιντερνετ... Τι να πω, δεν ειναι λογικο ολο αυτο...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω μιλησει ακομα.το εχω εκει 5 μερες

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχθες μου επεσε το HD2 και εσπασε το τζαμι το εξεωτερικο, δηλαδη δουλευει το touch και οθονη, ξερετε κοστος επισκευης και που?

 

Καλησπέρα. Μπηκα μετα απο καιρο και ειδα το post σου. Επαθα το ιδιο πριν μια βδομαδα. Το κοστος ειναι 230 ευρώ αλλα το χειροτερο ακολουθεί.. Η ace δεν εχει το συγκεκριμενο ανταλακτικο ετοιμοπαράδοτο :mad:

Περιμενω μια βδομαδα και θα χρειαστει αρκετες υποψιαζομαι :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου προτεινεται καμια καλη θηκη για το κινητο???υπαρχει καμια που μπορει να αντεξει πεσιμο και να μην μαζευουμε μετα την οθονη με το κουταλακι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου προτεινεται καμια καλη θηκη για το κινητο???υπαρχει καμια που μπορει να αντεξει πεσιμο και να μην μαζευουμε μετα την οθονη με το κουταλακι???
λενε οτι οι θηκες απο σιλικονη προστατευουναπο πεσιμο τη συσκευη.εγω τετοια εχω αλλα δεν μου εχει πεσει για να δω αν αντεχει.παντως πρεπει να προσεχουμε πολυ τα leo μας γιατι η ace ζηταει απαραδεκτα ποσα για επισκευη.πριν μερικους μηνες εστειλα το cruise να μου αλλαξει τον τροχο πλοηγησης και μου ειπε οτι θελει και η οθονη αλλαγη και μου ζητησε 340 ευρω!!!! φυσικα το πηρα πισω και απο τοτε ουτε η οθονη επαθε τιποτα,και ο τροχος κολλαει που και που στο επανω πατημα.αλλα αν μου χαλασει το leo και δεν με καλυπτει η εγγυηση,δεν ξαναπαω ουτε για πλακα στο service της ace hellas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω.προσπαθω να το συνδεσω με το wifi του σπιτιου μου.βρισκει το τηλ βρισκει το δικτυο και μολις του παταω τον κωδικο για να το ξεκλειδωσει και να συνδεθει με πεταει απεξω.καμια βοηθεια:dash::dash:

 

Ρυθμίσεις/ Μενού/ Περισσότερα/ Συνδέσεις/ Wi-Fi/ Ασύρματα δίκτυα/ Κατάργηση ρυθμίσεων (Στο μενού που εμφανίζεται με παρατεταμένο πάτημα του δικτύου σου).

 

Δοκίμασε να συνδεθείς ξανά, μετά απ' αυτό μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου προτεινεται καμια καλη θηκη για το κινητο???υπαρχει καμια που μπορει να αντεξει πεσιμο και να μην μαζευουμε μετα την οθονη με το κουταλακι???

 

μπες εδω την εχω και ειμαι πολυ ευχεριστημενος

http://www.mobilefun.co.uk/pdair-leather-flip-case-htc-hd2-p22998.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζομαι βοήθεια εάν φυσικά γνωρίζετε. Έχω πρόβλημα με τα sms. Όταν γράφω με μικρά ελληνικά γράμματα με ξε-τσεκαρίσμενες τις επιλογές για unicode και 160 χαρακτήρες, ο παραλήπτης διαβάζει ερωτηματικά. Το παράδοξο στην όλη ιστορία είναι ότι μου παρουσιάζετε στις versions >10 Artemis. Μέχρι την version 10 κανένα πρόβλημα. Έστελνα 160 χαρακτήρες μικρά ελληνικά. Θα βγει κάποια άλλη ελληνική ρομ με 6.5.5 ?. Θέλω να έχω ελληνική ρομ περασμένη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις σε ποια μορφη αποθηκευονται τα βιβλια για την εφαρμογη ebooks που υπαρχει σε πολλες custom rom σε tab?

 

Αν κάποιος ξερει και σταθούμε λίγο τυχεροι ωστε να περιεχεται αυτη η μορφη στον converter που εχω, τοτε θα σας πω πως μπορουμε να μετατρεψουμε ενα βιβλιο που εχουμε σε pfd, ωστε να μπορουμε να το διαβασουμε απο την εφαρμογη του HD2 με ολα τα εφε που διαθετει.

 

Και φυσικα θα πω που μπορουμε να βρουμε pfd books

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις σε ποια μορφη αποθηκευονται τα βιβλια για την εφαρμογη ebooks που υπαρχει σε πολλες custom rom σε tab?

 

Εχω την εντύπωση σε epub http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=635947

Aλλά θεωρώ ανώτερο το mobipocket (μετατροπή των pdf σε mobipocket στο PC) αλλά στην οθόνη του HD2 διαβάζω ικανοποιητικά αρκετά PDF.

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε epub είναι,και ένα πολύ καλό πρόγραμμα που έχει πολλές δυνατότητες και δωρεάν είναι το calibre:

 

http://calibre-ebook.com/

 

Αλλά με κάποιες δοκιμές που είχα κάνει για μετατροπή απο pdf σε epub σε ελληνικά βιβλία δεν υποστήριζε σωστά την ελληνική γλώσσα.

 

Μακάρι να υπάρχει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε epub είναι,και ένα πολύ καλό πρόγραμμα που έχει πολλές δυνατότητες και δωρεάν είναι το calibre:

 

http://calibre-ebook.com/

 

Αλλά με κάποιες δοκιμές που είχα κάνει για μετατροπή απο pdf σε epub σε ελληνικά βιβλία δεν υποστήριζε σωστά την ελληνική γλώσσα.

 

Μακάρι να υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Σε δοκιμες που εγιναν σε ipad ηταν μια χαρα.

Για τον ιδιο converter μιλαμε.

 

θα δοκιμασω τις επομενες μερες και θα σου πω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι θέμα ρυθμίσεων του προγράμματος.

Εκεί που επιλέγεις ας πούμε page setup/output profile τι βάζουμε?

Εχει πολλές επιλογές.

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Μπορείτε να μου πείτε 2-3 τρόπους, με τους οποίους θα μπορέσω να καταλάβω αν μια συσκευή (που μου έδωσαν για "καινούρια") είναι όντως καινούρια?

 

π.χ. μετρητές κλήσεων... (αλλά υπάρχει δυνατότητα μηδενισμού, οπότε δεν μας κάνει)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου προτεινεται καμια καλη θηκη για το κινητο???υπαρχει καμια που μπορει να αντεξει πεσιμο και να μην μαζευουμε μετα την οθονη με το κουταλακι???

 

Εγω εχω αυτη http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html ταιριαζει ακριβως στο κινητο,ειναι πολυ ομορφη και μου εχει πεσει απο μηχανη εν κινηση χωρις να παθει τιποτα(η συσκευη)....

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι θέμα ρυθμίσεων του προγράμματος.

Εκεί που επιλέγεις ας πούμε page setup/output profile τι βάζουμε?

Εχει πολλές επιλογές.

 

επιλεγεις iphone-ipod / stanza :lol::lol::p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Μπορείτε να μου πείτε 2-3 τρόπους, με τους οποίους θα μπορέσω να καταλάβω αν μια συσκευή (που μου έδωσαν για "καινούρια") είναι όντως καινούρια?

 

π.χ. μετρητές κλήσεων... (αλλά υπάρχει δυνατότητα μηδενισμού, οπότε δεν μας κάνει)

 

 

στα win mob κινητα οπως τα δικα μας,δεν μηδενιζονται ποτε...Πας Ρυθμισεις,Πληροφοριες Λογισμικου και κατεβαινεις κατω κατω...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.απο την μια ειναι αναλογα και με το ποια γωνια θα πεσει το κινητο.αν πεσει με την μαπα παει,πανε παρε καινουργιο καλυτερα,αλλα αν πεσει με γωνια σωνεται.το κινητο ειναι ηδη τεραστιο,οποτε αν του βαλεις και την δερματινη την θηκη δεν ξερω παραπαει.υπαρχει κανενα bodyguardz για το hd2???
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ Μενού/ Περισσότερα/ Συνδέσεις/ Wi-Fi/ Ασύρματα δίκτυα/ Κατάργηση ρυθμίσεων (Στο μενού που εμφανίζεται με παρατεταμένο πάτημα του δικτύου σου).

 

Δοκίμασε να συνδεθείς ξανά, μετά απ' αυτό μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

το εχω δοκιμασει αλλα τιποτα.καμια αλλη ιδεα:!:ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.απο την μια ειναι αναλογα και με το ποια γωνια θα πεσει το κινητο.αν πεσει με την μαπα παει,πανε παρε καινουργιο καλυτερα,αλλα αν πεσει με γωνια σωνεται.το κινητο ειναι ηδη τεραστιο,οποτε αν του βαλεις και την δερματινη την θηκη δεν ξερω παραπαει.υπαρχει κανενα bodyguardz για το hd2???

 

Μονο μεσω expansys θα βρεις bodyguardz.....παρομοιο ειναι και το invisible shield απο τη zagg οπου μπορεις να το βρεις σε διαφορα καταστηματα κανοντας μια ερευνα μεσω του http://www.skroutz.gr. ;)

Link to comment
Share on other sites

στα win mob κινητα οπως τα δικα μας,δεν μηδενιζονται ποτε...Πας Ρυθμισεις,Πληροφοριες Λογισμικου και κατεβαινεις κατω κατω...

 

στο xda και σε διάφορα άλλα sites, αναφέρει τρόπους μηδενισμού...!

 

Αυτό που μου προκάλεσε εντύπωση ήταν πιο συγκεκριμένα, το μικρό άσπρο αυτοκολλητάκι (ασφάλεια) που βρίσκετε πάνω απο την αριστερή/πάνω βίδα, στο πίσω μέρος της συσκευής (κάτω απο το κάλυμμα της μπαταρίας), το οποίο ήταν λίγο πειραγμένο (σαν να το έβγαλε κάποιος με τσιμπίδα, με μεγάλη προσοχή)...

Και επίσης ο μετρητής των φωτογραφιών, ο οποίος είχε φτάσει στις 1590κατι φωτογραφίες...!!!

 

Σημειωτέον πως έχω βγάλει μόνο 2 φωτογραφίες και πως το κινητό το έχω στα χέρια μου 4 μέρες!

 

ΠΩΣ είναι δυνατόν ο μετρητής των φωτογραφιών να ανέβηκε από μόνος του?!?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...