Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επίσης ο μετρητής των φωτογραφιών, ο οποίος είχε φτάσει στις 1590κατι φωτογραφίες...!!!

 

Σημειωτέον πως έχω βγάλει μόνο 2 φωτογραφίες και πως το κινητό το έχω στα χέρια μου 4 μέρες!

 

ΠΩΣ είναι δυνατόν ο μετρητής των φωτογραφιών να ανέβηκε από μόνος του?!?!

 

 

 

Μήπως σου δείχνει το πόσες φωτογραφίες χωράει στην μνήμη ?

 

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις της κάμερας να αλλάξεις την ανάλυση σε 2mp πχ. και αν ο μετρητής δείξει μεγαλύτερο αριθμό τότε μετράει αυτό που σου είπα.

Και αυτό πιστεύω πως συμβαίνει .

Επίσης νομίζω πως το αυτοκόλλητο δεν βγαίνει έτσι απλά , αλλά καταστρέφεται .

Link to comment
Share on other sites

στο xda και σε διάφορα άλλα sites, αναφέρει τρόπους μηδενισμού...!

 

Αυτό που μου προκάλεσε εντύπωση ήταν πιο συγκεκριμένα, το μικρό άσπρο αυτοκολλητάκι (ασφάλεια) που βρίσκετε πάνω απο την αριστερή/πάνω βίδα, στο πίσω μέρος της συσκευής (κάτω απο το κάλυμμα της μπαταρίας), το οποίο ήταν λίγο πειραγμένο (σαν να το έβγαλε κάποιος με τσιμπίδα, με μεγάλη προσοχή)...

Και επίσης ο μετρητής των φωτογραφιών, ο οποίος είχε φτάσει στις 1590κατι φωτογραφίες...!!!

 

Σημειωτέον πως έχω βγάλει μόνο 2 φωτογραφίες και πως το κινητό το έχω στα χέρια μου 4 μέρες!

 

ΠΩΣ είναι δυνατόν ο μετρητής των φωτογραφιών να ανέβηκε από μόνος του?!?!

Ο μετρητής των φωτογραφιών μετράει αντίστροφα! Δηλαδή διαβάζει την χωρητικότητα της κάρτας μνήμης του κινητού και υπολογίζει πόσες περίπου φωτογραφίες μπορείς ακόμη να βγάλεις με αυτές τις ρυθμίσεις που έχεις. Άρα είναι φυσιολογικό το 1590κατι που σου δείχνει!!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 1956... έβγαλα μια... πήγε 1957!

Άρα μετράει πόσες φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί!

 

Δεν παιζει αυτο που λες φιλε μου....σε ολα τα κινητα που ειχα συμπερλαμβανομενου και αυτο σου δειχνει ποσες φωτογραφιες μπορεις ακομα να βγαλεις....:O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να πω ότι είμαι κανένα ζαβό :blink: και δεν καταλαβαίνω τι βλέπω?! δε νομίζω! :X

 

Δεν είναι μετρητής χώρου! (όπως στις ψηφιακές)...

Είναι μετρητής φωτογραφιών που έχουν τραβηχτεί!

Αν έχεις HD2 στα χέρια σου... ρίξε μια ματιά...!

Φωτογραφική μηχανή -> Μενού -> Για προχωρημένους -> καρτέλα 4/5 -> δεύτερη επιλογή είναι ο "Μετρητής"...

Αν το ανοίξεις, θα δεις πως έχει 1 ακόμη επιλογή!

"Επαναφορά"!

Ποιος ο λόγος να υπάρχει "επαναφορά" όταν το μόνο που κάνει είναι να μετράει τον ελεύθερο χώρο?!?!?!

Με την επαναφορά θα ελευθερώσει χώρο?!?!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να πω ότι είμαι κανένα ζαβό :blink: και δεν καταλαβαίνω τι βλέπω?! δε νομίζω! :X

 

Δεν είναι μετρητής χώρου! (όπως στις ψηφιακές)...

Είναι μετρητής φωτογραφιών που έχουν τραβηχτεί!

Αν έχεις HD2 στα χέρια σου... ρίξε μια ματιά...!

Φωτογραφική μηχανή -> Μενού -> Για προχωρημένους -> καρτέλα 4/5 -> δεύτερη επιλογή είναι ο "Μετρητής"...

Αν το ανοίξεις, θα δεις πως έχει 1 ακόμη επιλογή!

"Επαναφορά"!

Ποιος ο λόγος να υπάρχει "επαναφορά" όταν το μόνο που κάνει είναι να μετράει τον ελεύθερο χώρο?!?!?!

Με την επαναφορά θα ελευθερώσει χώρο?!?!

Από που το αγόρασες φίλε μου το κινητό;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχουν τα official icon tabs σε cab?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ηθελα να απευθυνω μια ερωτηση στους βετερανους (και μη) του forum. Κατ'αρχην εχω την Stock Rom και το Radio που αυτη περιειχε. Το προβλημα μου ειναι πως η συσκευη κολλαει τακτικα και ζεστενεται και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο επανεκινηση απο το κοκκινο κουμπι. Στην αρχη θεωρουσα πως το κανει λογο ζορισματος επεξεργαστη (ζεσταμα).

Επειτα καταλαβα το pattern των κολληματων και εντοπιζεται οταν προσπαθω να χρησιμοποιησω το ιντερνετ μεσω καποιου browser (Opera, Opera Mini, UC Web απο αυτους που εχω). Το τρελο ειναι πως αυτο συμβαινει μονο οταν προσπαθω να περιηγηθω, κατα τ'αλλα ο καιρος και τα μεηλ μου συγχρονιζονται κανονικοτατα.

 

Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο λογω Radio? Ή μπορει να οφειλεται σε tweks που εχω κανει (δοκιμασμενα ομως και κυριως της πρωτης σελιδας εδω και καποια απο το advance configuration tool). Μια energy Rom που ειχα βαλει (με το radio που προτεινε ο developer και διαφορετικο της μαμισιας) μου εκανε τα ιδια. Τι κανω τωρα? Το παω για service (το κινητο ειναι ημερων)? Ή εχει αναφερθει κατι παρομοιο? Γενικα στο net που εψαξα υπαρχουν αναφορες για crashes, αλλα οχι για λυσεις. Τα φωτα σας παρακαλω και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα αλλα ειμαι στα ορια νευρικης κρισης καθε φορα που συμβαινει...

 

Τελικα αλλαξα radio και εβαλα το 2.10.50.28_2 και σημερα δεν παρατηρησα φαινομενο κρασαρισματος. Βεβαια δεν ειχα τον απλετο χρονο να το λιωσω στο τεστ, αλλα οσες φορες χρειαστηκα να συνδεθω (φοβισμενα βεβαια :p) δεν με κρεμασε.

 

Δυσκολευομαι να πιστεψω πως εφταιγε το επισημο radio στην επισημη ΡΟΜ, κατι δεν μου φαινεται λογικο σε ολο αυτο, δηλαδη δεν μπορει να ειναι faulty ο συνδυασμος stock rom-radio σε μια συσκευη (ασχετως αν την περασα εγω ο ιδιος).

 

Υπαρχει περιπτωση να μην ειχε καθισει σωστα το radio κατα το φλασαρισμα της energy rom και αυτο να δημιουργησε προβληματα μετα στην επισημη και το radio της? Ή να ημουν γκαντεμης και να μην καθισαν σωστα τα radio και στα δυο φλασαρισματα? Ειδικα για την επισημη κατι τετοιο μου φαινεται εντελως τρελο. Βεβαια παιζει ολα αυτα που γραφω τωρα να ειναι εντελως μπαρουφες και αυριο να εχω παλι τα ιδια προβληματα, πραγμα που απευχομαι, απλα προσπαθω να βγαλω ακρη για το τι ακριβως συμβαινει...

 

Edit: Te_Salat αυτο ψαχνεις ή μονο τα icons? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=659920

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχουν τα official icon tabs σε cab?

 

Τι εννοείς Κώστα;;; Τον official slider? :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να πω ότι είμαι κανένα ζαβό :blink: και δεν καταλαβαίνω τι βλέπω?! δε νομίζω! :X

 

Δεν είναι μετρητής χώρου! (όπως στις ψηφιακές)...

Είναι μετρητής φωτογραφιών που έχουν τραβηχτεί!

Αν έχεις HD2 στα χέρια σου... ρίξε μια ματιά...!

Φωτογραφική μηχανή -> Μενού -> Για προχωρημένους -> καρτέλα 4/5 -> δεύτερη επιλογή είναι ο "Μετρητής"...

Αν το ανοίξεις, θα δεις πως έχει 1 ακόμη επιλογή!

"Επαναφορά"!

Ποιος ο λόγος να υπάρχει "επαναφορά" όταν το μόνο που κάνει είναι να μετράει τον ελεύθερο χώρο?!?!?!

Με την επαναφορά θα ελευθερώσει χώρο?!?!

 

Πριν σου απαντησω στο προηγουμενο ποστ εννοειται πως εκανα δοκιμη με αποτελεσμα ο αριθμος που υπηρχε πανω δεξια να μειωθει κατα ενα....δεν ειχα προθεση να σε προσβαλλω :P .... εμενα ο μετρητης μου λεει 72.

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες φίλε μου το κινητό;;;

 

Απο κάποιον γνωστό μου, ο οποίος όπως μου είπε, επειδή είχε κάποιο πρόβλημα στην οθόνη του το έκαναν αντικατάσταση απο την ACE Hellas, αλλά επειδή άργησαν πολύ... πήρε iPhone και αυτό μου το πούλησε...

Link to comment
Share on other sites

Απο κάποιον γνωστό μου, ο οποίος όπως μου είπε, επειδή είχε κάποιο πρόβλημα στην οθόνη του το έκαναν αντικατάσταση απο την ACE Hellas, αλλά επειδή άργησαν πολύ... πήρε iPhone και αυτό μου το πούλησε...

πανω απο 5 ημερες δεν κανει η ace....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Κώστα;;; Τον official slider? :wacko:

 

τα εικονιδια θελω γιατι δεν μπορω πια αυτα τα ασπρομαυρα στην athineos

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο 1 μήνα του πήρε η όλη διαδικασία με την Vodafon/Arvato/Ace κτλ...

Κάπου είχε σκαλώσει η δουλεία... Δεν ξέρω που!

 

Και φίλε tsifsta, επειδή άκρη δεν παίζει να βγάλουμε με το αν μετράει αντίστροφα η κανονικά...

Το έγραψα σε video... και το ανέβασα στο youtube...

link: http://www.youtube.com/watch?v=wicPCE8oTJI

 

Τώρα ή εγώ βλέπω άλλα και λέω άλλα... ή έχεις διαφορετικό κινητό στα χέρια σου... (ελπίζω να είναι το δεύτερο, γιατί ποιός τρέχει σε γιατρούς με τέτοιες ζέστες!) :rolleyes:

Δες το video...!

 

Υ.Γ.

Άλλο το on-screen display που αναφέρει τον πλήθος των φωτογραφιών... και άλλο ο μετρητής μέσα στο μενού!

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής μέσα στο μενού,μετράει τις φωτογραφίες που έχουμε βγάλει με την κάμερα.Κάθε φορά που τραβάμε μια φωτογραφία αυτός ο αριθμός αυξάνεται κατά 1.Επίσης υπάρχει και ένας ακόμη μετρητής μέσα στο μενού που μετράει τα βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής μέσα στο μενού,μετράει τις φωτογραφίες που έχουμε βγάλει με την κάμερα.Κάθε φορά που τραβάμε μια φωτογραφία αυτός ο αριθμός αυξάνεται κατά 1.

 

Αυτό λέω και γώ φίλε μου! :)

Υπάρχει περίπτωση, καινούριο κινητό, να ξεκινάει το μέτρημα απο το 1590?!

Link to comment
Share on other sites

Aυτός ο μέτρητης δεν μηδενίζει ούτε με hard reset.Μόνο αν πατήσουμε την επαναφορά που έχει στο μενού αυτό,αρχίζει το μέτρημα από το 1.
Link to comment
Share on other sites

Άρα το κινητό απλά... δεν είναι καινούριο! Σωστά?

Παίζει να του είπαν ψέματα από την ACE?

Να επισκεύασαν δηλ αυτό το κινητό, που ήταν άλλου πελάτη και να το έδωσαν σε αυτόν και καλά καινούριο (μιας και έχει άλλο ΙΜΕΙ/Serial)?

 

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες συσκευές που βγήκαν, είχαν πρόβλημα στην οθόνη...

Το σενάριο να είναι η συσκευή άλλου πελάτη, επισκευασμένη, παίζει?

 

Υ.Γ.

Επίσης μου είπε πως όταν του έκαναν αντικατάσταση, του άλλαξαν τα πάντα από μέσα (φορτιστή, κάρτα μνήμης, hands free, κτλ) με καινούρια (μέσα στο σφραγισμένο σακουλάκι τους όλα) αλλά το χαρτόκουτο έμεινε το ίδιο (από την παλιά συσκευή)!

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα σε video... και το ανέβασα στο youtube...

link: http://www.youtube.com/watch?v=wicPCE8oTJI

 

Άσχετο με το θέμα σου, αλλά στην αρχική οθόνη κάτω απο το "ημερολόγιο" και πάνω απο τις καρτέλες έχει τις συντομεύσεις οι οποίες είναι πέντε! Εμένα οι συντομεύσεις ειναι με μεγαλύτερα εικονίδια και είναι τρεις. Αυτό απο που ρυθμίζει;

 

Άρα το κινητό απλά... δεν είναι καινούριο! Σωστά?

Παίζει να του είπαν ψέματα από την ACE?

Να επισκεύασαν δηλ αυτό το κινητό, που ήταν άλλου πελάτη και να το έδωσαν σε αυτόν και καλά καινούριο (μιας και έχει άλλο ΙΜΕΙ/Serial)?

 

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες συσκευές που βγήκαν, είχαν πρόβλημα στην οθόνη...

Το σενάριο να είναι η συσκευή άλλου πελάτη, επισκευασμένη, παίζει?

 

Υ.Γ.

Επίσης μου είπε πως όταν του έκαναν αντικατάσταση, του άλλαξαν τα πάντα από μέσα (φορτιστή, κάρτα μνήμης, hands free, κτλ) με καινούρια (μέσα στο σφραγισμένο σακουλάκι τους όλα) αλλά το χαρτόκουτο έμεινε το ίδιο (από την παλιά συσκευή)!

 

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά... Καταρχήν τσέκαρε αν το ΙΜΕΙ του κινητού συμβαδίζει με αυτό που γράφει στο κουτί. Επίσης τι ΙΜΕΙ έχει η απόδειξη αγοράς και πότε εκδόθηκε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδια θελω γιατι δεν μπορω πια αυτα τα ασπρομαυρα στην athineos

 

ειναι ηδη στο 2ερο ποστ στο thread μου

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5856031&postcount=934

 

δεν το εχω δοκιμασει δοκιμασε και πες μου... δουλευει για το tp2

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα σου, αλλά στην αρχική οθόνη κάτω απο το "ημερολόγιο" και πάνω απο τις καρτέλες έχει τις συντομεύσεις οι οποίες είναι πέντε! Εμένα οι συντομεύσεις ειναι με μεγαλύτερα εικονίδια και είναι τρεις. Αυτό απο που ρυθμίζει;

 

Δεν είναι ρύθμιση... είναι προγραμματάκι...

Υπάρχει άλλο που τις κάνει 20 τις συντομεύσεις... και άλλο που τις κάνει 25...

Μόλις πάω σπίτι θα σου το στείλω...

 

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά... Καταρχήν τσέκαρε αν το ΙΜΕΙ του κινητού συμβαδίζει με αυτό που γράφει στο κουτί. Επίσης τι ΙΜΕΙ έχει η απόδειξη αγοράς και πότε εκδόθηκε;

 

Την πρώτη συσκευή του την άλλαξαν με αυτήν... Άρα το IMEI/Serial όπως είπα, έχει αλλάξει...

 

Του είπαν πως έτσι γίνεται πάντα και πως το μόνο καινούριο θα είναι η συσκευή!

Όλα τα άλλα (φορτιστής, κτλ) θα είναι απο την παλιά συσκευή...

 

Έλα όμως που στο παλιό χαρτόκουτο, το έβαλαν καινούρια παρελκόμενα, + το υποτιθέμενο καινούριο κινητό... (Άλλο ΙΜΕΙ)!

 

Εγώ απο την μεριά μου όμως σκέφτομαι... ΠΟΙΟΣ ο λόγος να τα αλλάξουν όλα, ΕΚΤΟΣ απο το κουτί?!?!?!

+ Το ότι ο μετρητής είναι ανεβασμένος...

+ Το ότι η ασφάλεια της βίδας φαίνετε πειραγμένη!

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να παιζει με τον μετρητη λοιπον, διοτι και σε μενα τωρα που το κοιταξα δειχνει γυρω στις 5200 φωτο, αλλα εγω το πηρα φραφισμενο οποτε δεν νομιζω να τιθεται θεμα...

Για τις συντομευσεις που αναφερει ο φιλος παραπανω ας ψαξει στους xda για το c00kie's home tab και τον manager. Κανει αυτο που ειδες και πολλα παραπανω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ειναι ηδη στο 2ερο ποστ στο thread μου

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5856031&postcount=934

 

δεν το εχω δοκιμασει δοκιμασε και πες μου... δουλευει για το tp2

 

Δουλευουν αλλα φυσικα λειπουν τα δυο εξτρα. Δεν πειραζει θα τα βρω στα αρχεια manila της ρομ σου και θα τα φτιαξω με τον manila editor.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο 1 μήνα του πήρε η όλη διαδικασία με την Vodafon/Arvato/Ace κτλ...

Κάπου είχε σκαλώσει η δουλεία... Δεν ξέρω που!

 

Και φίλε tsifsta, επειδή άκρη δεν παίζει να βγάλουμε με το αν μετράει αντίστροφα η κανονικά...

Το έγραψα σε video... και το ανέβασα στο youtube...

link: http://www.youtube.com/watch?v=wicPCE8oTJI

 

Τώρα ή εγώ βλέπω άλλα και λέω άλλα... ή έχεις διαφορετικό κινητό στα χέρια σου... (ελπίζω να είναι το δεύτερο, γιατί ποιός τρέχει σε γιατρούς με τέτοιες ζέστες!) :rolleyes:

Δες το video...!

 

Υ.Γ.

Άλλο το on-screen display που αναφέρει τον πλήθος των φωτογραφιών... και άλλο ο μετρητής μέσα στο μενού!

 

Ο μετρητής μέσα στο μενού,μετράει τις φωτογραφίες που έχουμε βγάλει με την κάμερα.Κάθε φορά που τραβάμε μια φωτογραφία αυτός ο αριθμός αυξάνεται κατά 1.Επίσης υπάρχει και ένας ακόμη μετρητής μέσα στο μενού που μετράει τα βιντεο

 

Αυτό λέω και γώ φίλε μου! :)

Υπάρχει περίπτωση, καινούριο κινητό, να ξεκινάει το μέτρημα απο το 1590?!

 

Άρα το κινητό απλά... δεν είναι καινούριο! Σωστά?

Παίζει να του είπαν ψέματα από την ACE?

Να επισκεύασαν δηλ αυτό το κινητό, που ήταν άλλου πελάτη και να το έδωσαν σε αυτόν και καλά καινούριο (μιας και έχει άλλο ΙΜΕΙ/Serial)?

 

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες συσκευές που βγήκαν, είχαν πρόβλημα στην οθόνη...

Το σενάριο να είναι η συσκευή άλλου πελάτη, επισκευασμένη, παίζει?

 

Υ.Γ.

Επίσης μου είπε πως όταν του έκαναν αντικατάσταση, του άλλαξαν τα πάντα από μέσα (φορτιστή, κάρτα μνήμης, hands free, κτλ) με καινούρια (μέσα στο σφραγισμένο σακουλάκι τους όλα) αλλά το χαρτόκουτο έμεινε το ίδιο (από την παλιά συσκευή)!

 

Άσχετο με το θέμα σου, αλλά στην αρχική οθόνη κάτω απο το "ημερολόγιο" και πάνω απο τις καρτέλες έχει τις συντομεύσεις οι οποίες είναι πέντε! Εμένα οι συντομεύσεις ειναι με μεγαλύτερα εικονίδια και είναι τρεις. Αυτό απο που ρυθμίζει;

 

 

 

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά... Καταρχήν τσέκαρε αν το ΙΜΕΙ του κινητού συμβαδίζει με αυτό που γράφει στο κουτί. Επίσης τι ΙΜΕΙ έχει η απόδειξη αγοράς και πότε εκδόθηκε;

 

 

Μες εδω: http://www.ace-hellas.gr/support/support_new.asp?by_sup=100&lang=el και βαλε το IMEI της συσκευης. Ολο και κατι μπορει να ψαρεψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας! μολις πηρα μεταχειρισμενο το htc hd2.φοβερο! 2 ερωτησεις σας παρακαλω γιατι δεν ειμναι και πολυ σχετικος αλλα θα ριξω διαβασμα! εχει τη ρομ 2.10.531.7 artemis 7.0 ELL

ειναι καλη? εχει βγει κατι καλυτερο? και δευτερον ενα προγραμα gps που να υποστηριζει αναλυση wvga του τηλεφωνου. ξερω οτι τα εχετε αναφερει ολα αυτα αλλα ειναι 800 σελιδες και χαθηκα!

ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην με βριζετε για την αγνοια μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...