Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Όταν κανετε εγκατάσταση καποιο προγραματακι συνηθως που το βαζετε;;

Στην ενσωματωμένη μνημη του τηλεφώνου η στη memory;

Και αν προτιμάτε την ενσωματωμένη μνημη μεχρι ποσο ελεύθερο χωρο αφήνετε ώστε να μη θεωρηθεί ότι έχει μπουκώσει η μνήμη;

 

Όλα στην κάρτα μνήμης εκτός αυτών που τρέχουν μονίμως στο background όπως για παράδειγμα ένας task manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα που ακουω κατι τετοιο

αφου θεωρεις οτι εντοπισες την αιτια, απεγκατεστησε τη συγκεκριμενη εφαρμογη (για την οποια δεν εχουν ακουστε ποτε προβληματα), soft reset και δες αν διορθωθηκε το προβλημα

 

αν οχι, τοτε κανε restore καποιο backup το οποιο πηρες πριν εγαταστησεις το εν λογω προγραμμα

 

αν παλι δεν εχεις backup η δεν διορθωθει... hard reset

 

κι αν συνεχισει να υπαρχε ιτο προβλημα, τοτε ξαναπερασε την 1.66

 

αυτα θα σου συνιστουσα προσωπικα να κανεις...

 

καλη τυχη κι ενημερωσε μας αν θες μς την εξελιξη του θεματος

 

Γιώργο καλημέρα!

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Το απεγκατέστησα και το πρόβλημα εξαφανίστηκε... Όταν το εγκατέστησα πάλι,

άρχισε το ίδιο θέμα..

Το θέμα είναι ότι μου άρεσε πολύ η συγκεκριμένη εφαρμογή και με βόλευε αρκετά...

Να κάνω hard reset? Τι προτείνετε?

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Όλα στην κάρτα μνήμης εκτός αυτών που τρέχουν μονίμως στο background όπως για παράδειγμα ένας task manager.

Αν καταλαβα καλά εννοείς στην εξωτερική μνημη και οχι στην ενσωματωμένη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά. Πέρασα εχθές την Ελληνική 1.66 και από εκείνη την ώρα δεν μου τρέχει το iGo8. Συγκεκριμένα μου πετάει το μύνημα "Program application database can not be found. Please insert original application SD card. " ΄Προσπάθησα να το φτιάξω αλλάζοντας μέσα στο sys.txt το κείμενο "DCARD" σε "Κάρτα αποθήκευσης" αλλά τίποτε.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή . Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά. Πέρασα εχθές την Ελληνική 1.66 και από εκείνη την ώρα δεν μου τρέχει το iGo8. Συγκεκριμένα μου πετάει το μύνημα "Program application database can not be found. Please insert original application SD card. " ΄Προσπάθησα να το φτιάξω αλλάζοντας μέσα στο sys.txt το κείμενο "DCARD" σε "Κάρτα αποθήκευσης" αλλά τίποτε.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή . Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θανάσης

 

Σβήσε τελείως το αρχείο sys από τον φάκελο του προγράμματος (κράτα ένα backup), θα δημιουργήσει καινούριο με την εκκίνηση του igo και λογικά θα δουλέψει.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

σβησε τελειως το sys.txt αφου το εχεις αντιγραψει καπου για να εχεις τις ρυθμισεις και τρεξε το igo8. θα δημιουργησει το καταλληλο sys μονο του. θα παιζει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! Μπράβο βρε παιδιά για αυτό το forum, γενικά βοηθάτε πολύ κόσμο!

 

Να κάνω δύο τρείς "αρχαριακές" ερωτήσεις ? Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το HD2 , και επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει Windows Mobile (βέβαια η δουλειά μου υπάγεται στο IT κομμάτι oπότε δεν θα είναι δύσκολο..) το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι :

 

  1. Οι κλήσεις του κινητού, γίνονται εύκολα?
  2. Αν πάρω HD2 με Αγγλική ROM , οι επαφές θα μπορούν να φαίνονται στα Ελληνικά?
  3. Mε Αγγλική ROM, θα έχω ελληνικό πληκτρολόγιο?
  4. Τα SMS δημιουργούντε εύκολα? Πόσους χαρακτήρες με αφήνει να γράψω?
  5. Στα SMS με αγγλική rom, γράφω ελληνικά?
  6. Και τέλος, η χρήση του ως ΤΗΛΕΦΩΝΟ είναι καλή και εύκολη?

 

Ελπίζω να μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτές τις "βασικές" ερωτήσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ.

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

απο υποψηφιο αγοραστη ερωτησεις...

παιζουν γενικα πολλες εφαρμογες? που τις βρισκετε?

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καμμια επισιμη ανακοινωση για windows mobile 7 upgrade?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

σβησε τελειως το sys.txt αφου το εχεις αντιγραψει καπου για να εχεις τις ρυθμισεις και τρεξε το igo8. θα δημιουργησει το καταλληλο sys μονο του. θα παιζει μια χαρα.

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας. Έσβησα το sys.txt , το πρόγραμμα έτρεξε , αλλά σε ανάλυση 640Χ480. 160 pixels .. Επίσης sys.txt δεν μου δημιούργησε εκ νέου.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

απο υποψηφιο αγοραστη ερωτησεις...

παιζουν γενικα πολλες εφαρμογες? που τις βρισκετε?

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καμμια επισιμη ανακοινωση για windows mobile 7 upgrade?

thanks!

 

 

κοιτα γενικα υπαρχουν εφαρμογες επισημες αλλα οχι τοσες πολλες...αντιθετως θα ελεγα...αλλα ''ανεπισημα'' υπαρχουν παρα πολλες!! απειρες θα ελεγα! windows mobile ειναι!! τι περιμενες?! κανει τα παντα!

 

τωρα για την ενημερωση που λες για τα 7 δεν εχει ακουστει κατι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!! θα αγορασω το κινητο το συντομοτερο δυνατο στα ελληνικα.. απο που προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

κοιτα γενικα υπαρχουν εφαρμογες επισημες αλλα οχι τοσες πολλες...αντιθετως θα ελεγα...αλλα ''ανεπισημα'' υπαρχουν παρα πολλες!! απειρες θα ελεγα! windows mobile ειναι!! τι περιμενες?! κανει τα παντα!

 

τωρα για την ενημερωση που λες για τα 7 δεν εχει ακουστει κατι...

ευχαριστω για την απαντηση...:)

να ρωτησω απο μπαταρια τι λεει πραγματικα αν το εχω σε 2g mode? βγαζει 2 24ωρα πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με κανονικη χρηση 2 μερες βγαζει.... Με μεγαλη χρηση, μια...

Τωρα αν το εχεις σε πληρη αναμονη, βγαζει και παραπανω απο δυο...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδια!!! θα αγορασω το κινητο το συντομοτερο δυνατο στα ελληνικα.. απο που προτεινετε?

 

http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

να ρωτησω απο μπαταρια τι λεει πραγματικα αν το εχω σε 2g mode? βγαζει 2 24ωρα πανω κατω?

 

Εξαρτάται κυρίως από την χρήση. Σίγουρα είναι καλύτερη η αυτονομία από το 3G πάντως.

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας. Έσβησα το sys.txt , το πρόγραμμα έτρεξε , αλλά σε ανάλυση 640Χ480. 160 pixels .. Επίσης sys.txt δεν μου δημιούργησε εκ νέου.

 

Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

 

Ποιο προγραμμα ειναι καλυτερο για Screenshot?

 

Spb Screenshot

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας. Έσβησα το sys.txt , το πρόγραμμα έτρεξε , αλλά σε ανάλυση 640Χ480. 160 pixels .. Επίσης sys.txt δεν μου δημιούργησε εκ νέου.

 

Δημιούργησε εσύ ένα sys.txt σύμφωνα με αυτό το αρχείο που δίνει ο odytsak!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω να πεταξω καποιες παλιες συνηθειες χρησης WM και εχω αρχισει να

συμπεριφερομαι στην συσκευη με στυλ iphone :lol::p

 

Κατ᾽αρχας δεν κλεινω εφαρμογές οπως το mail, opera κλπ και εκμεταλευομαι ετσι την ταχυτητα για αμεση προσβαση στις εφαρμογες που χρησιμοποιω συνεχως.

Η μνημη δεν εχει κανενα προβλημα και τα οφελη μεγαλυτερα.

Στις νεες συσκευες νομιζω δεν χρειαζεται να ρυθμιζεις να κλεινουν οριστικα οι εφαρμογες με το Χ. Αυτες που πρεπει να κλεισουν κλεινουν.

Για παραδειγμα εχω αυτη την στιγμη και τρεχουν στο παρασκηνιο : resco explorer, mail, opera & ActiveSync και εχω 147ΜΒ free δηλαδη καπου 45% ελευθερη μνημη η οποια ειναι υπερ αρκετη να κανω οτιδηποτε.

Το active sync δεν το κλεινω γιατι ρυθμισα το exange να λαμβανει το gmail μου. θα δοκιμασω και το συχρονισμο επαφων και ημερολογιου μεσω google να δω αν δουλευει οπως πρεπει. Το mail ειναι μια χαρα παντως. Τα λαμβανω σε σχεδον ζωντανο χρονο.

 

Δοκιμαζω λοιπον αυτη την φιλοσοφια και βλεπουμε.

Ήθελα να το δοκιμάσω κι εγώ μ' αυτό τον τρόπο αλλά φοβάμαι μήπως αυξάνεται η κατανάλωση της μπαταρίας!

 

Ενημέρωσε μας αν παρατηρήσεις κάτι!!! :)

Καλημέρα σε όλους ! Μπράβο βρε παιδιά για αυτό το forum, γενικά βοηθάτε πολύ κόσμο!

 

Να κάνω δύο τρείς "αρχαριακές" ερωτήσεις ? Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το HD2 , και επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει Windows Mobile (βέβαια η δουλειά μου υπάγεται στο IT κομμάτι oπότε δεν θα είναι δύσκολο..) το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι :

 

  1. Οι κλήσεις του κινητού, γίνονται εύκολα?
  2. Αν πάρω HD2 με Αγγλική ROM , οι επαφές θα μπορούν να φαίνονται στα Ελληνικά?
  3. Mε Αγγλική ROM, θα έχω ελληνικό πληκτρολόγιο?
  4. Τα SMS δημιουργούντε εύκολα? Πόσους χαρακτήρες με αφήνει να γράψω?
  5. Στα SMS με αγγλική rom, γράφω ελληνικά?
  6. Και τέλος, η χρήση του ως ΤΗΛΕΦΩΝΟ είναι καλή και εύκολη?

 

Ελπίζω να μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτές τις "βασικές" ερωτήσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ.

1) Πανεύκολα

2) Φυσικά

3) Δες στο πρώτο ποστ

4) Θέλει μια εξοικείωση αλλά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα. Γράφεις μέχρι 160 ανά μήνυμα

5) Φυσικά αν βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο από το πρώτο ποστ

6) Εξαιρετικό σήμα, ποιότητα ομιλίας, ένταση. Και πολύ εύκολη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να το δοκιμάσω κι εγώ μ' αυτό τον τρόπο αλλά φοβάμαι μήπως αυξάνεται η κατανάλωση της μπαταρίας!

 

Σε αυτές τις συσκευές, όσο περισσότερες εφαρμογές τρέχουν στο background, τόσο περισσότερο δουλεύει ο επεξεργαστής με συνέπεια την αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας.

 

Ας περιμένουμε βέβαια και τις εντυπώσεις του Κώστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

1) Πανεύκολα

2) Φυσικά

3) Δες στο πρώτο ποστ

4) Θέλει μια εξοικείωση αλλά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα. Γράφεις μέχρι 160 ανά μήνυμα

5) Φυσικά αν βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο από το πρώτο ποστ

6) Εξαιρετικό σήμα, ποιότητα ομιλίας, ένταση. Και πολύ εύκολη!

 

Χίλια ευχαριστώ EchiDNA !! ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ !!!! :lol::lol:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ενώ υποστήριζα οτι το HD2 δεν θα το πάρω λόγω μεγέθους, έτυχε και το πήρα και μπορώ να πω οτι αναθεωρώ την άποψή μου, η συσκευή είναι πολύ καλή και όμορφη..

Έχω περάσει ήδη κάποια tweaks απο την πρώτη σελίδα η οποία είναι πραγματικά πολύ χρήσιμη, και μπράβο σε όλους που έκαναν τη δουλειά αυτή! Είναι εξαιρετική!

 

Επισυνάπτω ένα cab που χρησιμοποιούσα στο HD με το νέο manila με τις custom roms. Το cab αυτό απενεργοποιεί τις δύο επιλογές που έχει το manila για συγκεκριμένη αναβολή που έχουμε ορίσει ή ακύρωση, στις υπενθυμίσεις των ραντεβού κλπ. (κάτι που εμένα αλλά και πολλούς άλλους δεν εξυπηρετεί), και δίνει την παλαιά δυνατότητα για αναβολή 5, 10, 15 λεπτών, 1 ώρας, 1 ημέρας και προβολή στοιχείου με το παλαιό μενού των WM μόνο σε αυτό το μενού.

Το cab αυτό το είχα βρει σε κάποιο thead κάποιας ρομ του HD, αλλά είναι αδύνατον να θυμηθώ που, γι' αυτό και το επισυνάπτω εγώ.

Τα credits πάνε στον Digital Outcast στο xda ο οποίος έχει βγάλει και νέα έκδοση για HTC Sense 2.5.1920 που θα τη βρείτε στο ποστ #5 εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=587497&highlight=*****wHoRe

Εγώ έχω περάσει αυτό που επισυνάπτω και λειτουργεί. Θα δοκιμάσω και το νέο.

Βρίσκω πολύ χρήσιμο το tweak αυτό.

 

EDIT: Δοκιμάζοντας το δεύτερο zip, είναι καλύτερο, ανοίγει μενού των WM 6.5 και όχι τύπου 6.1 όπως το πρώτο. :D

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι χτες πήρα αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-16GB-Micro-SD-MicroSD-Memory-Card_W0QQitemZ180467111450QQcmdZViewItemQQptZUK_VideoGames_VideoGameAccessories_VideoGameAccessories_JN?hash=item2a04ad961a

 

ότι έχω πάρει πάντως μέχρι στιγμής από τα κινεζάκια έχει βγει καλο και έχει φτάσει :)

καλημέρα

 

zaharakis τέλειο txt του igo;) .ευχάριστω φιλε:D

καλημερα..

κωστα μηπως εχεις προβλημα με αυτη την καρτα ;

Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ή μάλλον καλησπέρα) κι από μένα.

Έπειτα από αρκετές μέρες χρήσης και στησίματος, πάντα με τη δική σας πολύτιμη βοήθεια, μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένη από τις επιδόσεις της συσκευής, που πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με το αγαπημένο μου HD. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως όταν ακούω μουσική ανά τακτά χρονικά διαστήματα κάνει μία παύση της τάξης των 10 - 15 δευτερολέπτων, κατά την οποία δεν ανοίγει και η συσκευή. Πιστεύετε ότι είναι θέμα κάρτας (έχω την Kingston 16GB Class2 και τραγούδια περί τα 8 gb φορτωμένα στη μουσική μου βιβλιοθήκη, τα οποία όμως φορτώνονται πολύ γρήγορα έπειτα από soft reset) ή συμβαίνει κάτι άλλο;

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να βαλουμε ενα οποιποδηποτε .mp3 για ηχο κλησης?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...