Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος για διαφορετικό τύπο δόνησης!!! Έχω τρομάξει πολύ κόσμο τις τελευταίες μέρες, αν έχεις το κινητό πάνω σε γραφείο και αρχίσει να χτυπάει κάνει σαν κομπρεσέρ! Ένας διακεκομμένος τύπος δόνησης ίσως να βελτίωνε τα πράγματα! :)

 

Για πείτε μου λίγο και την εμπειρία σας για την απόδοση της μπαταρίας!!!

Με το ζόρι μου βγάζει 2,5 μέρες!!! Βέβαια τώρα μπορώ να σερφάρω πολύ περισσότερο και το wifi τρώει μπαταρία. :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

για wm 2.5 μερες ειναι παρα πολυ καλη αποδοση μπαταριας

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το omnia ii που εβγαζε 4 μερες χαλαρα, με προβληματισε λιγο!

πραγμα λιγο πολυ αναμενομενο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Destinator και HD2

 

Μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα :

Στην αναζήτηση πχ πόλης μετά το δεύτερο γράμμα κολλάει η αναζήτηση και δεν δουλεύει το πληκτρολόγιο του Destinator !!!!!!!

Μερικές φορές το κάνει και από την αρχή ,δηλαδή δεν δουλεύει καθόλου

το πληκτρολόγιο!!!

(Εχω τα skin 800, 801 του panosha)

 

Το εχει αντιμετωπίσει κάποιος ?

 

απο Panosha:

Τα πληκτρολόγια της HTC είναι υπεύθυνα.

Άλλαξε σε αυτό της Microsoft πριν ανοίξεις το Destinator και δεν θα έχεις πρόβλημα.

δηλαδη?πρεπει να κατεβασουμε αλλο πληκτρολογιο?ας το εξηγησει καποιος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Destinator και HD2

 

Μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα :

Στην αναζήτηση πχ πόλης μετά το δεύτερο γράμμα κολλάει η αναζήτηση και δεν δουλεύει το πληκτρολόγιο του Destinator !!!!!!!

Μερικές φορές το κάνει και από την αρχή ,δηλαδή δεν δουλεύει καθόλου

το πληκτρολόγιο!!!

(Εχω τα skin 800, 801 του panosha)

 

Το εχει αντιμετωπίσει κάποιος ?

 

απο Panosha:

Τα πληκτρολόγια της HTC είναι υπεύθυνα.

Άλλαξε σε αυτό της Microsoft πριν ανοίξεις το Destinator και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Έχει δίκιο ο Πάνος σε αυτό. Το conflict δημιουργείται από τα πληκτρολόγια της HTC. Η λύση είναι να αλλάζεις το πληκτρολόγιο με το απλό της microsoft πριν ανοίξεις το πρόγραμμα για να κάνεις τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Πάνος σε αυτό. Το conflict δημιουργείται από τα πληκτρολόγια της HTC. Η λύση είναι να αλλάζεις το πληκτρολόγιο με το απλό της microsoft πριν ανοίξεις το πρόγραμμα για να κάνεις τη δουλειά σου.

μπορεις να μου πεις πως το αλλαζω γιατι δεν το βρησκω.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως το αλλαζω γιατι δεν το βρησκω.

 

Start-personal-input-input method.....και εκεί επιλέγεις πιο πληκτρολόγιο

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από τι μέρα που πήρα τη συσκευή μου εμφανίζει αυτό σε άσχετο χρόνο.

εκεί που τα έπαιξε και μου το εμφάνιζε συνεχεια ήταν όταν πήγα να κάνω backup με το spb backup

sorry για την ποιότητα της φωτογραφίας

 

http://img177.imageshack.us/i/0007zz.jpg/%5D%5BIMG%5Dhttp://img177.imageshack.us/img177/1724/0007zz.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
από τι μέρα που πήρα τη συσκευή μου εμφανίζει αυτό σε άσχετο χρόνο.

εκεί που τα έπαιξε και μου το εμφάνιζε συνεχεια ήταν όταν πήγα να κάνω backup με το spb backup

sorry για την ποιότητα της φωτογραφίας

 

Hard reset εχεις κάνει; Κάποια από τις εφαρμογές που του έχεις περάσει σου δημιουργούν κάποιο conflict.

 

Επίσης αν θες μείωσε το μέγεθος της εικόνας, δεν υπάρχει λόγος να είναι τεράστια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ τι μέγεθος ήταν αυτό.πως τα κατάφερα πάλι:lol:την βγάζω.

όχι Hard reset:cry:αποκλείεται:sorry::knife:

μόλις τελειωσα με το στήσιμο και πήγα να κάνω backup

 

δεν υπάρχει άλλο τρόπος διορθώσεις εκτος από Hard reset?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Start-personal-input-input method.....και εκεί επιλέγεις πιο πληκτρολόγιο

Νομίζω πως υπάρχει πιο εύκολος τρόπος, πατάς πάνω στο εικονίδιο του πληκτρολογίου (εκείνο που το πατάς για να ανοίξει το πληκτρολόγιο) παρατεταμένα και εμφανίζεται η λίστα με τα εγκατεστημένα πληκτρολόγια. Δεν έχω το Leo αλλά σε όσες 6.5 roms έχω δοκιμάσει σε kaiser και lg ks20 έτσι γίνεται.

 

@ _KOSTASKELLAS_

Ρίξε μια ματιά σε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316696 Έχει σχέση με αυτό που ζητούσες σχετικά με το pull mail και την σύνδεση gprs. Το χρησιμοποιούσα αυτό το πρόγραμμα στο tytn και στο kaiser και δούλευε τέλεια. Δεν ξέρω αν θα δουλεύει σωστά στο Leo και στα 6.5.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

@ _KOSTASKELLAS_

Ρίξε μια ματιά σε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316696 Έχει σχέση με αυτό που ζητούσες σχετικά με το pull mail και την σύνδεση gprs. Το χρησιμοποιούσα αυτό το πρόγραμμα στο tytn και στο kaiser και δούλευε τέλεια. Δεν ξέρω αν θα δουλεύει σωστά στο Leo και στα 6.5.

 

λάζαρε σε ευχαριστώ πολύ δουλεύει τέλεια και στο hd2:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για την "pink list" εδω :p

 

...δυστιχως ειμαι κ εγω μεσα...

 

Απο εσας που εχετε το προβλημα με την καμερα τι σκοπευεται να κανατε? Λετε να περιμενουμε για software update? Εγω παντως και για service να το στειλω...νομιζω οτι απλα θα το "πειραξουν" softwareρικα!

 

EDIT:

 

Αμα θελετε βαλτε το και στην πρωτη σελιδα:

 

-Για να μπορούμε να έχουμε στο Manila στα Quicklinks, αντί για 9, 4Χ4=16 Slots!

-Για να μπορούμε να έχουμε στο Manila στα Quicklinks, αντί για 9, 5Χ4=20 Slots!

-Για να βλέπουμε την μπαταρία με ποσοστό μεταβολής 1% στο TaskBar (xda-developers)

-Manual (English)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για την "pink list" εδω :p

 

...δυστιχως ειμαι κ εγω μεσα...

 

Απο εσας που εχετε το προβλημα με την καμερα τι σκοπευεται να κανατε? Λετε να περιμενουμε για software update? Εγω παντως και για service να το στειλω...νομιζω οτι απλα θα το "πειραξουν" softwareρικα!

 

EDIT:

 

Αμα θελετε βαλτε το και στην πρωτη σελιδα:

 

-Για να μπορούμε να έχουμε στο Manila στα Quicklinks, αντί για 9, 4Χ4=16 Slots!

-Για να μπορούμε να έχουμε στο Manila στα Quicklinks, αντί για 9, 5Χ4=20 Slots!

-Για να βλέπουμε την μπαταρία με ποσοστό μεταβολής 1% στο TaskBar (xda-developers)

-Manual (English)

 

Για την κάμερα θα περιμένουμε hot fix!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια gpu δεν εχει καθολου ε? κριμα γιατι ενω εχει τοσο δυνατο επεξεργαστη δεν θα μπορουμε να απολαυσουμε ενα παιχνιδι με opengl 2 grafika..... :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια gpu δεν εχει καθολου ε? κριμα γιατι ενω εχει τοσο δυνατο επεξεργαστη δεν θα μπορουμε να απολαυσουμε ενα παιχνιδι με opengl 2 grafika..... :(

 

και ομως παρολο που δεν εχει GPU παιζει opengl 2... :p

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα ροζίζει στο κέντρο αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα γιατί πιστεύω ότι με το fix που θα βγάλουν θα βελτιωθεί, αλλά ποτέ δεν ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ κινητό για σοβαρές φωτογραφίες , γιαυτό φροντίζει η φωτογραφική που κάνει και λήψη video 720p.

Για το ροζάκι υπάρχει και η δυνατότητα της χρήσης του photoshop όπου διορθώνετε πολύ εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Για full backup του κινητού και της κάρτας σε εξωτερικό μέσο, υπάρχει κάτι? Νομίζω το PIMbackup δεν κάνει για αυτή τη δουλειά..... πρέπει να το σώσεις αναγκαστικά στη κάρτα.. ή κάνω λάθος?

 

Εσείς ποιό χρησιμοποιείτε σε περίπτωση hard reset? Και τί κάνετε μετά, βάζετε το PIMbackup π.χ. και μετά κατ' ευθείαν κάνετε restore σε κινητό και κάρτα? Ή στη κάρτα δεν χρειάζεται? Το λέω γιατί στο προηγούμενο κινητό είχα πάθει το εξαιρετικά απίθανο να πω όταν έκανα hard reset κάποια στιγμή η κάρτα μετά φαινόταν για κάποιο λόγο corrupted ... και έχασα αρκετά πράγματα.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Για full backup του κινητού και της κάρτας σε εξωτερικό μέσο, υπάρχει κάτι? Νομίζω το PIMbackup δεν κάνει για αυτή τη δουλειά..... πρέπει να το σώσεις αναγκαστικά στη κάρτα.. ή κάνω λάθος?

 

Μπορείς να το σώζεις στο My Documents την μνήμης του τηλεφώνου και αν έχεις επιλέξει με το Activesync να συγχρονίζει και φακέλους τότε θα συγχρονίζεται και με το PC σου. Σε ξεχωριστό φάκελο που θα είναι τα Documents του κινητού.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα την gpu μη λεμε ανακριβεις, εχει gpu και οσοι δοκιμασετε electropia, xtrakt & experiment 13 θα το διαπιστωσετε. Εμφανιζονται καποια προβληματα με παιχνιδια που εχουν γραφτει μεσω framework 3.5 βεβαια.

 

Οσον αφορα το ροζ δαχτυλιδι της καμερας, ανακαλυψαν στο xda πως και αλλα κινητα εμφανιζουν το ιδιο προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σώζεις στο My Documents την μνήμης του τηλεφώνου και αν έχεις επιλέξει με το Activesync να συγχρονίζει και φακέλους τότε θα συγχρονίζεται και με το PC σου. Σε ξεχωριστό φάκελο που θα είναι τα Documents του κινητού.

 

Kαι πώς θα το σώσω εκεί όταν ο συνολικός όγκος ξεπερνάει τη μνήμη τηλεφώνου? Θέλω backup στα ΠΑΝΤΑ (τηλ και κάρτα)..... αυτά μπορεί να είναι πάνω από 1gb.....

 

Εκτός αν παίρνω binary backup του τηλεφώνου στη κάρτα και μετά αντιγράφω τα πάντα της κάρτας στον υπολογιστή....φαντάζομαι γίνεται αυτό? Και μετά από το κακό (φτου φτου μακρυά) αντιγράφω από το PC στη κάρτα, περνάω στο κινητό PIM και μετά restore από τα αρχεία της κάρτας.... νομίζω πως έτσι είναι η μόνη λύση....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως βαζω διαφορετικα ringtones στα groups μου γιατι δεν το βρισκω?

Ευχαριστω :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι πώς θα το σώσω εκεί όταν ο συνολικός όγκος ξεπερνάει τη μνήμη τηλεφώνου? Θέλω backup στα ΠΑΝΤΑ (τηλ και κάρτα)..... αυτά μπορεί να είναι πάνω από 1gb.....

 

Εκτός αν παίρνω binary backup του τηλεφώνου στη κάρτα και μετά αντιγράφω τα πάντα της κάρτας στον υπολογιστή....φαντάζομαι γίνεται αυτό? Και μετά από το κακό (φτου φτου μακρυά) αντιγράφω από το PC στη κάρτα, περνάω στο κινητό PIM και μετά restore από τα αρχεία της κάρτας.... νομίζω πως έτσι είναι η μόνη λύση....

 

Sorry η απάντηση ήταν για το backup του Pim που είναι μικρό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Kαι πώς θα το σώσω εκεί όταν ο συνολικός όγκος ξεπερνάει τη μνήμη τηλεφώνου? Θέλω backup στα ΠΑΝΤΑ (τηλ και κάρτα)..... αυτά μπορεί να είναι πάνω από 1gb.....

 

Εκτός αν παίρνω binary backup του τηλεφώνου στη κάρτα και μετά αντιγράφω τα πάντα της κάρτας στον υπολογιστή....φαντάζομαι γίνεται αυτό? Και μετά από το κακό (φτου φτου μακρυά) αντιγράφω από το PC στη κάρτα, περνάω στο κινητό PIM και μετά restore από τα αρχεία της κάρτας.... νομίζω πως έτσι είναι η μόνη λύση....

 

Την κάρτα εάν δεν υπάρχει λόγος (format κτλ) γιατί να την κάνεις backup, τα προγράμματα που έχεις εκεί εγκατεστημένα θα τρέξουν και πάλι εάν κάνεις hard reset! Για backup όλων εάν επιμένεις χρησιμοποιείς το Sprite Backup, στα 6.1 δούλευε απροβλημάτιστα, στα 6.5 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, για τις επαφές χρησιμοποιείς το PIM!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...