Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω!:)

Αλλωστε και εγω παντα τη καλυτερη WM(Htc)συσκευη εχω και παιρνω και το HD θα το παρω σιγουρα απλα δε μου ειναι και τοσο απαραιτητο αμεσα και κυριως θελω να κανω 2-3 εργασιες και δε ξερω κατα ποσο η νεα οθονη θα με διευκολυνη η θα με μπερδεψει!

 

Αληθεια εσυ copy paste κειμενου κανεις ευκολα,το εχεις συνηθηση??[/QUO

 

δεν υπαρχει καμια δυσκολια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα μετατροπή την ταινία madagascar 2:lol: απο mkv 1080p σε 480Χ800 avi και με player --> Coreplayer , το αποτέλεσμα είναι άψογο αφού σπάνια παρατήρησα κάποια ενοχλητική καθυστέρηση στην οθόνη.

Περιττό να πω οτι επειδή η πηγή σε ανάλυση ήταν η μεγαλύτερα δυνατή το αποτέλεσμα σε ποιότητα είναι εντυπωσιακό:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει το hardware σε επόμενες παρτίδες.

 

Την ίδια άποψη έχω και εγώ αλλά εάν κάποιος περίμενε μέχρι τώρα για να αγοράσει τη συσκευή, πιστεύω ότι καλό θα ήταν να περιμένει να ξεκαθαριστεί το θέμα πριν προβεί στην αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα ενδιαφέρον σχόλιο που αν ισχύει ανατρέπει τα δεδομένα..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5019691&postcount=468

 

Αν υπάρχουν χρήστες του htc με leo rom και μπορούν να το check-άρουν ας το επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω!:)

Αλλωστε και εγω παντα τη καλυτερη WM(Htc)συσκευη εχω και παιρνω και το HD θα το παρω σιγουρα απλα δε μου ειναι και τοσο απαραιτητο αμεσα και κυριως θελω να κανω 2-3 εργασιες και δε ξερω κατα ποσο η νεα οθονη θα με διευκολυνη η θα με μπερδεψει!

 

Αληθεια εσυ copy paste κειμενου κανεις ευκολα,το εχεις συνηθηση??[/QUO

 

δεν υπαρχει καμια δυσκολια

 

To ίδιο και εγώ...καμιά δυσκολία...μάλιστα υπάρχουν και κόλπα...με double click...που ευκολύνουν πολύ.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα ενδιαφέρον σχόλιο που αν ισχύει ανατρέπει τα δεδομένα..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5019691&postcount=468

 

Αν υπάρχουν χρήστες του htc με leo rom και μπορούν να το check-άρουν ας το επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν..

 

είχα βάλει παλαιότερα μια Leo ρομ στο HD μου αλλά επειδή ήταν κάπως αργό την έβγαλα και δεν έδωσα σημασία στη κάμερα αλλά τώρα που το λές το βραδάκι θα το τεστάρω και θα δούμε.

Οι μεγάλες αλυσίδες άρχισαν να παραλαμβάνουν νέα κομάτια και από αύριο ξεκινούν και πάλι αποστολές, για να δούμε αυτή η παρτίδα τι θα μας επιφυλάξει. Το expansys gr παραλαμβάνει αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει δει μηπως κανεις καποιο screen protector που να αξιζει τον κοπο για το HD2 (εστω και generic που να πρεπει να κοπει, αλλα τουλαχιστον να ειναι καλης ποιοτητας και crystal clear)? Αναφερομαι σε φυσικο καταστημα στην Ελλαδα, γιατι απο το ebay εχω παραγγειλει αλλα βλεπω να αργουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελλάδα δεν το βλέπω να βρίσκεις κάτι ετοιμοπαράδοτο. Τώρα όσον αφορά αυτά που πρέπει να τα κόψεις, δεν σου τα συνιστώ εκτός και αν έχεις εμπειρία και διάθεση να ασχοληθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει παλαιότερα μια Leo ρομ στο HD μου αλλά επειδή ήταν κάπως αργό την έβγαλα και δεν έδωσα σημασία στη κάμερα αλλά τώρα που το λές το βραδάκι θα το τεστάρω και θα δούμε.

Οι μεγάλες αλυσίδες άρχισαν να παραλαμβάνουν νέα κομάτια και από αύριο ξεκινούν και πάλι αποστολές, για να δούμε αυτή η παρτίδα τι θα μας επιφυλάξει. Το expansys gr παραλαμβάνει αύριο.

 

το επιβεβαιωνω εγω...εχει προβλημα η rom του hd2.

στο HD1 εχω την leo rom του laurentious. τα ιδια με την camera.

την εχω απο τοτε που βγηκε...1,5 μηνα περιπου και δεν το ειχα προσεξει...οχι οτι βγαζω και τις πολλες τις φωτο αλλα λεμε...

αρα ειναι καθαρα software το προβλημα...

δεν τιθεται πλεον θεμα hardware...:)

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν το βλέπω να βρίσκεις κάτι ετοιμοπαράδοτο. Τώρα όσον αφορά αυτά που πρέπει να τα κόψεις, δεν σου τα συνιστώ εκτός και αν έχεις εμπειρία και διάθεση να ασχοληθείς.

 

Χμμμ, ναι, ετσι ειναι. Μαλλον θα πρεπει να περιμενω τα αξεσουαρ απο ebay.

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει δει μηπως κανεις καποιο screen protector που να αξιζει τον κοπο για το HD2 (εστω και generic που να πρεπει να κοπει, αλλα τουλαχιστον να ειναι καλης ποιοτητας και crystal clear)? Αναφερομαι σε φυσικο καταστημα στην Ελλαδα, γιατι απο το ebay εχω παραγγειλει αλλα βλεπω να αργουν.

 

Ελλάδα δε γνωρίζω, ο Brando πάντως έκανε λιγότερο από εβδομάδα (μέχρι 30/11 έχει και free shipping). Και είναι από τα screen protectors που δουλεύει το proximity sensor.

 

Προσωπικά αν περάσει ο καιρός και δεν υπάρχουν αναφορές για γραντζουνιές σκέφτομαι να το βγάλω πάντως. Αν και δεν επηρεάζει την ευαισθησία της οθόνης η αίσθηση στο scrolling είναι τελειώς διαφορετική στο γυαλί..

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δε γνωρίζω, ο Brando πάντως έκανε λιγότερο από εβδομάδα (μέχρι 30/11 έχει και free shipping). Και είναι από τα screen protectors που δουλεύει το proximity sensor.

 

Προσωπικά αν περάσει ο καιρός και δεν υπάρχουν αναφορές για γραντζουνιές σκέφτομαι να το βγάλω πάντως. Αν και δεν επηρεάζει την ευαισθησία της οθόνης η αίσθηση στο scrolling είναι τελειώς διαφορετική στο γυαλί..

 

Μαλιστα, θα παρω ενα brando, παλιοτερα αυτης της εταιριας χρησιμοποιουσα (στη συνεχεια και μεχρι τωρα αγοραζα της boxwave), αφου ειχες τοσο γρηγορο shipping. Ειδικα μαλιστα οταν λες οτι δεν κανει conflict με τον proximity sensor - σε ευχαριστω.

Τωρα οσον αφορα την υποθεση οθονη capacitive και γρατζουνιες ειναι μεγαλη κουβεντα.

Τελικα καταληγω, πως αν παγιδευτουν κοκκοι σκονης, ακομα και η χρηση με το χερι μπορει να κανει ανεπαισθητες γρατζουνιες - το εχω δει και σε iphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να δουλέξει τελικά το Random Access σε αγγιλκο intrerface δηλ στο HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang = 409 (hex) δέν γίνεται; ή πρέπει να γυρίσουμε στα ελληνικά με HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang = 408 (hex);

Διότι εμένα δέν μου δουλεύει σε αγγλικο interface.

Συγνώμη που επανέρχομαι αλλά δέν έχω βγάλει άκρη ακόμα.

Θα προτιμούσα με το αγγλικό interface να είχα sto htc contacts ελληνική μπάρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μπάρα στις επαφές του HTC Sense γίνεται ελληνική μόνο όταν κάνεις ελληνικό ολόκληρο το manila και φυσικά με την προσθήκη του RandomAccess (όπως περιγράφεται στο πρώτο post).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή αγόρασα πρώτη φορά από το brando, screen protector για το HD2, από Αμερική έρχεται το πακέτο?

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα κάνει 2 μήνες να έρθει...τόσο έκανε μια παραγγελία που είχα πάρει αρχές του προηγούμενου μήνα από την συγκεκριμένη χώρα.

 

Ευχαριστώ

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα κάνει 2 μήνες να έρθει...τόσο έκανε μια παραγγελία που είχα πάρει αρχές του προηγούμενου μήνα από την συγκεκριμένη χώρα.

 

Ευχαριστώ

 

6 ημέρες θα κάνει..

Link to comment
Share on other sites

6 ημέρες θα κάνει..

 

Μακάρι, κάποιο πρόγραμμα, για το HD2, εκτός απο το Phonex, για διαχείρηση κλήσεων, να βλέπω στατιστικά, πόσο χρόνο μίλησα κ.α. υπάρχει?

 

for athanaso77, για μια δυο μέρες δεν το συζητώ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, για παραπάνω είναι το θέμα.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, κάποιο πρόγραμμα, για το HD2, εκτός απο το Phonex, για διαχείρηση κλήσεων, να βλέπω στατιστικά, πόσο χρόνο μίλησα κ.α. υπάρχει?

 

ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ, ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

KDPM Kounadisk Power Meters

http://rapidshare.com/files/136337523/KDPM.zip

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ, ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

KDPM Kounadisk Power Meters

http://rapidshare.com/files/136337523/KDPM.zip

 

Ορίστε και το σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72186

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα wm 6.5 pro που φαοραει το leo δεν ειναι η τελευταια version των wm?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...