Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το πρόγραμμα επικοινωνίας με το PC λογικά

Χρησιμοποίησα το media to go, και μετέφερα τους 20 ξεχωριστούς φακέλους αλλά στο τηλέφωνο μου εμφάνισε και τις 4169 φωτογραφίες σε ΕΝΑ φάκελλο.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Από τις εταιρείες κινητής το έχει φέρει κανένας επίσημα?

 

Το έχω πάρει εγώ σήμερα απο cosmote σε άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..έγινα και εγώ κάτοχος του κινητού....θα ήθελα να ρωτήσω πως βρισκει τα δυκτια wifi γιατί τόση ώρα ψάχνει και δεν βρίσκει τίποτα.....και στο μενού στοιχεία σλεγχου ασυρματου δεν μου δίνει επιλογή να πατήσω!!! ξέρει κανεις αν έχω κανει κάτι λάθος;....ειναι αχνό δηλαδή το wifi ενεργοποιηση...... Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Χθες εγινα κι εγω κατοχος του Xperia 10 σε μαυρο

Eχω ενα θεματακι με την μπαταρια και θελω την γνωμη και των υπολοιπων κατοχων

χθες το φορτιζα απο το απογευμα μεχρι το βραδυ κι αφου στη 1 μου δειξε οτι φορτισε αποσυνδεσα το καλωδιο. Σημερα το πρωι στις 7 ειχε αδειασει κι αναβοσβηνε η ενδεικτικη λυχνια.... :( (να προσθεσω εδω οτι ειχα στο "on" δονηση-bleutooth-WiFi)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καθοτι νεος στο φορουμ...μολις το πηρα το κινητο και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...το κινητο δεν εχει ραδιοφωνο...υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να κατεβασω και να αποκτηση το κινητο ραδιοφωνο?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθοτι νεος στο φορουμ...μολις το πηρα το κινητο και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...το κινητο δεν εχει ραδιοφωνο...υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να κατεβασω και να αποκτηση το κινητο ραδιοφωνο?? ευχαριστω

Πρεπει να αγορασεις καποιο hands free,που εχει πανω και το ραδιο,και που κανει καμια 50αρια Ευρω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλως...και μια ερωτηση ακομα...ξερει κανενας τι παιζει με το flash player?? εχει flash player το κινητο η θα πρεπει να περιμενω καποια αναβαθμιση λογισμικου??
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθοτι νεος στο φορουμ...μολις το πηρα το κινητο και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...το κινητο δεν εχει ραδιοφωνο...υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να κατεβασω και να αποκτηση το κινητο ραδιοφωνο?? ευχαριστω

Einai αυτο το εξαρτημα. http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το media to go, και μετέφερα τους 20 ξεχωριστούς φακέλους αλλά στο τηλέφωνο μου εμφάνισε και τις 4169 φωτογραφίες σε ΕΝΑ φάκελλο.

:mad:

 

Θα το συνδέσεις στο pc και θα κάνεις προσάρτηση στο usb. Αν δεν ανοίξει από μόνος του ο φάκελος της κάρτας μνήμης του τηλεφώνου, θα το ανοίξεις εσύ από το εικονίδιο " Ο Υπολογιστής μου" και μέσα στο φάκελο του τηλεφώνου θα βρεις τον υποφάκελο picturers, στον οποίο μπορείς να προσθέσεις όσους φακέλους φωτογραφιών θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα να ρωτησω ...το Χ10 δεν εχει ραδιοφωνο αλλα ενας γνωστος που το πηρε μου ειπε οτι κατεβασε εφαρμογη (για ραδιοφωνο) μεσα απο το μαρκετ και οτι παιζει κανονικα χωρις να χρεωνεται data.Mπορει να μου πει καποιος που εχει ηδη την συσκευη αν αυτο ισχυει????
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε βλεπω και πολυ σουσουρο για το κινητο, τοσο μαπα ειναι? Το παρηγγειλα απο Βοντα ελπιζω να μην το μετανιωσω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε βλεπω και πολυ σουσουρο για το κινητο, τοσο μαπα ειναι? Το παρηγγειλα απο Βοντα ελπιζω να μην το μετανιωσω...

πρεπει ενα κινητο να γινεται πολυ σουσουρο για να μην ειναι μαπα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν κρινω απο το Χ1 που το εχω μετανιωσει κατα 79% που το πηρα (το 21% ειναι συμπαθεια) οταν ηταν να κυκλοφορησει γεμισε το φορουμ με 400 σελιδες γι'αυτο (μου κανει εντυπωση που ακομη ασχολουνται)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα τη δυνατοτητα να δω το κινητο Live στον γερμανο της Κηφισιας.Ηταν η δευτερη επαφη μου με το κινητο καθως το ειχα δει και χθες στο πλαισιο.

 

Εξωτερικα μιλαμε για απιστευτη πλαστικουρα.Δε δειχνει σε καμια περιπτωση για κινητο των 550+ ευρω. Απο τη μπροστα δειχνει εντυπωσιακο λογω της μεγαλης οθονης αλλα οταν το πιασεις και το αγκαλιασεις στο χερι σου διαπιστωνεις την μετρια ποιοτητα κατασκευης και να φτηνα πλαστικα που εχουν χρησιμοποιηθει. Επαναλαμβανω οτι κρατωντας το στο χερι απο την πισω πλευρα δε νιωθεις σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση οτι κρατας την ναυαρχιδα μιας εταιριας οπως η SE. Αν ειδικοτερα βαλεις αναποδα το Χ10 διπλα σε ενα HD2 , το κινητο θα φανει ακομα φτωχοτερο.

 

Οσον αφορα το λειτουργικο , επαιξα μαζι του περιπου 15 λεπτα . Το μενου και οι λειτουργιες του τηλεφωνου ΔΕΝ μπορουν να χαρακτηριστουν Snappy ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

 

Οσοι περιμενουν την ταχυτητα ενος iphone ή ενος HD2 ακομα και στο ξεκλειδωμα της συσκευής , θα απογοητευτουν.

 

Δεν ξερω αν φταιει η παλια εκδοση του λειτουργικου του της συσκευης αλλα το κινητο προσωπικα με απογοητευσε.

 

Ευχομαι οσοι το εχουν ηδη αγορασει , να το χαρουν οσο περισσοτερο γινεται και να κυκλοφορησει γρηγορα και η πολυαναμενομενη αναβαθμιση.

 

Για οσους ομως ειναι σε φαση ερευνας αγορας καλο θα ειναι να σκεφτουν οτι περα απο την εντυπωσιακη οθονη και την καμερα των 8MP , το τηλεφωνο υστερει σε συγκριση με ολα τα υπολοιπα κινητα της γενιας του.

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Μια τετοια απαντηση νομιζω οτι με καλυπτει, θα διαφωνησω ομως στην ποιοτητα κατασκευης η οποια ειναι πολυ καλη για SE κινητο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια τετοια απαντηση νομιζω οτι με καλυπτει, θα διαφωνησω ομως στην ποιοτητα κατασκευης η οποια ειναι πολυ καλη για SE κινητο!

 

 

Αρα δε διαφωνεις μαζι μου. Πλαστικουρα ειναι. Απλα ειναι καλυτερη πλαστικουρα απο αυτες που μας συνηθιζε η SE.

 

Αν το συγκρινεις με αλλα κινητα νομιζω οτι θα συμφωνησεις μαζι μου.

 

Παντως θα πω ξανα οτι το κινητο φαινεται πολυ εντυπωσιακο απο μπροστα λογω της μεγαλης οθονης. Ειναι κριμα να εχουν βαλει τετοια πλαστικα απο πισω.

 

Και το πιο κριμα ειναι οτι κανεις δεν ξερει ποτε θα βγει η αναβαθμιση του λειτουργικου.

 

Σε 3-4 εβδομαδες θα βγει η εκδοση 2.2 του android η οποια φημολογειται οτι θα εχει και flash και θα μπορει να εγκατασταθει αμεσως σε ολα τα ανταγωνιστικα μοντελα της HTC και η SE εχει μεινει στο 1.6 σε κινητο που κυκλοφορησε ως ναυαρχιδα της για το 2010.

 

 

Επισης μην ξεχνατε οτι μεσα στον Ιουνιο κυκλοφορει και Samsung Galaxy S το οποιο θα αφησει ακομα πιο πισω το X10 καθως θα ειναι το πρωτο κινητο παραγωγης με SUPER AMOLED οθονη και μαλιστα 4 ιντσων. Το οτι θα τρεχει και αυτο android 2.1 δεν το αναφερω καθολου , ειναι αυτονοητο...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

σε οτι αφορα την αποκριση του κινητου σε σχεση με hd2 και iphone θα διαφωνησω.και οσο αφορα κ τη ταχυτητα ξεκλειδωματος.τα μοντελα που εχεις επεξεργαστει ειναι demo.Το εχω μια βδομαδα κ το πρωτο συν και σημαντικοτερο για μενα ειναι η αποκριση της οθονης και η ταχυτητα του κινητου.παει σφαιρα.Επεξεργαστηκα και ενα desire.H αποκριση του x10 ηταν καλυτερη.για την αναβαθμιση αν τη καθυστερησει πολυ κακο του κεφαλιου της.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση εδώ:

http://www.xperiax10.net/2010/04/27/se-ends-xperia-x10-multitouch-speculation-once-and-for-all/

 

Η εταιρία ισχυρίζεται οτι δεν ξεγέλασε τους καταναλωτές και οτι ποτέ δε διαφήμισε οτι το Xperia X10 θα έχει multi-touch. Προσωπικά δε με χαλάει καθόλου αυτή η απώλεια, εκτός αν στο μέλλον βγουν εφαρμογές σε Android που θα εκμεταλλεύονται το multi-touch για κάτι πραγματικά εντυπωσιακό και χρήσιμο.

 

Πιο σημαντικό θεωρώ αυτό, αν είναι αλήθεια και τηρηθεί στο μέλλον:

http://www.xperiax10.net/2010/04/20/se-promises-xperia-x10-updates-throughout-life-of-phone/

 

Οτι δηλαδή η Sony Ericsson θα παρέχει σταθερά updates καθόλη τη διάρκεια της ζωής του κινητού.

 

Επίσης, για όλες τις συγκρίσεις παραπάνω με Desire, Samsung Galaxy, και οτι το X10 δε θα αξίζει μια μπροστά τους, πιστεύω όλα τα λεφτά για το X10 είναι το custom UI της, στο οποίο έχει ρίξει πολύ δουλειά, και είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και πρωτόγνωρο για τον ανταγωνισμό (και κάνει το κινητό πιο δυσκίνητο σε android updates). Δε λέω οτι είναι καλό ή κακό απλά είναι σίγουρα κάτι διαφορετικό, και πάνω σε αυτό διαφημίστηκε το κινητό.

 

Αν σε κάποιον δεν αρέσει το UI του Χ10 έχει δίκιο να μιλάει για τον ανταγωνισμό και οτι υστερεί. Αλλιώς, οι συγκρίσεις δεν έχει νόημα, κανείς άλλος δεν προσφέρει κάτι παρόμοιο, ο κύριος λόγος για να αγοράσει το X10 κανείς είναι το UI του.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

1. Ουδέποτε υπαινίχθηκε επίσημα η εταιρία πως το Χ10 υποστηρίζει multi-touch. Το αντίθετο μάλιστα: εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση για την έλλειψη multi-touch η οποία σαφώς οφείλεται στο hardware. Το ότι κάποια sites έβγαλαν φήμη, ότι ένας «εκ των έσω» ( o μπατζανάκης του θείου της ξαδέρφης του CEO κλπ,κλπ) τους διαβεβαίωνε για την ύπαρξη multi-touch, σαφώς δεν αποτελεί επίσημη τοποθέτηση της εταιρίας.

 

2. Σύμφωνα με παλιότερο άρθρο που είχα ανεβάσει( βαριέμει τώρα να το ψάξω :p ), η SE είχε ανακοινώσει πως η υποστήριξη των μοντέλων της μέσω αναβαθμίσεων λογισμικού, χρονικά, θα φτάνει έως τα 2 χρόνια. Αυτό βέβαια σημαίνει πως, εφόσον δεν υπάρχουν πλέον εμφανή bugs πριν την πάροδο αυτών των 2 χρόνων από την κυκλοφορία των μοντέλων, θα σταματάει η υποστήριξη μέσω αναβαθμίσεων.

 

Αυτά εν ολίγοις, για να τερματιστεί η παρωδία διαφόρων, αμφιβόλου εγκυρότητας, sites.:) Back to topic! ;)

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..

Υστερα απο 3 χρονια περιπου με ΝΟΚΙΑ Ν95 ειπα να κανω μια αναβαθμιση..

Πιστευω πως η επιλογη μου δεν ειναι κακη με μια πρωτη εικονα που εχω...

 

Μια απορια για αρχη.

Τα μηνυματα πως τα βλεπω με τον κλασικο τροπο?οχι ομαδοποιημενα δηλαδη κατα ονομα..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα να ρωτησω ...το Χ10 δεν εχει ραδιοφωνο αλλα ενας γνωστος που το πηρε μου ειπε οτι κατεβασε εφαρμογη (για ραδιοφωνο) μεσα απο το μαρκετ και οτι παιζει κανονικα χωρις να χρεωνεται data.Mπορει να μου πει καποιος που εχει ηδη την συσκευη αν αυτο ισχυει????
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν πατησετε το σ παρατεταμενα σας εμφανιζει το ς κανονικα. Αυτο το μυνημα το στελνω απο το κινητο απευθειας για τους απιστους Θωμαδες. Σε λιγες μερες θα σας πω και για πιθανοτητα αναπαραγωγης ταινιων με ελληνικους υποτιτλους. Παντως το κινητο παει σφαιρα και σε εφαρμογες και στο ιντερνετ. Δεν το μετανιωσα καθολου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...