Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Titanium Backup για όλα!

 

 

+ 100000000000000000000000000

 

Τα πράματα είναι πολλη απλά , πριν πας στη 2.1 κανεις ενα backup με το TiB , κατεβάζεις την 2.1, την κανεις root (με την 1.5.3 πανεύκολα) ενεργοποιείς το gmail σου για να έχεις πρόσβαση στο market ώστε να μπορείς να κατεβάσεις το πολυπόθητο, το κορυφαίο ,το δεν υπάρχει άλλο, TiB και κάνεις επαναφορά όλων με αυτό ,και είναι άπαντα, τα πάντα όλα στο τηλεφωνό σου χωρίς καν να ιδρώσεις και χωρίς να τρως τα νύχια σου :lol::lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Model x10i

Country greece

Brand cosmote

Πότε πάει για update????

Κατά το 2011 υπολόγιζε! Γενικά όσα είναι branded καθυστερούν αρκετά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας προβλημα με τη μπαταρια του?

Ενω ας πουμε ολο το βραδυ επεσε μόλις 1% μολις το πιανω στα χερια μου αρχιζει να πεφτει με τρελους ρυθμους απο πληρη φορτιση μου κρατησε μονο 23 ωρες. Το μονο που αλλαξα σε σχεση με πριν ειναι το LauncherPro.

Εγω νομιζα οτι θα βελτιωνοταν η κατασταση.

Θα δοκιμασω και το ADW μηπως φταει αυτο αλλα δεν ξερω..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας προβλημα με τη μπαταρια του?

Ενω ας πουμε ολο το βραδυ επεσε μόλις 1% μολις το πιανω στα χερια μου αρχιζει να πεφτει με τρελους ρυθμους απο πληρη φορτιση μου κρατησε μονο 23 ωρες. Το μονο που αλλαξα σε σχεση με πριν ειναι το LauncherPro.

Εγω νομιζα οτι θα βελτιωνοταν η κατασταση.

Θα δοκιμασω και το ADW μηπως φταει αυτο αλλα δεν ξερω..

 

Βγάλε και τα live Wallpapers αν χρησιμοποιείς , κλείσε όλα τα αυτόματα update , γύρνα το σήμα σε μόνο GSM μπλα μπλα μπλα , γενικά όλα όσα κάναμε στην 1.6 άμα τα κάνεις θα δεις τρελή αυτονομία! :cool:

 

Rookie ερώτηση για το titanium backup :p , το backup plan που χρησιμοποιούμε για το εγχείρημα που συζητάμε στο thread ειναι το Backup all user apps and system data, σωστά ;

 

Αν και πάει πολύς καιρός από την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα , είμαι κατά 99% σίγουρος πως αυτό πρέπει να είναι.

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας προβλημα με τη μπαταρια του?

Ενω ας πουμε ολο το βραδυ επεσε μόλις 1% μολις το πιανω στα χερια μου αρχιζει να πεφτει με τρελους ρυθμους απο πληρη φορτιση μου κρατησε μονο 23 ωρες. Το μονο που αλλαξα σε σχεση με πριν ειναι το LauncherPro.

Εγω νομιζα οτι θα βελτιωνοταν η κατασταση.

Θα δοκιμασω και το ADW μηπως φταει αυτο αλλα δεν ξερω..

Mηπως μολις το πιανεις στα χερια σου παιρνει φωτια?:heat:

Μηπως ξεχασες κανα wifi,gps,η καμια εφαρμογη να τρεχει στο παρασκηνιο?

Μηπως εχεις καμια κακογραμμενη εφαρμογη και σου ρουφαει ολη την μπαταρια?

Δες και μηπως φταιει ο launcher γιατι καποιοι λενε οτι ειναι πολυ βαρυ.Αλλα δεν νομιζω,για τσεκαρε τον ΑDW ξανα και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και τα live Wallpapers αν χρησιμοποιείς , κλείσε όλα τα αυτόματα update , γύρνα το σήμα σε μόνο GSM μπλα μπλα μπλα , γενικά όλα όσα κάναμε στην 1.6 άμα τα κάνεις θα δεις τρελή αυτονομία!

 

Δεν εχω βαλει Live wallpaper, εχω μονο GSM. Μολις απενεργοποιησα και στο 'Λογαριασμοι και συγχρονισμος' το "Δεδομενα Φοντου" το οποιο ομως χρειαζεται στο market οπωσδηποτε και ηταν και πριν ενεργοποιημενο.

 

Mηπως μολις το πιανεις στα χερια σου παιρνει φωτια?:heat:

Μηπως ξεχασες κανα wifi,gps,η καμια εφαρμογη να τρεχει στο παρασκηνιο?

Μηπως εχεις καμια κακογραμμενη εφαρμογη και σου ρουφαει ολη την μπαταρια?

Δες και μηπως φταιει ο launcher γιατι καποιοι λενε οτι ειναι πολυ βαρυ.Αλλα δεν νομιζω,για τσεκαρε τον ΑDW ξανα και πες μας.

 

Ενταξει ακομα το επεξεργαζομαι.. :p

Ολα αυτα που λες τα εχω off. Οι ρυθμισεις που εχω κανει ειναι οπως και στην 1.6. Οπως και οι εφαρμογες που περασα ειναι οι ιδιες, μη σου πω και λιγοτερες απο πριν. Οι μονες καινουριες ειναι το Seal που δοκιμαζω για protection και ο LauncherPro. Κατα τα αλλα ειναι το ιδιο. Και το spare parts δε μου εβγαλε κατι περιεργο. Λιγο το συστημα Android ηταν ανεβασμενο αλλα οχι ιδαιτερα. Η μπαταρια παντως ετρεχε προς τα κατω...

Τωρα το φορτιζω. Θα το κανω reboot και μετα μονο ADW για να δω τι γινεται.

 

Μεσα στις εφαρμογες εκει που λεει "Υπηρεσιες που εκτελουνται" τι ειναι? Μπορουμε να διακοψουμε καποια απ'αυτες και με τι συνεπειες? Οπως ας πουμε το Αληλογραφια Moxier που δεν το χρησιμοποιω ή το Timescape Service?????

 

Παρεπιμπτοντως το Seal για προστασια ειναι καλυτερο απο το App Protector καθως το back button δε μασαει και εισαι προστατευμενος... Μεχρι τωρα που το εβαλα ειμαι ευχαριστημενη. Αν αγορασεις και την pro εκδοση εχεις προστασια και για το Market.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε δεν διαβάζεις μου φαίνεται! :p

 

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) is an enhanced 3G

also dubbed 3.5G, 3G+ or turbo 3G

(από το link που έδωσα πιο πάνω)

 

ωπα δ το ειδα.που το ποσταρες αυτο;(εκανα λαθος το τοπικ..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε δεν διαβάζεις μου φαίνεται! :p

 

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) is an enhanced 3G

also dubbed 3.5G, 3G+ or turbo 3G

(από το link που έδωσα πιο πάνω)

κατσε δλδ διαφέρει στις ταχύτητες και στο πως συνδέεται το 3g με το hsdpa; γιατί εμένα όταν το άνοιγα το 3g, μου έγραφε 3g και είχε τα βελάκια δίπλα. πρέπει να έχεις κάλυψη για να σου δείξει Η διπλα στα βελάκια ή όταν το σήμα του 3g είναι άριστο σε σημείο που να αφήνει ταχύτητες hsdpa, τότε έχει το Η αντί του 3g;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει στο market μια εφαρμογη και κανει εγκατασταση εδω και ποση ωρα. Ουτε με επανεκκίνηση δε σταματαει. Τι να κανω?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει στο market μια εφαρμογη και κανει εγκατασταση εδω και ποση ωρα. Ουτε με επανεκκίνηση δε σταματαει. Τι να κανω?

 

Κάνε αναγκαστική διακοπή, ή kill με κάποιο task killer

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι εδω και καποιες μερες δεν κατεβαζει ενημερωσεις εγκαταστασεων απο το market με τιποτα!

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναγκαστική διακοπή, ή kill με κάποιο task killer

 

Δεν εχω task killer. Και αναγκαστικη διακοπη δεν κανει. Αμα πατησω παρατεταμενα πανω μου βγαζει μονο "λεπτομερειες". Ποιον task killer προτεινετε? Αν ειναι να τον κατεβασω και να προσπαθησω.

Και τι να κανω kill? Το market ή την εφαρμογη αυτη? Γιατι η εφαρμογη δεν υπαρχει εγκατεστημενη. Στην εγκατασταση εχει κολλησει.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω task killer. Και αναγκαστικη διακοπη δεν κανει. Αμα πατησω παρατεταμενα πανω μου βγαζει μονο "λεπτομερειες". Ποιον task killer προτεινετε? Αν ειναι να τον κατεβασω και να προσπαθησω.

 

εγώ δεν χρησιμοποιώ task killer, απλά υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή που έχει και task manager, το Android System Info (από electric sheep)

Με το που το εγκαταστήσεις πήγαινε στο tab "tasks", δες την διεργασία που σε ενδιαφέρει (market) πάτησε επάνω της και επέλεξε "end task"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν χρησιμοποιώ task killer, απλά υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή που έχει και task manager, το Android System Info (από electric sheep)

Με το που το εγκαταστήσεις πήγαινε στο tab "tasks", δες την διεργασία που σε ενδιαφέρει (market) πάτησε επάνω της και επέλεξε "end task"

 

Το κατεβασα και το εκανα αυτο που ειπες αλλα αν μπω στο Market μετα, τιποτα δεν εχει αλλαξει. Το ιδιο πραγμα δειχνει. Εκανα και επανεκκίνηση ξανα αλλα παλι τζιφος. Καμια αλλη ιδεα?

Το market δεν εχει κολλησει γενικοτερα. Κατεβαζει κανονικα εφαρμογες. Αλλα στο "ληψη αυτη τη στιγμή" εξακολουθει να προσπαθει να εγκατασταθει μια εφαρμογη η οποια μαλιστα υπηρχε και ειναι απο update αυτη η εγκατασταση...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και το εκανα αυτο που ειπες αλλα αν μπω στο Market μετα, τιποτα δεν εχει αλλαξει. Το ιδιο πραγμα δειχνει. Εκανα και επανεκκίνηση ξανα αλλα παλι τζιφος. Καμια αλλη ιδεα?

Το market δεν εχει κολλησει γενικοτερα. Κατεβαζει κανονικα εφαρμογες. Αλλα στο "ληψη αυτη τη στιγμή" εξακολουθει να προσπαθει να εγκατασταθει μια εφαρμογη η οποια μαλιστα υπηρχε και ειναι απο update αυτη η εγκατασταση...

 

Οκ εδώ είναι που παθαίνω το λεγόμενο "κοκομπλόκο"!:blink:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και το εκανα αυτο που ειπες αλλα αν μπω στο Market μετα, τιποτα δεν εχει αλλαξει. Το ιδιο πραγμα δειχνει. Εκανα και επανεκκίνηση ξανα αλλα παλι τζιφος. Καμια αλλη ιδεα?

Το market δεν εχει κολλησει γενικοτερα. Κατεβαζει κανονικα εφαρμογες. Αλλα στο "ληψη αυτη τη στιγμή" εξακολουθει να προσπαθει να εγκατασταθει μια εφαρμογη η οποια μαλιστα υπηρχε και ειναι απο update αυτη η εγκατασταση...

ποια εφαρμογή είναι; επίσης δοκίμασε κ ένα restart το κινητό..;)

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογή είναι; επίσης δοκίμασε κ ένα restart το κινητό..;)

 

Το audio manager widget. Το εκλεισα και το ξανανοιξα 2 φορες. Δεν ξερω τι αλλο να κανω..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία.

 

Ουτε και αυτο δουλεψε. Την εβγαλα για κανα 2λεπτο. Θα σκασω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με το οτι ενώ κατεβάζει κανονικά από το market εφαρμογές αλλά δεν κάνει update τις υπάρχουσες το έχει παρατηρήσει και άλλος ;

 

* Tελικά ξεκόλλησε.

 

Υ.Γ. Μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους βοηθησαν να γίνει η διαδικασία rebranding και routing του 2.1 απλή.

 

Υ.Γ.2 σε μένα δουλεψε η 1.5.2 τελικά, η 1.5.3. πεισματικά αρνήθηκε.

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τωρα έγινε ενα κουφό ,μετα απο επανεκκίνηση δεν έχω πλέων wifi :wacko: μου γράφει οτι "δεν είναι δυνατή η ανίχνευση για δίκτυα" ενω πριν έμπαινα κανονικά , καμια ιδέα του τι μπορεί να έγινε :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα έγινε ενα κουφό ,μετα απο επανεκκίνηση δεν έχω πλέων wifi :wacko: μου γράφει οτι "δεν είναι δυνατή η ανίχνευση για δίκτυα" ενω πριν έμπαινα κανονικά , καμια ιδέα του τι μπορεί να έγινε :confused:

 

Eγώ πάντως μπήκα πριν 1 λεπτό..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορέσει ας μου στείλει ένα original framework-res.apk! :happy:

Έκανα μια μικρή ψιλοπατατούλα! :O

 

Καλημέρα! :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Και εν μέσω καταιγισμού μηνυμάτων για αναβαθμίσεις κλπ. εγώ επιμένω στα...απλά και ταπεινά :p

 

Συγχρονισμός επαφών & ημερολογίου & tasks με το Outlook....Έχω αναβαθμίσει το Myphone Explorer, έχω αναβαθμίσει και το Android Sync, αλλά τζίφος....

 

Περνιούνται μόνο τα contacts.

 

Βέβαια από το τίποτα, καλό και το καθόλου (που λένε και στο χωριό μου) αλλά και πάλι αισθάνομαι ολίγον τι απογοητευένος....

 

Αν κάποιος βρει καμία λύση που να δουλεύει (χωρίς να πρέπει να είσαι developer) ας κάνει μία ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

 

Εχω διαβασει τουλαχιστον 2 φορες τις προηγουμενες σελιδες κ προσπαθω να καταλαβω πως γινεται να περασουμε αμεσα την 2.1!!

Αυτο που σιγουρα εχω καταλαβει ειναι οτι εχει κυκλοφορισει για Νορβηγια, οποτε πρεπει να κανουμε "νορβηγικο" το κινητο.

Αυτο ομως πως γινεται? Πρεπει να ειναι root? κ κατι τελευταιο, αξιζει να κανω debrand στο κινητο (vodafone)?

 

Ευχαριστω παρα πολυ...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...