Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Περνιούνται μόνο τα contacts.

 

Βέβαια από το τίποτα, καλό και το καθόλου (που λένε και στο χωριό μου) αλλά και πάλι αισθάνομαι ολίγον τι απογοητευένος....

 

Αν κάποιος βρει καμία λύση που να δουλεύει (χωρίς να πρέπει να είσαι developer) ας κάνει μία ενημέρωση...

 

Για το ημερολόγιο υπάρχει ένα άλλο εργαλείο της google που λέγεται google calendar sync.

http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?hl=en&answer=89955

 

Τα tasks του Outlook δεν περνιούνται με τα συνηθισμένα εργαλεία της google. Χρειάζεται κάποιο εξειδικευμένο (και μη δωρεάν πρόγραμμα), όπως το Companion Link ή το gSyncit, π.χ.

http://www.daveswebsite.com/software/gsync/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε και αυτο δουλεψε. Την εβγαλα για κανα 2λεπτο. Θα σκασω...

 

Θα πας ρυθμίσεις >>>στοιχεία ελεγχου ασυρματου και θα ξεκλικάρεις την λειτουργία πτήσης

Link to comment
Share on other sites

@XDIVER600

Φαντάζομαι ότι αυτό το έχεις δοκιμάσει, έτσι;

http://www.android-sync.com/

 

@miketra

Αλλάζεις το build.prop του κινητού. Το debranding έχει πολλά πλεονεκτήματα ωστόσο χάνεις την εγγύησή σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις restor?

να ξαναπερασεις, το 2,1? ή να το γυρισεις σε εργοστασική ρυθμιση?

 

Έφαγε το format του και έστρωσε πέρασα μόνο τις επαφές με το MyPhoneExplorer και όλα τ'άλλα manual αν και είχα backup από το titanium αλλά με τόσα install έγινε μπάχαλο από τα πολλά appz, μέχρι στιγμής όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Για το ημερολόγιο υπάρχει ένα άλλο εργαλείο της google που λέγεται google calendar sync.

http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?hl=en&answer=89955

 

Τα tasks του Outlook δεν περνιούνται με τα συνηθισμένα εργαλεία της google. Χρειάζεται κάποιο εξειδικευμένο (και μη δωρεάν πρόγραμμα), όπως το Companion Link ή το gSyncit, π.χ.

http://www.daveswebsite.com/software/gsync/

 

Τo MyPhoneExplorer εμένα μου τα πέρασε απλά έπρεπε να βάλω adb και τα λοιπά για να δει το κινητό.

 

Άκυρο ενώ δείχνει ότι τα περνάει δεν τα εμφανίζει το ημερολόγιο. Sorry.

Edited by crowman24
Link to comment
Share on other sites

Οι Εφαρμογές στυλ moxier κλπ μπορούν πάλι ν'απεγκατασταθούν με τον ίδιο τρόπο της 1.6 ή θέλει τιποτά άλλο.
Link to comment
Share on other sites

@XDIVER600

Φαντάζομαι ότι αυτό το έχεις δοκιμάσει, έτσι;

http://www.android-sync.com/

 

.

 

Ναι. Και το έχω κάνει και update.

Δε συγχρονίζει το ημερολόγιο :(

 

Τo MyPhoneExplorer εμένα μου τα πέρασε απλά έπρεπε να βάλω adb και τα λοιπά για να δει το κινητό.

 

Άκυρο ενώ δείχνει ότι τα περνάει δεν τα εμφανίζει το ημερολόγιο. Sorry.

 

Αυτό ακριβώς μου κάνει και εμένα.

Ρωτάει αν θέλω να περάσω τα data του Outlook στο τηλέφωνο. Απαντάω "ΟΚ", δείχνει ότι τα περνάει, αλλά μετά δεν εμφανίζονται στο calendar του κινητού :(

 

Για το ημερολόγιο υπάρχει ένα άλλο εργαλείο της google που λέγεται google calendar sync.

http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?hl=en&answer=89955

 

Τα tasks του Outlook δεν περνιούνται με τα συνηθισμένα εργαλεία της google. Χρειάζεται κάποιο εξειδικευμένο (και μη δωρεάν πρόγραμμα), όπως το Companion Link ή το gSyncit, π.χ.

http://www.daveswebsite.com/software/gsync/

 

Αν καταλαβαίνω καλά, στο google calendar, θα πρέπει να "ανεβάσω" όλα μου τα data στο google. Σωστά ?

Αυτό που προσπαθώ όμως να κάνω, είναι να μην καταφύγω σε τέτοια λύση, επειδή απλά δε θέλω όλα μου τα στοιχεία (επαφές, ημερολόγια κλπ.) να είναι "κάπου εκεί έξω" στο Internet....

Θέλω απλό "τοπικό" συγχρονισμό. Από το laptop στο τηλέφωνο :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, στο google calendar, θα πρέπει να "ανεβάσω" όλα μου τα data στο google. Σωστά ?

Αυτό που προσπαθώ όμως να κάνω, είναι να μην καταφύγω σε τέτοια λύση, επειδή απλά δε θέλω όλα μου τα στοιχεία (επαφές, ημερολόγια κλπ.) να είναι "κάπου εκεί έξω" στο Internet....

Θέλω απλό "τοπικό" συγχρονισμό. Από το laptop στο τηλέφωνο :happy:

 

Αυτό δυστυχώς στο Android (μάλλον) δε γίνεται. Αν θες κάτι τέτοιο έπρεπε να παραμείνεις στο Windows Mobile ή να περιμένεις τις νέες συσκευές Windows Phone 7. Είναι εντελώς άλλη πλέον η φιλοσοφία του Android/google, ότι όλα θα πρέπει να είναι στο "σύννεφο".

 

Κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή, αφού είχα χρόνια Windows Mobile συν τω οτι χρησιμοποιώ πολύ Outlook (απαραίτητο στην εταιρία), αλλά και στο σπίτι. Μου κακοφάνηκε πολύ με το Android. Και ακόμα και τώρα πιστεύω οτι το Android δεν είναι καλό για εταιρικές δουλειές, και οτι τα δωρεάν εργαλεία του gmail για contacts, κτλ, σε καμία περίπτωση δε μπορούν να αντικαταστήσουν το Outlook.

 

Παρόλα αυτά, τώρα έχω αποδεχτεί τη νέα κατάσταση, και τα κάποια θετικά που προσφέρει το "σύννεφο", έχω γίνει "ένας από αυτούς" ... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αναβάθμιση για την Ελλάδα δεν ήρθε χτε που έλεγαν.......φοβάμαι μήν παει για τελος του μήνα όπως έγραψε καποιος που τον κατηγορήσαμε ότι έλεγε ψέμματα
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει στην 2.1 στην 1.6 δούλευε αλλά κάποια στιγμή σταμάτησε καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις >>>στοιχεία ελεγχου ασυρματου και θα ξεκλικάρεις την λειτουργία πτήσης

 

Ηταν ξετικαρισμενο, το ενεργοποιησα, το απενεργοποιησα, μου ζητησε τον κωδικο τον εβαλα. Συνδεθηκα με wi-fi μπηκα στο Market....και η εφαρμογη ΕΚΕΙ.. Με το ζορι να θελει να εγκατασταθει. Δεν καταλαβαινω... Μηπως θα πρεπει να το αφησω απενεργοποιημενο λιγη ωρα?

Εν τω μεταξυ αγορασα την pro εκδοση μηπως και με λυπηθει. Τιποτα...:mad::mad:

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις εχθες πηρα απο το καινουργιο μου κινητο απο την vodafone το xperia x10i, μολις το συνδεσα στο ιντερνετ μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση, την εκανε σε 20λ και στα χαρακτηριστικα εχει τα εξεις:

Εκδοση Firmware:1.6

Αριθμος εκδοσης: R2BA024

Εκδοση φασματος:2.6.29-rel semc-android@SEMC

Eκδοση βασικου φασματος:1.1.28

Δεδομενου οτι η αναβαθμιση 2.1 εχει κυκλοφορισει οταν συνδεω το τηλ. ειτε στο νετ, ειτε μεσω η/υ μου βγαζει οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση, ενω αρκετοι που ξερω εχουν περασει την 2.1 η οποια διορθωνει ολα τα bugs.

e

Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων για την πολυτιμη βοηθεια σας.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν ΟΛΟΙ με nordic ελέω 2.1 και το γονάτισαν το market απο nordic μεριά.....

Σε εμένα δεν δείχνει αναβαθμίσεις, όπως και σε κάποιον παραπάνω στο φορουμ... απο όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι Εφαρμογές στυλ moxier κλπ μπορούν πάλι ν'απεγκατασταθούν με τον ίδιο τρόπο της 1.6 ή θέλει τιποτά άλλο.

 

Εχμ..Μπορειτε να μας θυμισετε τον τροπο μηπως; :-\

Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν ΟΛΟΙ με nordic ελέω 2.1 και το γονάτισαν το market απο nordic μεριά.....

Σε εμένα δεν δείχνει αναβαθμίσεις, όπως και σε κάποιον παραπάνω στο φορουμ... απο όσο θυμάμαι.

 

Μα το Market δεν έχει σχέση με την προέλευση του brand. Αν ήταν έτσι , βάζοντας ιταλικό brand θα έπρεπε να βλέπουμε και τις paid εφαρμογές και ούτε root , ούτε market enabler ούτε κακό!

 

Το market έχει σχέση με την SIM , άρα το ελληνικό market είναι που κάνει "τα δικά του". Ή για να είμαι πιο ακριβής μιας και δεν υπάρχει 'ελληνικό' market , το ελληνικό image του Android Market! :D

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Στο titanium δε μπορω να βρω το moxier. Δεν υπαρχει εκει μεσα? Επισης εκεινα τα κινεζικα πληκτρολογια και το wisepilot μπορουμε να τα διαγραψουμε? Παντως εγω που δεν εχω τη donate version δε με αφηνει να κανω 2ο μπακ απ. Αν κανω 2ο θα μου σβησει τα παλια οπως υπηρχαν στο 1ο. Τι να κανω?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Μα το Market δεν έχει σχέση με την προέλευση του brand. Αν ήταν έτσι , βάζοντας ιταλικό brand θα έπρεπε να βλέπουμε και τις paid εφαρμογές και ούτε root , ούτε market enabler ούτε κακό!

 

Το market έχει σχέση με την SIM , άρα το ελληνικό market είναι που κάνει "τα δικά του". Ή για να είμαι πιο ακριβής μιας και δεν υπάρχει 'ελληνικό' market , το ελληνικό image του Android Market! :D

 

Και τότε γιατί δεν βλέπω τα ελληνικά σχόλια σε διάφορες εφαρμογές του market ενώ υπήρχαν εκεί πριν γίνω nordic?

Xmmmm

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα που ανέφερε και η kooky λίγο πιο πίσω. ενώ ήμουν στο market και περνούσα κάποιες ενημερώσεις, το κινητό μου έκανε μόνο του restart. Δεν έδωσα σημασία και όταν ξανάνοιξε, πήγα στο μάρκετ και εφαρμογή twitter και η appbrain έχουν κολλήσει στο εγκατάσταση. έχω κάνει τα πάντα...task killer (kill και στις εφαρμογές και στο market), κλείσιμο του κινητού, βγάλσιμο της μπαταρίας, απεγκατάσταση των εφαρμογών (twitter και appbrain)...ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται η ποιότητα των εικόνων στις επαφές η στην Home page , τις παλιές φωτο ,όταν τις κανω ταπετσαρία είναι χάλια :confused:
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΤΡΑΒΟΝΤΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΟΡΑΤΕΣ ΕΝΟΟΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε την 2.1 με τον τηλεφωνικο καταλογο τι γινεται? Προφανως αν εχεις "Κωστας" που στο facebook ειναι "Kostas" δεν τα συνδεει μονο του? Μπορεις να το κανεις οπως στην 1.6 χειροκινητα? Αν το κανεις σου βγαζει τη φωτο που εχει ο αλλος στο fb? Σε καλη ποιοτητα?

Και στα μηνυματα παιρνει 160 χαρακτηρες η αλλαζει στους 70 οπως τωρα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα που ανέφερε και η kooky λίγο πιο πίσω. ενώ ήμουν στο market και περνούσα κάποιες ενημερώσεις, το κινητό μου έκανε μόνο του restart. Δεν έδωσα σημασία και όταν ξανάνοιξε, πήγα στο μάρκετ και εφαρμογή twitter και η appbrain έχουν κολλήσει στο εγκατάσταση. έχω κάνει τα πάντα...task killer (kill και στις εφαρμογές και στο market), κλείσιμο του κινητού, βγάλσιμο της μπαταρίας, απεγκατάσταση των εφαρμογών (twitter και appbrain)...ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

2 φορές αναγκάστηκα να κάνω "φορμάτ" για παρόμοιο λόγο, κολλούσε και δεν έκανε απολύτως τίποτα μετά το ΡΙΝ στο τέλος, ούτε καν η οθόνη αποκρινόταν, μάλλον κάτι έχει να κάνει με το root :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...