Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτό ίσχυε και στην 1.6 και θα ισχύει πάντα. Διαφορετικά θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το pin της κάρτας σου.

Δεν έχω δει πουθενά τέτοια ρύθμιση.

 

Μα στην 1.6 ζητούσε pin κανονικά μετά την αναβάθμιση δεν ζητάει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα πιο γρηγορο πιο ειναι?το Η η το 3G?

Απ' όσο έχω καταλάβει το Η....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

@ freco

τα κανω ολα, αλλα δεν μου αντιγραφει το defualt.prop στον φακελο :@@@@

και ναι εχω πατησει το Mount R/W

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα πιο γρηγορο πιο ειναι?το Η η το 3G?

Κωνσταντίνε δεν διαβάζεις μου φαίνεται! :p

 

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) is an enhanced 3G

also dubbed 3.5G, 3G+ or turbo 3G

(από το link που έδωσα πιο πάνω)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα στην 1.6 ζητούσε pin κανονικά μετά την αναβάθμιση δεν ζητάει...:mad:

 

Sorry κατάλαβα λάθος. Εμένα ζητάει κανονικά. :blink:

 

Εμένα με την Global Generic ποτέ δεν είχε σήμα Η. Τώρα έχω με την Nordic. Σε καλό μου βγήκε το debrand !!!

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει βγει η αναβάθμιση μέσω SEUS? Είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να δω!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Με την βοήθεια σας κατάφερα και εγώ να έχω ένα X10 rooted με 2.1 Global.

Έχω μια ερώτηση, έχω τις επαφές μου στο outlook. Πως μπορώ να τις περάσω τώρα στο X10? Οι επαφές μου υπάρχουν μόνο στο outlook πουθενά αλλού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Και στη 2.1 σου ζητάει pin κανονικά?

 

Ναι. Το δοκίμασα τώρα μόλις. To flight mode το βάζω από τις ρυθμίσεις, όχι από widget. Μήπως παίζει αυτό ρόλο?

 

Καλημέρα σε όλους. Με την βοήθεια σας κατάφερα και εγώ να έχω ένα X10 rooted με 2.1 Global.

Έχω μια ερώτηση, έχω τις επαφές μου στο outlook. Πως μπορώ να τις περάσω τώρα στο X10? Οι επαφές μου υπάρχουν μόνο στο outlook πουθενά αλλού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πρέπει να κάνεις sychronize πχ Outlook με Google ή Outlook με SonyEricsson και μετά Google ή SonyEricsson με το κινητό.

Ένας άλλο τρόπος χωρίς να τις ανεβάσεις στο internet, είναι να βγάλεις από το Outlook σε csv αρχείο τις επαφές, να τις εισάγεις στο MyPhoneExplorer και να συγχρονίσεις στο κινητό σου.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παλι κατι??

εχω περασει την 2,1

εχει κανεις προβλημα με 3g?

 

ειτε το εχω ενεργοποιημενο απο το μενου, ειτε απο 3gdog-apndroi, δεν παιζει...

εχω αλλαξει και εκει που λεει για τα δυκτια, το εχω βαλει μονο gsm, gsm/wcdma, wcdma και παλι δεν παιζει..

Εχω wind μηπως εχει προβλημα το 3g απο wind? δεν ξερω τι να υποθεσω....

 

καμια ιδεα?

 

οσο αναφορα για flight mode, οταν το ενεργοποιω, δεν ζηταζει κωδικο, οταν το απενεργοποιω μου ζηταει, οπως μου ζηταγε και στην 1,6.νομιζω οτι αυτη ειναι η κανονικη λειτουργια του. (χρεισιμοποιω το quick settings για wifi, bt, gps, ktl, ενεργοποιηση - απενεργοποιηση)

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα για flight mode, οταν το ενεργοποιω, δεν ζηταζει κωδικο, οταν το απενεργοποιω μου ζηταει, οπως μου ζηταγε και στην 1,6.νομιζω οτι αυτη ειναι η κανονικη λειτουργια του. (χρεισιμοποιω το quick settings για wifi, bt, gps, ktl, ενεργοποιηση - απενεργοποιηση)

 

Τίποτα και από το μενού το τηλεφώνου παώ για restore γιατί κάνει πολλά κουφά (π.χ το Dual Mount δεν δουλεύει, βγάζει μήνυμα για low space, και λοιπά. Βουρ για restore.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και από το μενού το τηλεφώνου παώ για restore γιατί κάνει πολλά κουφά (π.χ το Dual Mount δεν δουλεύει, βγάζει μήνυμα για low space, και λοιπά. Βουρ για restore.

 

τι εννοεις restor?

να ξαναπερασεις, το 2,1? ή να το γυρισεις σε εργοστασική ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα μου εχει βγαλει για αναβαθμιση αλλα καπου ειχα διαβασει οτι σημερα τεταρτη θα δοθει για ελλαδα

 

ούτε εμένα μου έχει έρθει τίποτα ακόμα , και μάλιστα το έχω πάρει από πλαίσιο. (δεν ξέρω αν πρέπει να είναι branded) από που το καταλαβαίνω??

Link to comment
Share on other sites

ούτε εμένα μου έχει έρθει τίποτα ακόμα , και μάλιστα το έχω πάρει από πλαίσιο. (δεν ξέρω αν πρέπει να είναι branded) από που το καταλαβαίνω??
Εχει ηχο της κοσμοτε μεσα? Επισης μολις το ανοιγεις σου δειχνει καποιο λογοτυπο εταιρειας π.χ cosmote, wind, vodafone? Υπαρχει εφαρμογη μεσα στο κινητο vodafone 360?
Link to comment
Share on other sites

@ΒΜW116

όχι ,τίποτα από όλα αυτά!!!

Περιμενεις τοτε να ερθει η αναβαθμιση σε λιγες μερες στην Ελλαδα. Η αλλιως αν βιαζεσαι βαζεις στο κινητο Nordic και αναβαθμιζεσαι κατευθειαν,αυτο εκανα κ γω. Σε κανα 10ημερο θα ερθει εδω.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για να κάνουμε backup κυρίως επαφές sms και το ιστορικό από τις κλείσεις ? για επαναφορά όταν πάμε στη 2.1 :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ επέιγον......εχείς που έχετε κάνει αναβάθμιση, χρειάζεται να κάνουμε back up ή όχι, χάσατε τίποτα από επαφες κλπ;

Εννοειται οτι κανεις back up σε ολα...οποιος δεν εκανε φυσικα και τα εχασε.

 

υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για να κάνουμε backup κυρίως επαφές sms και το ιστορικό από τις κλείσεις ? για επαναφορά όταν πάμε στη 2.1 :)
SMS Backup and restore. Θα το βρεις στο μαρκετ. Αλλα υπαρχει μεσα στο κινητο εφαρμογη για backup επαφων και μηνυματων! τσεκαρε το.

Για τις επαφες κανε συγχρονισμο με το gmail.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup για όλα!

 

Δεν εμπιστεύομαι τίποτα άλλο... Το default application της SE για backup/restore επαφών/sms μου τα έκανε .... χάλια. Κόλλαγε απίστευτα στην 2.1 και δεν μου επανέφερε ούτε επαφές ούτε sms και τα έχασα όλα.

 

Το Gmail δεν το εμπιστεύομαι πολύ με τους συγχρονισμούς του... :X

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup για όλα!

 

Δεν εμπιστεύομαι τίποτα άλλο... Το default application της SE για backup/restore επαφών/sms μου τα έκανε .... χάλια. Κόλλαγε απίστευτα στην 2.1 και δεν μου επανέφερε ούτε επαφές ούτε sms και τα έχασα όλα.

 

Το Gmail δεν το εμπιστεύομαι πολύ με τους συγχρονισμούς του... :X

 

Και τι χρειάζεται μετά; απλά το τρέχω; μετά την αναβάθμιση πως θα τα επαναφέρει όλα;

 

Το εγκατέστησα αλλα μου είπε ότι δεν μπορείνα το ανοίξει γιατί η συσκευή μου δεν είναι root..................ποιο πρόγραμμα να βάλω τελικα;

Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ανέφερα ότι το Titanium Backup είναι για rooted συσκευές MONO.

Φυσικά θεωρούσα το root αυτονόητο σε κάποιον με 1.6 δεδομένου ότι έχει βγει και για την 2.1.

Συνιστώ επίσης το MyBackUp Pro. Ή αυτό που σου πρότεινε ο φίλος παραπάνω. :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Rookie ερώτηση για το titanium backup :p , το backup plan που χρησιμοποιούμε για το εγχείρημα που συζητάμε στο thread ειναι το Backup all user apps and system data, σωστά ;
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...