Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν μπορει νας κανει καποιος μια περιγραφη με τα βηματα για το root. Κατεβασα τα zip και τα ξεζιπαρισα. Μετα? Ειναι πολλα τα αρχεια.. Απλως συνδέω το κινητο και τρεχω το superoneclick.exe? Ποιο απο τα δυο? το v1 ή το v1.5.1. Win Vista εχω. Τα υπολοιπα adb κλπ τι τα κανουμε? Ολα λειτουργουν νορμαλ?

Το ξερω , αλλα και οι αρχαριοι εχουν ψυχη..

Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη τώρα ίσως ακουστω κακός, αλλά και οι αρχαριοι πρέπει να διαβάζουν 1-2 σελίδες πίσω. Ημαρτον δηλαδή. Πρέπει να σου το γράψουμε κάτω από την ερώτηση σου;

Άντε για μια ακόμη φορά. Κατέβασε το v1. Τρέξει το αρχείο που λες κι εσυ. Κάνει τη δουλειά του και είσαι ΟΚ. Αν κολησει... μια η δυο σελίδες πίσω γράφω το κανείς.:mad:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα ίσως ακουστω κακός, αλλά και οι αρχαριοι πρέπει να διαβάζουν 1-2 σελίδες πίσω. Ημαρτον δηλαδή. Πρέπει να σου το γράψουμε κάτω από την ερώτηση σου;

Άντε για μια ακόμη φορά. Κατέβασε το v1. Τρέξει το αρχείο που λες κι εσυ. Κάνει τη δουλειά του και είσαι ΟΚ. Αν κολησει... μια η δυο σελίδες πίσω γράφω το κανείς.:mad:

 

Οχι δε χρειαζεται να μου το γραψετε κατω απο την ερωτηση μου... Ευχαριστω για τη βοηθεια... Απλα το thread ειναι για να βοηθαμε που και που και αυτους που δεν ασχολουνται τοσο πολυ με αυτα και δε γνωριζουν...και ας εχουν διαβασει ολες τις σελιδες του.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

freco Εισαι θεοοοοοοοοοοοοοοοοος.Ειναι ετοιμο για το update

απλα δεν μπορω να κατεβασω το backup.Ξερεις κατι.Εχω το mybackup την εφαρμογη.Να την εμπιστευτω???????

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζεται να μου το γραψετε κατω απο την ερωτηση μου... Ευχαριστω για τη βοηθεια... Απλα το thread ειναι για να βοηθαμε που και που και αυτους που δεν ασχολουνται τοσο πολυ με αυτα και δε γνωριζουν...και ας εχουν διαβασει ολες τις σελιδες του.

 

Υπάρχει thread για το root της 2.1, δες το λίγο.. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1η προσπαθεια

 

Pushing su...

328 KB/s (26264 bytes in 0.078s)

 

OK

 

Pushing superuser.apk...

protocol failure

 

OK

 

chmod su...

error: device not found

 

FAILED

:(

 

Δευτερη προσπαθεια

 

Your device is ROOTED.

 

Χιλια ευχαριστω στον DarkDog για τον πολυτιμο αναλυτικοτατο και "ολα τα λεφτα" οδηγο τον οποιο μπορει να βρει κανεις εδω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την αναβάθμιση τι γίνεται ήρθε τελικά μπορεί ο καθένας να τη κάνει από το SEUS σε 2.1 ?? έχω βδομάδες να ασχοληθώ με το κινητό κ δ ξέρω τι παίζει το pc companion τι διαφορά έχει από το seus γιατί κάπου είδα θέλει το companion για το update απ ότι κατάλαβα, μπερδεύτηκα κιόλας παράλληλα ας με βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την αναβάθμιση τι γίνεται ήρθε τελικά μπορεί ο καθένας να τη κάνει από το SEUS σε 2.1 ?? έχω βδομάδες να ασχοληθώ με το κινητό κ δ ξέρω τι παίζει το pc companion τι διαφορά έχει από το seus γιατί κάπου είδα θέλει το companion για το update απ ότι κατάλαβα, μπερδεύτηκα κιόλας παράλληλα ας με βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ :)

 

Τα γνωστά ούτε λίγο ούτε πολύ.

Η αναβάθμιση κυκλοφόρησε από χθες.

Βγαίνει ανά διαστήματα για διαφορετικά γεωγραφικά brands αρχής γενομένης από αυτούς με Nordic , Generic.

Πληροφορίες θέλουν το Balkania ,GR ή όπως στο καλό λεγόμαστε να αναβαθμίζεται την Τετάρτη (οπότε υπομονή - εκτός αν βιάζεσαι οπότε κάνε μια γύρα στους xda και θα βρεις τον τρόπο να γίνεις κι εσύ ... Νορβηγός ;) ).

Προτιμούμε SEUS (απλά Googlare "Download SEUS" και θα στο βγάλει) και όχι PC-Comanion γιατί είναι λίγο σάπιο και δεν "βλέπει" πάντα τα καινούρια updates.

Συνδέεις το κινητό με τον τρόπο που θα σου υποδείξει και αν υπάρχει καινούριο λειτουργικό θα στο πει και θα στο περάσει. Επιβάλλεται backup όσων θες να κρατήσεις και όχι με την μαμά-εφαρμογή της SE γιατί μου έχει κάνει κολληματάκια και τελικά τα έχασα όλα. Προτίμησε Titanium Backup.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω φλασάρει σε nordic και έχω κάνει την αναβάθμιση σε 2.1 από την Κυριακή....Root δεν έχω κάνει ακόμη. Όταν με το καλό βγεί η Balkan,Gr πως θα μπορέσουμε να την περάσουμε στο τηλέφωνό μας?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω φλασάρει σε nordic και έχω κάνει την αναβάθμιση σε 2.1 από την Κυριακή....Root δεν έχω κάνει ακόμη. Όταν με το καλό βγεί η Balkan,Gr πως θα μπορέσουμε να την περάσουμε στο τηλέφωνό μας?

 

Με τον flasher του Bin4ry, αν και δεν βρίσκω λόγω πέραν (ίσως) του θέματος της εγγύησης.

 

freco Εισαι θεοοοοοοοοοοοοοοοοος.Ειναι ετοιμο για το update

απλα δεν μπορω να κατεβασω το backup.Ξερεις κατι.Εχω το mybackup την εφαρμογη.Να την εμπιστευτω???????

 

Sorry δεν μπήκα ξανά για να απαντήσω. Δεν σε πρόλαβα. Φαντάζομαι όλα ΟΚ αφού δεν έγραψες κάτι.

 

Συγχαρητήρια στον DaRk_dOg για τον πολύτιμο οδηγό του για rooting. Άψογος.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

 

1. Πρώτα κάνεις αυτό: Debrand to Nordic Combined (B) Quick and update to 2.1

 

2. Μετά update σε 2.1 μέσω SEUS.

 

3. Και τέλος ΑΝ θέλεις, root στη 2.1 κάνεις αυτό: 2.1 Rooted Nordic FW

 

Λοιπον, επιδη είχα οπως ολοι, την 1.6, εκανα ροοτ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997)

 

Εκανα οτι λεει το βημα 1, δηλ αλλαξα

ro.semc.version.cust=XXXX-XXXX

ro.product.name=X10_XXXX-XXXX

 

σε

 

ro.semc.version.cust=1234-8465

ro.product.name=X10_1234-8465

 

αυτο καταλαβα οτι επρεπε να κανω....

 

αλλα δεν κρατησε την αλλαγή...οποτε το βημα 2 δεν πραγματοποιηθηκε...

παρ'ολα αυτα το προσπαθησα αλλα επομενο ειναι να μην γινει τπτ

 

Τι εχω κανει λάθος? Επισης κατεβασε το titanium back up αλλα αυτο δεν επιρεαζει νομιζω. Το μονο που καταφερα ειναι να γινει ροοτ η συσκευη και αυτο φενεται και απο το titanium, οταν το ανοιγω

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

freco Εισαι θεοοοοοοοοοοοοοοοοος.Ειναι ετοιμο για το update

απλα δεν μπορω να κατεβασω το backup.Ξερεις κατι.Εχω το mybackup την εφαρμογη.Να την εμπιστευτω???????

 

Εσυ πως τα καταφερες ? ε?

για πες μας....

Σε μενα γιατι δεν πέτυχε?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε και βεβαιώσου ότι πήρε την αλλαγή.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε και βεβαιώσου ότι πήρε την αλλαγή.

 

το εχω κανει πολες φορες, δεν περνει την αλλαγη.

Τα rights για το αρχειο αυτο ειναι -r-, δεν ξερω αν θα επρεπε να αλλαξει αυτο.

 

παντως απο οτι καταλαβα freco, απο την απαντηση σου, θα πρεπει τα βήματα που εκανα να ειναι σωστα, αλλα για καποιο λογο, ενω ειναι root η συσκευη, δεν μπορει να παρει την αλλαγή στο default.prop

 

τι εννοει ομως με αυτο?

 

"press the Mount R/W button in the top right corner."

 

γιατι αυτο δεν το κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει πολες φορες, δεν περνει την αλλαγη.

Τα rights για το αρχειο αυτο ειναι -r-, δεν ξερω αν θα επρεπε να αλλαξει αυτο.

 

παντως απο οτι καταλαβα freco, απο την απαντηση σου, θα πρεπει τα βήματα που εκανα να ειναι σωστα, αλλα για καποιο λογο, ενω ειναι root η συσκευη, δεν μπορει να παρει την αλλαγή στο default.prop

 

τι εννοει ομως με αυτο?

 

"press the Mount R/W button in the top right corner."

 

γιατι αυτο δεν το κανω!!!

 

Εμ!! ;)

Γιατί δεν το κάνεις; :)

Link to comment
Share on other sites

Εμ!! ;)

Γιατί δεν το κάνεις; :)

 

Μα που ειναι το button αυτο?:blink:

 

Επισης για να δω το αρχειο αυτο που πρεπει να αλλαξω το ανοιγω μεσα απο το astro, παιζει ρολο αυτο?

η θα πρεπει να το ανοιξω με κατι αλλο?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Μα που ειναι το button αυτο?:blink:

 

Επισης για να δω το αρχειο αυτο που πρεπει να αλλαξω το ανοιγω μεσα απο το astro, παιζει ρολο αυτο?

η θα πρεπει να το ανοιξω με κατι αλλο?

 

Την διαδικασια πρεπει να την κανεις με τον roote xplorer v2.12. Ειναι paid εφαρμογη αλλα αν ψαξεις θα την βρεις! και οχι με astro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την διαδικασια πρεπει να την κανεις με τον roote xplorer v2.12. Ειναι paid εφαρμογη αλλα αν ψαξεις θα την βρεις! και οχι με astro

 

στειλε ενα pm για το που,γιατι εχω φαει τα ματια μου να ψαχνω...απο εδω και απο εκει...

 

:) I found it....

 

 

Ολε ολε αρχισε.........για το 2.1

 

Ευχαριστω ολους οσους μου απαντησαν....bravo!!!

και σορρυ για το πριξημο

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Launcher Pro Plus (Paid version)!!!

Μέχρι την 2.1 άκουγα για τον εν λόγω launcher και δεν μπορούσα να τον δοκιμάσω. Χτες τον είδα σε γνωστό "μαγαζάκι" και είπα να του δώσω μια ευκαιρία. Μπορώ να πω ότι είναι ο καλύτερος launcher με διαφορά. Σήμερα έκανα και donation στον δημιουργό του, πήρα κλειδί, οπότε είμαι και νόμιμος χρήστης.

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Δοκιμάστε τον.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά ούτε λίγο ούτε πολύ.

Η αναβάθμιση κυκλοφόρησε από χθες.

Βγαίνει ανά διαστήματα για διαφορετικά γεωγραφικά brands αρχής γενομένης από αυτούς με Nordic , Generic.

Πληροφορίες θέλουν το Balkania ,GR ή όπως στο καλό λεγόμαστε να αναβαθμίζεται την Τετάρτη (οπότε υπομονή - εκτός αν βιάζεσαι οπότε κάνε μια γύρα στους xda και θα βρεις τον τρόπο να γίνεις κι εσύ ... Νορβηγός ;) ).

Προτιμούμε SEUS (απλά Googlare "Download SEUS" και θα στο βγάλει) και όχι PC-Comanion γιατί είναι λίγο σάπιο και δεν "βλέπει" πάντα τα καινούρια updates.

Συνδέεις το κινητό με τον τρόπο που θα σου υποδείξει και αν υπάρχει καινούριο λειτουργικό θα στο πει και θα στο περάσει. Επιβάλλεται backup όσων θες να κρατήσεις και όχι με την μαμά-εφαρμογή της SE γιατί μου έχει κάνει κολληματάκια και τελικά τα έχασα όλα. Προτίμησε Titanium Backup.

 

thanx φιλος !!! ναι ξερω απο seus πως το κανω :) οποτε περιμενω για αυριο οπως ειπες? αντε να δουμε :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σε καμια βδομαδουλα αλλαζω δυκτιο και πρεπει να κανω debrand το τηλ μου

να το κανω με την 2.1 η να το κανω με την 1.6 τι ειναι πιο ευκολο?

δεν καιγομαι να το κανω τωρα ουτε καιγομαι να κανω τωρα το απντειτ στην 2.1

απλα ρωταω ποτε ειναι πιο ευκολο, με πια εκδοση να κανω debrand την συσκευη μου

Link to comment
Share on other sites

Με τον flasher του Bin4ry, αν και δεν βρίσκω λόγω πέραν (ίσως) του θέματος της εγγύησης.

 

 

 

Sorry δεν μπήκα ξανά για να απαντήσω. Δεν σε πρόλαβα. Φαντάζομαι όλα ΟΚ αφού δεν έγραψες κάτι.

 

Συγχαρητήρια στον DaRk_dOg για τον πολύτιμο οδηγό του για rooting. Άψογος.

 

Ολα super thankssssssssssssss ;) ;) ;) ;)

το τηλ. επιτελουσ φυσαει απλα στισ εναλλαγες στις οθονες εχει ενα ψιλοbug κατα τα αλλα ολα καλα!!!!!

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...