Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ότι και να πούμε εμείς δεν μπορούν να αλλάξουν και πολλά. Η επίσκεψη στο service είναι αναπόφευκτη, περιμένουμε νέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα!Εγραψα σε αυτο το thread για να ρωτησω για ενα χ10 ενος φίλου.Χτες εκει που δουλευε κανονικα το κινητο,ξαφνικα κολλησε η οθονη,και του εσβησε,απο τοτε δεν ξαναανοιξε,οσο και να προσπαθουσε.Επισης οταν συνδεει το φορτιστη πάνω ,η οθονη παραμενει σβηστη και δεν δειχνει να φορτιζει,το δοκιμασε και στο λαπτοπ,για να το φορτισει απο το Usb.TΙ εγινε χαλασε μονο του.Παντως εχει αλλο ενα χρονο εγγυηση.Απλα δεν ξερω αν θα υπαρχει προβλημα επειδη ειναι ροοτ στο κινητο.Απο την αλλη το κινητο δεν αναβει καθολου,λογικα κάηκε,οποτε δεν νομιζω να καταλαβουν τιποτα στην sony ericsson.Εσεις τι λέτε;ευχαριστώ!

 

Αυτό ακριβώς συνέβη και με το δικό μου Χ10. Ξαφνικά έσβησε και δεν άνοιγε, ούτε το κομπιούτερ μου το αναγνωριζε, ούτε φορτιζε. Κι εγώ το είχα κάνει root αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εγγύηση αφού από τη στιγμή που δεν ανοίγει δε μπορούν να το καταλάβουν. Να θυμηθεί μόνο να μην αφήσει την sd του στο σέρβις καθώς εκεί φαίνονται διάφορα που έχουν σχέση με το root. Ταλαιπωρηθηκα με δύο αλλαγές πλακετας και 2 μήνες χωρίς τηλ αλλά τώρα δουλεύει όπως πριν.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι ρυθμισεις για mms???ειχα βρει καποιες χειροκινητες αλλα δε μπορώ να λαβω...για cosmote

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιες ειναι οι ρυθμισεις για mms???ειχα βρει καποιες χειροκινητες αλλα δε μπορώ να λαβω...για cosmote

 

Δες εδώ αν θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Rikard Skogberg says:

July 22, 2011 at 2:22 pm

 

Hello there..i know that have been a long time now since our last announcement..but i am going to say this : The update will be available next week..and it will be over PC Companion or SEUS..by this time i dont have any info about this update..only that i can say is that we will annouce it via our official site in this week..so..good luck till than..thanks again for your patience..please accept our appologies….best regards…Rikard Skogberg..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει όταν θα πάρουμε τη νέα έκδοση είναι οτι θα πρέπει να ξανά στήνω το Χ10 απο την αρχή , ελπίζω να το ρουτάρουν γρήγορα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω κανει format στην SD μου κ τον υπολογιστη κ τωρα δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης το τηλεφωνο.Προσπαθησα να εγκαταστησω τη συσκευη με νεους drivers αλλα τπτ παλι.Ουτε καν την επιλογη να συνδεσω το τηλ. η να το φορτησω δεν μου βγαζει κ φυσικα ουτε το companion ουτε το seus την αναγνωριζουν.

Εχει καποιος ιδεα γιατι???

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει όταν θα πάρουμε τη νέα έκδοση είναι οτι θα πρέπει να ξανά στήνω το Χ10 απο την αρχή , ελπίζω να το ρουτάρουν γρήγορα :)
Οπως και με το 2.1, εννοείται ότι θα περιμένω το root να γίνει πριν το φορέσω. ;)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.εχω προσεξει οτι οταν γυρναω το τηλ στα πλαγια(ειδικα δεξιοστροφα) μετα το touch ειναι οτι να'ναι.Δεν ανταποκρινεται καθολου για λιγο η κανει οτι να'ναι.Αυτο μαλλον το κανει ειδικα με custom kernel(ισως και να το κανει με ολους δεν εχω προσεξει ιδιαιτερα).Τωρα εχω αυτα (παραθετω εικονα) και μου δουλευει μια χαρα.Κανεις καμια ιδεα το τι μπορει να φταιει-παιζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως παρατήρησες και μόνος σου, κάποιες φορές τα custom tweaks δεν δουλεύουν πάντα σωστά. Δοκιμάζουμε και ότι δεν δουλεύει... το αλλάζουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω κανει format στην SD μου κ τον υπολογιστη κ τωρα δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης το τηλεφωνο.Προσπαθησα να εγκαταστησω τη συσκευη με νεους drivers αλλα τπτ παλι.Ουτε καν την επιλογη να συνδεσω το τηλ. η να το φορτησω δεν μου βγαζει κ φυσικα ουτε το companion ουτε το seus την αναγνωριζουν.

Εχει καποιος ιδεα γιατι???

 

Περίεργο αυτο , συνήθως αν υπάρχουν εγκατεστημένα στον υπολογιστή και τα δύο προγράμματα που ανέφερες παραπάνω (pc companion & seus ) δεν υπάρχει πρόβλημα , θα έλεγα να κάνεις όλα τα update των windows και μετά να ξαναπροσπαθήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντος διαθέσιμο αλλά πότε θα το πάρουμε δε ξέρουμε

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/start/xperiax10?cc=gr&lc=el

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

στο διαδικτυο ακουγεται οτι απο την παρασκευη θα ειναι διαθεσιμο στην Ευρωπη σε unbranded συσκευες και θα ακολουθησουν και οι υπολοιποι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Λόγω προβλήματος του κινητού πέρασα πάλι την τελευταία έκδοση (2.1) και έχασα το root.

Πώς μπορώ να τη rootάρω τώρα?

Με το Ζ4 ή το universal Androot δεν τα κατάφερα καμμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση του Χ10 σε 2.3 είναι πλέον γεγονός , έχει αρχίσει στην Ευρώπη ,εδω ακόμη τίποτε αλλά όποιος βιάζεται όπως εγώ μπορεί να κανει ένα κολπάκι για να την πάρει , θα χρειαστεί όμως να υπάρχει root στη συσκευή και ο root explorer.

Αντικαταστήστε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στο φακελο system του τηλεφώνου κάντε μια επανεκκίνηση , μπείτε στo Pcc και θα λάβετε την αναβάθμιση .

Το αρχείο μπορείτε να το πάρετε απο εδώ .

Για περισσότερη ασφάλεια κάντε ένα αντίγραφο του παλιού σας αρχείου .

 

Και για του λόγου το αληθές

ΠΡΟΣΟΧΗ : κάνοντας την αναβάθμιση ΧΑΝΕΤΕ τα πάντα στο τηλεφωνώ σας , ακόμη δεν υπάρχει root οπότε κρατήστε αντίγραφα .

Καλή επιτυχία !!!

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι γεγονός. Όλα πήγαν καλά και το τηλέφωνο είναι γρήγορο. Μόλις τελείωσα αναβαθμίσεις, εγκαταστάσεις, συγχρονισμούς κλπ. Όλα άψογα!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

...και επίσημα με το παραπάνω κολπάκι

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση!

Μιλάμε το κινητό σκοτώνει! Πολύ γρήγορο και με το σχεδιασμό που έχει παραμένει μία από τις κορυφαίες συσκευές και λυπάμαι όλους αυτούς που έχυσαν τόνους δάκρυα θάβοντάς το.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση!

Μιλάμε το κινητό σκοτώνει! Πολύ γρήγορο και με το σχεδιασμό που έχει παραμένει μία από τις κορυφαίες συσκευές και λυπάμαι όλους αυτούς που έχυσαν τόνους δάκρυα θάβοντάς το.

ακριβοοοοοοος ..... Ετσι επρεπε να ειναι απο την αρχη αυτο το κιν. .....

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...