Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι για να σας ξενερωσω εγω το πηρα απο αγγλια με 160 λιρες δηλαδη 180 ευρω πριν 20 μερες περιπου! χαχαχα! Τελος παντων το τηλεφωνο ειναι αρκετα καλο δεν εχω παραπονο. Σημερα μαλιστα καταφερα να κανω και SYNC να δουλεψει.Ενα μου μενει ακομα να καταφερω. GPS που να μη χρειαζειται ιντερνετ. Εχει κανεις καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι για να σας ξενερωσω εγω το πηρα απο αγγλια με 160 λιρες δηλαδη 180 ευρω πριν 20 μερες περιπου! χαχαχα! Τελος παντων το τηλεφωνο ειναι αρκετα καλο δεν εχω παραπονο. Σημερα μαλιστα καταφερα να κανω και SYNC να δουλεψει.Ενα μου μενει ακομα να καταφερω. GPS που να μη χρειαζειται ιντερνετ. Εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Μπα όχι δε ξενερώσαμε :)

 

Το μονον που χρειάζεται να κάνεις για το GPS είναι να επιλέξεις ποιό πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις , όπως, Ndrive, Navigon , η όποιο άλλο θέλεις , προσωπικά χρησιμοποιώ το δεύτερο το οποίο εχει φωνητική υποστήριξη στα Ελληνικά για το πρώτο δεν μπορώ να πω τιποτε αφου δεν το έχω δοκιμάσει , ακούγονται όμως θετικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να σας ξενερωσω εγω το πηρα απο αγγλια με 160 λιρες δηλαδη 180 ευρω πριν 20 μερες περιπου! χαχαχα! Τελος παντων το τηλεφωνο ειναι αρκετα καλο δεν εχω παραπονο. Σημερα μαλιστα καταφερα να κανω και SYNC να δουλεψει.Ενα μου μενει ακομα να καταφερω. GPS που να μη χρειαζειται ιντερνετ. Εχει κανεις καμμια ιδεα?

Ρίξε μια ματιά σε αυτό και αυτό το θέμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλάβω τι ##$$@% εχει γίνει λάθος...

 

Πέρασα κάποια καινούρια συμβάντα στο ένα από τα δύο ημερολόγια της google που έχω, κάνω συγχρονισμό και το ένα ημερολόγιο (και μάλιστα αυτό που δεν άλλαξα) το εμφανίζει αλλά δεν έχει καμία καταχώρηση μεσα. Σα να μην υπάρχουν καταχωρήσεις. Το έχω επιλέξει να εμφανίζεται και στο widget που έχω περάσει αλλά δεν εμφανίζονται οι εγγραφές ούτε καν στο stock calendar.

 

Ενώ συγχρονίζει κανονικά, συγχρονίζει μόνο το ένα. Αυτό μάλιστα που δεν εμφανίζεται δεν είναι δημόσιο ημερολόγιο. Είναι με το email μου.

Τι μπορεί να έχει γίνει λάθος?

 

Έκανα reboot, έκανα εκκαθάριση δεδομένων ημερολογίου. Τιποτα..

Στο laptop εμφανίζονται κανονικά οι εγγραφές. Στο κινητό δεν περνιουνται.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδέλφια. Ξέρεις κανείς που μπορώ να βρω οδηγό για να κάνω root τη συσκευή και να περάσω custom rom. Επίσης αν έχετε κάποια να προτείνεται.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος εποχής για το X10i μου! :P Επωλήθη σήμερα. Δε μπορώ να πω ότι στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα (ίσως λίγο για την τιμή που το έδωσα)... :p

 

Πλέον θα τα λέμε "δίπλα", στην ενότητα του SGS2 που ανυπομονώ να μου έρθει σε καμιά δεκαριά ημέρες... Ως τότε ξαναγυρνάω στα παλιά μου λημέρια, ένα ταπεινό 5800XM. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για ROM;

 

http://android.modaco.com/content/sony-ericsson-xperia-x10-x10-modaco-com/340637/rom-29-05-tripnmiui-iris-1-5-5-froyo-what-some-crisp-air-can-do/

 

Αν σου αρέσει το MIUI interface.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για ROM;

 

H ROM του Achotjan με εχει βολεψει τοσο ωστε να μη σκεφτομαι να την αλλαξω συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει καινούργιο firmware για το κινητό! Το έχει περάσει κανείς?
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, πάλι 2.1 αλλά από ότι διαβάζω είναι αρκετά σημαντική με πολλές βελτιώσεις στην απόκριση, αυτονομία, στον ήχο κτλ... Έχει κωδικό 2.1.Β.0.1 νομίζω
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι το flash-αρα για λίγο (πριν περάσω στην MIUI 2.2.1) προκειμένου να πάρω το τελευταίο baseband. Κλασσικές παπάτζες της Sony Ericsson.

Ok δεν μπορώ να ξέρω για την αυτονομία γιατί το κράτησα μόλις 10' στην συσκευή μου , αλλά από απόκριση , ταχύτητα και ήχο , μια απ' τα ίδια παιδιά. :X

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνήθως εκεί που υπάρχει κάτι για να περάσεις στη συσκευή σου... υπάρχουν και οι κατάλληλες οδηγίες. Κοίταξες εκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να το κατεβασω απο το xperiax10.net μεσω του κινητου μου αλλα μου λεει δεν υποστιριζετε μηπως πρεπει να κανω root την συσκευη για να παρει την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

 

Εγώ παιδιά έχω την IRIS 1.5.5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δουλεύουν όλα άψογα και επίσης έχω βάλει το fw 67. Πολύ καλό και οικονομικό από θέμα μπαταρίας.

¨Εχω ένα θέμα. Πως μπορώ να έχω τα ακουστικά και το χτύπημα όταν με παίρνουν τηλέφωνο να ακούγεται από το τηλέφωνο και όχι από τα ακουστικά?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

 

Εγώ παιδιά έχω την IRIS 1.5.5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δουλεύουν όλα άψογα και επίσης έχω βάλει το fw 67. Πολύ καλό και οικονομικό από θέμα μπαταρίας.

¨Εχω ένα θέμα. Πως μπορώ να έχω τα ακουστικά και το χτύπημα όταν με παίρνουν τηλέφωνο να ακούγεται από το τηλέφωνο και όχι από τα ακουστικά?

 

τι ειναι το fw 67? μηπως θες να πεις το baseband? εχει να κανει το baseband με την μπαταρια??? ααααα! να και κατι που δεν ηξερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι εχει περασει κανεις την sbp shell 3D? αν ναι πως ειναι? ειναι ευχαριστημενος κολαει το κινητο απο μπαταρια πως παει ?
Link to comment
Share on other sites

To bb έμμεσα θα μπορούσε να έχει αφού από οτι ξέρω έχει να κάνει με τις λειτουργίες radio του κινητού. Αρα αν το bb .67 για παράδειγμα ειναι οptimized στα θέματα αυτά και πχ ειναι καλύτερο στο polling θα μπορούσε να καίει λιγότερη μπαταρια σε σχέση με προηγούμενο bb....

 

Κάπως έτσι το βλέπω , θα μπορούσα να κάνω και λάθος..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι εχει περασει κανεις την sbp shell 3D? αν ναι πως ειναι? ειναι ευχαριστημενος κολαει το κινητο απο μπαταρια πως παει ?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή αλλά σε γενικές γραμμές είναι πλήρες και smooth και δε νομίζω να δυσκολευτεί το X10 με τις απαιτήσεις του. Η απόδοση της μπαταρίας δεν θα έλεγα ότι επηρεάζεται. Για τα διάφορα shell και launchers γενικότερα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή αλλά σε γενικές γραμμές είναι πλήρες και smooth και δε νομίζω να δυσκολευτεί το X10 με τις απαιτήσεις του. Η απόδοση της μπαταρίας δεν θα έλεγα ότι επηρεάζεται. Για τα διάφορα shell και launchers γενικότερα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

 

ευχαριστω για την απαντηση σορυ δεν ειχα δει οτι υπαρχει συζητηση αλλου ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...