Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημείωση: ενώ έκανα backup με τον "επίσημο" τρόπο και με το Titanium Backup, χάθηκαν τα 2/3 των επαφών μου. Επειδή δεν θεωρώ ότι είμαι πολύ σχετικός, μάλλον εγώ κάτι δεν έκανα καλά αλλά προσοχή παιδιά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 4 ωρες χρησης της 2.1 ,brand cosmote ,μερικες εντυπωσεις κ απο εμενα...σαφως πιο γρηγορο το κινητο,timescape και mediascape εμφανως βελτιωμενα,διαρκεια μπαταριας πολυ καλυτερη,τα live wallpapers ομορφα αλλα γονατιζουν την μπαταρια....

 

 

Τωρα σχετικα με αλλα θεματα που ειπατε:

 

για να γυρισω απο flight mode ζηταει κανονικα pin.

 

κλειδωνει κανονικα με το κουμπι που κλειδωνε παντα.

 

το market εδω και 4 συνεχομενες ωρεσ δεν ειχε κανενα απολυτος προβλημα.

 

το θεμα των 2πλων επαφων που φτιαχνει το φβ λυνεται κανοντας συνδεση επαφων μεταξη της επαφης που εχετε τον αριθμο και της επαφης που σας φτιαχνει το φβ.

 

θελω να ξεχασω φυσικα τον ηχο που μου εχει βαλει η κοσμοτε για ηχο κλησης :P

 

αυτα παιδια μεχρι στιγμης...

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update σε Global World 2.1 παρουσιαζει το εξης : οταν παω να το ξεκλειδωσω πανω απο το slide του ξεκλειδωματος γραφει ''Δεν υπαρχει καρτα sim στο τηλεφωνο'' ασχετα αν εχει κανονικα σημα (μετα το ξεκλειδωμα φευγει το μηνυμα) . Το παρουσιασε σε καποιον αλλον ?

Αλλα και γενικα κατι παιζει με το σημα ,παρεπιπτοντως εχω καρτα της WIND .

 

Το ξαναγραφω γιατι γυρισα στην 1.6 και δεν το εκανε και μετα το ξαναπηγα στην 2.1 και το κανει παλι .

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το μήνυμα να ενημερώσω το κινητό μου (FR έκδοση) στο 2.1 και είμαι πολύ χαρούμενος.

Όμως ακολουθόντας τις οδηγίες για να βάλω το καινούργιο πρόγραμμα για το back and restore η ιστοσελίδα m.sonyericsson.com/backup δεν λειτουργεί για να κατεβάσω την εφαρμογή. Ξέρεις κανείς που αλλού μπορώ να την βρώ; Έχω googlάρει αλλά τίποτα.

Please help!!!

 

 

EDIT: Επιτέλους ξεκόλησε και δουλεύει η σελίδα....

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το μήνυμα να ενημερώσω το κινητό μου (FR έκδοση) στο 2.1 και είμαι πολύ χαρούμενος.

Όμως ακολουθόντας τις οδηγίες για να βάλω το καινούργιο πρόγραμμα για το back and restore η ιστοσελίδα m.sonyericsson.com/backup δεν λειτουργεί για να κατεβάσω την εφαρμογή. Ξέρεις κανείς που αλλού μπορώ να την βρώ; Έχω googlάρει αλλά τίποτα.

Please help!!!

 

 

EDIT: Επιτέλους ξεκόλησε και δουλεύει η σελίδα....

 

Αν ειναι δυνατον ρε π@$^$#η μου ΟΛΟΙ εχετε κανει την αναβαθμιση...???

Καταραμενη Vodafone...(γι αυτο χρησιμοποιω Cosmote...):lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα αρκετά ... έπαιξα λίγο με το framework της 2.1 , αρχικά για πλάκα αλλά νομίζω ότι (παρόλη την ασχετοσύνη μου) αν προσπαθήσω αρκετά , ένα νέο theme θα γεννηθεί!!! Πάρτε μια γεύση!

 

[ATTACH]17538[/ATTACH]

 

Μαύρη statusbar και πορτοκαλί εικονίδια (αντικατάσταση των λευκών) , εξαιρούνται φυσικά αυτά που είχαν ήδη χρώμα όπως το κόκκινο της αναπάντητης , το πράσινο κατά την διάρκεια κλήσεις και 3-4 ακόμα που δεν θυμάμαι! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον ρε π@$^$#η μου ΟΛΟΙ εχετε κανει την αναβαθμιση...???

Καταραμενη Vodafone...(γι αυτο χρησιμοποιω Cosmote...):lol:

χαχαχαχαχ και εγω ακομα περιμενω..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα ακόμα να βγάλει update...και έχω και cosmote...μα τι γίνεται πια...:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ενω εχω την 2.1 ηδη μολις τωρα συνδεσα το τηλ στο pc μου λεει οτι εχει αναβαθμιση :confused: τι στο καλο ειναι αυτο!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κλειδωνει κανονικα με το κουμπι που κλειδωνε παντα.

 

Εμενα γιατι δεν κλειδωνει το ριμαδι με το on/off πληκτρο γ@^ω το κερατο μου???:mad:

 

Κατ'αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την γενικοτερη εικονα της αναβαθμισης. Καλοριζικο μας λοιπον αντε και σε 2 χρονακια ισως δουμε το ΠαγωΓιαου...:lol:

 

Edit: Για καποιο λογο μετα απο 4-5 reboot ξεμπλοκαρε το κλειδωμα... WTF :mad:

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα!!!

Ειναι τρομερο οτι ολη μερα ασχολουμαι με την αναχρονιστικη, ηλιθια αναβαθμιση της χαζο-εταιριας!!!

Εχω μπει 100 φορες στην ενημερωση λογισμικου με ολους τους τροπους....στο τελος θα κολλησει!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις. Οχι ολη τη μερα,εδω και μερες!!! Ωσπου σημερα δοκιμασα κι εγω να κανω επανεγκατασταση λογισμικου "επιδιορθωση",κι οχι μονο μου ξαναπερασε την 1.6,αλλα χαθηκαν και διαφορες ρυθμισεις επειδη δε δουλεψε καλα το restore/backup!!! Ελεος!!!!!!!!!!!!!

:cry::fool: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εσεις αποφασισατε να παραμεινετε "Ελληνες" και να κανετε υπομονη σε αντιθεση με εμενα που επελεξα να περασω τη nordic και να κανω το root και τωρα παλευω να κρατησω τη μπαταρια ορθια για 35 ωρες maximum.

Και παρακαλω οποιος μπορει να μου πει αν μπορω να περασω την ελληνικη εκδοση και πως.

Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το φορουμ των καταραμενων (στις εκδοσεις του android!!!).....!!!!!

χα χα χα

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εσεις αποφασισατε να παραμεινετε "Ελληνες" και να κανετε υπομονη σε αντιθεση με εμενα που επελεξα να περασω τη nordic και να κανω το root και τωρα παλευω να κρατησω τη μπαταρια ορθια για 35 ωρες maximum.

Και παρακαλω οποιος μπορει να μου πει αν μπορω να περασω την ελληνικη εκδοση και πως.

Thanks

 

Μηπως κατι δεν πηγε καλα? Εμενα η αναμονη αυξηθηκε τουλαχιστων 50% :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εσεις αποφασισατε να παραμεινετε "Ελληνες" και να κανετε υπομονη σε αντιθεση με εμενα που επελεξα να περασω τη nordic και να κανω το root και τωρα παλευω να κρατησω τη μπαταρια ορθια για 35 ωρες maximum.

Και παρακαλω οποιος μπορει να μου πει αν μπορω να περασω την ελληνικη εκδοση και πως.

Thanks

γιατι θα δεις διαφορα? σου αντεξε ποτε το κινητο πανω απο 2 μερες? smartphone ειναι. λογικο να εχει καταναλωσει.Που να ειχαμε και τo desire hd με 1200 μπαταρια.Ουτε μερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@kooky: Στην θέση σου θα ξαναπέρναγα την 2.1 εξ αρχής. Κάτι δεν τρέχει σωστά. Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τον @renesis_87[/member] δεν μου κλείδωνε το κινητό με το κουμπί on/off. Έκανα 2ο πέρασμα και ήρθε στα ίσα του. Ίσως να έχει να κάνει με την αλλαγή του kernel που είναι έτσι λίγο στα χαμένα την 1η φορά η συσκευούλα γιατί αν δεν κάνω λάθος αλλαγή kernel = εγγραφή πληροφοριών σε μη-προσβάσιμο μέρος της μνήμης ... or something? :confused:

Ίσως αυτό να το "σοκάρει" λίγο την 1η φορά και με την 2η να συνέρχεται με αποτέλεσμα την πρώτη να εμφανίζει διάφορες επιπτώσεις...

 

Απλά υποθέτω.... :X

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

@kooky: Στην θέση σου θα ξαναπέρναγα την 2.1 εξ αρχής. Κάτι δεν τρέχει σωστά. Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τον @renesis_87[/member] δεν μου κλείδωνε το κινητό με το κουμπί on/off. Έκανα 2ο πέρασμα και ήρθε στα ίσα του. Ίσως να έχει να κάνει με την αλλαγή του kernel που είναι έτσι λίγο στα χαμένα την 1η φορά η συσκευούλα γιατί αν δεν κάνω λάθος αλλαγή kernel = εγγραφή πληροφοριών σε μη-προσβάσιμο μέρος της μνήμης ... or something? :confused:

Ίσως αυτό να το "σοκάρει" λίγο την 1η φορά και με την 2η να συνέρχεται με αποτέλεσμα την πρώτη να εμφανίζει διάφορες επιπτώσεις...

 

Απλά υποθέτω.... :X

ή απλα εχουν φορτωθει ακυρες εφαρμογες που ρουφανε μπαταρια με το καλαμακι.Αυτο συμβαινει συνηθως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και εγώ την αναβάθμιση (νορμαλ πράγματα ούτε root, rebrand και τέτοια) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

Στην αρχή μέχρι τις 2-3 επανεκκινήσεις, κολάει ελαφρός, αλλά μετά η συσκευής στρώνει και είναι άψογη.

Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στην SE, και περιμένουμε και επόμενες αναβαθμίσεις να τον κάνουν ακόμα καλύτερο. Μπορεί να άργησε λίγο, αλλά δεν πειράζει, το αποτέλεσμα δικαίωσε.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά και γώ cosmote είμαι αλλα customized πότε θα το στείλει αυτή η sony...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Το τελειως αντιθετο εδω. Μεγαλη βελτιωση σε σημα και ηχο.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...