Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια,οταν μιλας στο τηλ. και θες να γραψεις εναν αριθμο τηλ. πως τον αποθηκευεις ωστε να μην χαθει οταν τελειωσεις την κληση σου?? αφου οταν κλεισει η γραμμη το τηλ επανερχεται στην home screen.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους.

 

Μολις περασα μερικες εφαρμογες αναμεσα τους και το Astro file manager. Εχτες στην καρτα μνημης ειχα περασει mp3 κομματια και διαφορες φωτο. Αυτες ομως δεν εμφανιζονται στον Αστρο. Πρεπει να τα ξαναπερασω? Επίσης περασα και το adw launcher (donut) αλλα μεσα στις εφαρμογες δεν το βρισκω.

 

Χμ , τι εννοείς "πέρασες" ?

Μια εφαρμογή για να περαστεί στο κινητό δεν αρκεί να είναι μόνο το αρχείο .apk μέσα σε κάποιον φάκελο. Πρέπει να προβείς και σε διαδικασία εγκατάστασης της εφαρμογής (Install). Κάτι παρόμοιο με το να έχεις ένα .exe αρχείο στον υπολογιστή σου και να το κάνεις διπλό κλικ για να σου εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα.

Για τις φωτογραφίες και τη μουσική , αρκεί απλά αντιγραφή και επικόλληση από το pc στην sd και θα σου τα διαβάζει κανονικά.

 

Καλησπερα παιδια!

Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει, αλλα διαβασα σε ενα post της Sony Ericsson UK στο Τwitter πως περιμενουν να αρχισει η διανομη της αναβαθμισης του κινητου μας σε Android 2.1 τελικα και οχι σε 2.2 μεχρι τελη Σεπτεμβριου το αργοτερο! :D

 

Ε για 2.1 ήταν εξ' αρχής η φασαρία , ποτέ δεν μίλησε κανείς για 2.2! :rolleyes:

Κατά πάσα πιθανότητα 2.2 θα δούμε του χρόνου τον Μάρτιο εμείς και αν ... :(

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες τις κατεβασα απο το Market. Υπαρχουν μεσα αλλα μολις μπαινεις στον Astro διπλα στο music ας πουμε γραφει 0. Κατεβασα και το ΟΙ File Manager. Καλο ειναι κι αυτο νομιζω. Τωρα επειδη δε βρισκω το ADW Launcher αλλα το εχω κατεβασμενο στο pc το .apk γινεται να το περασω απο το pc στο κινητο? Πως μπορω να το κανω αυτο? Που πρεπει να αποθηκευτει?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες τις κατεβασα απο το Market. Υπαρχουν μεσα αλλα μολις μπαινεις στον Astro διπλα στο music ας πουμε γραφει 0. Κατεβασα και το ΟΙ File Manager. Καλο ειναι κι αυτο νομιζω. Τωρα επειδη δε βρισκω το ADW Launcher αλλα το εχω κατεβασμενο στο pc το .apk γινεται να το περασω απο το pc στο κινητο? Πως μπορω να το κανω αυτο? Που πρεπει να αποθηκευτει?

 

Περνα το .apk αρχειο χυμα στην καρτα μνημης, (με εγκατεστημενο το Astro File Manager απο το market) το βρισκεις και το κανεις install. Μολις ολοκληρωθει η εγκατασταση πατα το κεντρικο πληκτρο. Θα σου πεταξει ενα popup οπου θα σε ρωταει ποια εφαρμογη να χρησιμοποιει σαν default. Τικαρεις την απομνημονευση και πατας την επιλογη του ADW and that's all folks...:)

 

Edit: By the way, γιατι να το περασεις απο τον υπολογιστη σου οταν υπαρχει δωρεαν στο market; Εχε υποψιν σου οτι περνωντας εφαρμογες του market απο τον υπολογιστη χανεις τα updates λογω του οτι δεν γινεται η απαραιτητη καταχωρηση στην εφαρμογη του market. Παντως λογω των συχνων updates του ADW θα σου προτεινα να το εγκαταστησεις κατευθειαν απο το market για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω renesis. Ποια εφαρμογη ειναι για να κατεβαζουμε απο το youtube βιντεακια?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω renesis. Ποια εφαρμογη ειναι για να κατεβαζουμε απο το youtube βιντεακια?

 

jetVD - YouTubeAid

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο ηχο πως παει το κινητο?γιατι ενα σατιο που ειχα δεν ακουγοταν καθολου:wacko::mad:να το παρω το κινητακι η θα πεσω στην ιδια λουμπα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο ηχο πως παει το κινητο?γιατι ενα σατιο που ειχα δεν ακουγοταν καθολου:wacko::mad:να το παρω το κινητακι η θα πεσω στην ιδια λουμπα?

 

Καλώς ή κακώς το κινητό αυτό δε φημίζεται ιδιαίτερα.

Τόσο το ηχείο δεν είναι πολύ δυνατό όσο και το ακουστικό είναι πολύ μέτριο (κατά μερικούς χάλια - εγώ δεν είμαι αυτής της άποψης) , παρόλες τις αναβαθμίσεις που έχει δεχτεί η συσκευή υπήρξε κάποια βελτίωση αλλά τίποτα το αξιοσημείωτο.

Αν έχεις θέμα με τον ήχο (και τα αυτιά σου :lol: ) τότε δε θα στο πρότεινα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το πήρα και εγώ το κινητάκι..

μεταχειρισμένο 10 ημερών σε πάρα πολύ καλή τιμή..

το πήρα στις 9 και μέχρι να γυρίσω σπίτι και να το στήσω μου πήρε κάποιο χρόνο..

έκανα και εγώ το update μέσω του SEUS και μου έβγαλε κανονικά την 23άρα (το τηλέφωνο είναι el-bg-ro) και την κατέβασε. τώρα άρχισαν τα ωραία.

ξεκινάει η εγκατάσταση και στο 15% μου βγάζει η εγκατάσταση απέτυχε!

το ξανακάνω πάει ~30% ξανά τα ίδια! το ξανακάνω πάει ~ 75% ξανά απέτυχε! με την επόμενη προσπάθεια η αναβάθμιση έγινε με επιτυχία!

βέβαια η μπαταρία ήταν φορτισμένη και όσο και αν προσπαθούσα να ανοίξω την συσκευή μετά από κάθε ημιτελή ενημέρωση το τηλέφωνο είχε brickarei! με την τελευταία επιτυχή ενημέρωση όλα οκ! βλέπω μία πιο γρήγορη απόκριση οθόνης και γενικά πιο smooth το λειτουργικό.

αυτά προς το παρόν.

α κάτι τελευταίο επειδή θέλω ίντερνετ μόνο με wifi. έκλεισα το mms και δεδομένα από τις ρυθμίσεις δικτύων κινητής και τώρα μπαίνει στο ίντερνετ μόνο όταν το wifi είναι οn. πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση ή είμαι κομπλέ?

Link to comment
Share on other sites

α κάτι τελευταίο επειδή θέλω ίντερνετ μόνο με wifi. έκλεισα το mms και δεδομένα από τις ρυθμίσεις δικτύων κινητής και τώρα μπαίνει στο ίντερνετ μόνο όταν το wifi είναι οn. πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση ή είμαι κομπλέ?

Καλοριζικο φιλε μου και καλοπειραχτο... :D

 

Με τη ρυθμιση που εκανες εισαι κομπλε. Βεβαια ετσι χανεις και τα mms (ουτε κι εγω τα χρησιμοποιω). Τωρα αν θες να εχεις και mms και απενεργοποιημενα τα data του internet θα πρεπει να κοιταξεις καποιες εφαρμογες του market. Αυτα...:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ το update μέσω του SEUS και μου έβγαλε κανονικά την 23άρα (το

 

Επίσης να σημειώσω ότι η πιο τελευταία είναι η R2BA26 ... και παραξενεύομαι λίγο που μετά από τόσο καιρό σου έβαλε την R2BA23 , εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά απ' τα λεγόμενά σου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σημειώσω ότι η πιο τελευταία είναι η R2BA26 ... και παραξενεύομαι λίγο που μετά από τόσο καιρό σου έβαλε την R2BA23 , εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά απ' τα λεγόμενά σου. :confused:

 

 

Καλα τωρα με τις εκδώσεις λογισμικού γίνεται ενα μπάχαλο εγω έχω την 24 και δε μου βγάζει ειδοποίηση για κάποια νεότερη αλλα δε με πειράζει η δουλειά μου γίνεται έτσι κι αλλιως, το δύσκολο βήμα για μενα ηταν το ροοτ ,αφού μου κανανε το χατίρι και μου έφτιαξαν εφαρμογή είμαι οκ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου και καλοπειραχτο... :D

 

Με τη ρυθμιση που εκανες εισαι κομπλε. Βεβαια ετσι χανεις και τα mms (ουτε κι εγω τα χρησιμοποιω). Τωρα αν θες να εχεις και mms και απενεργοποιημενα τα data του internet θα πρεπει να κοιταξεις καποιες εφαρμογες του market. Αυτα...:)

 

οχι φιλε μου και εγω τοσα χρονια ουτε 1 mms δεν εχω στειλει ποτε μου...

 

Επίσης να σημειώσω ότι η πιο τελευταία είναι η R2BA26 ... και παραξενεύομαι λίγο που μετά από τόσο καιρό σου έβαλε την R2BA23 , εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά απ' τα λεγόμενά σου. :confused:

 

δική μου λάθος πληκτρολόγηση και εγώ την 26άρα ήθελα να πω στο προηγούμενο ποστ. παιδιά να ρωτήσω αξίζει να το κάνω rooted? έχω πάρει ένα 7inch pad με froyo πάνω που είναι rooted και custom cooked και θα του βάλω της παναγιάς τα μάτια! απλά ρωτάω αν προσφέρει τπτ άλλο ουσιαστικό το rooting του Χ10 εκτός των εφαρμογών και των admin rights (πχ καλύτερη ποιότητα της κάμερας ή του lock του gps ή ξέρω γω δυνατότερο ηχείο κτλ...)? γιατί αν όχι λέω να το αφήσω έτσι προς το παρόν...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δική μου λάθος πληκτρολόγηση και εγώ την 26άρα ήθελα να πω στο προηγούμενο ποστ. παιδιά να ρωτήσω αξίζει να το κάνω rooted? έχω πάρει ένα 7inch pad με froyo πάνω που είναι rooted και custom cooked και θα του βάλω της παναγιάς τα μάτια! απλά ρωτάω αν προσφέρει τπτ άλλο ουσιαστικό το rooting του Χ10 εκτός των εφαρμογών και των admin rights (πχ καλύτερη ποιότητα της κάμερας ή του lock του gps ή ξέρω γω δυνατότερο ηχείο κτλ...)? γιατί αν όχι λέω να το αφήσω έτσι προς το παρόν...

 

Όχι αλλά προσφέρει δυνατότητα αφαίρεσης εργοστασιακών εφαρμογών της Sony Ericsson , δυνατότητα λήψης "οθονο-φωτογραφιών" (κοινώς Screenshots) , λειτουργίες Tethering (διαμοιρασμού του ίντερνετ του κινητού σου σε άλλες Wi-Fi συσκευές - δυνατότητα δηλαδή να κάνεις την συσκευή σου WiFi-HotSpot) , δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στην κάρτα μνήμης SD , τροποποίηση αρχείων συστήματος προκειμένου να εμφανίζεται το paid-tab με τις εφαρμογές στο Android-market.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ωραία θήκη (όχι πουγκί) προτιμώ μία που τυλίγει το τηλέφωνο υπάρχει?

αν είναι εύκολο από καμιά γνωστή ελληνική αλυσίδα για να μην μπλέκω πάλι με παραγγελίες εξωτερικού..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ωραία θήκη (όχι πουγκί) προτιμώ μία που τυλίγει το τηλέφωνο υπάρχει?

αν είναι εύκολο από καμιά γνωστή ελληνική αλυσίδα για να μην μπλέκω πάλι με παραγγελίες εξωτερικού..

 

απο πλαισιο εχω βρει καουτσουκ μαυρη.ειχε ξαι διαφανη.τυλιγει το κιν σχεδον παντου 10 ευροπουλα...

Link to comment
Share on other sites

απο πλαισιο εχω βρει καουτσουκ μαυρη.ειχε ξαι διαφανη.τυλιγει το κιν σχεδον παντου 10 ευροπουλα...

 

οκ ευχαριστώ..πετάγομαι από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ..πετάγομαι από εκεί...

 

ατυχία δεν έχουν άλλες λέει.. έλεος.. του iphone που δοκίμασα είναι μικρή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν ψάχνετε δωρεάν GPS πρόγραμμα και έχετε mobile internet, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσετε το Google Navigation!

 

Μάλιστα, η hackαρισμένη εφαρμογή υποστηρίζει αποθήκευση των χαρτών στην SD card, οπότε αν προκατεβάσετε τα κεντρικά τμήματα της διαδρομής πριν φύγετε από το σπίτι θα χρειαστείτε το internet μόνο για τον υπολογισμό της διαδρομής και τυχόν κομμάτια του χάρτη που σας λείπουν :)

 

Περισσότερες πληροφορίες και apk εδώ (xda) :cool:

Edited by PropheT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια (ακομη, και μαλλον όχι τελευταια) ερωτηση. Εχω βαλει το adw και απο το μαρκετ πηγα να κατεβασω μια εφαρμογη weather. Την κατεβασα αλλα μετα δεν την ηθελα και την απεγκατεστησα. Μου βγαζει ομως στις συντομευσεις ένα MgeekBookmark το οποιο ειναι του Accuweather. Πως μπορω να το σβησω?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι..παρατήρησα ότι όποτε μπαίνω στο wifi μου περνάει τις επαφές του gmail λογαριασμού μου στις επαφές του τηλεφώνου υπάρχει κάποιος τρόπος να μην γίνεται αυτός ο συγχρονισμός??
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι..παρατήρησα ότι όποτε μπαίνω στο wifi μου περνάει τις επαφές του gmail λογαριασμού μου στις επαφές του τηλεφώνου υπάρχει κάποιος τρόπος να μην γίνεται αυτός ο συγχρονισμός??

 

Ρυθμίσεις - Συγχρονισμός δεδομένων - Google sync - Αυτόματος συγχρονισμός

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...