Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος λοιπον το τσιμπησει καλο θα ειναι να μας ριξει κ μια ενημερωση για το που και ποσο να προλαβουμε κ εμεις .. αν το φορουμ δεν επιτρεπει ονοματα κ τιμες ας στειλει σε πριβε ... μυνημα... αντε γιατι εχουμε καει χωρις κινητο εδω κ ενα μηνα....

 

 

οσον αφορα την εγγυηση νομιζω πως αν ειναι πανευρωπαικη υποχρεουται ολα τα εξουσιοδοτημενα καταστηματα να προβουν σε οποιαδηποτε επισκευη...

οποιος ξερει περι του θεματος...ας δωσει τα φωτα του...

μην αγχωνεσαι θα κυκλοφορησει ευρεως αυτη τη βδομαδα.μιλαμε και για μια συσκευη 560 ευρω.δεν νομιζω οτι περισσευει απο πολλους ωστε να εξαντληθει απο παντου.Οσο αγορα saturn και mediamarkt εχω ενα θεμα με αυτα τα γερμανικα καταστηματα και εχω ακουσει απο πολλους που εχουν αγορασει απο κει να εχουν προβλημα εγγυησης.Θελω να πιστευω πως δε θα υπαρχει θεμα.Απο θεμα τιμης 569 θα ξεκινησει το πλαισιο και το multirama.Oποιος το ριξει πιο κατω οι υπολοιποι θα ακολουθησουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε να δουμε ...

 

ερωτησης...

 

στις προδιαγραφες λεει πως αναγνωριζει 16gb καρτα μνημης...

 

εχει ακουσει κανεις αν θα υποστηριζει και την 32αρα???

 

για οποιον ενδιαφερεται την εχω βρει σε κεντρικο μαγαζι στην αθηνα δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω ονομα αν οχι στειλτε πμ. θα μου πειτε θα γεμισει η 16αρα ???

ε ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στις προδιαγραφες λεει πως αναγνωριζει 16gb καρτα μνημης...

 

εχει ακουσει κανεις αν θα υποστηριζει και την 32αρα???

 

Από τη στιγμή που υποστηρίζει κανονικά το πρωτόκολλο των sdhc, λογικά θα "δουλεύει" και τις 32άρες απροβλημάτιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τί ακριβώς εννοεί ο Quicksilver.

Σε καμία περίπτωση δεν εννοεί με το όρο bimbo οτι το κινητό δεν έχει καλά χαρακτηριστικά. Απλά λεει ότι όλα αυτά που ενσωματώνει (εύκολη πρόσβαση στο facebook, twitter κτλ) δεν ταιριάζουν σε ένα τηλέφωνο που απευθύνεται σε ανθρώπους που πρώτα από όλα τους ενδιαφέρει να κάνουν επαγγελματικά τη δουλειά τους κι όχι όλα αυτά τα ανάλαφρα με το facebook και το twitter.

 

Προσωπικά δεν με βρίσκει αντίθετο αλλά από την άλλη ο nikos_se έχει απόλυτο δίκιο. Μια εταιρεία πρέπει να προσαρμόζεται στις επιταγές των καιρών ώστε να παραμένει κερδοφόρα. Μακάρι να γίνει rooted γιατί όταν θα πάρω στα χέρια μου το κινητό θα είναι τα πρώτα που θα φύγουν!

 

Να παρακαλέσω τέλος να κάνουμε μια εποικοδομητική συζήτηση χωρίς να ξεφύγουμε και καταλήξουμε σε flame. :)

 

Και το HD2 έχει facebook twitter κλπ, και αυτό Bimbo phone είναι?

 

(Για ρωτήστε στην εταιρία που δουλεύτε, το facebook το έχουν ελεύθερο?)

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβε κανείς από Πλαίσιο? εγώ είχα κάνει προπαραγγελία από το κατάστημα Λάρισας, μου είχαν πει 19 του μήνα αλλά μετά από τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν παρέλαβαν σήμερα αλλά θα παραλάβουν αύριο...
Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο επισημα δηλωνει απο το site 20 του μηνα οτι ερχεται ομως καπου εδω θελω να θεσω το εξης...

 

ο φιλος που εκανε την προπαραγγελια στο πλαισιο ειναι σιγουρος οτι εκανε αυτη την κινηση ??? σε 2 καταστηματα στην αθηνα που πηγα προσωπικα (mall-κηφισια) με ενημερωσαν οτι δεν γινεται προπαραγγελια !!! μαλιστα στο ενα το ποιο κορυφαιο ολων ειναι οτι κατω απο το demo της συσκευης εγραφε... ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΙΛΤΕ ΤΟ ΤΩΡΑ....

οταν ρωτησα τον υπαλληλο που προφανως δεν ηξερε τη δουλεια του κοντεψε να με βγαλει κ χαζο.....'' δεν γινεται λυπαμαι...οταν ερθει μονο... '' ηταν η απαντηση....

και εγω ρωταω ... >> πως προπαραγγελνεις κατι οταν ηδη υπαρχει ?????

τι αλλο θα ακουσουμε...

 

τελικα μου φαινεται μας δουλευουν....

Link to comment
Share on other sites

μη νομίζεις ότι κι εγώ έκανα κάτι τραγικό...

Πήγα στο πλαίσιο, έπαιξα με τη συσκευή και εκεί είδα το καρτελάκι Προπαραγγείλτε το τώρα.

Ρώτησα την κοπέλα, κοίταξε τις αποθήκες και μου είπε ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια (!!!!) ,και ότι παραλαμβάνουν στις 19. Μου κράτησε τα στοιχεία μου και μου είπε ότι μόλις παραλάβει θα με ειδοποιήσει τηλεφωνικά να παραλάβω. Εγώ επειδή είμαι και λίγο βιαστικός, πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο, μίλησα με την ίδια κοπέλα και μου είπε ότι δεν παρέλαβαν σήμερα αλλά θα παραλάβουν αύριο. Να μην ανησυχώ θα με ειδοποιήσει η ίδια τηλεφωνικά...

Τώρα τι θα γίνει δε γνωρίζω...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αύριο πρωί-πρωί θα το φάει το τηλεφωνάκι της πάλι η κοπέλα... :)

Link to comment
Share on other sites

η επισημη αντιπροσωπεια εδω δεν ειναι σε θεση να μας ενημερωσει???

 

ξερει καποιος ποια καταστηματα ειναι αυτα που προσφερουν το κινητο μεσω της ελληνικης αντιπροσωπειας??? μην παρακαλαμε κ τις αλυσιδες δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά καταστήματα και σε ποια τιμή;:worry::ninja:

20/4 στα 570 Ευρώ περίπου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Sony Ericsson Xperia X10 αναβαθμίζεται

by webmaster 19/04/2010

0

 

Το Xperia X10 είναι η ναυαρχίδα της Sony Ericsson στο χώρο των smartphones, ωστόσο του λείπει κάτι πολύ βασικό για να διεκδικήσει με αξιώσεις ένα μεγάλο μερίδιο αγοράς στη γκλαμουράτη αυτή κατηγορία: η υποστήριξη multitouch. Αυτό το μειονέκτημα αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν σε λίγους μήνες, όταν η Sony Ericsson θα ακολουθήσει το παράδειγμα των HTC Desire και Legend με την υιοθέτηση του Android 2.1.

 

Έτσι, λοιπόν, το Xperia X10 θα περάσει στη νέα εποχή του Android κάποια στιγμή μέσα στο Σεπτέμβρη, αν δεν αλλάξει κάτι στο χρονοδιάγραμμα. Το multitouch είναι πλέον απαραίτητο για ένα smartphone που θέλει να κοιτάξει στα μάτια το iPhone, αλλά και τις τελευταίες προτάσεις της HTC.

 

Κατά τα λοιπά, το X10 διαθέτει τεχνικά χαρακτηριστικά που το αναδεικνύουν σε υπολογίσιμο αντίπαλο. Να θυμίσουμε ότι περιλαμβάνει οθόνη 4.1 ιντσών, κάμερα 8.1 megapixels, GPS, Wi-Fi, επεξεργαστή Snapdragon, 1GB μνήμη και 8GB memory card. Όλα αυτά αναμένεται να αποκτήσουν επιπλέον αξία με το Android 2.1.

 

http://t3mag.gr/news/2832

 

!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νεο που έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάμποσο καιρό στο δίκτυο. Ωστόσο είναι μια ανέπισημη ανακοίνωση που έρχεται σε αντίθεση με την επίσημη ανακοίνωση που λεει ότι δεν θα υπάρξει multitouch.

Ασφαλώς και είναι καλοδεχούμενο αλλά αν δεν το δω δεν μπορώ να δώσω βάση σε ανεπίσημες δημοσιεύσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Sony Ericsson Xperia X10 αναβαθμίζεται

by webmaster 19/04/2010

0

 

Το Xperia X10 είναι η ναυαρχίδα της Sony Ericsson στο χώρο των smartphones, ωστόσο του λείπει κάτι πολύ βασικό για να διεκδικήσει με αξιώσεις ένα μεγάλο μερίδιο αγοράς στη γκλαμουράτη αυτή κατηγορία: η υποστήριξη multitouch. Αυτό το μειονέκτημα αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν σε λίγους μήνες, όταν η Sony Ericsson θα ακολουθήσει το παράδειγμα των HTC Desire και Legend με την υιοθέτηση του Android 2.1.

 

Έτσι, λοιπόν, το Xperia X10 θα περάσει στη νέα εποχή του Android κάποια στιγμή μέσα στο Σεπτέμβρη, αν δεν αλλάξει κάτι στο χρονοδιάγραμμα. Το multitouch είναι πλέον απαραίτητο για ένα smartphone που θέλει να κοιτάξει στα μάτια το iPhone, αλλά και τις τελευταίες προτάσεις της HTC.

 

Κατά τα λοιπά, το X10 διαθέτει τεχνικά χαρακτηριστικά που το αναδεικνύουν σε υπολογίσιμο αντίπαλο. Να θυμίσουμε ότι περιλαμβάνει οθόνη 4.1 ιντσών, κάμερα 8.1 megapixels, GPS, Wi-Fi, επεξεργαστή Snapdragon, 1GB μνήμη και 8GB memory card. Όλα αυτά αναμένεται να αποκτήσουν επιπλέον αξία με το Android 2.1.

 

http://t3mag.gr/news/2832

 

!!!!!!!!!!!!!!

 

Μέχρι το Σεπτέμβριο, όχι μόνο μπορεί να το έχουμε βαρεθεί (όσοι το πάρουν), αλλά είναι πολύ πιθανό να υπάρχουν και καλύτερες συσκευές και καινούρια έκδοση Android, οπότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εχει μπει στις αποθηκες του Πλαισιου .Αμφιβαλλω ομως αν υπαρχει στα καταστηματα αυριο.Μαλλον απο Τεταρτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο στα καταστήματα..

 

εγώ στο Πλαίσιο Λάρισας που ρώτησα ΚΑΙ σήμερα δεν έχει έρθει και ούτε γνωρίζουν πότε ακριβώς...

Μ΄ αρέσει που είχα κάνει και προπαραγγελία...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα σε λευκο απο τα multirama στο mall

δεν ξερω αν εχει πολλα κομματια παντως εχει διαθεσιμοτητα

τιμη 569

περιμενω να το συνδεσω με ιντερνετ για να δωσω full review

προς το παρον παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη. Ωστόσο θα ήθελα να ακούσω μερικά επιχείρηματα πάνω σε αυτό. :)

 

Θεωρώ ότι ενώ έχουν όλες τις δυνατότητες για να είναι επαγγελματικά τηλέφωνα, ακόμα η μεγάλη μάζα όσων τα προορίζουν για επαγγελματική χρήση είναι διστακτικοί. Ενας που το προορίζει για επαγγελματική χρήση θέλει μεταξύ άλλων απλότητα στην χρήση και καλή μπαταρία. Ισως λοιπόν να τους τρομάζουν οι τόσες πολλές δυνατότητες που έχουν τα τελευταία smartphones (κατά την γνώμη μου άδικα). Πάντως και η Sony δεν το προωθει ως επαγγελματικό το x10. Αυτό που είναι βέβαιο όμως είναι ότι σε λίγο καιρό όλοι τέτοια θα χρησιμοποιούν. Είναι θέμα χρόνου. Αυτό πάντως δεν σημαίνει ότι πολλοί δεν τα χρησιμοποιούν ήδη (κυρίως το iphone).

 

 

Δεν θα θεωρούσα το Χ10 ίδιας κατηγορίας με το Satio ή το Vivaz, αφενός, και αφετέρου οι τιμές τους είναι εντελώς διαφορετικές. Αυτό με την τιμή θα επιβεβαιωθεί όταν θα βγούν τα Χ10 mini και mino pro. Δεν θα προλαβαίνουμε να διαβάζουμε! Άλλωστε επίσημα δεν έχει κυκλοφορήσει το Χ10 στην Ελλάδα οπότε δεν είναι πολλοί αυτοί που το έχουν πάρει.

 

Για μένα όλα αυτά είναι της ίδιας κατηγορίας και διαφορετικής υποκατηγορίας. Και λέω της ίδιας κατηγορίας γιατί όλα έχουν μεγάλες οθόνες αφής και πολλές multimedia δυνατότητες, και οι όποιες μικρές διαφορές ορίζουν την υποκατηγορία. Παίρνω για παράδειγμα τον εαυτό μου όπου ήμουν εν δυνάμη αγοραστής και των τριών και τελικά θα πάρω από ότι φαίνεται το x10.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...