Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως τα μηνύματα για την διάρκεια της μπαταρίας είναι απογοητευτικά.

Έχεις μια συσκευή με τεράστιες δυνατότητες αλλά για να βγάλεις τη μέρα σου πρέπει να την χρησιμοποιείς όπως και μια απλή συσκευή της σειράς χωρίς πολλά πολλά....Φαύλος κύκλος..

 

η μπαταρία τα πάει μια χαρά, κρατάει 2-3 ημέρες άνετα με κανονική χρήση, να μην πώ και περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η μπαταρία τα πάει μια χαρά, κρατάει 2-3 ημέρες άνετα με κανονική χρήση, να μην πώ και περισσότερο

 

Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω, μακάρι να είναι έτσι, απλά σε ΚΑΘΕ κινητό που είχα, διάβαζα μερικούς εδώ μέσα να γράφουν για κάτι τρελλές διάρκειες τη στιγμή που σε εμένα (και στους περισσότερους) με τη βία έβγαινε η ημέρα και γιαυτό πάντα κρατώ μικρό καλάθι.

 

Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι καλύτερα τα πράγματα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω,εκτος αν το δικο μου ειναι ελλατωματικο.. Μια μερα μου κραταει,οχι με τρελλη χρηση αν και αρκετη..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα και εγω απο κοντα σε μαυρο.Αν και δεν μου αρεσε στα βιντεο και στης φωτο που ειχα δει στο ιντερνετ και στο youtube απο κοντα εντυποσιαστικα! και ειναι φοβερη συσκευη απο θεμα ποιοτητας κατασκευης(δειχνη τα λεφτα της) στιβαρο!Μιλησα με καποιον υπαλληλο απο πλαισιο και ειπαν οτι θα το εχουν 2 εβδομαδες μετα το πασχα.Αθηνα το εχεις κανενας σε λευκο ετοιμοπαραδοτο να το παρω αυριο???βρηκα και στο play247 αλλα θα κανει 4-5 ημερες με το σαββατοκυριακο να παραλαβω...:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα είναι διαθέσιμο σίγουρα μετά τις 25 παντού και σε κάποια καταστήματα ίσως και λίγο νωρίτερα. Ήμουν από τους τυχερούς που το είχαν στην κατοχή τους 2 ολόκληρες εβδομάδες πριν από το Πάσχα για παρουσίαση και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Είχα σταματήσει να πολυασχολούμε με τα κινητά, κυρίως για οικονομικούς λόγους, αλλά μετά από αυτή την εμπειρία άρχισα να το ξανασκέφτομαι με το συγκεκριμένο κινητό. Ενημερωτικά, μια μέρα πριν το παραδώσω πίσω, στη σύνδεση με τον υπολογιστή μου έδειξα μήνυμα για ανβάθμιση λογισμικού, αλλά λόγω χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω τη διαδικασία. Έχει καλές προοπτικές σαν κινητό, με άψογη οθόνη, πολύ καλό ηχείο και ανεκτή μπαταρία. Η πρώτη επαφή με Android ήταν εύκολη, ενώ ξετρελάθηκα με το Video(μετέτρεψα δικό μου βίντεο από HD 720 στο μέγεθος της οθόνης, και έπαιζε τέλεια). Ομολογώ ότι δεν ανήκω στους απαιτητικούς χρήστες, αλλά αν είχα τα φράγκα θα το αγόραζα αύριο(μάλλον θα περιμένω το Mini ή το mini pro), που επίσης τα είδα και "έπαιξα λίγο μαζί τους, έστω και σε preproduction έκδοση). Από βδομάδα πάντως απογεύματα σε μεγάλα καταστήματα γνωστής αλυσίδας (δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τη διαχείρηση να αναφέρω το όνομα), θα μπορείτε όσοι θέλετε να το δείτε από κοντά...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα είναι διαθέσιμο σίγουρα μετά τις 25 παντού και σε κάποια καταστήματα ίσως και λίγο νωρίτερα. Ήμουν από τους τυχερούς που το είχαν στην κατοχή τους 2 ολόκληρες εβδομάδες πριν από το Πάσχα για παρουσίαση και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Είχα σταματήσει να πολυασχολούμε με τα κινητά, κυρίως για οικονομικούς λόγους, αλλά μετά από αυτή την εμπειρία άρχισα να το ξανασκέφτομαι με το συγκεκριμένο κινητό. Ενημερωτικά, μια μέρα πριν το παραδώσω πίσω, στη σύνδεση με τον υπολογιστή μου έδειξα μήνυμα για ανβάθμιση λογισμικού, αλλά λόγω χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω τη διαδικασία. Έχει καλές προοπτικές σαν κινητό, με άψογη οθόνη, πολύ καλό ηχείο και ανεκτή μπαταρία. Η πρώτη επαφή με Android ήταν εύκολη, ενώ ξετρελάθηκα με το Video(μετέτρεψα δικό μου βίντεο από HD 720 στο μέγεθος της οθόνης, και έπαιζε τέλεια). Ομολογώ ότι δεν ανήκω στους απαιτητικούς χρήστες, αλλά αν είχα τα φράγκα θα το αγόραζα αύριο(μάλλον θα περιμένω το Mini ή το mini pro), που επίσης τα είδα και "έπαιξα λίγο μαζί τους, έστω και σε preproduction έκδοση). Από βδομάδα πάντως απογεύματα σε μεγάλα καταστήματα γνωστής αλυσίδας (δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τη διαχείρηση να αναφέρω το όνομα), θα μπορείτε όσοι θέλετε να το δείτε από κοντά...

υπαρχει σε ολα τα Πλαισιο εδω και μια βδομαδα στη βιτρινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο οτι ειδα δεν μπορω να βαλω εδω αγγελια για να πουλήσω το χ10 αλλα και επιπλεον ουτε και buy and sell για τον λογο οτι δεν 150 μηνυματα ξερετε κανεναν αλλο τροπο ! συγνωμη για το ασχετο στο θεμα απλος δεν ξερω τι να κανω!

 

υπαρχει σε ολα τα Πλαισιο εδω και μια βδομαδα στη βιτρινα.

 

και σε καποια multirama!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:p
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο οτι ειδα δεν μπορω να βαλω εδω αγγελια για να πουλήσω το χ10 αλλα και επιπλεον ουτε και buy and sell για τον λογο οτι δεν 150 μηνυματα ξερετε κανεναν αλλο τροπο ! συγνωμη για το ασχετο στο θεμα απλος δεν ξερω τι να κανω!

 

Γιατί το πουλάς αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο οτι ειδα δεν μπορω να βαλω εδω αγγελια για να πουλήσω το χ10 αλλα και επιπλεον ουτε και buy and sell για τον λογο οτι δεν 150 μηνυματα ξερετε κανεναν αλλο τροπο ! συγνωμη για το ασχετο στο θεμα απλος δεν ξερω τι να κανω!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Οπότε θα παρακαλέσω να μείνουμε στο topic μας και για οποιεσδήποτε άλλες περαιτέρω απορίες να τα πούμε μέσω πμ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος της ρυθμισεις για ιντερνετ vodafone??

 

ακυρο της βρηκα

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πουλάς αν επιτρέπεται?

 

Να μας πει όμως τουλάχιστον γιατί το πουλάει ... "Κολλάει" στο τόπικ αν πρόκειται για αρνητικά της συσκευής τα οποία ίσως να μην έχουν αναφερθεί...

Link to comment
Share on other sites

Να μας πει όμως τουλάχιστον γιατί το πουλάει ... "Κολλάει" στο τόπικ αν πρόκειται για αρνητικά της συσκευής τα οποία ίσως να μην έχουν αναφερθεί...

 

γιατι σαν το γαμ... iphone τιποταααα εχω αλλαξει 80 συσκευες μεσα σε 2 χρονια και δεν μπορω να το αποχωριστο με τιποτα και επιπλεον ειναι απαραδεχτο να εχεις ενα κινητο των 590 euro και να εχει παναθλιο ακουστικο οταν εισαι στον δρομο δεν τον ακους τον αλλον!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω αγορασα το xperia απ τον blue ice.Ειναι πως το βλεπει ο καθενας το θεμα με τον ηχο με τα υπερ και τα κατα μιας συσκευης.Ο ηχος ειναι οντος χαμηλος σε σχεση με αλλα τηλ. αλλα πιστευω να φτιαξει με το update που περιμενουμε ολοι.Εγω παντος μεχρι στιγμης εχω κανει και λαβει καποιες κλησεις και ειμαι ευχαριστημενος.Ειχα και iphone 3gs και htc hd2.Για συσκευες των 700 ευρω ειχαν και αυτες τα μειονεκτηματα τους.Το htc ηθελε και αυτο τα reset του τουλαχιστον 1-2 φορες την ημερα (ακομα και custom rom).To iphone (εχω αλλαξει τουλαχιστον 5-6 iphone 3gs 32gb) γιατι νομιζα οτι εχουν προβλημα οι συσκευες.Το ενα με προβλημα στο wi-fi το αλλο στο gps και ολα εχαναν το αδυναμο σημα τους που και που και ξαφνικα εβλεπα welcome to vodafone!

Η συσκευη εχει πoioτητα,ντιζαιν,οθονη και ενα λειτουργικο που ειναι σε πορεια ανοδου.

Του εβαλα καποιες εφαρμογες βαριες και της πηγαινε σφερα!! καποτε ελεγα δεν μπορω να ζησω χωρις iphone,τωρα λεω ηρθε η ωρα να ξεκολησω και η αρχη εγινε με το xperia.Oτι αποριες εχουν οι φιλοι ειμαι στην διαθεση σας:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το πηρα κι`εγω σημερα,και μεχρι στιγμης,δεν εχω καταφερει να περασω τισ επαφες μου,απο το outlook,οπως εκανα με ολα τα SE.Μπορει καποιος να βοηθησει? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν οι φίλοι που το πήραν ήδη να μας πουν το κατάστημα από το οποίο το αγόρασαν? Εκτός φυσικά από αυτούς που το κάναν παραγγελία απ' έξω , μιλάω για ελληνικό κατάστημα και για συσκευή με ελληνικά μενού. Το πλαίσιο λέει 20 Απριλίου. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν οι φίλοι που το πήραν ήδη να μας πουν το κατάστημα από το οποίο το αγόρασαν? Εκτός φυσικά από αυτούς που το κάναν παραγγελία απ' έξω , μιλάω για ελληνικό κατάστημα και για συσκευή με ελληνικά μενού. Το πλαίσιο λέει 20 Απριλίου. :worry:

περιπου τοτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@SniFiSniF

VnP το καταστημα.Στην Αγ Παρασκευη..

Με ελληνικο μενου. Ειχα ζητησει το μαυρο αλλα απο λαθος συνεννοηση μου εστειλαν το λευκο..Το ωραιοτερο λαθος που μου'χει συμβει!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ουσιαστικά λοιπόν, ΜΟΝΟ ένας έμεινε δυσαρεστημένος απο το Χ10 (λόγω ακουστικου και τάσης αλλαγής 80 κινητών σε 2 χρόνια.).

Οι υπόλοιποι φαίνονται αρκετά έως πολύ ευχαριστημένοι απο αυτό!!

Νομίζω πάμε καλά :-)

Link to comment
Share on other sites

γιατι σαν το γαμ... iphone τιποταααα εχω αλλαξει 80 συσκευες μεσα σε 2 χρονια και δεν μπορω να το αποχωριστο με τιποτα και επιπλεον ειναι απαραδεχτο να εχεις ενα κινητο των 590 euro και να εχει παναθλιο ακουστικο οταν εισαι στον δρομο δεν τον ακους τον αλλον!!!

 

Θα συμφωνησω απολυτα με τον blue το ακουσα και εγω στο πλαισιο στο συνταγμα και ο ηχος ειναι απαραδεκτος. Σαν κινητο παντος. μαμαει.......

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα με τον blue το ακουσα και εγω στο πλαισιο στο συνταγμα και ο ηχος ειναι απαραδεκτος. Σαν κινητο παντος. μαμαει.......

 

Ο ήχος πάντως είναι και θέμα software για να βελτιωθεί.

Ελπίζω πώς ακριβώς για τον λόγο ότι είναι η ναυαρχίδα της SE θα αντιμετωπισθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικο ειναι πιο εντονο θεμα για μενα απ'οτι ο ηχος (ηχειο).. Ειναι σε αποδεκτα πλαισια,ενω το ακουστικο απαραδεκτο.. Στην πρωτη αναβαθμιση λογισμικου ελπιζω θα λυθει.. Αχ,δε μπορω πια μ'αυτο το iphone!!! Τοσα χρονια τους πηρε να βαλουν υποστηριξη mms,η καμερα ειναι ενα κακο αστειο,αρχεια μεσω bt δε μπορεις να ανταλλαξεις!!! Αλλα ειναι το "iphone"! Οτιδηποτε αλλο βγει πρεπει να το περναμε απο κοσκινο,αυτο οχι,αλλωστε ειναι το "iphone"!!!

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αχ,δε μπορω πια μ'αυτο το iphone!!! Τοσα χρονια τους πηρε να βαλουν υποστηριξη mms,η καμερα ειναι ενα κακο αστειο,αρχεια μεσω bt δε μπορεις να ανταλλαξεις!!! Αλλα ειναι το "iphone"! Οτιδηποτε αλλο βγει πρεπει να το περναμε απο κοσκινο,αυτο οχι,αλλωστε ειναι το "iphone"!!!

 

Μπράβο ρε γατόνι, είπες την καλύτερη κουβέντα. Προσκυνάμε τους εβραίους της apple τόσα χρόνια. Ρε σεις, από ότι πρόσεξα σε όλο το topic, έχουν δηλώσει πως το έχουν αγοράσει το χ10 γύρω στα 10 άτομα, αλλά μόνο ένας βγήκε και είπε κανα δυο πράγματα. Λοιπόν καλά παιδιά, τι θα γίνει, θα μας πείτε κατιτίς; Αναπαραγωγή βίντεο, κάμερα, εφαρμογές ανδροειδούς, gps, εντυπώσεις; Τίποτα από όλα αυτά; Μάλλον κι εσείς περιμένετε στις 20 Απριλίου για να το πάρετε...

Edited by zxr
Αφαίρεση χαρακτηρισμού
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...