Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω χω cosmote και μου βγαζει το ιδιο.

 

μηπως να κανουμε το κινητο unbranded?

 

εδω λεει πως μπορει να γινει

 

 

http://forums.se-nse.net/topic/47332-sony-ericsson-satio-debranding/

 

 

Μόλις το έκανα και όντως δούλεψε. Απλά από το αρχείο zip που κατεβάζεις, πρέπει να επιλέξεις το αρχείο Adriatic Generic έτσι ώστε να έχει ελληνικά

 

Παιδια ασχετο με αυτο που συζητατε αλλα χρειαζομαι λιγη βοηθεια, παρειγγειλα μεσω e-bay το Satio απο Αγγλια οταν το παρηγγειλα φανταστηκα οτι θα εχει δυνατοτητα να περαστουν οποιες γλωσσες θελω καθως και το P990 και το P1i που ειχα μπορουσα και το εκανα κατεβαζοντας το αντιστοιχο language pack ωστοσο παρατηρησα οτι το satio δεν ειχε καθολου ελληνικα ειχε μεχρι και τουρκικα αλλα ελληνικα τιποτα ουτε και μπορω να βρω πουθενα, του εκανα ανβαθμηση απο το pc μου ειχε βγει και νεοτερο λογισμικο του τηλεφωνου ειναι το RB005 αλλα παλι δεν ειχε ελληνικα, το τηλεφωνο ειναι unbranded παντως. Τι μπορω να κανω για να απαλαγω απο τα αγγλικα που γραφω με ξενους χαρακτηρες τα παντα ολα;!

 

Φίλε δεν ξέρω εάν θα δουλέψει αλλά εάν θέλεις δοκίμασε να κάνεις αυτά που αναφέρονται εδώ http://forums.se-nse.net/topic/47332-sony-ericsson-satio-debranding/ απλά στο αρχείο zip που θα κατεβάσεις για να έχεις ελληνικά, χρησιμοποίησε το Adriatic Generic

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη του Satio είναι resistive.

Συγγνώμη, αλλά, εν έτει 2010, κινητό πανάκριβο, έχει resistive οθόνη;

Σόρρυ ειλικρινά, δε θέλω να ανοίξω διαξιφισμό, αλλά μήπως μας δουλεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Μα, δεν είναι πράγματα αυτά, οθόνη αφής capacitive έχει και το Samsung Corby και το LG Arena, 150 και 200 ευρώ αντίστοιχα και με κλειστό λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τι είναι τελικά αυτο το περιβόητο "kinetic scrolling"???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τι είναι τελικά αυτο το περιβόητο "kinetic scrolling"???

 

επειδη δεν μπορω να το εξηγησω πιο επιστημονικα θα στο πω ετσι!οταν για παραδειγμα εισαι στον καταλογο με τα τηλεφωνα εχει στα δεξια της οθονης μια καθετη μπαρα για να διαλεξεις την επαφη που θες!στο kinetic scrolling δεν υπαρχει αυτη η μπαρα απλα κανεις αναζητηση με το δαχτυλο σου οπως κ στα παλυμεσα με την μουσικη!σε ολο το μενου του τηλεφωνου θα επρεπε να ειναι ετσι με kinetic δλδ αλλα τους ηταν δυσκολο οπως φαινεται!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Α,κατάλαβα...λίγο δύσκολο να κάνουν τόσο μεγάλη αλλαγή στη λειτουργία του κινητού,δν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια η sonyericsson...παιδιά αξίζει να το πάω στην omnitech για ένα καμένο pixelακι στην οθόνη?Στην εγγύηση αναφέρει σε ένα σημείο οτι"΄μέχρι δύο ελλατωματικά pixel θεωρούνται αποδεκτά"το ίδιο έλεγε και η απάντηση μέσω email απο τη SE.Στην omnitech όμως,μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους,μου είπαν πως το καλύπτει η εγγύση,αρκεί να μην ευθύνομαι εγω...ποιον να ακούσω τελικα???:blink:Και αξίζει το κόπο ή είναι συνηθισμένο φαινόμενο στα Satio που έχουν οθόνη υψηλής ανάλυσης?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Aν τελικα αποφασισεις να το πας,να εχεις υποψη σου οτι θα το στερηθεις για κανενα μηνα(!) γιατι κλασσικα θα περιμενουν ανταλλακτικο οθονη για να στην αλλαξουν.Οποτε αξιζει τον κοπο??(Ειμαι παθων,γι αυτο στα λεω αυτα,οχι με ΣΑΤΙΟ αλλα με αλλο μοντελο της se)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, python μπορώ να εγκαταστήσω στη συσκευή μας, έτσι;

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση; Συνιστάτε αυτή (την τελευταία) ή κάποια παλαιότερη;

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, python μπορώ να εγκαταστήσω στη συσκευή μας, έτσι;

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση; Συνιστάτε αυτή (την τελευταία) ή κάποια παλαιότερη;

 

ναι python μπορεις να εγκαταστησεις αλλα μονο στην περιπτωση που χακαρεις τη συσκευη αν δεν κανω λαθος!το προβλημα ειναι πως η καινουρια αναβαθμιση δεν επιτρεπει το χακαρισμα της συσκευης!κ γω προσπαθουσα να την χακαρω γιατι ηθελα απεγνωσμενα να βαλω το xpress alarm σαν εφαρμογη αλλα δε μπορουσα να χακαρω τη συσκευη εξ αιτιας του τελευταιου λογισμικου!νομιζω οτι η τελαυταια εκδοση ειναι η 2, κατι!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή που όταν γυρίζεις την οθόνη απο κάθετα σε οριζόντια να μην μαυρίζει η οθόνη αλλά να γυρνάει κι αυτή όπως π.χ. στο Omnia;

Όπως επίσης και εφαρμογή για ζωγραφική...

Link to comment
Share on other sites

ναι python μπορεις να εγκαταστησεις αλλα μονο στην περιπτωση που χακαρεις τη συσκευη αν δεν κανω λαθος!το προβλημα ειναι πως η καινουρια αναβαθμιση δεν επιτρεπει το χακαρισμα της συσκευης!κ γω προσπαθουσα να την χακαρω γιατι ηθελα απεγνωσμενα να βαλω το xpress alarm σαν εφαρμογη αλλα δε μπορουσα να χακαρω τη συσκευη εξ αιτιας του τελευταιου λογισμικου!νομιζω οτι η τελαυταια εκδοση ειναι η 2, κατι!

 

Ναι κι εγώ γιαυτό την θέλω! :D:D

Απλά είχα την εντύπωση ότι μπορούσα να την εγκαταστήσω και χωρίς χακ...

Αν όμως η καινούρια αναβάθμιση δεν το επιτρέπει όπως λες τότε βρίσκομαι σε δείλιμα μιας και δεν αναβάθμισα ακόμη...

wvga video ή python....:worry:

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

ναι python μπορεις να εγκαταστησεις αλλα μονο στην περιπτωση που χακαρεις τη συσκευη αν δεν κανω λαθος!το προβλημα ειναι πως η καινουρια αναβαθμιση δεν επιτρεπει το χακαρισμα της συσκευης!κ γω προσπαθουσα να την χακαρω γιατι ηθελα απεγνωσμενα να βαλω το xpress alarm σαν εφαρμογη αλλα δε μπορουσα να χακαρω τη συσκευη εξ αιτιας του τελευταιου λογισμικου!νομιζω οτι η τελαυταια εκδοση ειναι η 2, κατι!

 

Στο δικο μου χακαρισμενο Σατιο παντως το χακαρισμα εξακολουθουσε να λειτουργει ακομα κ μετα την ανααθμιση χωρις να αφαιρεσω καρτες μνημης κλπ.Εκανα την αναβαθμιση και το hack λειτουργουσε οπως πριν σαν να ηταν μια οποιαδηποτε εφαρμογη:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως το χακαρουμε ?αν ειναι σε καποια αλλη ενοτητα συγνωμη εψαξα αλλα δεν ειδα κατι ...σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ξαναέχει ειπωθεί,αλλά για να μπούμε στο γνωστό μας "κρυφό μενού"στο Satio",πατάμε σε κατάσταση αναμονής τα κουμπιά απάντησης και τερματισμού κλήσης με την εξής σειρα:red-green-red-red-green-red

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως το χακαρουμε ?αν ειναι σε καποια αλλη ενοτητα συγνωμη εψαξα αλλα δεν ειδα κατι ...σας ευχαριστω

 

Δες εδώ.

Ίσως χρειαστείς και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δύο πράγματα θέλω να ρωτίσω,αν βγάλω όλα τα αρχεία απο τη κάρτα μνήμης,και τα ξαναπεράσω(για να κάνω format στη κάρτα),θα λειτουργούν μετά οι εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες στη κάρτα?Ενοώ δηλαδή να αποκόψω όλα τα αρχεία,να τα αποθηκεύσω στον υπολογιστή,και να τα ξαναπεράσω.Και τα δεύτερο είναι,οτι δεν μπορώ να στείλω με bluetooth εφαρμογές java σε άλλα κινητά(όχι τις εγκατεστημένες εννοείται),γιατί μου λέει οτι είναι προστατευμένο αρχείο!!!Ενώ με τα A200,τόσο καιρό μπορούσα!!!Γιατί έτσι η Symbian????Σας ευχαριστώ!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό που θα πω ισχύει όντως, αλλά μόλις παρατήρησα ότι τα γεννέθλια που έχω στις επαφές του καταλόγου μου δεν φαίνονται στο ημερολόγιο και δεν ειδοποιούμαι για αυτά. Ισχύει όντως η μου έχει ξεφύγει κάτι; Γιατί όσο και αν προσπάθησα με τις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να τα εμφανίσω...:worry::worry:
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορω να το εξηγησω πιο επιστημονικα θα στο πω ετσι!οταν για παραδειγμα εισαι στον καταλογο με τα τηλεφωνα εχει στα δεξια της οθονης μια καθετη μπαρα για να διαλεξεις την επαφη που θες!στο kinetic scrolling δεν υπαρχει αυτη η μπαρα απλα κανεις αναζητηση με το δαχτυλο σου οπως κ στα παλυμεσα με την μουσικη!σε ολο το μενου του τηλεφωνου θα επρεπε να ειναι ετσι με kinetic δλδ αλλα τους ηταν δυσκολο οπως φαινεται!

Δεν ξερω αν ειναι λαθος αυτο που γραφω αλλα στις ''επαφες'' δεν ειναι αναγκη να ψαχνεις με την καθετη μπαρα στα δεξια της οθονης, μπορεις να ανεβοκατεβαινεις σερνοντας προς τα πανω η προς τα κατω με το δακτυλο και αυτο γινεται σε ολο το μενου του τηλεφωνου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω συγχρονίσει το RoadSync με το email μου, ώστε να λαμβάνω push emails. Μερικές φορές όμως, αποτυγχάνει ο συγχρονισμός, και απενεργοποιείται το direct push, ενεργοποιώντας τη μη αυτόματη λήψη των email. Αυτό σημαίνει ότι ενώ εγώ νομίζω ότι θα ειδοποιηθώ για νέο mail, η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί, και έτσι φαίνεται σα να μην έχω πάρει email, μέχρι να πάω στο roadsync και να το ξανασυγχρονίσω χειροκίνητα ή να ορίσω ξανά τη λήψη email με push.

Απ' ό,τι έχω καταλάβει αυτό οφείλεται στο κακό σήμα του δικτύου δεδομένων.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το roadsync να επανέρχεται αυτόματα στη λειτουργία push όταν βρίσκει καλό σήμα και μπορεί να συγχρονιστεί σωστά;

 

Επίσης, τι ακριβώς έχω επιλέξει με τη "διπλή λειτουργία" δικτύου, αντί για UMTS στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας;

 

Όταν είμαι συνδεδεμένος στο 3g (και δείχνει ένα 'Η' το κινητό), δείχνει να έχει κακό σήμα. Αυτό επηρεάζει και τις κλήσεις φωνής κλπ που θα επηρεάζονταν με κακό σήμα GSM, ή μόνο τα δεδομένα;

 

Ευχαριστώ! :)

Edited by timos_m
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όταν είμαι συνδεδεμένος στο 3g (και δείχνει ένα 'Η' το κινητό), δείχνει να έχει κακό σήμα. Αυτό επηρεάζει και τις κλήσεις φωνής κλπ που θα επηρεάζονταν με κακό σήμα GSM, ή μόνο τα δεδομένα;

 

Ευχαριστώ! :)

 

Το "κακό σήμα αφορά το HSDPA(3.5G)"΄Π.χ όταν είσαι σε 3,5g(όταν σου εμφανίζει το H) οι δύο γραμμές σήμα αφορούν αυτο το δίκτυο και όχι το gsm...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να μου πείτε ποιο πρόγραμμα να βάλω για φωνητικές εντολές και ηχογράφηση κλήσεων, να μην παραλείψω να σας πω ότι από εδώ μέσα υπήρξε ενδιαφέρων δίνοντας μου διεύθυνση για να βρω τα προγράμματα, αλλά δυστυχώς μάταια, δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα και για αυτό ζητώ από εσάς να με βοηθήσετε.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τι Sar έχει η συσκευή?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244818&page=48

Ένα σημαντικό μείον του τηλεφώνου

SAR: 1,58

Και για του λόγου το αληθές http://systest.sonyericsson.com/cws/...io?lc=en&cc=gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...