Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως παλι δεν υπαρχει κινετικ....... :(

 

ναι,αλλα το wvga ειναι ολα τα λεφτα,συν οτι νομιζω οτι στις φωτο ειναι πιο ευκρινεις σε σχεση με πριν...με καλυτερη λεπτομερεια...:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τσέκαρε την έκδοση του update service που έχεις και κατέβασε την τελευταία αν χραιάζεται

εχω την εκδοση 2.10.3.25.αυτη δεν ειναι η τελευταια;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που προσπάθησα να κάνω μόλις αναβάθμιση, μου λέει ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και μερικοί δεν μπορούν.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω. Ίσως παίζει τίποτα και με τις εταιρείες κινιτής από όπου το έχεις πάρει.

 

 

την R1CA037 την ειχα κανει απροβληματιστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!εγω παλι ολα καλα ολα ωραια αλλα δε μπορω να να χακαρω το κινητο!εχω εγκαταστησει το hellox αφου το εκανα sign κ δεν κανει τπτ!δλδ δειχνει οτι το τρεχει αλλα μηδεν!να δω επισης κ για το kinetic scrolling ποτε θα εχουμε κατι!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω. Ίσως παίζει τίποτα και με τις εταιρείες κινιτής από όπου το έχεις πάρει.

 

Και εγώ που προσπάθησα να κάνω μόλις αναβάθμιση, μου λέει ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και μερικοί δεν μπορούν.

 

Ουτε εμενα κανει αναβαθμιση,εχω satio απο την cosmote

 

Ενδέχεται ο πάροχος να μην έχει δώσει ακόμη το OK! Αλλά η Κοσμοτέ συνήθως το δίνει αμέσως, οπότε λίαν συντόμως θα διατεθεί και για εσάς :)

εχω την εκδοση 2.10.3.25.αυτη δεν ειναι η τελευταια;

 

Αυτή είναι η έκδοση του Update Service, δεν έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

για να παραμεινει hacked γιατι αν γινει αναβαθμιση το hellox 2.03 δεν ισχυει

 

διαβαστε εδω απο ξενο φορουμ

 

 

 

tutorial on how to keep hack running after update

 

the phone is hackable because there is a trick

1)basically hack the phone as normal dont have vivaz homescreen

2)remove SD card

3)now update satio selecting the first option keep settings

4)let phone be stable for about 1 minute then insert SD card back in.

5)go to rompatcher and select the two options(also if this is set to auto you still have to manually select the files every time you start your phone)

6)finished your already to go and install unsigned applications

 

 

Just update mine Satio with the latest update and everything working perfect as before including rompatcher and helloOX2. A few things i noticed after the update

1. they wipe out my music and pictures file (which i dont really care cuz i back up already that's bc i put them in C drive)***correction...sorry i somehow forgot that i moved them to E drive

2. the homescreen now can be minimize and double tap on wigets doesnt work you have to go to setting to change the options

3.Vivaz homescreen does running smoother

4.the system does seems to run abit quicker when selecting apps

5.sound still low when recording but play back was as same as before

 

other than that im still testing the handset any questions feel free to ask me ill answer with my best possible

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το ξένο φορουμ, adomax;

Έχεις τη διεύθυνση άλλων sites για το SATIO;

ΤΙΑ

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=194359&start=270 Edited by zxr
Greeklish. Αφαίρεση των greeklish και διατήρηση του συνδέσμου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση χωρις την καρτα μνημης μεσα,. εγινε η αναβαθμιση αλλα βαζω την καρτα μνημης και δεν την αναγνωριζει. τι φταιει?

η πλακα ειναι οτι αν ενωσω το τηλεφωνο με το κομπιουτερ με το usb η καρτα φαινεται κανονικα με ολα τα περιεχομενα της.

 

ξαναεκανα εγκατασταση λογισμικου με τις καρτες μεσα(σιμ και μνημης) και βλεπει τωρα την καρτα μνημης κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Μέχρι τώρα, έχω δει 2 Satio, τα οποία έχουν ένα πράμα σα λουράκι, αλλά νομίζω ότι είδα πενάκι. Σήμερα είδα ένα παιδί και νομίζω το είχε με αυτό το πενάκι, αν είναι.

Πώς γίνεται, αφού έχει capasitive?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Μέχρι τώρα, έχω δει 2 Satio, τα οποία έχουν ένα πράμα σα λουράκι, αλλά νομίζω ότι είδα πενάκι. Σήμερα είδα ένα παιδί και νομίζω το είχε με αυτό το πενάκι, αν είναι.

Πώς γίνεται, αφού έχει capasitive?

 

Η οθόνη του Satio είναι resistive. Για αυτό το λόγο έχει το πενάκι.

 

Παρόλα αυτά, εγώ δεν χρειάστηκε ποτέ να το χρησιμοποιήσω. Το έχω κρεμασμένο στα κλειδιά μου, αλλά μέχρι εκεί.

 

Και γενική ερώτηση προς όλους. Γιατί επιτέλους δεν ΒΑΖΕΙ KINETIC SCROLLING????

 

Τι τους έχει κάνει αυτή η τεχνολογία? Απορώ??? Είναι κάτι τόσο απλό.

 

Ήλπιζα οτι με αυτή την αναβάθμιση θα το συμπεριελάμβαναν στα καινούρια χαρακτηριστικά, και αυτοί ασχολήθηκαν με το facebook και το youtube.

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!:down:

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως, γιατί την SE την πήγαινα! Πολύ περισσότερο από την ΝΟΚΙΑ. Φαίνεται όμως οτι είναι λίγο στον κόσμο της.

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν έχει καμία σχέση με την εταιρία που ήταν όταν έβγαζε το Κ750 και το θρυλικο Κ800!

 

Τώρα δείχνει σαν να κάνει αρπαχτές, και όσο μπορεί να σκάει περισσότερα πυροτεχνήματα για να φαίνεται περισσότερο.

 

Ήμουν και είμαι πολύ φαν της εταιρίας, εδώ και πολλά χρόνια ... και έχω τώρα το Σατιο, αλλά όσο περνάει ο καιρός, αρχίζω και το μετανιώνω. Ενώ το έχει ενσωματώσει στο σκιν που έχει βάλει η ίδια σαν θέμα αναμονής, δεν το ενσωματώνει σε όλο το λογισμικό.

 

Είναι σαν να αρχίζει κάτι με τις καλύτερες προυποθέσεις, και μετά το γ#@$ει το θέμα.

 

Και επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, ελπίζω να βγει στην επόμενη αναβάθμιση.... αν θα βγει!

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

για να παραμεινει hacked γιατι αν γινει αναβαθμιση το hellox 2.03 δεν ισχυει

 

διαβαστε εδω απο ξενο φορουμ

 

 

 

tutorial on how to keep hack running after update

 

the phone is hackable because there is a trick

1)basically hack the phone as normal dont have vivaz homescreen

2)remove SD card

3)now update satio selecting the first option keep settings

4)let phone be stable for about 1 minute then insert SD card back in.

5)go to rompatcher and select the two options(also if this is set to auto you still have to manually select the files every time you start your phone)

6)finished your already to go and install unsigned applications

 

 

Just update mine Satio with the latest update and everything working perfect as before including rompatcher and helloOX2. A few things i noticed after the update

1. they wipe out my music and pictures file (which i dont really care cuz i back up already that's bc i put them in C drive)***correction...sorry i somehow forgot that i moved them to E drive

2. the homescreen now can be minimize and double tap on wigets doesnt work you have to go to setting to change the options

3.Vivaz homescreen does running smoother

4.the system does seems to run abit quicker when selecting apps

5.sound still low when recording but play back was as same as before

 

other than that im still testing the handset any questions feel free to ask me ill answer with my best possible

παιδια το δοκιμασε κανεις αυτο;δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

για να παραμεινει hacked γιατι αν γινει αναβαθμιση το hellox 2.03 δεν ισχυει

 

διαβαστε εδω απο ξενο φορουμ

 

 

 

tutorial on how to keep hack running after update

 

the phone is hackable because there is a trick

1)basically hack the phone as normal dont have vivaz homescreen

2)remove SD card

3)now update satio selecting the first option keep settings

4)let phone be stable for about 1 minute then insert SD card back in.

5)go to rompatcher and select the two options(also if this is set to auto you still have to manually select the files every time you start your phone)

6)finished your already to go and install unsigned applications

 

 

Just update mine Satio with the latest update and everything working perfect as before including rompatcher and helloOX2. A few things i noticed after the update

1. they wipe out my music and pictures file (which i dont really care cuz i back up already that's bc i put them in C drive)***correction...sorry i somehow forgot that i moved them to E drive

2. the homescreen now can be minimize and double tap on wigets doesnt work you have to go to setting to change the options

3.Vivaz homescreen does running smoother

4.the system does seems to run abit quicker when selecting apps

5.sound still low when recording but play back was as same as before

 

other than that im still testing the handset any questions feel free to ask me ill answer with my best possible

 

δλδ στην επομενη αναβαθμιση θα μπορουμε να το ξαναχακαρουμε αν ειναι συμβατη με το helloox η θα πρεπει να αναβαθμιστει το helloox?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας που έχει το satio από την cosmote αναβάθμιση? Εμένα ακόμη μου βγάζει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό.

κι εμενα το ιδιο μου βγαζει φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Satio είναι resistive. Για αυτό το λόγο έχει το πενάκι.

 

Παρόλα αυτά, εγώ δεν χρειάστηκε ποτέ να το χρησιμοποιήσω. Το έχω κρεμασμένο στα κλειδιά μου, αλλά μέχρι εκεί.

 

Και γενική ερώτηση προς όλους. Γιατί επιτέλους δεν ΒΑΖΕΙ KINETIC SCROLLING????

 

Τι τους έχει κάνει αυτή η τεχνολογία? Απορώ??? Είναι κάτι τόσο απλό.

 

Ήλπιζα οτι με αυτή την αναβάθμιση θα το συμπεριελάμβαναν στα καινούρια χαρακτηριστικά, και αυτοί ασχολήθηκαν με το facebook και το youtube.

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!:down:

 

Προφανώς αυτά ενδιαφέρουν το σύνολο των αγοραστών του και εκεί προσανατολίζεται η εταιρία. Δε βλέπω να μην το αγόρασε κόσμος επειδή δεν έχει kinetic scrolling :rolleyes:

 

Και ευχαριστώ να λέτε που η..."παραπαίουσα" όπως προαναφέρθηκε ( αφού γίναμε πλέον όλοι μας οικονομικοί αναλυτές) βγάζει αναβαθμίσεις λογισμικού :p

 

Διότι κάτι άλλοι που... ακμάζουν, κάνουν τους..."Κορεάτες" ( συγνώμη, Κινέζους ήθελα να πω...) και για το π.χ. Omnia HD έχουν γράψει τους πελάτες τους προ πολλού..( όπως ο γράφων..), οι οποίοι έσκασαν 600 ευρώ για να αγοράσουν την...πατάτα τους...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας που έχει το satio από την cosmote αναβάθμιση? Εμένα ακόμη μου βγάζει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό.

 

και εγω χω cosmote και μου βγαζει το ιδιο.

 

μηπως να κανουμε το κινητο unbranded?

 

εδω λεει πως μπορει να γινει

 

 

http://forums.se-nse.net/topic/47332-sony-ericsson-satio-debranding/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!εγω εχω ενα σοβαρο προβλημα μετα την αναβαθμιση!αφου αναβαθμισα το κινητο κ το ανοιξα μετα απο το back up παρατηρησα οτι το wisepilot ηταν μεσα στις εφαρμογες κ οχι στις υπηρ.εντοπισμου!το μεταφερα λοιπον στην αρχικη του θεση κ το ανοιγω κ ανοιγε αντι γι αυτο το εορτολογιο!ετσι λοιπον το απεγκατεστησα!ξανακανα αναβαθμιση κ ενω το wisepilot μπηκε στην θεση του κ λειτουργουσε κανονικα στις εφαρμογες ειχα προβλημα με το facebook το οποιο μου το ειχε σαν εικονιδιο δυο φορες!(facebook plugin κ facebook η εφαρμογη που δεν ανοιγε!)εντελη το wisepilot το εσβησα!ολα αυτα τα μπερδεματα ξεκινησαν μετα το back up κ την επανεκιννση που χρειαζεται το τηλεφωνο!τωρα εκανα κ μια μοπφοποιηση της καρτας κ ξανακανα αναβαθμιση για να δω αν θα λυθει το προβλημα αλλα θελω να μου πειτε αν μπορω να ξαναβρω το wisepilot,οχι πως το χρειαζομαι απλα για να ειναι το κινητο πληρες!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ασχετο με αυτο που συζητατε αλλα χρειαζομαι λιγη βοηθεια, παρειγγειλα μεσω e-bay το Satio απο Αγγλια οταν το παρηγγειλα φανταστηκα οτι θα εχει δυνατοτητα να περαστουν οποιες γλωσσες θελω καθως και το P990 και το P1i που ειχα μπορουσα και το εκανα κατεβαζοντας το αντιστοιχο language pack ωστοσο παρατηρησα οτι το satio δεν ειχε καθολου ελληνικα ειχε μεχρι και τουρκικα αλλα ελληνικα τιποτα ουτε και μπορω να βρω πουθενα, του εκανα ανβαθμηση απο το pc μου ειχε βγει και νεοτερο λογισμικο του τηλεφωνου ειναι το RB005 αλλα παλι δεν ειχε ελληνικα, το τηλεφωνο ειναι unbranded παντως. Τι μπορω να κανω για να απαλαγω απο τα αγγλικα που γραφω με ξενους χαρακτηρες τα παντα ολα;!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...