Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μένα μου το έβγαλε και το έκανα..ίσως μάλλον επειδή είναι το εγγλέζικο.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα μερικές απαντήσεις πιο πάνω είναι διαθέσιμες για Vodafone Αγγλίας,Γερμανίας,Νέας Ζηλανδίας και Vodacom αν δεν κάνω λάθος,εδώ και περίπου 1.5 εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει αναλυτικά πως να μεταφέρω τις επαφές μου από το C510i στο Satio?

Το PC Suite μου επιτρέπει να συγχρονίσω μόνο τους "σελιδοδείκτες" (και στα δύο).

Υποθέτω γίνεται κάπως μέσω outlook αλλά πως?

 

(την ίδια ερώτηση έχω κάνει και στο θέμα του C510i)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενιδαφέρομαι να το αγοράσω, μπορεί κάποιος να μου πεί για την ποιότητα ήχου και αν το ραδιοφωνο έχει rds? Η μπαταρία είναι καλή?Ευχαριστώ πατά πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελικά δεν άντεξα και το πήρα και εγώ:) το κινητό είναι όλα τα λεφτά. Τρομερή κάμερα και οθόνη.κάτι πολύ καλό είναι ότι τώρα μπορώ να γράφω πάλι γρήγορα.στο 5800 όλο και γράμματα έτρωγε με αποτέλεσμα να πρέπει να γράφει κάνεις πολύ προσεκτικά. Τώρα πραγματικά γράφω όπως έγραφα και με κανονικά κουμπιά.ένα μικρό bug που βρήκα είναι ότι όταν γράφεις και μετά πατάς τέλειες για να βάλεις ένα smiley πχ. αντί για τέλειες ή smiley ξανάγράφει την τελευταία λέξη.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να το χακαρω ακόμα γιατί με το που το πήρα του πέρασα το update και το hack δεν φαίνεται να λειτουργεί:(

Μήπως βρήκε κάνεις κάνα καινούριο installserver και open4all patch? Α μια ερώτηση έχω ακόμα. Η sony δεν βάζει κάνα βιβλιαράκι με της λειτουργείες του κινητού μαζί? Είχα μόνο ένα φυλάδιό μέσα στο πακέτο με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η sony δεν βάζει κάνα βιβλιαράκι με της λειτουργείες του κινητού μαζί? Είχα μόνο ένα φυλάδιό μέσα στο πακέτο με το κινητό.

 

Αυτό θα λύσει την απορία σου :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Θα το διαβάσω καλύτερα όλο για να μάθω τίποτα για την sony.μετά από 5χρόνια nokia s60 καιρός είναι να μάθουμε και τίποτα για την sony:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να συνδέσετε κανονικά εσείς bluetooth handsfree?εμενα δε το βρίσκει με τπτ!
Sony Ericsson For Ever!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να συνδέσετε κανονικά εσείς bluetooth handsfree?εμενα δε το βρίσκει με τπτ!

 

bluetooth εδν εχω δοκιμασει αλλα handsfree ναι κανονικοτατα και μαλιστα λειτοθργει και με αλλα handsfree απο παλιοτερα sony :P

Link to comment
Share on other sites

bluetooth εδν εχω δοκιμασει αλλα handsfree ναι κανονικοτατα και μαλιστα λειτοθργει και με αλλα handsfree απο παλιοτερα sony :P

 

Το πρόβλημα πρέπει να υπάρχει στα bluetooth handsfree. Δεν τα βρίσκει καθόλου to satio σαν συσκευή!

Sony Ericsson For Ever!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πρέπει να υπάρχει στα bluetooth handsfree. Δεν τα βρίσκει καθόλου to satio σαν συσκευή!

 

Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα να συνδέσω 2 bluetooth headsets που έχω. Τσέκαρε μια τις ρυθμίσεις σου και ξαναπροσπάθησε μετά από ένα restart

 

ένα μικρό bug που βρήκα είναι ότι όταν γράφεις και μετά πατάς τέλειες για να βάλεις ένα smiley πχ. αντί για τέλειες ή smiley ξανάγράφει την τελευταία λέξη.

 

Πώς κατάφερες να βάλεις smileys σε sms? Το έχω 2 μήνες και ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω από πού μπαίνουν!

:confused:

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το bluetooth clip headset δουλευει κανονικα,

''ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - bluetooth(ορατο σε ολους) - αντιστοιχισμενες συσκευες - νεα αξιοπιστη συσκευη''

εβαλα και handsfree απο παλιο se w800i και δουλευει σωστα οπως πρεπει!

Και μια ερωτηση θελω να κανω, εχω κανει backup μια φορα, μπορω να κανω ''επαναφορα'' του backup οσες φορες θελω ή μετα απο καποια ''επαναφορα'' το χανω?

Η μπαταρια με χρηση wi-fi 7-8 ωρες συνδεση με βγαζει 24 εως 36 ωρες και με χρηση wi-fi 2-3 ωρες με βγαζει πανω απο 48 ωρες, το τηλεφωνο δεν το κλεινω ποτε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα...

Είμαι και εγώ κάτοχος του Satio εδώ και 2 μέρες.

Ζορίστηκα λίγο μιας και δεν εχω ξαναδεί symbian αλλά το συντόνισα σε γενικές γραμμές. Λόγω της προηγούμενης συσκευής (HTC Diamond) μου φάνηκαν όλα πιό πολύπλοκα στις ρυθμίσεις.

Εκ πρώτης άποψης απογοητεύει πλήρως ο τρόπος που θα καλέσεις κάποια επαφή. Μάλλον έχουν ξεχάσει πως ο ρόλος της συσκευής είναι σε προτεραιότητα τηλέφωνο.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος (μήπως και υπάρχει κάποια ρύθμιση) στις κλήσεις...

πατάς το αριστερό soft key και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο όπου πατάς το σήμα του τηλεφώνου κάτω από το 0 και στην εύρεση πατάς εκεί που είναι ο φακός για εύρεση και ξυσ'τα**** μέσα σε 2 σελίδες με αγγλικά και ελληνικά να βρείς την επαφή και πατάς στην επαφή και διαλέγεις πχ το κινητό, επιλέγεις κλήση και ξανά μενού κλήση ή βιντεοκλήση

 

έλεος............

 

Τέλος δεν βρήκα πουθενά φωνητικές κλήσεις (μπάς και λύναμε το πρόβλημα)

 

Αυτά τα ολίγα για την ώρα

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη αναμονής με τα tabs, στο αριστερό tab βάζεις τις αγαπημένες σου επαφές, οι οποίες μπορεί να είναι όσες θες. Από εκεί, εκτός ότι έχουν πολύ ωραία εμφάνιση, μπορείς είτε να κάνεις κλήση γρήγορα, είτε να στείλεις απ' ευθείας μήνυμα!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

συμφωνωμε την δυσκολια στις κλησεις και σε πολλες αλλες δυσκολιες.το προτζεκτ που σκεφτηκε ι σονυ με το σατιο ειναι οκ αλλα στην υλοποιηση του πολυ προχειροτητα για την εποχη του ανταγωνισμου που ζουμε.πολυ σπαστικο επισης ειναι να μην ξεχασεις ανοιχτες εφαρμογες και παραθυρα στα μενου.ολοκληρη διαδικασια να τα κλεινεις ενα ενα μανιουαλ.το ηχειο στις κλησεις ανοιχτης ακροασης ειναι το χειροτερο που εχω ακουσει(μαλλον που δεν εχω ακουσει).το ντισαιν φοβερο αλλα μην τυχον ακουμπησεις το τηλεφωνο πουθενα.κατευθειαν γρατζουνια.επισης η οθονη απιστευτο αλλα αληθινο,δεν εχει προστασια κατα των γρατζουνιων.και τελευταιο βαλτε χρονομετρο σε ποση ωρα μεσα επαναλαμβανω μεσα απο τον καταλογο θα βρειτε επιθετο και θα κανετε κληση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πως γινεται η Εμφάνιση φωτογραφιών και βίντεο μόνο από συγκεκριμένους φακέλους διαβασα ενα θεμα που με ελεγε να κατεβασω ενα patch και να το βαλω στο C:\resource το αφου το εκανα με λεει οτι δεν εχω μνημη και δεν το δεχεται βοηθεια......:(
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα πηρα το satio και μου χαλασε τιν πρώτη μερα το πηγα πισω και μου λενε πρεπει να παει στο τεχνικο περιμενο τωρα 15 μερες και με πήραν τηλέφωνο και μου λένε δεν μπορούν να το αντικαταστάσουνε γατί λείπουν τα σακουλάκια και η χάρτινη βάση που είχε μέσα βλακείες αν κάποιος που το έχει και θέλει θα πληρώσω φυσικά να τους τα πάω να μου το αλλάξουν ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάφερες να βάλεις smileys σε sms? Το έχω 2 μήνες και ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω από πού μπαίνουν!

:confused:

 

δεν εννοω κανονικα smiley sorry αν δεν το εξηγησα σωστα. εννοω οτι οταν πατας πολλες φορες τις τελειες το κινιτο (τα τελευταια σ60 που ειχα τουλαχιστον) τα αλλαζε και αντι για μονο τελειες εκανε και ανω κατω τελειες και παρενθεση ωστε να διμιουργηθει smiley.

 

εγω εχω αλλο μεγαλο προβλημα τωρα εχω παρει 16gb καρτα αλλα αποτι φαινεται καποιο sector ειναι corrupt και μου κανει προβληματα :( το κινιτο δεν ανοιγει αλλο πια αν ειναι η καρτα μεσα και δεν μπορω ουτε στο πσ να κανω τιποτα...

 

να ρωτησω και κατι αλλο... καταφερατε ολοι να το χακαρετε το κινιτο? εγω εκανα ολα οπως πρεπει αλλα το rompatcher κλεινει κατευθειαν οταν παω να ενεργοποιησω τα installserver kai open4all patches.

εχω την τελευταια firmware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανένας πότε θα βγει η ελληνική αναβάθμιση για Vodafone branded?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενιδαφέρομαι να το αγοράσω, μπορεί κάποιος να μου πεί για την ποιότητα ήχου και αν το ραδιοφωνο έχει rds? Η μπαταρία είναι καλή?Ευχαριστώ πατά πολύ!!!!

 

Ποιοτητα ηχου χαλια,το ραδιοφωνο ειναι απ τα χειροτερα που υπαρχουν..η μπαταρια ειναι κατω του μετριου.

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα πηρα το satio και μου χαλασε τιν πρώτη μερα το πηγα πισω και μου λενε πρεπει να παει στο τεχνικο περιμενο τωρα 15 μερες και με πήραν τηλέφωνο και μου λένε δεν μπορούν να το αντικαταστάσουνε γατί λείπουν τα σακουλάκια και η χάρτινη βάση που είχε μέσα βλακείες αν κάποιος που το έχει και θέλει θα πληρώσω φυσικά να τους τα πάω να μου το αλλάξουν ευχαριστώ

 

Αν λειπουν τα εσωτερικα,δεν εχουν αλλο στο καταστημα να στα παρουν απο το καινουργιο?εκτος εαν εχει πανω ΙΜΕΙ που δυσκολευει το πραγμα...

Παντως και εγω επειδη σε Service δουλευω..για να γινει αντικατασταση πρεπει η συσκευασια να ειναι πληρης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα ηχου χαλια,το ραδιοφωνο ειναι απ τα χειροτερα που υπαρχουν..η μπαταρια ειναι κατω του μετριου.

 

Ε όχι και χάλια η ποιότητα ήχου...Για ραδιόφωνο δεν εκφέρω γνώμη,επειδή δεν το χρησιμοποιώ ποτέ σε καμία συσκευή,αλλά ο ήχος του στον media player είναι πολύ καλός.Η μπαταρία επίσης χάλια δεν είναι..Δεδομένης της χωρητικότητάς της είναι ισοδύναμο ή/και ελαφρώς καλύτερο απ'τους άμεσους ανταγωνιστές του!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και χάλια η ποιότητα ήχου...Για ραδιόφωνο δεν εκφέρω γνώμη,επειδή δεν το χρησιμοποιώ ποτέ σε καμία συσκευή,αλλά ο ήχος του στον media player είναι πολύ καλός.Η μπαταρία επίσης χάλια δεν είναι..Δεδομένης της χωρητικότητάς της είναι ισοδύναμο ή/και ελαφρώς καλύτερο απ'τους άμεσους ανταγωνιστές του!

 

σωστος οχι και χαλια ο ηχος μια χαρα ειναι και για την μπαταρια ειναι μαλλον κολιμα ορισμενων :Dγιατι οσο και αν δε 8ελουν καποιοι να το πιστεψουν για την χωρητικοτητα της ειναι πραγματι καλυτερη και απο μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταριας....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ορισμένοι θέλουν να βγάλουν ντε και καλά το τηλέφωνο άχρηστο δεν το καταλαβαίνω. Το χω από την πρώτη μέρα που βγήκε. Έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία σε τηλέφωνα και η συγκεκριμένη συσκευή είναι μια από τις πιο αξιοπρεπέστατες προτάσεις που υπάρχουν στην αγορά. Με σκληρή χρήση, ούτε γρατζουνιά έχει (παρότι έχει φάει 3 τούμπες από ύψος δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα),ούτε κόλλημα έχω αντιμετωπίσει, και η μπαταρία του κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με αρκετή χρήση. Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι με το λογισμικό, το οποίο ευθύνεται φυσικά κατά κύριο λόγο το s60 και πολύ λιγότερο η SE. Όποιον βγάζω φωτογραφία μένει με το στόμα ανοιχτό. Και το βασικότερο, έπεσε πάνω του ενα ολόκληρο ποτήρι νερό (εγκεφαλικό!) και δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Το πήγα την επόμενη μέρα στην omnitech και μου είπαν πως δεν πέρασε σταγόνα νερό μέσα!!!!!!!

 

Αγόρασα θήκη τις προάλες για το κινητό αλλά όταν την έχω δεν με ακούνε στο τηλέφωνο. Προφανώς πάει και φράζει το μικρόφωνο. Ξέρει κανείς που βρίσκεται το μικρόφωνο του τηλεφώνου??? :confused:

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...