Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο πρωί θα το έχω στα χέρια μου!:)

Θα είναι το 3ο Sony Ericsson στην συλλογή μου μετά το απίστευτο Κ750i και το καλό Κ800i.

Ασημί για να ξεφύγω από την μαυρίλα των Ν95 8Gb, Renoir και των 2 προαναφερθέντων!:p

Οπότε αύριο τέτοια ώρα θα γράφω κι εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κυκλοφορησε τελικα εχτες το απντειτ και για σατιο απο βονταφον.οι μεγαλες αλλαγες κατα την γνωμη μου ειναι οτι ειναι λιγο πιο γρηγορο και επισης η καμερα πιο γρηγορη ανταποκριση και νομιζω σταματησαν αυτα τα φλικ,τα νερα που εκανε η εικονα μεχρι να τραβηξει ποζα.το κουμπι τυπου χολντ για κλειδωμα ξεκλειδωμα ειναι 3 φορες ποιο γρηγορο.γενικα ολα τωρα ειναι σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο.δυστυχως η ενταση στο ηχειο στις συνομιλιες ανοικτης ακροασης παρεμεινε σε χαμηλα επιπεδα.κατι λενε για κινετικ λειτουργια της οθονης αλλα μαλλον στο επομενο απντειτ.τωρα θα ελεγα πως ειναι ετοιμο να το κανετε δωρο στον εαυτο σας.ομως ενας μηνας καθυστερησης για να διορθωθουνε τα προβληματα ειναι ισον με 6αμηνο στην κινητη τηλεφωνια,αλλοι συγχωρουνε αλλοι οχι!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά κυκλοφόρησε η αναβάθμιση για Βονταφον ελληνικό, και πριν απο λίγο την έκανα. Απο τις πρώτες εντυπώσεις είναι οτι έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορο το κινητό σχεδόν σε όλα του, και σίγουρα πιο γρήγορη η εφαρμογή της κάμερας. Τώρα, για την σταθερότητα, αυτό θα δείξει στην πορεία.... όπως και για την μπαταρία αν θα έχει καμία διαφορά τώρα με το καινούριο λογισμικό.

 

Αυτά προς το παρόν.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, έχω το K850i και σκέφτομαι να πάρω το satio κυρίως λόγω καλυτερης φωτογραφικής μηχανης που έχει. Εκείνο που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι Το satio εχει format video VGA ενώ το 850 QVGA, η διαφορά τους ποιοτικά ποια είναι δηλαδή ρε παιδιά? Δηλαδή με λίγα λόγια το video του satio είναι καλύτερο απο του 850?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, έχω το K850i και σκέφτομαι να πάρω το satio κυρίως λόγω καλυτερης φωτογραφικής μηχανης που έχει. Εκείνο που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι Το satio εχει format video VGA ενώ το 850 QVGA, η διαφορά τους ποιοτικά ποια είναι δηλαδή ρε παιδιά? Δηλαδή με λίγα λόγια το video του satio είναι καλύτερο απο του 850?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει! :)

 

φιλε μου ειχα το κ850 σχεδον 2 χρονια πολυ καλη συσκευη αλλα ειχα αρκετα προβληματακια κολιματακια και restarts οπως και απιρα κ850 το βιντεο του δε μπορει να σιγκρι8ει με του satio σε καμια περιπτωση καταρχας το κ850 τραβαει σε αναλυση 320x240 ενω το satio 640x480......και σου λεω πως αξιζει να το παρεις:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη θα με τρελάνεται τελείως?είστε ευχαριστημένοι από το ηχειο?ακούγεται σαν μονοφωνίκο.μακράν χειρότερο του c905 k του k850.τα έχω και τα δύο και ξέρω.τα καλύτερα ηχεία τα έχει η LG.(άσχετο)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειχα το κ850 σχεδον 2 χρονια πολυ καλη συσκευη αλλα ειχα αρκετα προβληματακια κολιματακια και restarts οπως και απιρα κ850 το βιντεο του δε μπορει να σιγκρι8ει με του satio σε καμια περιπτωση καταρχας το κ850 τραβαει σε αναλυση 320x240 ενω το satio 640x480......και σου λεω πως αξιζει να το παρεις:)

 

To VGA εχει τετραπλασια αναλυση απο το Q(uarter)VGA, δηλαδη 640Χ480 εναντι 320Χ240. Περαιτερω αναλυση ειναι προφανως περιττη! :)

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Με καλύψατε πλήρως! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό κάνει νερά...και πολλά μάλιστα..Σε σημείο εκνευριαστικό..Το κινητό κλείνει μόνο του,ακόμα και μετά το update...Ειδικά όταν έχει κάποια αναπάντητη ή μύνημα,που περιμενεί να το δω....θα κλείσει..Δεν ξέρω τί γινεται..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα! Πρώτες εντυπώσεις αρκετά θετικές.

Γρήγορο μενού, ωραία οθόνη (καλύτερη από του 5800 σε αφή και χρώματα) πολύ καλές φωτογραφίες.

Το βίντεό του πολύ καλό σαν εικόνα αλλά ακούγεται σιγά ο ήχος ή είναι ιδέα μου;:confused:

Γενικά το ηχείο του θα μπορούσε να είναι και καλύτερο...

Στο ασημί χρώμα μοιάζει περισσότερο με φωτογραφική μηχανή πάντως, παρά με κινητό!:p

Είναι λίγο πλαστικούρα και επίφοβο για γρατζουνιές αλλά θα το προσέχω!

Πολύ ελαφρύ επίσης για τον όγκο του.

Περισσότερες εντυπώσεις-απορίες κλπ ... μετά τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη θα με τρελάνεται τελείως?είστε ευχαριστημένοι από το ηχειο?ακούγεται σαν μονοφωνίκο.μακράν χειρότερο του c905 k του k850.τα έχω και τα δύο και ξέρω.τα καλύτερα ηχεία τα έχει η LG.(άσχετο)

 

Προσωπικά αναφερόμουν στην ηχητική απόδοση από ακουστικά. Για το ηχείο του Satio συμφωνώ πως είναι χειρότερο των C905 και Κ850, τα οποία επίσης έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να του κανεις update εχει βγει η 37 στο update service της SE και το βελτιώνει αρκετα το κινητο απο οτι λενε τα παιδια
Link to comment
Share on other sites

αν του κανο μονη μου update θα φαινεται μετα στη wind αν παθει κατι κ χρειαστει να χρησιμοποιησω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάθει απολύτως τίποτα. Ακόμη και αν υποθέσουμε πως μπορεί να πάθει κάτι, υπάρχει διαδικασία επανεγκατάστασης λογισμικού, η οποία το επαναφέρει!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ....μοθ κολλαει παρα πολυ το κινητο...τι συμβαινει??απ τη wind το πηρα προχτεσ!

 

εεελα ντε που δεν είσαι η μόνη!Ακόμα και μετά το update το κινητό μου κάνει άπειρες ώρες να ανοίξει....αν θελήσω να δω κάποιο βίντεο μου ή φώτο,θα μου βγάλει το λάδι και θα κολλήσει και ο μόνος τρόπος είναι να βγάλω την μπαταρία ή να πατήσω τα κουμπί για να κλείσει..:mad:

Ακόμα και μετά το update το πρόβλημα ότι κλείνει και ανοίγει μόνο του υπάρχει..Πραγματικά το κινητό με κάνει να τρώω μεγάλη ήττα :( .

Μάλλον όταν γυρίσω uk θα το στείλω από κει που ήρθε.....δεν ήταν γραφτό να πάρω νεο κινητό..:wacko:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

αααα.....οχι τοσο ρε συ...ουτε ανοιγοκλεινει ουτε αυτα που κανει σ'εσενα.....πιο λιγα...αλλα κολλαει..μπορει να καταφερω κατι με την αναβαθμιση τελικα γιατι δυστυχως υπαρχουν κ χειροτερα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει καταφέρει κανείς σας να εγκαταστήσει το python στο satio σας? Αν ναι ποια έκδοση? Σ' εμένα καμία έκδοση δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση...
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα προχθες.

το ειχα εξω στο μπαλκονι και ολα ηταν οκ αλλα δοκιμη να δω πως δουλευει δεν εχω κανει ακομη.

 

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Φιλε μου κατεβασα το GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50050.exe μιας και δεν μπορεσα να βρω στο site της Garmin 5th edition και οταν προσπαθησα να το εγκαταστησω εβγαλε μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατο το Software. Εσυ βρηκες για 5th edition ή εγκατεστησες το ιδιο με αυτο που κατεβασα και παρα το μηνυμα δουλεψε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Φιλε μου κατεβασα το GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50050.exe μιας και δεν μπορεσα να βρω στο site της Garmin 5th edition και οταν προσπαθησα να το εγκαταστησω εβγαλε μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατο το Software. Εσυ βρηκες για 5th edition ή εγκατεστησες το ιδιο με αυτο που κατεβασα και παρα το μηνυμα δουλεψε?

 

την εκδοση 5.00.50 εχω βαλει και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση της Vodafone.Είναι σαν να πήρα άλλο κινητό.Έγινε πολύ πιο γρήγορο και παρά το χθεσινό ζόρισμα με 40 φωτογραφίες,ανοιχτό bluetooth και WiFi, δεκάδες μηνύματα και κλήσεις που δέχτηκα και που έστειλα και χρήση πολλών εφαρμογών....όλα αυτά με συνεχή λειτουργία, δεν κόλλησε ούτε μια φορά.Η απόκριση που είχε ήταν άμεση!Όλα λειτουργούν άψογα.Το μοναδικό μειονέκτημα είναι η μικρή μπαταρία του, που κρατάει με κανονική χρήση 1,5-2 μέρες ή με ελαφρά 3 μέρες.Αλλά με τέτοια οθόνη το βρίσκω λογικό.Το κινητό απλά "Τα Σπάει"!!!
Sony Ericsson For Ever!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

παραμενουν δυο μεγαλα μειον.ο ηχος ειναι ανυπαρκτος σε εγγραφη βιντεο,ανοιχτη συνομιλια και το χειροτερο...δεν εχει εγγραφη συνομιλιας.κατι που η σονυ το ξεκινησε με ενα,δυο αλλες εταιριες τωρα ξαφνικα μας το ξεκοψε.
Link to comment
Share on other sites

κατά αρχήν χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω από όλα ξερει κανεις πως μπορώ να το κάνω να παίζει ολα τα μουσικά αρχεια ??? κai τα βιντεκια ολλα ?? ειχα το Ν 95 παλια και τα έπαιζε ολα ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια σε ολους,εχς το κινητο 1 εβδομαδα κ κατι το τηλ ειναι ολα τα λεφτα δεν εχω κανενα προβλημα,η μπαταρια ειναι μια χαρα για τα δεδομενα του κινητου επαιζα ολη μερα με το κινητο συν τηλεφωνα μυνηματα ανοιχτο συνεχεια κ μου εχει κρατισει 2 μερες,αν στο μελλον δε μου φτασει αυτη η διαρκια τισ μπαταριας λες να του βαλω μπαταρια απο αυτοκινητο για να κραταει μηνα!!!λογικο ειναι ρε παιδια καποια στιγμη θα τελειοσει αμαν αυτος ο ντορος με τι μπαταρια,αυτο δεν ειναι προβλημα.Προβλημα ειναι να κολλαει η να εχει κατι η ο8ονη.εμενα τι δουλεια μου τι κανει κ δεν εχω κανενα παραπονο.μπορει να μου πει καποιος μονο που 8α βρω task manager κ να μην ειναι demo;;;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη είναι τόσο μπ***ο το κινητό που μου σπάει τα νεύρα,σε σημείο να θέλω να το κάνω κομμάτια...Τρώει γερά κολλήματα..Συν αυτες οι σπαστικές επανεκκινήσεις....Που θα κοιμάμαι,και θα ξυπνήσω και θα το βρω να περιμένει να βάλω το pin....και όχι τίποτα,δεν χτυπάει και το ξυπνητήρι έτσι..

Να το κάνω επαναφορά,να διαγραφτουν όλα;;;Δεν υπάρχει άλλη λύση μου φαίνεται,εκτός και αν πάει για φούντο..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...