Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με το επίσημο twitter λογαριασμό της Motorola Ισπανίας, απαντώντας σε ερώτηση χρήστη, τα Moto G πρώτης γενιάς θα αρχίσουν να παίρνουν το update από την ερχόμενη εβδομάδα :)

 

link:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το επίσημο twitter λογαριασμό της Motorola Ισπανίας, απαντώντας σε ερώτηση χρήστη, τα Moto G πρώτης γενιάς θα αρχίσουν να παίρνουν το update από την ερχόμενη εβδομάδα :)

 

link:

:cool::cool::cool::cool: let it be!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει καποιος κανα καλο screen protector απο ελλαδα? Εχετε να προτεινεται καποιο ?

 

Έχω πάει σε πάρα πολλά μαγαζιά της Θεσσαλονίκης, αλλά σε κανένα δεν έχω βρεί αξιοπρεπή μεμβράνη. Εννοώ να κόβει αντανακλάσεις (ματ) και να μη γεμίζει δακτυλιές με το παραμικρό. Όλοι έχουν τις κλασικές πλαστικούρες (που δεν αντεχουν και στην τριβή πάρα πολύ)

Ψάχνω και εγώ κάτι καλύτερο γιατί έχω τις Spigen Ultra Crear στο δεύτερο κινητό και η διαφορά είναι τεράστια..

Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου το ΜotoG "φοραει" μια "γυαλινη" μεμβρανη

 

το ερωτημα μου ειναι: αφου εχει Gorila glass, την χρειαζεται τη μεμβρανη;

Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου το ΜotoG "φοραει" μια "γυαλινη" μεμβρανη

 

το ερωτημα μου ειναι: αφου εχει Gorila glass, την χρειαζεται τη μεμβρανη;

Αμα ηταν ετσι δεν θα φορουσε κανενα κινητο γιατι τα περισσοτερα εχουν gorilla glass! Μημ βασιζεσαι ποτε σε αυτο! Εμενα επαθε γρατζουνιτσα η οθονη μου χωρις να το καταλαβω και προσεχα απιστευτα πολυ!! Για μενα απαραιτητο οταν παιρνει καποιος κινητο θηκη και μεμβρανη!!

 

Έχω πάει σε πάρα πολλά μαγαζιά της Θεσσαλονίκης, αλλά σε κανένα δεν έχω βρεί αξιοπρεπή μεμβράνη. Εννοώ να κόβει αντανακλάσεις (ματ) και να μη γεμίζει δακτυλιές με το παραμικρό. Όλοι έχουν τις κλασικές πλαστικούρες (που δεν αντεχουν και στην τριβή πάρα πολύ)

Ψάχνω και εγώ κάτι καλύτερο γιατί έχω τις Spigen Ultra Crear στο δεύτερο κινητό και η διαφορά είναι τεράστια..

 

Αχα καταλαβα! Αυτη που εχεις τωρα απο που την πηρες?? Ειναι καλη? Στο σκρουτζ εχει πολλες αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καλη!

Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου το ΜotoG "φοραει" μια "γυαλινη" μεμβρανη

το ερωτημα μου ειναι: αφου εχει Gorila glass, την χρειαζεται τη μεμβρανη;

 

Αμα ηταν ετσι δεν θα φορουσε κανενα κινητο γιατι τα περισσοτερα εχουν gorilla glass! Μημ βασιζεσαι ποτε σε αυτο! Εμενα επαθε γρατζουνιτσα η οθονη μου χωρις να το καταλαβω και προσεχα απιστευτα πολυ!! Για μενα απαραιτητο οταν παιρνει καποιος κινητο θηκη και μεμβρανη!!

Αχα καταλαβα! Αυτη που εχεις τωρα απο που την πηρες?? Ειναι καλη? Στο σκρουτζ εχει πολλες αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καλη!

 

Ίδια περιπτωση, χωρίς μεμβράνη και μου έγινε γρατσουνιά στην οθόνη. Θέλει να προσπαθήσεις λίγο να τη δεις βέβαια, αλλά έγινε..

Από τότε ψάχνω καλή μεμβράνη, δοκίμασα 3 μάρκες από μαγαζιά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, όλες τα ίδια χάλια που περιέγραψα πριν.

Για τέτοιου τύπου μεμβράνες δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 1€ (και πολύ είναι)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σημερα το μεσημερι εκανα μεσω ΟΤΑ την αναβαθμιση lolipop 5.0.2 και εκτοτε δε μπορω να δω τα βιντεο στα καναλια αλφα αντεννα μεγα το ζωντανο προγραμμα παιζει.Υπαρχει καμμια λυση μαυρη η ωρα και η στιγμη που την εκανα ειναι και της γυναικας θα με φαει.:(:(:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε OTA το Lollipop; Έχεις το Moto G πρώτης γενιάς;

 

Οχι το δευτερης το πηρα πριν μια βδομαδα απο κωτσοβολο.Καμμια λυση υπαρχει;

ΥΓ το δικαρτο-το πρωτης ηταν με τς 4,5 ιντσες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι το δευτερης το πηρα πριν μια βδομαδα απο κωτσοβολο.Καμμια λυση υπαρχει;

ΥΓ το δικαρτο-το πρωτης ηταν με τς 4,5 ιντσες;

 

Φιλε καταρχην εισαι σε λαθος thread εδω ειναι για το Μοτο G πρωτης γενιας!

Οσο για το προβλημα σου κανε επαναφορα εργοστασιακων γιατι 1.χρειαζεται μετα απο αναβαθμιση

2. Ετσι λογικα θα λυθει το προβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο βγει το update να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν εγκαταστησω το update ή μετα;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update, Wipe Data/Factory Reset και Wipe Cache από Recovery.

 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει..

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update, Wipe Data/Factory Reset και Wipe Cache από Recovery.

 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει..

 

Λιγο extreme για μενα αυτα...! Μαλλον θα μεινω στο factory reset, αλλα νομιζα οτι θα επρεπε να το κανω πριν κανω το update για να "κατσει" καλυτερα η αναβαθμιση... Ευχαριστω παντως!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει θέμα να κάτσει καλύτερα. Άλλο τα αρχεία του συστήματος(αυτά που θα αλλαχτούν με την αναβάθμιση) και άλλο τα δεδομένα του χρήστη(που σβήνονται με το reset). Αλλά ίσως να γίνει πιο γρήγορα αν είναι φρέσκο το τηλέφωνο πριν την αναβάθμιση. Αν το έχεις πάρει απόφαση, και για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, τίποτα δεν σε εμποδίζει να κάνει ένα πριν και ένα μετά...
Link to comment
Share on other sites

Λιγο extreme για μενα αυτα...! Μαλλον θα μεινω στο factory reset, αλλα νομιζα οτι θα επρεπε να το κανω πριν κανω το update για να "κατσει" καλυτερα η αναβαθμιση... Ευχαριστω παντως!!

Καθολου extreme ρε συ! Πολυ ευκολο ειναι.και ειναι και ο σωστος τροπος για να μην σου εμφανισει τιποτα προβληματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις τη βραζιλιανικη 5.0.2 ?

Μην την βαλεις απλα περιμενε official ota! Λιγη υπομονη δεν ειμαι τιποτα! Γιατι αμα φλασαρεις και εχεις προβληματα τρεχα γυρευε μετα!δεν αξιζει καν ο κοπος!

Link to comment
Share on other sites

Μην την βαλεις απλα περιμενε official ota! Λιγη υπομονη δεν ειμαι τιποτα! Γιατι αμα φλασαρεις και εχεις προβληματα τρεχα γυρευε μετα!δεν αξιζει καν ο κοπος!

 

Πιστευεις η official θα εχει κατι το διαφορετικο απο τη βραζιλιανικη?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να ασχολείστε με φλασαρίσματα, βάλτε CM12 τουλάχιστον, για μπορείτε να πειράξετε και τα μενού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος ! [ATTACH]56927[/ATTACH]

 

Πρωτη φορα μου το βγαζει! Εκανα reboot τιποτα! Εκανα εκαθθαριση δεδομενων στην εφαρμογη των επαφων τιποτα!

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα (4G μοντέλο) το έβγαλε χτες το βράδυ δυο φορές και δεν κατάλαβα γιατί..
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το βγαζει απο χθες στο 90% των κλησεων!!!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...