Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην ανοιγω καινουριο thread ας κανω την ερωτηση μου εδω,γιατι βιαζομαι !:lol:

 

Ξερω οτι με το bluetooth του iphone 3gs δεν μπορεις να στειλεις αρχεια,αλλα μονο να το συνδεσεις με bluetooth handsfree.οταν το συνδεσεις,μπορεις να ακους τραγουδια απο το bluetooth handsfree ή κανει μονο για κλησεις?

ρωταω γιατι εχω στο αυτοκινητο bt και μεχρι τωρα με το Ν95 ακουω παντα μουσικη μεσω bt...

ευχαριστω!

 

Αν υποστηρίζει την υπηρεσία A2DP ναι :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μια απορια και συγκεκριμενα εχει να κανει με την αλλαγη συσκευης απο iPhone 2G σε 3GS. Ειχα το iTunes σε δυο υπολογιστες, γραφειο και σπιτι. Εκανα sync στο γραφειο τα παντα apps κτλ. Πριν λιγες ημερες εκανα ενα backup του 2G στο σπιτι και χθες εκανα τη συνδεση του 3GS για να ενεργοποιησω τη συσκευη στο σπιτι παντα. Καποια στιγμη υπηρξε η επιλογη. Νεο iPhone ή να κανω restore το backup του 2G στο 3GS για να εχω τα παντα απο τη παλια στη νεα συσκευη. Μετα την ολοκληρωση της διαδικασιας ενω μετεφερα, επαφες, φωτογραφιες που ειχα παρει, sms κτλ, παρατηρησα οτι δεν ειχε μεταφερει καθολου τα apps που ειχα κατεβασει απο το iTunes. Πηγα στην επιλογη Transfer Purchases, εκανα ενα sync οπου κρατησε μονο 2 δευτερολεπτα και δεν εγινε τιποτα. Μηπως πρεπει να βαλω τη συσκευη στον υπολογιστη γραφειου οπου ειχα κανει εκει sync τα apps κτλ και να προχωρησω με sync ή να πατησω Transfer Purchases? Πιστευετε οτι θα δουλεψει αυτο? Αν ειχε κανει καποιος κατι αντιστοιχο στο παρελθον ας μας πει παρακαλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις authorise τον υπολογιστή από το iTunes με το ίδιο account που τις αγόρασες..

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ειναι authorized και οι δυο υπολογιστες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχουν περαστει στη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα, νόμιζα ότι ήθελες να τις περάσεις στον υπολογιστή σου. Τότε το transfer purchases μεταφέρει μόνο στον υπολογιστή τις αγορές που έκανες από το κινητό.

 

Για να περάσεις τις εφαρμογές τώρα πρέπει να αντιγράψεις τον φάκελο που τις περιέχει από τον ένα υπολογιστή στον άλλο. Είναι μου φαίνεται My Documents\iTunes\Library\Mobile applications ή κάπως έτσι. Μετά πρέπει να κάνεις διπλό κλικ σε όλες για να μπουν στο iTunes και να τις συγχρονίσει με το κινητό.

Άλλο τρόπο δυστυχώς δεν ξέρω.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα, αυτό είναι το πρόβλημά σου.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας.

Το Link δεν οδηγεί πουθενά.

αν οντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα με την bootrom "διορθώνεται"?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα, νόμιζα ότι ήθελες να τις περάσεις στον υπολογιστή σου. Τότε το transfer purchases μεταφέρει μόνο στον υπολογιστή τις αγορές που έκανες από το κινητό.

 

Για να περάσεις τις εφαρμογές τώρα πρέπει να αντιγράψεις τον φάκελο που τις περιέχει από τον ένα υπολογιστή στον άλλο. Είναι μου φαίνεται My Documents\iTunes\Library\Mobile applications ή κάπως έτσι. Μετά πρέπει να κάνεις διπλό κλικ σε όλες για να μπουν στο iTunes και να τις συγχρονίσει με το κινητό.

Άλλο τρόπο δυστυχώς δεν ξέρω.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ισως το κανω με αυτο το τροπο που λες αν και το path στο δικο μου υπολογιστη (γραφειο) ειναι τελικα My Documents\My Music\iTunes\Mobile Applications. Το ιδιο πραγμα ειναι δηλαδη. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το Link δεν οδηγεί πουθενά.

αν οντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα με την bootrom "διορθώνεται"?

 

Έχεις δίκιο. Το link ήταν λάθος. Διορθώθηκε τώρα... :O

 

Το πρόβλημα, δυστυχώς, δε διορθώνεται προς το παρόν και μέχρι να ασχοληθούν με το jailbreak των συσκευών με τη νέα bootrom οι γνωστοί-άγνωστοι (Dev Team, Geohot κλπ).

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα με το instalus ενω το εχω κανει install και ειναι κανονικο,υπαρχουν ολα,κατεβαζει πχ ενα προγραμμα και μετα οταν παει να κανει install μου βγαζει ενα κατω "Unable to find executable" εχω τρελαθει :( γιατι μου το κανει αυτο? μπορει καποιος να με βοηθησει? ευχαριστω
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη για να ξεκλειδσω to iphone και να βαλω ελληνικα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη για να ξεκλειδσω to iphone και να βαλω ελληνικα?

 

Γιατι δεν προσπαθεις να το κανεις μονο σου ? Δεν ειναι δυσκολο . Τοσους οδηγους εχει εδω στο forumm γιατι να πας σε μαγαζι ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να παρω το 3gs 16gb.

 

Ξερει κανεις αν μπορω να απενεργοποιησω το 3G..? Διοτι με την νεα εκδοση του δεν υπαρχει η επιλογη οπως στο παλιο 3G iphone και ενω συνδεεσαι καπου με wifi αυτο λειτουργει επικουρικά και χρεώνει και 3G. (θα μπω σε προγραμμα iphone απο vodafone μιας και με επιδοτει extra για την αγορα του και απλα θελω να κλεισω την δυνατοτητα internet και ας παει χαμμενο το 1GB η τα 500 MB δωρεαν.)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος iphone και μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει :)

 

η έκδοση που λέει το κινητό είναι η 3.1.2 (7d11) - δε ξέρω τι σημαίνει το νούμερο στη παρένθεση- . οπότε για να το κάνω jailbreak ακολουθώ τον οδηγό που υπάρχει εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

δε χρειάζομαι τίποτα άλλο;

πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο για το αν λειτουργεί η συσκευή σωστά;

 

sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις, αλλά έχω διαβάσει τόσα πολλά θέματα σχετικά που είναι δύσκολο να συγκρατηθούν τόσες πολλές πληροφορίες με τη μία :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να παρω το 3gs 16gb.

 

Ξερει κανεις αν μπορω να απενεργοποιησω το 3G..? Διοτι με την νεα εκδοση του δεν υπαρχει η επιλογη οπως στο παλιο 3G iphone και ενω συνδεεσαι καπου με wifi αυτο λειτουργει επικουρικά και χρεώνει και 3G. (θα μπω σε προγραμμα iphone απο vodafone μιας και με επιδοτει extra για την αγορα του και απλα θελω να κλεισω την δυνατοτητα internet και ας παει χαμμενο το 1GB η τα 500 MB δωρεαν.)

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς :confused: , ομολογώ πως με μπέρδεψες λίγο , όπως και να έχει στο δικό μου 3Gs υπάρχει επιλογή κανονικά για το τι θέλω ακριβώς να κάνω , δηλαδή WiFi ή 3G ανοιχτό για "σερφάρισμα" :rolleyes:

 

 

 

καλησπέρα και απο μένα.

απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος iphone και μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει :)

 

η έκδοση που λέει το κινητό είναι η 3.1.2 (7d11) - δε ξέρω τι σημαίνει το νούμερο στη παρένθεση- . οπότε για να το κάνω jailbreak ακολουθώ τον οδηγό που υπάρχει εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

δε χρειάζομαι τίποτα άλλο;

πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο για το αν λειτουργεί η συσκευή σωστά;

 

sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις, αλλά έχω διαβάσει τόσα πολλά θέματα σχετικά που είναι δύσκολο να συγκρατηθούν τόσες πολλές πληροφορίες με τη μία :D

 

 

Αν και δεν είμαι λάτρης του JB :p , απ τα όσα παρακολουθώ και χωρίς να κάνω κάποιο λάθος (αν κάνω οι JBαδες :p , ας με διορθώσουν) πρέπει πρώτα να ρίξεις μια ματιά στο θέμα Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας , γιατί είναι πολύ σημαντικό πριν πας για JB :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη για να ξεκλειδσω to iphone και να βαλω ελληνικα?

Για να το ξεκλειδώσεις δεν έχω να πω κάτι, αν και πιστεύω από το να πετάξεις κάποια χρήματα να δεις τους οδηγούς του forum και να το κάνεις μόνος σου, είναι αστέιο...

 

Όσο για τα ελληνικά τα έχει μέσα από την μαμά του...:)

Πληκτρολόγιο+Μενού...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. αν και δεν είδα την έκδοση της bootrom (δε περίμενα απάντηση φαγώθηκα να δοκιμάσω) ακολούθησα τον οδηγό για jailbrake και έφαγα άκυρο. Ενώ έκανα ότι έλεγε βήμα βήμα, με το που εμφανίστηκε στην οθόνη του τηλεφώνου η φωτογραφία του geohot και έκανε επανεκκίνηση , τότε έμεινε στην οθόνη το σηματάκι του itunes με το usb και μου ζητούσε να κάνω restore. τελικά έκανα restore και έτσι έχω το τηλ όπως το πήρα.

Έχει κανείς καμια ιδέα γιατί μου το έκανε αυτό; και τι μπορώ να κάνω;

Μπήκα σε dfu mode και λέει STRG:[iBOOT - 359.3.2] τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ισως το κανω με αυτο το τροπο που λες αν και το path στο δικο μου υπολογιστη (γραφειο) ειναι τελικα My Documents\My Music\iTunes\Mobile Applications. Το ιδιο πραγμα ειναι δηλαδη. :blink:

 

@miky7

 

Συνεχιζοντας απο το προηγουμενο μου ποστ, τελικα το εκανα με το τροπο που μου ειπες και δουλεψε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από miky7 Εμφάνιση Μηνύματος

Αν ψάξεις στο appstore για sms θα βρεις αρκετές εφαρμογές όπου απλά πας γράφεις αυτό που θες και έχουν κάποιο μετρητή και μετά κάνεις copy το κείμενο και paste στην εφαρμογή Μηνύματα του κινητού.

 

Μπορεις να πεις κάποια γιατί έψαξα και δεν βρήκα

 

Καμιά απάντηση παιδιά;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

.............Μπήκα σε dfu mode και λέει STRG:[iBOOT - 359.3.2] τι σημαίνει αυτό;

 

Σημαίνει πως, δυστυχώς, έχεις τη καινούργια bootrom... :(

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

οπότε περιμένουμε φίλτατε; :D

 

Σαφώς και περιμένεις , απλά λίγο παρακολούθηση τα σχετικά θέματα θέλει αν βιάζεσαι :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ε θα περιμένουμε τι να κάνουμε χεχε.

 

κατι άλλο . (sorry για το πρήξιμο) πως θα καταλάβω οτι έχει ενεργοποιηθεί το internet στο συμβόλαιο μου , και δε συνδέομαι με κανα wap για παράδειγμα; δηλαδή πως θα καταλάβω οτι όντος ξοδεύω απο τα mb που έχω τον μήνα στο συμβόλαιό μου; στις ρυθμίσεις δικτύου κάτι vpn settings έχει, που λέει οτι δεν είναι διαμορφωμένο. έχει καμια σχέση αυτό;

 

παιδιά sorry again προσπαθώ, αλλά όλα τα threds είναι πάρα πολλές σελίδες και χάνομαι κάπως. Αν κάποιος βαριέται να γράφει ας στείλει ένα link έστω να διαβάσω (οχι του στύλ ψάξε μέσα σε 100 σελίδες :P)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...