Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλείδωσε στης γυναίκας μου το iPhone το γύρισμα της οθόνης (και έβγαλε το εικονίδιο πάνω δεξιά). Έγινε κατά λάθος και δεν ξέρω πως να το ξεκλειδώσω. Για πείτε βρε παίδες!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλείδωσε στης γυναίκας μου το iPhone το γύρισμα της οθόνης (και έβγαλε το εικονίδιο πάνω δεξιά). Έγινε κατά λάθος και δεν ξέρω πως να το ξεκλειδώσω. Για πείτε βρε παίδες!

 

double click home button-->multitasking και θα βρεις το κυκλικό βελάκι

πάτησε το, για unlock του orientation.

http://www.tipb.com/images/stories/2010/05/iphone_4_fast_app_switcher_orientation_lock_ipod_controls.png

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .. Εχω win xp σε ενα laptop και θελω να κανω αναβαθμιση σε win 7 χωρις να κανω format... μετα την αναβαθμιση θα εχω προβλημα με το itunesκαι τον συχρονισμο με το τηλεφωνο..? Και αν ναι τι πρεπει να κανω?

 

Καλού-κακού κράτα ένα backup του My documents\My music\iTunes. Εκεί είναι η library εκτός αν έχεις αλλάξει κάτι εσύ.

BTW νομίζω ότι αναβάθμιση σε 7 γίνεται μόνο από vista. Αν είναι έτσι, τότε μη πας σε vista και καπάκι 7, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τι θα γίνει...!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω iphone 3G με OS 4.0.1 (Jailbroken) κ εβαλα τις ρυθμισεις-μυνηματα-μετρηση χαρακτήρων στο ΟΝ.

διαπίστωσα οτι μετράει μέχρι 70 χαρακτήρες (όπως άλλωστε ηξερα μέσω του forum)

 

χθες εβαλα την μέτρηση κ σε iphone φιλου.

ειναι iphone 3G με OS 4.0 (ΟΧΙ Jailbroken) κ διαπίστωσα οτι μετράει μέχρι τους 160 χαρακτήρες.

 

τι μπορεί να συμβαίνει ? το j/b αλλάζει κάποια ρύθμιση ?

μπορει να το επιβεβαιώσει κ κάποιος άλλος ίσως ?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα

 

εχω iphone 3G με OS 4.0.1 (Jailbroken) κ εβαλα τις ρυθμισεις-μυνηματα-μετρηση χαρακτήρων στο ΟΝ.

διαπίστωσα οτι μετράει μέχρι 70 χαρακτήρες (όπως άλλωστε ηξερα μέσω του forum)

 

χθες εβαλα την μέτρηση κ σε iphone φιλου.

ειναι iphone 3G με OS 4.0 (ΟΧΙ Jailbroken) κ διαπίστωσα οτι μετράει μέχρι τους 160 χαρακτήρες.

 

τι μπορεί να συμβαίνει ? το j/b αλλάζει κάποια ρύθμιση ?

μπορει να το επιβεβαιώσει κ κάποιος άλλος ίσως ?

μηπως ο φιλος σου ειναι με voda;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.κανενα προγραμμα για ανγωση βιντεος στο iphone υπαρχει?Κανα πλαυερ που να παιζει .avi,mkv κτλ?

 

Oplayer, airvideo, streamtome, zumocast.

Link to comment
Share on other sites

Κ οι δυο με voda ειμαστε, σε προγραμματα unlimited κ οι καρτες sim φαινονται ιδιες

(3G κοκκινες)

 

Κανε αναβάθμιση των carrier settings του iPhone σου και θα έχεις και εσυ 160 χαρακτήρες

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Κανε αναβάθμιση των carrier settings του iPhone σου και θα έχεις και εσυ 160 χαρακτήρες

Αυτο ισχύει μόνο για vodaf ετσι; Για cosm γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πρόκειται να πάρω ένα μεταχειρισμένο iphone στο οποίο ο προηγούμενος χρήστης έχει εγκαταστήσει την έκδοση ios 4.01 j.b.

Χρειάζεται να του ζητήσω τίποτα αρχεία σε περίπτωση που στο μέλλον θέλω να κάνω Downgrade? κάτι διάβασα για αρχείο ipsw.

Και γενικά αν χρειάζεται να προσέξω τίποτα άλλο κατά την αγορά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μεχρι πριν λιγο σε κοσμοτε δεν υπηρχε λυση,δεν ξερω αν το εφτιαξαν

 

Ναι φυσικά και υπάρχει αλλά μόνο για jailbroken iPhone;)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πρόκειται να πάρω ένα μεταχειρισμένο iphone στο οποίο ο προηγούμενος χρήστης έχει εγκαταστήσει την έκδοση ios 4.01 j.b.

Χρειάζεται να του ζητήσω τίποτα αρχεία σε περίπτωση που στο μέλλον θέλω να κάνω Downgrade? κάτι διάβασα για αρχείο ipsw.

Και γενικά αν χρειάζεται να προσέξω τίποτα άλλο κατά την αγορά.

 

Ευχαριστώ

Τα αρχεία που θα χρειαστείς για επικείμενο downgrade, είναι αποθηκευμένα μέσα στο iPhone.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την απάντησή σας εξαρτάται κατά πολύ αν θα πάρω το iphone ή όχι. Είναι δυνατόν να "μεγαλώσω" την γραμματοσειρά των οθονών του κινητού διότι πλέον έχω πρόβλημα (καθηγητής ΦΥΣΙΚΗΣ βλέπετε). Αυτή τη στιγμή έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την απάντησή σας εξαρτάται κατά πολύ αν θα πάρω το iphone ή όχι. Είναι δυνατόν να "μεγαλώσω" την γραμματοσειρά των οθονών του κινητού διότι πλέον έχω πρόβλημα (καθηγητής ΦΥΣΙΚΗΣ βλέπετε). Αυτή τη στιγμή έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Ευχαριστώ.

Ναι είναι δυνατόν πολύ εύκολα μέσω των επιλογών προσβασιμότητας στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την απάντησή σας εξαρτάται κατά πολύ αν θα πάρω το iphone ή όχι. Είναι δυνατόν να "μεγαλώσω" την γραμματοσειρά των οθονών του κινητού διότι πλέον έχω πρόβλημα (καθηγητής ΦΥΣΙΚΗΣ βλέπετε). Αυτή τη στιγμή έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Ευχαριστώ.

 

Που ακριβώς θα ήθελες να είναι πιο μεγάλα γιατί υπάρχει περιορισμός...

 

Ας πούμε στα settings δεν αλλάζει. Αλλάζει στις επαφές, στα μηνύματα στα email και στις σημειώσεις ..

 

Και έχει μία επιλογή που με τα 3 δάχτυλα κάνει ζουμ σε όλη την οθόνη..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το iTunes θα με τρελάνει. Έχω από τη πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του το 4άρι με 4.0.1 jailbroken και δεν μπορεί με τίποτα, για κανένα λόγο να κάνει sync, back up kai restore. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω μουσικη, εικόνες, επαφές κτλπ. Μου πετάει συνέχεια το μήνυμα "iTunes could not back up the iPhone "***** iPhone" because an unknown error occumed (-20)". Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω ; Μια αναβάθμιση στην 4.1 θα λύσει το πρόβλημά μου ; Το συγκεκριμένο κείμενο εχει αναρτηθεί πριν μερικεσ μέρες. Συγνώμη για την επανάληψη. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα με ένα 8άρι 3GS το οποίο ήρθε με 4.0.1. Μετά από ένα restore όμως, ήρθε στα ίσια του. Δεν κάνεις μια προσπάθεια?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα με ένα 8άρι 3GS το οποίο ήρθε με 4.0.1. Μετά από ένα restore όμως, ήρθε στα ίσια του. Δεν κάνεις μια προσπάθεια?

 

Μα αυτό είναι το θέμα οτι δεν μπορεί να κάνει restore. Το pc που αντιμετοπίζω το πρόβλημα φοραει τα 7, ενώ σε vista που το δοκίμασα όλα καλά όλα ωραία. Αλλά vista δεν είναι το main pc μου..

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα οτι δεν μπορεί να κάνει restore. Το pc που αντιμετοπίζω το πρόβλημα φοραει τα 7, ενώ σε vista που το δοκίμασα όλα καλά όλα ωραία. Αλλά vista δεν είναι το main pc μου..

 

Αρα καταλαβαινεις απο την απαντηση σου οτι το προβλημα δεν ειναι στο τηλεφωνο σου αλλα στο pc σου.... Ρηστορ στο τηλεφωνο δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι, μαλλον απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση του τελευταιου itunes και μια αναζητηση στο google για το (-20)

Link to comment
Share on other sites

foxx και avid ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Μπορώ φίλε avid να χρησιμοποιήσω το ζουμ με τα τρία δάκτυλα παντού σε όλα τα παράθυρα λοιπόν? Είπαμε, :( το πρόβλημα με τα μάτια, :( (εκεί που είσαι είμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις λέει ο πάνσοφος ελληνικός λαός)
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω το "Make my life easier" στο Cydia;;;:!:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

foxx και avid ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Μπορώ φίλε avid να χρησιμοποιήσω το ζουμ με τα τρία δάκτυλα παντού σε όλα τα παράθυρα λοιπόν? Είπαμε, :( το πρόβλημα με τα μάτια, :( (εκεί που είσαι είμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις λέει ο πάνσοφος ελληνικός λαός)

 

Ναι παντού όπου και να είσαι....

 

Και δεν θέλω να έρθω καλά είμαι εδώ....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...