Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Alex077 κανεις ενα μικρο λαθος εδω αυτο που βγαζει στο παλικαρι βγαινει στην περιπτωση που το partition που το iphone αποθηκευει τα δεδομενα και που κανονικα δεν μπορει ο χρηστης να χρησιμοποιησει γεμισει. Για να αποκτησει προσβαση σε αυτο το κινητο θα πρεπει να ειναι jailbroken

 

Ναι φιλε μου ειναι jailbroken αλλα δ εχω εσχοληθει καθολου με partition..και εχω επισης προσεξει οτι η μπαταρια εχει αρχησει να τελειωνει και πιο γρηγορα απο οτι συνηθος το τελευταιο διαστημα!

Τι μπορω να κανω γιαυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί να γίνει jailbreak η συσκευή σου. Αλλά πριν σου πω ότι είναι στάνταρ αυτό, πες μας λίγο, προφανώς το πήρες μεταχειρισμένο. Αν μπορείς να μάθεις αν ο προ-κάτοχος του το είχε κάνει jailbreak και ξαναpostαρε.:)

 

Καινουριo ειναι...

Edited by varvag
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ειναι jailbroken αλλα δ εχω εσχοληθει καθολου με partition..και εχω επισης προσεξει οτι η μπαταρια εχει αρχησει να τελειωνει και πιο γρηγορα απο οτι συνηθος το τελευταιο διαστημα!

Τι μπορω να κανω γιαυτο;

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G, αν φυσικά δεν το χρησιμοποιείς, από τις

Settings > General > Network > Enable 3G > Off

 

ΥΓ. Μην περιμένεις να δεις μεγάλη διαφορά αφού ούτως ή άλλως η μπαταρία του iPhone δε φημίζεται για την αυτονομία της.

 

Καινουριo ειναι...

 

Τότε, δυστυχώς, στην παρούσα φάση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Αναμονή μέχρι τον Ιούνιο που θα λανσαριστεί η έκδοση OS 4 και λογικά το αντίστοιχο jailbreak μετά την πάροδο κάποιων ημερών/μηνών.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

Τότε, δυστυχώς, στην παρούσα φάση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Αναμονή μέχρι τον Ιούνιο που θα λανσαριστεί η έκδοση OS 4 και λογικά το αντίστοιχο jailbreak μετά την πάροδο κάποιων ημερών/μηνών.

 

Γι' αυτό το πρόγραμμα, τί λέτε? Κάνει jailbreak και στα καινούρια 3.1.3?

****************************banned URL****************

Edited by DjArte
Link to comment
Share on other sites

 

Γι' αυτό το πρόγραμμα, τί λέτε? Κάνει jailbreak και στα καινούρια 3.1.3?

 

**************Banned URL***********************

 

Από αυτά μένουμε μακριά..

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by DjArte

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν είστε μερικοί διατεθειμένοι να ρισκάρετε με το παραπάνω προϊόν, δεν σας εμποδίζει κανένας.

 

Το θέμα είναι ότι από επίσημα, έγκυρα και αξιόπιστα sites που ασχολούνται με τα προϊόντα της Apple ΔΕΝ έχει βγει κάτι για την 3.1.3 έκδοση λογισμικού. Κι αυτό διότι τον Ιούνιο λανσάρεται η ολοκαίνουρια έκδοση OS 4 πάνω στην οποία θα δουλέψουν οι "γνωστοί" hackers(βλ. GeoHot κ.ά.) για το σπάσιμο της.

 

ΥΓ. Μόλις πήγα να αλλάξω σελίδα από το link που δώσατε και μόλις διαπίστωσα ότι είναι ιός.:X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πωσ μπορω να μεταφερω αρχεια pdf στο iphone 3gs ?δεν ειναι jailbroken το κινητο και δεν εχω wi fi συνδεση.γινεται με usb καλωδιο?εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες απο το store της apple αλλα ολες θελουν wifi.εχω φαει τον κοσμο και δεν βρισκω τιποτα.βοηθηστε. ubadmood :(
Link to comment
Share on other sites

Από το 2007 τα γράφουμε και τα ξαναγράφουμε για αυτού του είδους site-λύσεις, με μια κουβέντα στα είπα όλα..

 

@Keep out@

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry, αλλά μετά από πολύωρη αναζήτηση και χιλιάδες ποστ που διάβασα, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Συγχωρέστε μου και το γεγονός ότι την συσκευή την παραλαμβάνω σε λίγες μέρες - οπότε δεν έχω ιδέα για τις λειτουργίες της - και αν έχετε την καλωσύνη, απαντήστε μου σας παρακαλώ:

 

Το iphone κάνει εγγραφή των κλήσεων; Κι αν ναι, γράφει με περιορισμούς και αυτό το απίστευτα ενοχλητικό "μπιπ" που κάνουν οι περισσότερες συσκευές στην αγορά; Αν όχι, υπάρχουν εφαρμογές που να καταγράφουν τις συνομιλίες;

 

Ευχαριστώ πολύ. :O

 

** Το ίδιο μήνυμα είχα ποστάρει προφανώς και off topic, συνεπώς το "μεταφέρω" εδώ αυτούσιο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry, αλλά μετά από πολύωρη αναζήτηση και χιλιάδες ποστ που διάβασα, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Συγχωρέστε μου και το γεγονός ότι την συσκευή την παραλαμβάνω σε λίγες μέρες - οπότε δεν έχω ιδέα για τις λειτουργίες της - και αν έχετε την καλωσύνη, απαντήστε μου σας παρακαλώ:

 

Το iphone κάνει εγγραφή των κλήσεων; Κι αν ναι, γράφει με περιορισμούς και αυτό το απίστευτα ενοχλητικό "μπιπ" που κάνουν οι περισσότερες συσκευές στην αγορά; Αν όχι, υπάρχουν εφαρμογές που να καταγράφουν τις συνομιλίες;

 

Ευχαριστώ πολύ. :O

 

** Το ίδιο μήνυμα είχα ποστάρει προφανώς και off topic, συνεπώς το "μεταφέρω" εδώ αυτούσιο...

Δεν εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο απλα χτες που εψαχνα εφαρμογες για το τηλ πετυχα μια που κανει εγγραφη κλησεων... Λογικα θα υπαρχουν κι αλλες...

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο μπαμπας μου το iphone εκδοση 3.0, και θα ηθελε να βαλει την πυξίδα και οπως μου ειπε το quicktime για να βλεπει καποιες καμερες (η οποιοδηποτε αλλο προγραμμα για να βλεπει καμερες)!!! Μηπως θα μπορουσε να με ενημερωσει κανεις πως μπορουν να περαστουν αυτα και απο που????

 

Και πως μπορω να κανω του αναβαθμιση σε 3.1.2 ή 3.1.1 αν μπορει να με διαφωτισει καποιος:O:O:O:O:O:O!!!!!!!!!!!!!

Edited by katsarida

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι αυτο που μου λειπει απο το ν97 το εχω ψαξει το θεμα με την καταγραφη κλησεων. δυστυχως δεν υπαρχει κατι τετοιο λογω μη μουλτιτασκινγκ που το απαγορευει. απο το καλοκαιρι με την εκδοση 4 ισως παρουσιαστει καποια εξελιξη...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο απλα χτες που εψαχνα εφαρμογες για το τηλ πετυχα μια που κανει εγγραφη κλησεων... Λογικα θα υπαρχουν κι αλλες...

 

Μήπως θυμάσαι το όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι το όνομα;

 

Για καταγραφή - ηχογράφηση, δεν υπάρχουν εφαρμογές.:shifty:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή - ηχογράφηση, δεν υπάρχουν εφαρμογές.:shifty:

 

ht+p://callrec.me/ Απλα δεν υποστηριζει την χωρα μας..

Link to comment
Share on other sites

ht+p://callrec.me/ Απλα δεν υποστηριζει την χωρα μας..

 

Kαι καλά κάνει....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@Keep Out@ λέμεεεεε...:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τα ringtones για να τα βάλεις πρέπει να είναι jailbreak?Γιατί τα περνάω στο iphone και δεν τα βρίσκω..

 

Όχι φυσικά.. Κάτι λάθος θα κάνεις.. Τι διαδικασία κάνεις για να τα περάσεις αν θες να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά.. Κάτι λάθος θα κάνεις.. Τι διαδικασία κάνεις για να τα περάσεις αν θες να πεις?

 

Τα έχω μετατρέψει σε .m4r και μπαίνουν κατευθείαν στη λίστα "Ringtones".Μετά κάνω συγχρονισμό ,μου λέει ότι συγχρονίστηκε και πηγαίνω ρυθμίσεις,ήχοι,κουδούνισμα και δεν βρίσκω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω μετατρέψει σε .m4r και μπαίνουν κατευθείαν στη λίστα "Ringtones".Μετά κάνω συγχρονισμό ,μου λέει ότι συγχρονίστηκε και πηγαίνω ρυθμίσεις,ήχοι,κουδούνισμα και δεν βρίσκω τίποτα!

 

Στο iTunes, στην κατηγορία ''Ringtones'', κάτω από την κατηγορία ''Apps'' είναι ''τσεκαρισμένα'' τα ringtones που έχεις περάσει?? Eπίσης δες μήπως σου εμφανίζει κάποιο θαυμαστικά στα ringtones και πρέπει να τα κάνεις ''locate'' , δηλαδή αν πατάς διπλό κλικ πρέπει να παίζουν κανονικά..

Επίσης όταν συνδέσεις το iPhone σου kαι ανοίξει το iTunes, πηγαινε στο εικονίδιο με το iPhone σου και πάνω πάνω που΄εχει κάτι κερτέλες ''Summary''', Applications κτλ θα σου έχει λογικά και μια καρτέλα ''Ringtones'' και δες και από εκεί αν είναι τσεκαρισμένα τα ringtones σου..

Αν δεν έχει λυθεί δεν ξέρω τι γίνεται περίεργο..

Δοκίμασε και να τα περάσεις μέσα από αυτό το site που δεν αντιμετώπισα εγώ ποτέ κανένα πρόβλημα (παντα για clean συσκευή μιλάμε)

http://audiko.net/

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχει ξανά γραφτεί αυτού του είδους το πρόβλημα..

Μήπως φταίει η μετατροπή?? Με πιο πρόγραμμα τα μετατρέπεις??

 

 

@Keep Out@ λέμεεεεε...:D

:lol:.....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Στο iTunes, στην κατηγορία ''Ringtones'', κάτω από την κατηγορία ''Apps'' είναι ''τσεκαρισμένα'' τα ringtones που έχεις περάσει?? Eπίσης δες μήπως σου εμφανίζει κάποιο θαυμαστικά στα ringtones και πρέπει να τα κάνεις ''locate'' , δηλαδή αν πατάς διπλό κλικ πρέπει να παίζουν κανονικά..

Επίσης όταν συνδέσεις το iPhone σου kαι ανοίξει το iTunes, πηγαινε στο εικονίδιο με το iPhone σου και πάνω πάνω που΄εχει κάτι κερτέλες ''Summary''', Applications κτλ θα σου έχει λογικά και μια καρτέλα ''Ringtones'' και δες και από εκεί αν είναι τσεκαρισμένα τα ringtones σου..

Αν δεν έχει λυθεί δεν ξέρω τι γίνεται περίεργο..

Δοκίμασε και να τα περάσεις μέσα από αυτό το site που δεν αντιμετώπισα εγώ ποτέ κανένα πρόβλημα (παντα για clean συσκευή μιλάμε)

http://audiko.net/

Ακριβώς έτσι είναι όλα!Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

Αν δεν κάνω λάθος έχει ξανά γραφτεί αυτού του είδους το πρόβλημα..

Μήπως φταίει η μετατροπή?? Με πιο πρόγραμμα τα μετατρέπεις??

 

Δεν τα μετατρέπω με κάποιο πρόγραμμα,απλά αλλάζω την κατάληξη από .m4a σε .m4r.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ποιο ειναι το καταλληλο Bluetooth για να ακουω και μουσικη στο iPhone 3G ?

 

Το itech music 801 κανει ?

 

Το Samsung SBH 650 κανει ?

 

Και αν γνωριζετε καποιο αλλο

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...