Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς με το 42ης εβδομάδας ?? τι είναι αυτό, πως το βρίσκεις και που παίζει ρόλο ? :worry:

Για να δεις την εβδομάδα παραγωγής του δικού σου, πήγαινε Settings > General > About > Serial Number

Το τέταρτο και πέμπτο ψηφίο είναι η εβδομάδα παραγωγής του iPhone σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοηθεια σας σχετικά με την σύνδεση του τηλεφώνου μου στο υπολογιστή. Επειδή αγόρασα νέο υπολογιστή, το itunes δεν αναγνωρίζει το iphone το οποίο το έχω συνδέσει με τον παλιό μου υπολογιστή. Υπάρχει κάποια λύση η πρέπει να στήσω το τηλέφωνο απο την αρχή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοηθεια σας σχετικά με την σύνδεση του τηλεφώνου μου στο υπολογιστή. Επειδή αγόρασα νέο υπολογιστή, το itunes δεν αναγνωρίζει το iphone το οποίο το έχω συνδέσει με τον παλιό μου υπολογιστή. Υπάρχει κάποια λύση η πρέπει να στήσω το τηλέφωνο απο την αρχή. Ευχαριστώ
Για ριξε μια ματια εδω θα σε βοηθησει αρκετα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242192
Link to comment
Share on other sites

sorry, αναφορά παραδοσης τελικά σε sms σε no J/B υπάρχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

sorry, αναφορά παραδοσης τελικά σε sms σε no J/B υπάρχει;

 

Μόνο αν βάλεις κωδικούς πριν από κάθε μύνημα.. Π.χ. αν έχεις vodafone, πριν από κάθε μύνημα πρέπει να βάζεις *# (κενό) kαι το sms.

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝΧ, για cote;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι εχει ξανα υποθει το συγκεκριμενο ερωτημα, αλλα δεν μπορω να το εντοπισω σε ποια σελιδα ειναι.

 

Θελω να μετατρεψω ενα mp3 σε ringtone για το iphone. Καποιο μελος ειχε δωσει ενα λινκ που εκανες upload το mp3 και στο ετοιμαζε αυτοματα (convert) για να το βαλω στο iphone.

 

Θυμαται καποιος αυτο το λινκ;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

πηγα απο vodafone στην cosmote. ηρθε η νεα καρτα SIM. απλα την αλλαζω ή χρειάζεται και κατι αλλο?

 

Την αλλάζεις και την ενεργοποιείς μέσω iTunes. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα

 

Λέω πως μόλις αλλάξεις την κάρτα Sim και βάλεις αυτήν της Cosmote για να μπορέσεις να δέχεσαι και να πραγματοποιείς κλήσεις θα πρέπει να την ενεργοποιήσεις μέσω της εφαρμογής iTunes. Με άλλα λόγια μόλις κάνεις την αλλαγή θα συνδέσεις το iPhone με τον υπολογιστή και θα ανοίξεις την εφαρμογή iTunes όπου και αυτόματα θα γίνει η ενεργοποίηση της καινούριας sim κάρτας. Νομίζω πως τώρα έγινα κατανοητός. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εγω που αλλαζω τακτικα καρτες sim δεν μου ζητησε ενεργοποιηση μεσω itunes παρα μονο την πρωτη φορα που εβγαλα το iphone απο το κουτι του

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εγω που αλλαζω τακτικα καρτες sim δεν μου ζητησε ενεργοποιηση μεσω itunes παρα μονο την πρωτη φορα που εβγαλα το iphone απο το κουτι του

 

Εχώ την εντύπωση πως ζητάει ενεργοποίηση λόγω αλλαγής παρόχου. Διατηρώ μία επιφύλαξη πάντως καθώς δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου κινητό. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Λέω πως μόλις αλλάξεις την κάρτα Sim και βάλεις αυτήν της Cosmote για να μπορέσεις να δέχεσαι και να πραγματοποιείς κλήσεις θα πρέπει να την ενεργοποιήσεις μέσω της εφαρμογής iTunes. Με άλλα λόγια μόλις κάνεις την αλλαγή θα συνδέσεις το iPhone με τον υπολογιστή και θα ανοίξεις την εφαρμογή iTunes όπου και αυτόματα θα γίνει η ενεργοποίηση της καινούριας sim κάρτας. Νομίζω πως τώρα έγινα κατανοητός. ;)

 

Ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν η sim είναι «απενεργοποιημενη» μπορει να δουλέψει;

Πριν ήταν ενεργοποιημένο με αυτήν.

 

Μιλάω για την διαδικασία που περιμένουμε την νέα sim.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο vodafone στην cosmote. ηρθε η νεα καρτα SIM. απλα την αλλαζω ή χρειάζεται και κατι αλλο?

 

Απλά βάζεις την άλλη κάρτα και δουλεύει κανονικά. Συνδέεσαι στο itunes μόνο για να πάρει αυτόματα τις ρυθμίσεις για internet & mms.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να μπορεις να τσεκαρεις απο τον τηλεφωνικο σου καταλογο τα ονοματα που θες να στειλεις sms?

 

Πχ. Εγω θελω να παταω "Τακης", να μου εμφανιζει ολους τους "τακης", να τους τσεκαρω, και να μπαινους ως παραληπτες στο sms...

οπως δηλαδη κανουν τα ΝΟΚΙΑ σε αυτον τον τομεα...

Ενω τωρα Θελω να στειλω τα χρονια μου πολλα σε εορταζοντες και πρεπει να βαζω ενα-ενα τα ονοματα τους μεσα στο μηνυμα...(μεγαλη ταλαιπωρια)

Ασε που οταν περασεις τον πρωτο "Τακης", επειτα για να ξαναπερασεις τον επομενο "Τακης" πρεπει να τον ξαναψαξεις...δεν κραταει τουλαχιστον το ονομα στη μνημη του

ωστε να πεις ε...μια κινηση παραπανω...Μεγαλη σκοτουρα λεμε!!!

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μετατρεψω ενα mp3 σε ringtone για το iphone. Καποιο μελος ειχε δωσει ενα λινκ που εκανες upload το mp3 και στο ετοιμαζε αυτοματα (convert) για να το βαλω στο iphone.

 

Μάλλον εννοείς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση με την μπαταρία

Τώρα τελευταία η ένδειξη του υπόλοιπου της μπαταρίας δείχνει άλλα αντι άλλων

την μια 65% ,παίζω κάποια video κατεβαίνει στα 50% κανω επανεκκίνηση ανεβαίνει στα 70% Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάποιος συνχρονισμός? Δεν ένδιαφέρομαι για πρόσθετο software.............

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση με την μπαταρία

Τώρα τελευταία η ένδειξη του υπόλοιπου της μπαταρίας δείχνει άλλα αντι άλλων

την μια 65% ,παίζω κάποια video κατεβαίνει στα 50% κανω επανεκκίνηση ανεβαίνει στα 70% Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάποιος συνχρονισμός? Δεν ένδιαφέρομαι για πρόσθετο software.............

 

Πια εκδοση εχεις; Βαλε την 3.1.3

 

That's right! Αναβάθμισε σε 3.1.3! Εξάλλου το αναφέρει και το changelog, ότι δηλ διευθετει το θέμα με λανθασμένη ένδειξη ποσοστού μπαταρίας!:):)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...