Jump to content

[Επίσημο] HTC Tattoo


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη αλλα οι εφαρμογες που κατεβαζουμε απο το market αποθηκευονται στην καρτα μνημης???Και αν οχι πως μπορουμε να επιλεξουμε που θελουμε να αποθηκευονται?Γιατι ενω ειχα την εντυπωση οτι τις βαζει στην καρτα,εβγαλα την καρτα μνημης για να την τοποθετησω σε ενα αλλο κινητο και οι εφαρμογες δουλευαν κανονικα χωρις την καρτα μνημης μεσα:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το πλαίσιο την έχει με 20€ και usb adaptor! (class 6 νομίζω) ;)

 

 

 

Sent from my HTC Tattoo using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με το συχρονισμο των εοαφων .ονομα επωνυμι λυθηκε

 

Φιλε μου αυτο το post ειναι ερωτηση, η καταφαση :worry:? Δεν καταλαβα :blink:. Λυθηκε οντως :worry:?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είμαστε σε καλό δρόμο σχετικά με το rooting στο tattoo:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5672196#post5672196

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες δεν μπορω να μπω με τπτ στο λογαριασμο μου απο το προγραμμα youtube που εχει η συσκευη,μπαινω δηλαδη κανονικα στο youtube βλεπω κανονικα τα βιντεακια που θελω αλλα μετα οταν παταω menu και ''ο λογαριασμος μου'' ζηταει να βαλω τον κωδικο μου προσβασης κατω απο το email μου.Ενω τον βαζω κανονικα μου γραφει οτι ο κωδικος ειναι λαθος,και παρατηρω οτι το email μου το εχει αποθηκευσει πχ abcdef@youtube.com,ενω κανονικα επρεπε φανταζομαι να ειχε το @gmail.com οπου εχω κανονικα.καμια ιδεα πως μπορω να το αλλαξω ή γενικα τι μπορει να φταιει?ευχαριστω και ελπιζω να μην σας μπερδεψα:O
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια προβλήματα σχετικά με τη σύνδεση στον υπολογιστή από την πρώτη χρήση της συσκεύης τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμη.

Αρχικά ακόμη και αν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή "να ερωτηθώ" στην οθόνη "Συνδέστε σε PC", όταν συνδέω τη συσκευή μεσω του usb καλωδίου με το PC δεν εμφανίζεται το αντίστοιχο πλαίσο διαλόγου με τις επιλογές htc sync, Mονάδα δίσκου κλπ.

Και το σημαντικότερο, δεν μπορώ να ανοίξω την κάρτα sd από το PC, ακόμη και όταν είναι επιλεγμένη η επιλογή "Μονάδα Δίσκου". Το εικονίδιο εμφανίζεται στην εξερεύνηση αρχείων, αλλά με διπλό κλικ επάνω του εμφανίζεται το μήνυμα: τοποθετείστε ένα δίσκο στη μονάδα Αφαιρούμενος δίσκος ( Μ: )

Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του HTC Sync από τη σελίδα της htc.

Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

 

EDIT:

Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες τις τελευταίες μέρες, πριν απο λίγο, και χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό εκτός από σύνδεση αποσύνδεση και κλείσιμο και επανεκκίνηση του htc sync, ξαφνικά δούλεψε χωρίς πρόβλημα. Προς το παρόν είναι εντάξει.

Για να δούμε...

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δε θα βγει στην ελλαδα το tatoo?

Οταν ειχα ρωτησει παλιοτερα στην htc μου ειχαν πει οτι δεν προκειται να κυκλοφορησει επισημα απο τις ελληνικες εταιριες κινητης,αλλα δεν εχεις προβλημα εχει ελληνικα κανονικα και εχει πανευρωπαικη εγγυηση:D

Link to comment
Share on other sites

dancer_69 βάλε το παρακάτω application και θα βρεις την υγειά σου!

 

http://www.androlib.com/android.application.at-abraxas-mountusb-qqE.aspx

 

;)

 

 

 

Sent from my HTC Tattoo using Tapatalk

Edited by jonick33
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει στην αναζήτητηση στο market. Μπορείς να ανεβάσεις το apk εδώ?

 

EDIT:

Άκυρο, τελικά το βρήκα μετά από αρκετό ψάξιμο κάπου.

Παντώς αυτό το σύστημα, του να υπάρχουν οι εφαρμογές μόνο στο μάρκετ, είναι πολύ άβολο.

Πολλές εφαρμογές δεν εμφανίζονται(και εννοώ τις δωρεάν), και συνήθως δεν υπάρχει κάποιο εναλλακτικό λινκ ούτε στην επίσημη σελίδα της εφαρμογής.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει στην αναζήτητηση στο market. Μπορείς να ανεβάσεις το apk εδώ?

 

EDIT:

Άκυρο, τελικά το βρήκα μετά από αρκετό ψάξιμο κάπου.

Παντώς αυτό το σύστημα, του να υπάρχουν οι εφαρμογές μόνο στο μάρκετ, είναι πολύ άβολο.

Πολλές εφαρμογές δεν εμφανίζονται(και εννοώ τις δωρεάν), και συνήθως δεν υπάρχει κάποιο εναλλακτικό λινκ ούτε στην επίσημη σελίδα της εφαρμογής.

 

Είναι ένα θέμα αυτό με το Market, μιας και εκτός του ότι στην Ελλάδα δεν φαίνονται τα paid apk, δεν φαίνονται και όσα έχουν οριστεί από τον δημιουργό να μην φαίνονται στην χώρα μας... :down: Είναι ένα μεγάλο μείον αυτό για το android γενικότερα...

 

Ευτυχώς όμως που υπάρχει και το Blapk Market :up:

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα απακτησα κι εγω ενα Tattoo απο ελληνιμο e-shop στην τιμη των €256 + €7 μεταφορικα. Προσπαθω να το μαθω σιγα-σιγα, να βρω ενα καλο browser και καποιο καλο προγραμμα για Gps. Καθε βοηθεια δεκτή.

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

jonick33

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, κάτι γίνεται με αυτό.

 

thanasispas

Για browser, εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin. Πάντως είναι πολύ καλός και αυτός που έχει η συσκευή. Τώρα για πρόγραμμα GPS, oι επιλογές είναι NDrive, Sygic, iGO και CoPilot. Εγώ κατάφερα να εγκαταστήσω και να λειτουργήσει τα NDrive και CoPilot. Το NDrive φαινεται να είναι καλύτερη επιλογή εκ των δύο. Τώρα για το iGo, δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω καν(πιστεύω πως θα ήταν και η καλύτερη επιλογή), και το Sygic δεν έχω καταφέρει να φορτώσει το χάρτη, ώστε να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολο τον κοσμο ειναι η πρωτη μου επαφη με myphone .εχω παρει και εγω το τατουαζ και ειμαι ευχαριστημενος και με ανδροιδες, κ Edited by nervous
Απαγορεύονται τα λινκς ,προς παράνομο λογισμικό.Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ!
Link to comment
Share on other sites

Καλο τηλ γρηγορο, και ευχρηστο λειτουργικο μελανο σημειο android ειναι που δε μπορεις να στηλεις και να παρεις με μπλουτουθ, το τηλεφωνο ειναι βολικο και ελαφρυ και ομορφενει αλαζοντας καπακια :) μελανο σημειο η μπαταρια δε βγαζει μερα αν το δουλευεις το τηλ. κατα τα αλλα πιστευω 226 ευρο που το πηρα εγω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα σε αυτα τα χρηματα. χαιρετω ευχαριστω για την υποδοχη
Link to comment
Share on other sites

Και το καταφέρανε να γινει rooted :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=635961

 

Ελληνικό εορτολόγιο έχει βρεί κανεις για το Tattoo?

Edited by dusan7
Link to comment
Share on other sites

dusan7

Ναι, το έχω ήδη εφαρμόσει. Τώρα το μόνο που χρειάζεται είναι να καταφέρουν να περάσουν custom roms. Πιστεύω θέμα ημερών είναι και αυτό.

Όσο για εορτολόγιο, εγώ χρησιμοποιώ τη λύση που αναφέρεται και εδώ στο φόρουμ, μέσω outlook. Λειτουργεί κανονικά και στο tattoo όπως και σε όσες συσκευές wm είχα στο παρελθόν.

Με ένα συγχρονισμό με το htc sync οι γιορτές εμφανίζονται στο ημερολόγιο.

Apoks:

Ο λογαριασμός root σου πρόσβαση στο σύστημα και στα αρχεία της συσκευής, με αυτόν μπορείς να αφαιρέσεις, τροποποιήσεις, διαγράψεις ότι θέλεις. Γιαυτό και είναι επικίνδυνο να χρησιμοποιείται αν κάποιος δεν γνωρίζει καλά τι κάνει.

Συνεπώς, μπορούν να περαστούν άλλες ρομ εκτός της official, να αναβαθμιστεί το λειτουργικό σε adroid 2, να λειτουργούν εφαρμογές που χρειάζονται δικαιώματα ροοτ, όπως το power control με το οποίο εκτός των άλλων μπορεί να γίνει επαννεκίνηση της συσκευής, να αλλαχθούν οι γραμματοσειρές της συσκευής, και πολλά άλλα.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Τη σημαινει rooted? και τη θα κερδισει αυτος που θα καταφερει να ειναι root?

 

Για το root κι αν σου χρειάζεται, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

@dancer_69

Τέλειος συγχρονισμός. Έκανες edit για να απαντήσεις στον Apoks, την ίδια στιγμή που έκανα εγώ post για τον ίδιο λόγο. :)

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για της απαντήσει σας dancer και vman κατι ακομα σε περιπτωση που εγκαταστήσω μία custom rom για τατού τότε αυτόματα θα ειμαι και root? και θα αποφύγω τη διαδικασία ρουταρισματος?
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη φάση δεν υπάρχουν custom ROMs για το Tatoo. Όταν βγουν, θα είναι σίγουρα rooted και δε θα χρειάζεται να κάνεις τη διαδικασία που περιγράφεται στο link που δίνει ο dusan7 παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!σκεφτομαι να γινω κατοχος 1 τατοο.θα ηθελα να ρωτισω αν εχει καλη οθονη σε αναλυση οπως 1 magic που ειχα δουλεψει μου αρεσε.ειναι το ιδιο σε οθονη σε ευρκινεια????ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Magic έχει μεγαλύτερη οθόνη και ανάλυση από το Tattoo.

 

Magic: Οθόνη 3,2" με ανάλυση 320 x 480.

Tattoo: Οθόνη 2,8" με ανάλυση 240 x 320.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...