Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ρε παιδες?Πωσ και που θα μπορεσω να βρω το gαrmin για να το εγκαταστησω στο Χ6? Ευχαριστω πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Δες λίγο το αντίστοιχο θέμα του Garmin.

Garmin Maps Mobile™ XT

Ό,τι άλλο χρειαστείς για το garmin, ρώτα εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ξερετε που μπορω να βρω ena screenlock free να κλειδωνω και να ξεκλειδωνω τηνοθονη χωρις το κουμπι στα πλαγια?οσα εχω βρει μεχρι τωρα ειναι trial...ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

χει αναφερθει και παραπανω αυτο που θελω να ρωτησω αλλα δεν το καταλαβα καλα.

λοιπον.

εχω εγκατεστημενο τους χαρτες V3.04

οποτε παω να βαλω καποια διαδρομη offline δεν λειτουργει και μου λεει αναμονη για gps.

ηβερσιον αυτη ειναι μονο για οonline πλοηγηση?

γινεται να βαλω μια πιο παλια εκδοση για να λειτουργει offline?

οταν πρωτο ειχα φορτωσει τους χαρτες δουλευε κανονικα αλλα δεν γνωριζω ποια εκδοση ειχα.

ασ μου πει καποιος τι πρεπει να κανω για να δουλευει offline.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Διαβασα καπου στο internet

 

http://library.forum.nokia.com/index.jsp?topic=/Web_Developers_Library/GUID-7C58FD43-42DA-4869-962B-97A5885CE13C.html

 

οτι η καινουρια ανβαθμιση του Χ6 (V21.000.02) ο browser που αναβαθμιζεται σε 7.2 εχει δυνατοτητα zoom με multitouch οπως το nokia N8.Ισχυει κατι τετοιο, εχει βρει κανενας αλλος τιποτε σχετικα με αυτο???

Link to comment
Share on other sites

οποτε παω να βαλω καποια διαδρομη offline δεν λειτουργει και μου λεει αναμονη για gps.

 

Δεν έχει να κάνει με το offline. Περιμένει να κλειδώσει σήμα από το GPS.

Για να το δεις και εσύ πήγαινε στην Τοποθεσία -> Δεδομένα GPS -> Πλήκτρο Επιλογές -> Κατάσταση δορυφόρου.

Εκεί περιμένεις μέχρι κάποιες μπάρες να γίνουν μπλε (σημαίνει ότι κλείδωσε).

Μετά από αυτό αν πας στους χάρτες και ζητήσεις πλοήγηση θα στο βγάλει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Διαβασα καπου στο internet

 

http://library.forum.nokia.com/index.jsp?topic=/Web_Developers_Library/GUID-7C58FD43-42DA-4869-962B-97A5885CE13C.html

 

οτι η καινουρια ανβαθμιση του Χ6 (V21.000.02) ο browser που αναβαθμιζεται σε 7.2 εχει δυνατοτητα zoom με multitouch οπως το nokia N8.Ισχυει κατι τετοιο, εχει βρει κανενας αλλος τιποτε σχετικα με αυτο???

 

Το link δεν βγάζει κάπου.

 

Αλλά δεν πιστεύω πως ισχύει γιατί το Symbian^1 που έχει το X6 δεν υποστηρίζει multitouch.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το offline. Περιμένει να κλειδώσει σήμα από το GPS.

Για να το δεις και εσύ πήγαινε στην Τοποθεσία -> Δεδομένα GPS -> Πλήκτρο Επιλογές -> Κατάσταση δορυφόρου.

Εκεί περιμένεις μέχρι κάποιες μπάρες να γίνουν μπλε (σημαίνει ότι κλείδωσε).

Μετά από αυτό αν πας στους χάρτες και ζητήσεις πλοήγηση θα στο βγάλει αμέσως.

 

Το μου λεει δεν διατιθονται δεδομενα δορυφορου

Link to comment
Share on other sites

Το μου λεει δεν διατιθονται δεδομενα δορυφορου

 

Είτε έχεις κλειστό το GPS (Τοποθεσία -> Εντοπισμ. Θέσης -> Μέθοδοι εντοπ. Θέσης : Ενσωματωμένο GPS) είτε είσαι σε εσωτερικό χώρο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Διαβασα καπου στο internet

 

http://library.forum.nokia.com/index.jsp?topic=/Web_Developers_Library/GUID-7C58FD43-42DA-4869-962B-97A5885CE13C.html

 

οτι η καινουρια ανβαθμιση του Χ6 (V21.000.02) ο browser που αναβαθμιζεται σε 7.2 εχει δυνατοτητα zoom με multitouch οπως το nokia N8.Ισχυει κατι τετοιο, εχει βρει κανενας αλλος τιποτε σχετικα με αυτο???

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εάν γνωρίζει κάποιος ας μας κατατοπήσει. :cry:

 

Σε εμένα έγινε 2 φορές αυτο το πράγμα. Η τελευταια μάλιστα έγινε ακριβώς έτσι οπως το λες, άρχισε να χτυπά το ξυπνητήρι 6κ15 το Σάββατο πρωι ενώ το έχω μόνο Δε-Πα. Όταν κοιταξα ημερομηνία έδειχνε Παρασκευή 30/7

 

το παραπάνω κείμενο είναι η σωστή παράθεση

 

καλημέρα σε όλους.Το ίδιο έχει συμβεί και σ'εμένα 2 φορές.Πρόσεξα ότι μου το έκανε, όταν έκανα ενναλλαγές 2-3 φορές από το προφίλ γενικό, σε αθόρυβο.Ξέρει κανείς κάτι ;

Edited by manthosx6
Link to comment
Share on other sites

Εγινα ρεζιλι παιδια με το Χ6 ο λογος:

ειμαι με το φιλαρακι διακοπες κ εχει I phone 3Gs και ενω οπου εχει ελευθερο wifi εγω με τα χιλια ζορια να πιασω αυτος πολυ ευκολα κ γρηγορα κλειδώνει κ σερφαρει αμεσως!Κ οχι μονο αυτο να καθομαστε στο ιδιο τραπεζι κ εγω να πρεπει να βγαλω το καπακι απο πισω για να μπορεσω να πιασω!

Αισχος κ καλα θα μου πεις το αλλο ειναι πιο ακριβο τηλ. το καταλαβαινω αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα ποιοτητας κατασκευης κ εκει η Νοκια ειναι χαλια!

Τελοςπαντων υπάρχει κανενας καλυτερος browser να βαλω ή κ παλι θα ειναι τοσο αργο το Χ6;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω αγανακτησει με το symbian και ειπα να στραφς στο site για βοηθεια ! προσπαθω να εγκαταστησω το adobe reader.

 

εχω βρει σπασμενες εκδοσεις που δε με αφηνει να εγκαταστησω και πατς που αφαιρουν την αδεια μετα την εγκαταασταση της trial εκδοσης και δεν με αφηνει το κινητο να τις εγκαταστησω.

 

σκεφτηκα να χακαρω το κινητο με helloox, hellocardibe h rompathcer και mapdrives και τα σχετικα ωστε να εχω προσβαση στον sys/bin φακελο αλλα δε με αφηνει να εγκαταστησω καμια απο τις εφαρμογες αυτες ειτε τις κανω sign ειτε οχι. (δε ξερω τι ισχυ εχει το certificate που εχω. ισως υπαρχει εκει καποιο θεμα.)

 

εχω φτάσει σε σημειο που δεν αντεχω να ψαξω αλλο στο ιντερνετ γι αυτο το θεμα !!!!!!:blink::blink::blink::cry::cry::cry: υπαρχει καποιος που το εχει κανει να με βοηθησει?

 

pm me αν δε μπορειτε να μιλησετε ανοιχτα λογω θεματων με κρακ κτλ...

 

το κινητο μου ειναι το nokia x6 s6v5 9.4 kai firmware 12.0.091

Link to comment
Share on other sites

Εγινα ρεζιλι παιδια με το Χ6 ο λογος:

ειμαι με το φιλαρακι διακοπες κ εχει I phone 3Gs και ενω οπου εχει ελευθερο wifi εγω με τα χιλια ζορια να πιασω αυτος πολυ ευκολα κ γρηγορα κλειδώνει κ σερφαρει αμεσως!Κ οχι μονο αυτο να καθομαστε στο ιδιο τραπεζι κ εγω να πρεπει να βγαλω το καπακι απο πισω για να μπορεσω να πιασω!

Αισχος κ καλα θα μου πεις το αλλο ειναι πιο ακριβο τηλ. το καταλαβαινω αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα ποιοτητας κατασκευης κ εκει η Νοκια ειναι χαλια!

Τελοςπαντων υπάρχει κανενας καλυτερος browser να βαλω ή κ παλι θα ειναι τοσο αργο το Χ6;;;

 

Απότι ξέρω φίλε στο Χ6 έχουν βάλει προσαρμογέα με λιγότερη ισχύ ρυθμισμένο.ΣΤο Ν97 π.χ που είχα έβλεπα δίκτυα τα οποία με το Χ6 δεν μπορούσα να δώ.Ας ελπίσουμε αν είναι θέμα λογισμικού σε κάποια ενημέρωση να το αλλάξουν.Άν είναι καθαρά υλικού με διαφορετικό προσαρμογέα στο Χ6 από αυτόν του Ν97 τότε ανγκαστικά την πατίσαμε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

@tsafou Την ερώτησή σου καλύτερα να την απευθύνεις στο σωστό θέμα:[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4

@billiskate1 Δεν χρειάζεται να ψάχνεις στο διαδίκτυο για κάτι για το οποίο υπάρχουν και οι απαντήσεις και οι λύσεις στο Forum στο οποίο φιλοξενούμαστε:[ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα το forum!Μολις σημερα πηρα και εγω το nokia χ6 και κλασικα θα απευθυνθω σε εσας για μια απορια...(δεν μπορεσα να την εντοπισω στις προηγουμενες σελιδες αρα...χτυπαω...)Με ο που παταω συνδεση στο facebook η sto ιντερνετ παρολο που εχει βρει και συνδε8ει με το wifi του σπιτιου μου αυτο μου κανει ΚΑΘΕ φορα ''ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ WAP COSMOTE'' αλλαξα τις ρυθμισεις >συνδεσιμοτητα>προορισμοι>>διαδυκτιο >να ειμαι πρωτο το wifi μου και μετα το wap αλλα αυτο το βιολι του ...με συνδεει ειτε στο youtube ειτα στο facebook ειται στον ιστο μονο με wap!!!καμια προταση χανω εγω κατι μηπως??!!χιλια ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Επιλογές > Προεπιλεγμένη σύνδεση > Ερώτηση πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!....μια απο τα ιδια... παει κατευθειαν στο wap αφου με ρωτησει ''allow network access?''παταω yes και μετα παλι τα ιδια με to wap!!! προσεξα επισεις οτι μετα παω στην συνδεση την wifi και εχει αποσυνδε8ει απο μονο του ....περιεργο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να ρωτήσω,

 

εγώ έχω την έκδοση με τα 16gb,

 

και μου βγάζει σαν νεότερο λογισμικό το v.20.0.005

 

ενώ εχω δει και ''μεγαλύτερες'' εκδόσεις.

 

Είναι για τα 32gb ή φταίει το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

εχει την 21 αλλα δεν την βγαζει σε ολα τα τηλεφωνα.εγω που το πηρα απο wind και ελληνικο product code το βγαζει αλλος που το πηρε απο γερμανο δεν το βγαζει παλη με ελληνικο product code.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το σημαντικό,

 

απλά παρατηρώ ότι όσο βγαίνουν νέες εκδόσεις τόσο καλύτερη γίνεται η συμπεριφορά του τηλεφώνου.

 

(πιο γρήγορο σερφαρισμα κλπ κλπ)

 

Είδα το θέμα για την αλλαγή product code.Να το κάνω?Θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το σημαντικό,

 

απλά παρατηρώ ότι όσο βγαίνουν νέες εκδόσεις τόσο καλύτερη γίνεται η συμπεριφορά του τηλεφώνου.

 

(πιο γρήγορο σερφαρισμα κλπ κλπ)

 

Είδα το θέμα για την αλλαγή product code.Να το κάνω?Θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση κλπ?

 

μην μπαινεις τσαμπα στον κοπο.εγω που εβαλα την 21 εχω αρκετα προβληματακια που στην 20 δεν ειχα .ασε να βγει κανονικα παντου και τοτε κανε αναβαθμισει.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...