Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia X6 Firmware Update to v40

http://symbianworld.org/10750-nokia-x6-firmware-update-to-v40/

 

This update brings many improvements and changes, see lists below.

  • Symbian Anna Browser
  • Nokia Maps 3.06
  • Support International Domain Names and Non-ASCII letters
  • Overall performance improved and many more

 

Όσοι χρήστες έχουν Ελληνικά product codes ας ενημερώσουν για το αν είναι διαθέσιμη μέσω OTA ή Ovi suite. Ευχαριστώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα φιλαρακι μου αγορασε αυτο το κινητο εγω εχω το x8 της sony ericson και εκει εχω κανει διαφορες αναβαθμησεις λογισμικου...σε αυτο το κινητο υπαρχει τιποτα παρομοιο που να μπορω να κανω ωστε να το επιταχυνω ή οτιδιποτε αλλο ωστε το κινητο να αποδιδει καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγηκε.. v 40.0.002 το ελεγξα μεσα απο το κινητο.. (8738 kb)

Δεν την εχω περασει ακομα.. :)

 

 

Την περασα πριν απο λιγο.. δεν εχει διαφορες (εμφανισιακα) αλλα "παει" γρηγοροτερα το κινητο.

Ανοιξα και το garmin και δεν κολλαγε οταν εψαχνα μεσα στο χαρτη οπως παλια.. απλα λιγες καθυστερησεις..

Link to comment
Share on other sites

Την περασα πριν απο λιγο.. δεν εχει διαφορες (εμφανισιακα) αλλα "παει" γρηγοροτερα το κινητο.

Ανοιξα και το garmin και δεν κολλαγε οταν εψαχνα μεσα στο χαρτη οπως παλια.. απλα λιγες καθυστερησεις..

 

Αυτά είναι τα καινούρια στοιχεία που φέρνει η 40.0.002. Αυτό που φαίνεται αμέσως, είναι ο browser του τηλεφώνου. Φανερά ανανεωμένος.:cool:

 

◦Symbian Anna Browser

◦Nokia Maps 3.06

◦Support International Domain Names and Non-ASCII letters

◦Overall performance improved and many more

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια γινετε να αλλαξω λογισμικο??δηλαδα παραδειγμα να βαλω windows?(ενα παραδειγμα ειπα)

 

Υ.Γ ξερετε αν κυκοφορει το Igo my way για το Χ6 και αν ναι απο που μπορωνα το κατεβασσω??

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

1)Αλλαγή λειτουργικού δεν είναι δυνατόν να γίνει.

2)Αμφιβάλλω αν υπάρχει διαθέσιμο το συγκεκριμένο πρόγραμμα για symbian.Μια ιστοσελίδα από την οποία μπορούμε να πληροφορούμαστε για ότι υπάρχει διαθέσιμο είναι αυτή http://my-symbian.com

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια.

Μετά και την πιο πάνω αναβάθμιση που αναφέρατε έχω πρόβλημα στο κινητό μου.

Όταν κάποιος με καλεί δεν τον ακούω εγώ ενώ εκείνος με ακούει κανονικά και πρέπει να πατήσω

ανοιχτή ακρόαση για να τον ακούσω.

Δώστε μου τα φώτα σας για το τη μπορεί να συμβαίνει.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν νοιμζω να φταιει η αναβαθμιση.

 

απλα ετυχε, και την δεδομενη στιγμη χαλασε το ακουστικο.

υγρασια ή κατι αλλο

 

πηγαινε το στο σερβις να το κοιταξουν

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

τον τελευταιο καιρο σε μερικα παιχνιδια οταν προσπαθω να τα κανω εγκατασταση ζυταει προσβαση στο internet και μετα λεει installing 1 of 3 αλλα μετα βγαζει cancelling installation... εχω custom firmware και ειχα την v.32.0.002... τι μπορει να φταιει??? ποια ειναι η τελευταια εκδοση qt που ειναι διαθεσιμη για το συγκεκριμενο μοντελο???

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Μόλις εγκατέστησα την νέα έκδοση του λογισμικού για το Χ6 (v40.0.002) και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις περνάω τραγούδια από τον υπολογιστή στο κινητό, πατάω ανανέωση βιβλιοθήκης στη μουσική, αλλά δεν μου βρίσκει τα τραγούδια που έχω βάλει, αν και αυτά είναι στη μνήμη του τηλεφώνου. Μήπως να ξανακάνω εγκατάσταση του λογισμικού???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Μόλις εγκατέστησα την νέα έκδοση του λογισμικού για το Χ6 (v40.0.002) και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις περνάω τραγούδια από τον υπολογιστή στο κινητό, πατάω ανανέωση βιβλιοθήκης στη μουσική, αλλά δεν μου βρίσκει τα τραγούδια που έχω βάλει, αν και αυτά είναι στη μνήμη του τηλεφώνου. Μήπως να ξανακάνω εγκατάσταση του λογισμικού???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η v40.0.002 είναι η official ή custom? Γιατί εγώ έχω την v21 και όταν κάνω sw update από το Νοκια suite μου βγάζει μήνυμα ότι έχω την πιο πρόσφατη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα καινούρια στοιχεία που φέρνει η 40.0.002. Αυτό που φαίνεται αμέσως, είναι ο browser του τηλεφώνου. Φανερά ανανεωμένος.:cool:

 

◦Symbian Anna Browser

◦Nokia Maps 3.06

◦Support International Domain Names and Non-ASCII letters

◦Overall performance improved and many more

 

Ειδικά με τα maps την έχω πατήσει, μετά την αναβάθμιση σε 40.0.002. Με το που τρέχω την εφαρμογή παίρνω μήνυμα "μνήμη πλήρης, κλείστε εφαρμογές για να συνεχίσετε"... εννοείται δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή στο backround. Αποτέλεσμα: πλοήγηση γιοκ.

 

Καμιά ιδέα κανείς;:rolleyes:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! Προχθες ειχα ενα ατυχημα με το κινητο!Επεσε πανω στην οθονη,ψηλα εκει που ειναι το ηχειο,λιγο κοκκινο κρασι! Το εκλεισα αμεσως και οταν το ανοιξα μετα,δεν πατιοταν κανενα κουμπι αφης!το εκλεισα παλι κ του εριξα οινοπνευμα (οχι ομως το 100% καθαρο).Το φυσηξα για πολυ ωρα με το πιστολακι (οχι συνεχομενα μην καει :P) για να στεγνωσει! Το ανοιξα χ8ες (24ωρες μετα) και μου βγαζει χαλια τα χρωματα στην οθονη! Περιεργως το κινητο λειτουργει κανονικα! Κανει κλησεις,τα ηχεια κομπλε και η αφη αντιλαμβανεται τα παντα!Μονο τα χρωματα ηταν χαλια!Το ανοιξα παλι πριν λιγο παλι το ιδιο..! Μπορω να πω οτι ειχε μια βελτιωση στα χρωματα αλλα παλι χαλια ειναι! Τι προτεινετε να κανω???

 

Καλεσα την εξυπηρετηση πελατων της Νοκια κ λεει να το παω συντομα σε τεχνικο τησ εταιριας να το κοιταξει γιατι με την υγρασια θα αρχισει να σκουριαζει το κινητο κ θα χαλασει ολο!μια μερα δεν θα ανοιγει καν!

Απο την αλλη ομως...αφου ειδα βελτιωση,να το καθυστερισω κι αλλο μπας κ σιγα σιγα φτιαξει?(το λεω γτ ειδα βελτιωση μικρη!)

 

Η αλλαγη οθονης ειναι 55ευρο λεει!!!! και για εναν φοιτητη ανεργο ειναι λιγο δυσκολο αυτο τον καιρο.... καταλαβαινετε :/

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Υ.Γ: Δεν ξερω αν το εβαλα σωστα εδω. σβηστε το/ μετακινηστε το οπως εσεις κρινετε. sorry! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταφέρω στο σωστό φορουμ φίλε μου, τα παιδιά εκεί θα σε βοηθήσουν πιστεύω.

 

Οι Moderators να το διαχειριστούν ανάλογα please.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Να σαι καλα! Περιμενω κι εγω να δω απαντησεις γιατι αυτη την περιοδο δεν μου περισσευουν με τπτ 55ευρο και με βλεπω να κυκλοφορω με το νοκια 5100 που ειχα παλια! hahaahahaha :p
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σου είπαν να το πας σε κάποιο κατάστημα nokia care να το πας το γρηγορότερο. Όσο το αφήνεις δεν νομίζω ότι θα βλέπεις καλυτέρευση στο θέμα της οθόνης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σου είπαν να το πας σε κάποιο κατάστημα nokia care να το πας το γρηγορότερο. Όσο το αφήνεις δεν νομίζω ότι θα βλέπεις καλυτέρευση στο θέμα της οθόνης.

Δεν εχω προβλημα να το παω... το προβλημα ειναι οτι θα θελουν λεφτα αυτοι.... και ενα αλλο που με κραταει ,ειναι πως βλεπω διαφορα στην οθονη οτι καλυτερευσε...! :/

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα να το παω... το προβλημα ειναι οτι θα θελουν λεφτα αυτοι.... και ενα αλλο που με κραταει ,ειναι πως βλεπω διαφορα στην οθονη οτι καλυτερευσε...! :/

Το ότι θα το δώσεις δεν σημαίνει ότι θα τους πεις να το φτιάξουν. Ας το δουν και ας σου πουν τι ακριβώς ζημιά έχει. Από την στιγμή που δεν θες να δώσεις λεφτά και λες ότι βλέπεις καλυτέρευση τότε άφησε το και όσο αντέξει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Το πηγα στη νοκια να δουνε τι εχει κ να μου πουν! Να ρωτησω κατι αλλο... Εμενα η συσκευη μου ειναι: Νοκια Χ6, 16GB, RM-559, με FW Version: 21.0.004 ! Eχω μαθει οτι εχει βγει η 40!!! κι εγω εχω ακομα την 21? Παω στο σαητ την Νοκια παταω το Latest available software for your device και λεει οτι το 21 ειναι!!! wft? πως γινεται αυτο? Σκεφτομαι να το φλασαρω με τον οδηγο που εχετε στο σαητ κ να το κανω 40! Εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερο. Ποια ομως μπορει να ειναι τα τυχον προβληματα που θα προκηψουν? Πχ μηπως δεν εχει την Ελληνικη γλωσσα το πληκτρολογιο? Γιατι η νοκια μου λεει οτι τελευταιο ειναι το 21? Ευχαριστς κ παλι!
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το product code της συσκευής σου;

 

0599292 Aυτο ειναι.... :/ λεει οτι το 21 ειναι το τελευταιο αλλα εχει βγει το 40 διαβασα! ειναι official?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...