Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει με μια αναζήτηση στο παρόν θέμα θα το διαπιστώσεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα,έχω μερικές μέρες που αγόρασα το Χ6 16gb και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα αλα θα διαβάσω σιγά σιγά όλες τησ σελίδες που είναι πριν άπλα θα ήθελα κάτι σημαντικό, οποίος ξέρει να μου απαντήσει,το τηλέφωνο μου θέλω να συνδέετε μέσο ίντερνετ μόνο μεσο ασυρμάτου δικτύου και όχι wap-gprs κτλ γιατί κατά την σύντομη χρίση που το έχω κάνει βλέπω ότι συνδέετε με το wap και το gps σχεδόν ότι και να πατήσω,πως μπορώ να τα απομονώσω αυτά τα 2 ώστε να εχω το κεφαλή μου ήσυχο απο διαφορές χρεώσεις και να μπαίνω στο νετ μόνο μεσώ ασυρμάτου δικτύου?,παρακαλώ οποίος ξέρει ασ απαντήσει,και συγνώμη αν αυτό έχει λεχθεί ποιο πάνω άλλα δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες της σελίδες ακόμα.ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,έχω μερικές μέρες που αγόρασα το Χ6 16gb και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα αλα θα διαβάσω σιγά σιγά όλες τησ σελίδες που είναι πριν άπλα θα ήθελα κάτι σημαντικό, οποίος ξέρει να μου απαντήσει,το τηλέφωνο μου θέλω να συνδέετε μέσο ίντερνετ μόνο μεσο ασυρμάτου δικτύου και όχι wap-gprs κτλ γιατί κατά την σύντομη χρίση που το έχω κάνει βλέπω ότι συνδέετε με το wap και το gps σχεδόν ότι και να πατήσω,πως μπορώ να τα απομονώσω αυτά τα 2 ώστε να εχω το κεφαλή μου ήσυχο απο διαφορές χρεώσεις και να μπαίνω στο νετ μόνο μεσώ ασυρμάτου δικτύου?,παρακαλώ οποίος ξέρει ασ απαντήσει,και συγνώμη αν αυτό έχει λεχθεί ποιο πάνω άλλα δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες της σελίδες ακόμα.ευχαριστώ πολύ.

 

Πήγαινε φίλε στις εφαρμογές-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-προορισμοί-διαδίκτυο και εκεί βάλε πρώτο στην σειρά πάνω-πάνω το ασύρματο δίκτυο και έπειτα αφού το έχεις επιλεγμένο πάτα επιλογές και μετά πάτα την επιλογή "Προεπιλεγμένη Σύνδεση"

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη product code και εγκατασταση του φιρμγουερ 20 με ελληνικα παρατηρω οτι δε δουλευουν οι φωνητικες εντολες. παταω συνεχομενα το κουμπι κλησης αλλα τιποτα.... πως διορθωνεται αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Το πήρα κι εγώ το τηλέφωνο. Πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Βέβαια έχω ακόμα να μάθω πολλά, αλλά έχω ενυπωσιαστεί κυρίως με το ίντερνετ και το πόσο εύκολο είναι να διαβαστούν οι σελίδες. Έχω και πολλές απορίες. Μία πρώτη είναι πως στην μπάρα στην αρχική επιφάνεια θα κάνω να φαίνονται τα ονόματα με το επίθετο και όχι το όνομα όπως φαίνονται τώρα με το όνομα. Γίνεται άραγε?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη product code και εγκατασταση του φιρμγουερ 20 με ελληνικα παρατηρω οτι δε δουλευουν οι φωνητικες εντολες. παταω συνεχομενα το κουμπι κλησης αλλα τιποτα.... πως διορθωνεται αυτο???

 

Βαλε το product code 0596992(White-White) και κανε αναβαθμιση σε firmware V21.000.04.

 

Χαίρεται. Το πήρα κι εγώ το τηλέφωνο. Πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Βέβαια έχω ακόμα να μάθω πολλά, αλλά έχω ενυπωσιαστεί κυρίως με το ίντερνετ και το πόσο εύκολο είναι να διαβαστούν οι σελίδες. Έχω και πολλές απορίες. Μία πρώτη είναι πως στην μπάρα στην αρχική επιφάνεια θα κάνω να φαίνονται τα ονόματα με το επίθετο και όχι το όνομα όπως φαίνονται τώρα με το όνομα. Γίνεται άραγε?

 

Δοκιμασε να πας Επαφες>Ρυθμισεις>Προβολή ονομάτων και επελεξε Επωνυμο Όνομα.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν αλλάζει. Όπως κι αν το βάζω μου δείχνει μόνο το όνομα. Σε όλους το ίδιο συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το product code 0596992(White-White) και κανε αναβαθμιση σε firmware V21.000.04.

 

θα το δοκιμασω....εν τω μεταξυ κανει αλλο τρελο απο προχτες. η μπαταρια του ξαφνικα τελειωνει σε χρονο dt....ζητημα αν κραταει 1,5 μερα. απ οτην αρχη δε κρατουσε οσο ελεγε κανονικα, δηλαδη 17 μερες...κρατουσε μια βδομαδα. αλλα τωρα αυτο παραειναι....

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω....εν τω μεταξυ κανει αλλο τρελο απο προχτες. η μπαταρια του ξαφνικα τελειωνει σε χρονο dt....ζητημα αν κραταει 1,5 μερα. απ οτην αρχη δε κρατουσε οσο ελεγε κανονικα, δηλαδη 17 μερες...κρατουσε μια βδομαδα. αλλα τωρα αυτο παραειναι....

 

Το πιο πιθανό είναι να έχεις φορτώσει κάποιο πρόγραμμα το οποίο μιλάει με internet ή χρησιμοποιεί το GPS ή γενικά τρώει μπαταρία.

 

Κλείσε bluetooth, κλείσε αυτόματο ψάξιμο για wifi, κλείσε το 3G, βάλε το theme στο default, κλείσε το GPS, βάλε όλες τις συνδέσεις στο να ζητάνε επιβεβαίωση, κλείσε όλους τους συγχρονισμούς και το ξανασυζητάμε.

 

Υπάρχει και ένα πρόγραμμα (Battery Extender) που ρυθμίζει και την οθόνη να φωτίζει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Να Ρωτήσω κάτι. Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε στο πληκτρολόγιο πουθ σου βγάζει στο μήνυμα όταν το γυρνάς σε landscape εισαγωγή δύο γλωσσων? Ελληνικά και αγγλικά δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το κινητο αρκετους μηνες. Γενικά είναι αρκετά καλό αλλά δε θα με χαλούσε να είναι λίγο πιο γρήγορο... Τελοσπάντων, πριν 2-3 βδομαδες έκανα μεσω του κινητού 3-4 αναβαθμίσεις που πρότεινε για κάποιες εφαρμογές (επίσημες του κινητού). Δεν έκανα και αναβάθμιση της έκδοσης λογισμικού μιας και είχα φορτώσει από πιο παλιά την τελευταία. Οπότε έχουμε ΜΟΝΟ αναβαθμίσεις σε επίσημες εφαρμογές.

 

Από τότε όλη την ώρα συνδέεται μόνο του στο ιντερνετ και πραγματικά δε μπορώ να το σταματήσω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ό,τι ρύθμιση έχω βρει την έχω κάνει για να μη μπαίνει μόνο του αλλά είναι σα να μην την έκανα. Με αγνοεί πλήρως. Είτε μέσω wind internet, είτε μέσω wifi όταν είμαι σπίτι. Κατέβασα και το handy taskman, τα κλεισα όλα, αλλά αυτό εκεί να συνεχίζει να μπαίνει. Ευτυχώς που κάθε μήνα έχω το πακέτο με τα 40 mb ιντερνετ, επειδή μπαίνω που και που, γιατί θα είχα πληρωσει 10000 ευρώ σε κάρτες. Τι να φταίει και πως να το σταματησω???? Υπάρχουν άλλες λύσεις εκτος απ το φορματ ή απ το να το πετάξω απ το παράθυρο???? :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ήταν οι εφαρμογές που αναβάθμισες? Είδες τις ρυθμίσεις των συγκεκριμένων εφαρμογών μήπως έχουν καμία επιλογή για αυτόματη σύνδεση στο ίντερνετ?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ήταν οι εφαρμογές που αναβάθμισες? Είδες τις ρυθμίσεις των συγκεκριμένων εφαρμογών μήπως έχουν καμία επιλογή για αυτόματη σύνδεση στο ίντερνετ?

 

Το shazam ηταν η μια, το scrible (μια βλακεια σα ζωγραφική) ηταν η αλλη, το nokia blog ενα άλλο. Πρεπει να ταν 2-3 ακομα αναβαθμίσεις πουδε θυμαμαι ποιες ηταν. Κι αυτες παντως τις ειχα κοιταξει και δεν ειχαν καποια τετοια ρυθμιση. Ποιος ξερει τι να γινε..Κάποιες μέρες πάντως για κάνα 10ωρο πχ δε μου το κάνει αυτό. Πραγματικά είναι ανάλογα τα κέφια του.. Αν κανω hard format στη συσκευη τα χανω ολα. Αν κανω soft format?? Χάνω κάποια δεδομένα??

Link to comment
Share on other sites

Το shazam ηταν η μια, το scrible (μια βλακεια σα ζωγραφική) ηταν η αλλη, το nokia blog ενα άλλο. Πρεπει να ταν 2-3 ακομα αναβαθμίσεις πουδε θυμαμαι ποιες ηταν. Κι αυτες παντως τις ειχα κοιταξει και δεν ειχαν καποια τετοια ρυθμιση. Ποιος ξερει τι να γινε..Κάποιες μέρες πάντως για κάνα 10ωρο πχ δε μου το κάνει αυτό. Πραγματικά είναι ανάλογα τα κέφια του.. Αν κανω hard format στη συσκευη τα χανω ολα. Αν κανω soft format?? Χάνω κάποια δεδομένα??

Καλημέρα.

Αν κάνεις hard format τότε σβήνονται όλα και το κινητό επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση (δηλαδή όπως όταν το αγόρασες). Αν κάνεις soft format, δηλαδή επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων, τότε απλά επαναφέρεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ ->

Πως κάνω format στο κινητό και στην κάρτα μνήμης;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις hard format και να το στήσεις από την αρχή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν κάνεις hard format τότε σβήνονται όλα και το κινητό επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση (δηλαδή όπως όταν το αγόρασες). Αν κάνεις soft format, δηλαδή επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων, τότε απλά επαναφέρεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ ->

Πως κάνω format στο κινητό και στην κάρτα μνήμης;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις hard format και να το στήσεις από την αρχή.

 

Όσο κι αν προσπαθούσα να το αποφύγω μάλλον αυτό θα κάνω.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα:Οταν κανω συνδεση με pc suite μου εμφανιζει και τις δυο μνημες γεματες και δεν μπορω να περασω τραγουδια μια και σημερα ειπα να κανω μια ανανεωση στην playlist μου.Οταν παω απο το τηλ ομως και κοιταζω τις μνημες η μεγαλη λεει 13 GB και του τηλεφωνου 241MB ελευθερα.Τι πρεπει να κανω? Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα:Οταν κανω συνδεση με pc suite μου εμφανιζει και τις δυο μνημες γεματες και δεν μπορω να περασω τραγουδια μια και σημερα ειπα να κανω μια ανανεωση στην playlist μου.Οταν παω απο το τηλ ομως και κοιταζω τις μνημες η μεγαλη λεει 13 GB και του τηλεφωνου 241MB ελευθερα.Τι πρεπει να κανω?

 

Δοκίμασες να το κλείσεις,να το ξανα ανοίξεις και να συνδεθείς και πάλι στο Pc Suite;Με το Ovi Suite δοκίμασες;Αναβάθμηση λογισμικού σε 21.0.004 έχεις κάνει;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το κλείσεις,να το ξανα ανοίξεις και να συνδεθείς και πάλι στο Pc Suite;Με το Ovi Suite δοκίμασες;Αναβάθμηση λογισμικού σε 21.0.004 έχεις κάνει;
Το εκλεισα το ανοιξα εβγαλα μπαταρια Ovi δεν εχω το ξανασυνδεσα με pc suite ξανα τα ιδια.Εστειλα ενα τραγουδι με bluetoothαπο το 5800 μου το πηρα κανονικα και το αποθηκευσε αλλα οταν παω απο το pc και οι 2 μνημες ειναι κοκκινες και δεν δεχεται τιποτε.Και αναβαθμιση οκ Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν φάει κάποιο κόλλημα οι οδηγοί καλωδίων.

Σε λειτουργία mass storage δοκίμασες να δεις πως εμφανίζεται η εσωτερική μνήμη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν φάει κάποιο κόλλημα οι οδηγοί καλωδίων.

Σε λειτουργία mass storage δοκίμασες να δεις πως εμφανίζεται η εσωτερική μνήμη;

Μου αλλαξε η αρχικη οθονη οταν το αλλαξα σε mass storage (μαζικη αποθηκευση σωστα???)και δεν φαινεται καθολου η εσωτερικη μνημη.Τι κουφο ειναι αυτο???:wacko:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και από άλλη θύρα usb;Με άλλα αποθηκευτικά μέσα έχεις τα ίδια προβλήματα:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και από άλλη θύρα usb;Με άλλα αποθηκευτικά μέσα έχεις τα ίδια προβλήματα:
Μα απο την ιδια θυρα με το ιδιο καλωδιο το 5800 δουλεψε τζαμι.ΤΟ Χ6 ΓΙΑΤΙ?????:mad::mad::mad::mad:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...