Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν κοιτάξτε τι έχει συμβεί: Είχα πάρει την προηγούμενη Παρασκευή το Nokia X6 από το e-shop. Το Σάββατο το επέστρεψα με την αφορμή του γνωστού προβλήματος με τα κενά των πλαστικών δίπλα στην οθόνη και μου είπαν πως θα το στείλουν στα κεντρικά και θα ειδοποιηθώ όταν στείλουν το καινούργιο. Παρ'όλα αυτά πριν λίγο έλαβα το ακόλουθο μήνυμα: "Σας ενημερώνουμε ότι το προϊόν σας με κωδικό (....) πιστώθηκε στα 351.00 Ε, ποσό που μπορείτε να συμψηφίσετε με νέα παραγγελία". Εγώ πάντως καταλαβαίνω ότι το προϊόν εξαντλήθηκε και ότι είμαι υποχρεωμένος να πάρω κάτι άλλο με αυτό το ποσό από το e-shop. Εσείς τι καταλαβαίνεται από αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αγόρασα το Χ6-16GB από Γερμανό (έκδοση Cosmote). Αξίζει τον κόπο να αλλάξω το product code σε εκείνο του Πλαισίου? Υπάρχει κάτι που χάνω αν παραμείνει ως έχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το Χ6-16GB από Γερμανό (έκδοση Cosmote). Αξίζει τον κόπο να αλλάξω το product code σε εκείνο του Πλαισίου? Υπάρχει κάτι που χάνω αν παραμείνει ως έχει?

Αυτό που θα κερδίσεις με την αλλαγή του product code είναι ότι θα έχεις αμέσως τις αναβαθμίσεις που θα δίνει η Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...γτ οταν εχω καποια ειδοποιηση(π.χ μηνυμα,κληση) δεν την βγαζει στην αρχικη οθονη παρα μονο ενα μικρο εικονιδιο πανω δεξια?(δλδ δεν γραφει εχετε 1 αναπαντητη ή ενα μηνυμα...)ρυθμιζει καπως?

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση.

επειδη με ενδιαφερει και μενα να το αγορασω θελω να ρωτησω το εξης.

οταν τραβας βιντεο,αναβει το φλας?

μεχρι τωρα ειχα ενα ν95...πιστευετε οτι θα μου 'ταιριαξει' το χ6 σε θεμα δυνατοτητων?

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση.

επειδη με ενδιαφερει και μενα να το αγορασω θελω να ρωτησω το εξης.

οταν τραβας βιντεο,αναβει το φλας?

μεχρι τωρα ειχα ενα ν95...πιστευετε οτι θα μου 'ταιριαξει' το χ6 σε θεμα δυνατοτητων?

 

Ναι ανάβει συνεχόμενα το flash κατά την διάρκεια εγγραφής βίντεο.Όσο για τις δυνατότητες.Το Χ6 έχει αρκετές και ικανοποιήσημες

 

Λοιπόν κοιτάξτε τι έχει συμβεί: Είχα πάρει την προηγούμενη Παρασκευή το Nokia X6 από το e-shop. Το Σάββατο το επέστρεψα με την αφορμή του γνωστού προβλήματος με τα κενά των πλαστικών δίπλα στην οθόνη και μου είπαν πως θα το στείλουν στα κεντρικά και θα ειδοποιηθώ όταν στείλουν το καινούργιο. Παρ'όλα αυτά πριν λίγο έλαβα το ακόλουθο μήνυμα: "Σας ενημερώνουμε ότι το προϊόν σας με κωδικό (....) πιστώθηκε στα 351.00 Ε, ποσό που μπορείτε να συμψηφίσετε με νέα παραγγελία". Εγώ πάντως καταλαβαίνω ότι το προϊόν εξαντλήθηκε και ότι είμαι υποχρεωμένος να πάρω κάτι άλλο με αυτό το ποσό από το e-shop. Εσείς τι καταλαβαίνεται από αυτό;

 

Όχι να τους πιέσεις ότι ή θα σου το αντικαταστήσουν με καινούργιο χωρίς να σε νοιάζει πώς θα το βρούν ή να πάρεις πίσω τα χρήματα σου ώστε να το πάρεις από αλλού.Αν σου πουνε σουξου μουξου πες τους θα προχορήσεις σε καταγγελία

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...γτ οταν εχω καποια ειδοποιηση(π.χ μηνυμα,κληση) δεν την βγαζει στην αρχικη οθονη παρα μονο ενα μικρο εικονιδιο πανω δεξια?(δλδ δεν γραφει εχετε 1 αναπαντητη ή ενα μηνυμα...)ρυθμιζει καπως?

Υπάρχει η ειδοποίηση και στην αρχική οθόνη αλλά αν πατήσεις κάποιο πλήκτρο ή μπεις στο μενού, δεν ξαναβγαίνει εκεί, παρά μόνον ως εικονίδιο, μέχρι να εξαφανιστεί όταν ανοίξεις την ειδοποίηση.

 

μια γρηγορη ερωτηση.

επειδη με ενδιαφερει και μενα να το αγορασω θελω να ρωτησω το εξης.

οταν τραβας βιντεο,αναβει το φλας?

Ναι, το ρυθμίζεις εσύ αν θέλεις να ανάβει αλλά η ρύθμιση δεν αλλάζει κατά τη διάρκεια της λήψης...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ειδοποίηση και στην αρχική οθόνη αλλά αν πατήσεις κάποιο πλήκτρο ή μπεις στο μενού, δεν ξαναβγαίνει εκεί, παρά μόνον ως εικονίδιο, μέχρι να εξαφανιστεί όταν ανοίξεις την ειδοποίηση.

 

οχι οχι δεν ειναι αυτο...ειμαι αρχικη..κανω κληση απο σταθερο..χτυπαει..και μετα αντι να γραψει μια αναπ δεν γραφει τιποτα...δεν μπαινω πουθενα στην αρχικη ειμαι...

 

νταξει του τραβηξα ενα hard format και στρωσε...α ρε nokia!!απο την πρωτη μερα format.... :/

Edited by NIO21

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπιασα στα χέρια μου ένα περιοδικό με κινητά και στο Χ6 είδα αυτή την φωτογραφία και έψαχνα μετα στο κινητό πως γίνετε να βάλω τις 3 συντομεύσεις (youtube,facebook,shazam) στην αρχική οθόνη κάτι που δεν κατάφερα..Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό ή είναι απλά τρικ της νοκια για να δείξει περισσότερα apps?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπιασα στα χέρια μου ένα περιοδικό με κινητά και στο Χ6 είδα αυτή την φωτογραφία και έψαχνα μετα στο κινητό πως γίνετε να βάλω τις 3 συντομεύσεις (youtube,facebook,shazam) στην αρχική οθόνη κάτι που δεν κατάφερα..Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό ή είναι απλά τρικ της νοκια για να δείξει περισσότερα apps?

 

Αν ζωγραφίσεις το wallpaper με τα εικονίδια.... μια χαρά θα φαίνονται.

Και η nokia έτσι μάλλον το έκανε. Αν προσέξεις τα εικονίδια της γραμμής shortcut δεν έχουν λεκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

γιατι οταν μπαινω στο ovi store μου γραφει "Η ιστοσελιδα απεστειλε ενα ληγμενο ενημερωμενο πιστοποιητικο.αποδοχη?"

τι ειναι αυτο ?να το δεχτω?μηπως γινει καμια στραβη με το πιστοποιητικο του opda που περιμενω ?

 

ευχαριστω

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάμε βίντεο μπορούμε να έχουμε και φλάς αναμένο; Και αν ναι, πως γίνεται;

 

Ναι.Γίνεται.Απλά όταν είσαι στην κάμερα στην λειτουργία βίντεο.Από δεξιά που δίχνει το εικονίδιο του φλάς με μια απαγορευμένη γραμμή,το επιλέγεις ώστε να εξαφανιστεί η γραμμή που σημαίνει ότι είναι πλέον ενεργοποιημένο το φλάς και έπειτα πατάς εγγραφή όποτε θες και το φλάς είναι αναμένο σνεχόμενα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι, 2-3 φορές όταν κλείνω το b/t ακουστικό μου κλείνει μετά και το b/t connection. Εχει συμβεί σε άλλους αυτό ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Γίνεται.Απλά όταν είσαι στην κάμερα στην λειτουργία βίντεο.Από δεξιά που δίχνει το εικονίδιο του φλάς με μια απαγορευμένη γραμμή,το επιλέγεις ώστε να εξαφανιστεί η γραμμή που σημαίνει ότι είναι πλέον ενεργοποιημένο το φλάς και έπειτα πατάς εγγραφή όποτε θες και το φλάς είναι αναμένο σνεχόμενα

Ευχαριστώ φίλε gaster. Εγώ πατούσα την λάμπα και περίμενα να ανάψει χωρίς να είμαι σε κατάσταση εγγραφής.:lol:

 

Κάτι άλλο. Χρειαζόμαστε Antivirous πρόγραμμα για ασφαλή περιήγηση στο ίντερνετ; Και αν ναι, υπάρχει κανένα καλό και δωρεάν;

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Χρειαζόμαστε Antivirous πρόγραμμα για ασφαλή περιήγηση στο ίντερνετ; Και αν ναι, υπάρχει κανένα καλό και δωρεάν;

 

Οχι δεν χρειαζεσαι antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, με είχε φάει τόσο το άγχος και το ρώτησα κι αλλού!:p

 

Το πρόβλημα με την σύνδεση σε WiFi παραμένει αλλά μόνο όσον αφορά τα κλειδωμένα δίκτυα. Το ξεκλείδωσα και μπαίνει κανονικά. Το κλειδώνω και όταν πάω να μπω μου γράφει καμιά απόκριση πύλης, ενώ έχω δώσει κανονικά το κλειδί. Τι μπορεί να φταίει;

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Οταν περνάω mp3 για να τα βάλω σαν ήχο κλήσης (ringtone) ακούγονται πολύ χάλια με πολλά πρίμα. Υπάρχει κανένας τρόπος να ακούγονται κανονικά ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αυτή καθε αυτή τίποτα απολύτως.

Απ' ότι βλέπω μόνο τα περιεχόμενα στης συσκευασίας αλλάζουν.

Συγκεκριμένα αναφέρει πως περιέχει και φορτιστή αυτοκινήτου του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος γιατί όταν πάω να ανοίξω ένα αρχείο pdf μου βγάζει μήνυμα, το αρχείο είναι κλειδωμένο (φυσικά το αρχείο δεν είναι κλειδωμένο) το Adobe Reader δεν είναι εγκατεστημένο, έλεγχος για επίλ. λήψης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος γιατί όταν πάω να ανοίξω ένα αρχείο pdf μου βγάζει μήνυμα, το αρχείο είναι κλειδωμένο (φυσικά το αρχείο δεν είναι κλειδωμένο) το Adobe Reader δεν είναι εγκατεστημένο, έλεγχος για επίλ. λήψης;

 

Φίλε είσαι σίγουρος;Διότι το Adobe Reader είναι ήδη προεγκατεστοιμένο με το λογισμικό του κινητού.Έκανες την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...