Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το Μητρώο φυσικά...

Το πρώτο από το Διάρκεια κλήσης και το δευτερο από το Μετρητής δεδομένων.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΕΛΙΚΑ ανα και τα μετεφερα ολα στην καρτα μνημης.

αλλες ερωτησεις.

1)τα παιχνιδια και τις αλλες εφαρμογες που εχω εγκατεστημενα οταν ανοιγω το pc suite και παω στην διαχειρηση αρχειων δεν φαινονται ποθθενα.εχω ενεργοποιησει την εμφανιση κρυφων αρχειων στο pc.

2)την ζελατινη πανω στην οθονη την βγαλατε? να το κανω ή θα γεμισει γρατσουνιες η οθονη?

ευχαριστω

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ανα και τα μετεφερα ολα στην καρτα μνημης.

αλλες ερωτησεις.

1)τα παιχνιδια και τις αλλες εφαρμογες που εχω εγκατεστημενα οταν ανοιγω το pc suite και παω στην διαχειρηση αρχειων δεν φαινονται ποθθενα.εχω ενεργοποιησει την εμφανιση κρυφων αρχειων στο pc.

2)την ζελατινη πανω στην οθονη την βγαλατε? να το κανω ή θα γεμισει γρατσουνιες η οθονη?

ευχαριστω

1. Τα παιχνίδια και οι εφαρμογές φαίνονται μέσα από την διαχείριση εφαρμογών που βρίσκεται στο κινητό.

2. Γενικά το γυαλί που έχουν οι capasitive οθόνες είναι πολύ δύσκολο να χαρακτεί και θέλει μεγάλη προσπάθεια για να το καταφέρει κανείς, αλλά αν έχεις ήδη ζελατίνα και δεν σε ενοχλεί άφησε την.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι απο Nokia Store το πήρα.Αλλά αυτό δεν έχει σημασία.Από όποιο κατάστημα και να το πήρες από την στιγμή που έχει πρόβλημα και δεν πέρασαν 7 μέρες το πηγαίνεις και ζητάς αντικατάσταση αλλιώς αν δεν στο αλλάξουν κανε μια καταγγελία.Λες και ανάγκη έχουν να δώσουν άλλο 1 κινητό

 

Tο θέμα είναι θα το θεωρήσουν αυτό πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμισεις πρεπει να ακολουθησω για το gpsνα μην χρεωνομαι kb καθε φορα που ανοιγω το "Χάρτες"?

Εχω κανει τα εξης βηματα:

Ρυθμισεις->Εντοπισμ.θεσης->

1. Μέθοδοι εντοπ.θέσης->

(-)Υποβοηθουμνο GPS

(ν)Ενσωματωμενο GPS

(-)Bluetooth GPS

(ν)Βάσει δικτυου

2.Διακομ,εντοπ.θέσης

Χρηση διακ.εντοπ.θέσης (Αυτοματη επιλογη)

Σημειο προσβασης (Web Vodafone)

Διευθυνση διακομιστη (supl.nokia.com)

3.Επιλογες σημειογραφιας

Συστημα μοναδων (Μετρικο)

Μορφη συντεταγμενων (DDD.MMM.SS,SS)

 

Επισης εχω μια απορια με την ρυθμιση/επιλογη "Απορρ.κλησης με μηνυμα" και απο κατω εχει "Κειμενο μηνυματος". Υποθετω οτι καθε φορα που με καλει καποιος και εγω απορριψω την κληση τοτε το κινητο θα στειλει μηνυμα. Αυτο ομως δεν εχει γινει ποτε.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

...

Επισης εχω μια απορια με την ρυθμιση/επιλογη "Απορρ.κλησης με μηνυμα" και απο κατω εχει "Κειμενο μηνυματος". Υποθετω οτι καθε φορα που με καλει καποιος και εγω απορριψω την κληση τοτε το κινητο θα στειλει μηνυμα. Αυτο ομως δεν εχει γινει ποτε.

 

Μήπως εννοεί ότι αυτός που απέρριψες θα ακούσει κάποιο μήνυμα; Εγω ετσι το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμισεις πρεπει να ακολουθησω για το gpsνα μην χρεωνομαι kb καθε φορα που ανοιγω το "Χάρτες"?

Θα πρέπει ν' απενεργοποιήσεις την επιλογή Βάση δικτύου, ν' απενεργοποιήσεις την επιλογή Χρήση διακ. εντοπ. θέσης. Αυτά χρειάζονται μόνο για να μην χρεώνεσαι καθόλου.

 

 

Επισης εχω μια απορια με την ρυθμιση/επιλογη "Απορρ.κλησης με μηνυμα" και απο κατω εχει "Κειμενο μηνυματος". Υποθετω οτι καθε φορα που με καλει καποιος και εγω απορριψω την κληση τοτε το κινητο θα στειλει μηνυμα. Αυτο ομως δεν εχει γινει ποτε.

Όταν σε καλεί κάποιος στο δεξί εικονικό πλήκτρο θα σου βγάζει αποστολή μηνύματος, μόλις το πατήσεις θα σε πάει στα μηνύματα και θα στείλεις το μήνυμα που ήδη έχεις γράψει στην επιλογή κείμενο μηνύματος. Δεν σημαίνει ότι απορρίπτοντας την κλήση θα στείλει μόνο του μήνυμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να περασω τραγουδια που εχω στον υπολογιστη μου ,στο τηλ.

συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει συζητηθει ο συγκεκριμενο θεμα ξανα.

επισης υπαρχει καποια εφαρμογη ραδιο που να πιανει σταθμους οχι τους τοπικους αλλα μεσω ιντερνετ>

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να περασω τραγουδια που εχω στον υπολογιστη μου ,στο τηλ.

συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει συζητηθει ο συγκεκριμενο θεμα ξανα.

επισης υπαρχει καποια εφαρμογη ραδιο που να πιανει σταθμους οχι τους τοπικους αλλα μεσω ιντερνετ>

Θα συνδέσεις το κινητό σου με το PC σε επιλογή μαζική αποθήκευση και θα τα περάσεις σε όποιο φάκελο θες εσύ. Μετά θα πας στην Μουσική, θα επιλέξεις ανανέωση βιβλιοθήκης και θα έχουν περαστεί τα τραγούδια.

 

Για internet radio δοκίμασε το παρακάτω Radio stream μέσω Coreplayer. Εκτός και αν περάσεις το Skyfire και ακούς radio μέσω του live24 ή παρόμοιου site.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε κάτω (για...10η φορά μεσα σε ενα μηνα) και γέμισε ο τόπος καπάκια,μπαταρίες κλπ.Αφου τα εβαλα όλα στη θεση τους επιχείρησα να το ενεργοποιήσω.Πατάω το κουμπί ενεργοποίησης,αισθάνομαι την αρχική δόνηση αλλά απο εκει και πέρα νέκρα.Καμμιά λειτουργία και η οθόνη σβηστή!Ξαναπατάω το κουμπί ον/οφ και πάλι αισθάνομαι τη δόνηση,ωστόσο η σιωπή συνεχίζει.Αυριο ειμαι για ΝΟΚΙΑ σερβις.Λέτε να τον ήπιε η οθόνη;Λέτε να πάμε για ανκύκλωση;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε κάτω (για...10η φορά μεσα σε ενα μηνα) και γέμισε ο τόπος καπάκια,μπαταρίες κλπ.Αφου τα εβαλα όλα στη θεση τους επιχείρησα να το ενεργοποιήσω.Πατάω το κουμπί ενεργοποίησης,αισθάνομαι την αρχική δόνηση αλλά απο εκει και πέρα νέκρα.Καμμιά λειτουργία και η οθόνη σβηστή!Ξαναπατάω το κουμπί ον/οφ και πάλι αισθάνομαι τη δόνηση,ωστόσο η σιωπή συνεχίζει.Αυριο ειμαι για ΝΟΚΙΑ σερβις.Λέτε να τον ήπιε η οθόνη;Λέτε να πάμε για ανκύκλωση;

 

Φαίνεται ότι έπεσε;Έχει σημάδια;Άν όχι.Πήγαινετο στην Nokia και πές τους ξαφνικά άρχισε να κάνει αυτό το πράγμα.Αφού έχεις εγγύηση και από την άλλη δίνεις τόσα χρήματα.Έτσι ώστε να στο κατασκευάσουν μέσω εγγύησης

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μπω με wifi μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ''καμιά απόκριση πύλης''. Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Κάνω κάτι λάθος;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει ν' απενεργοποιήσεις την επιλογή Βάση δικτύου, ν' απενεργοποιήσεις την επιλογή Χρήση διακ. εντοπ. θέσης. Αυτά χρειάζονται μόνο για να μην χρεώνεσαι καθόλου.

 

 

 

Όταν σε καλεί κάποιος στο δεξί εικονικό πλήκτρο θα σου βγάζει αποστολή μηνύματος, μόλις το πατήσεις θα σε πάει στα μηνύματα και θα στείλεις το μήνυμα που ήδη έχεις γράψει στην επιλογή κείμενο μηνύματος. Δεν σημαίνει ότι απορρίπτοντας την κλήση θα στείλει μόνο του μήνυμα.

Ευχαριστω πολυ....

Τα υπολοιπα τα εχω σωστα?

Πρεπει να αργει πολυ να βρει σημα χωρις απο τον παροχεα.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσα περιπου τραγουδια χωραει

η καρτα μνημης Mp3?

Όπως καταλαβαίνεις αυτό είναι σχετικό...

Αν πάρουμε το μοντέλο με τα 16GB και μέσο όρο του μεγέθους των κομματιών τα 4MB, θα έχουμε:

16BG=16.384MB

16.384MB / 4MB = 4.096 κομμάτια

 

 

 

Σωστά, ξέχασα να αναφέρω αυτό που λέει ο OculatusAbis ακριβώς αποκάτω.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα 16GB είναι η "ονομαστική" χωρητικότητα. Στην πραγματικότητα, η αρχική διαθέσιμη είναι κάπου 15+GB και από εκεί αφαιρούμε και κάποια ΜΒ από εφαρμογές, χάρτες κλπ, οπότε να υπολογίζεις κάπου 14GB...
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μπω με wifi μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ''καμιά απόκριση πύλης''. Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Κάνω κάτι λάθος;:wacko:

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια;

 

Αυτό συμβαίνει γιατί το δίκτυο που προσπαθείς να συνδεθείς είναι φορτωμένο. Δοκίμασε στο δίκτυο του σπιτιού σου ή σε κάποιου φίλου σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι κάποια ασυμβατότητα με το rooter. Έχει ξανα αναφερθεί. Κοίταξε τις ρυθμίσεις του rooter σου να έχεις το DHCP και το UPnP enabled.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι έπεσε;Έχει σημάδια;Άν όχι.Πήγαινετο στην Nokia και πές τους ξαφνικά άρχισε να κάνει αυτό το πράγμα.Αφού έχεις εγγύηση και από την άλλη δίνεις τόσα χρήματα.Έτσι ώστε να στο κατασκευάσουν μέσω εγγύησης

Το τηλέφωνο ειναι αγορασμένο απο Νέα Υόρκη πριν ενα μήνα και είναι RM 551 (έχει μια επιπλέον μπάντα σε σχέση με το RM 559 που διατίθεται στην ελληνική αγορά).Το πήγα σε ΝΟΚΙΑ care και μου είπαν οτι δεν επισκευάζεται.Εχει πάθει βλάβη στην πλακέτα του.Πρέπει δε να σταλει στην Αμερική για να επισκευαστεί,μιας και έχει εντελώς διαφορέτικό hardware απο αυτα που διατιθεσται στη χώρα μας.

Οπως καταλαβαίνεις,πάει για ανακύκλωση!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι αγορασμένο απο Νέα Υόρκη πριν ενα μήνα και είναι RM 551 (έχει μια επιπλέον μπάντα σε σχέση με το RM 559 που διατίθεται στην ελληνική αγορά).Το πήγα σε ΝΟΚΙΑ care και μου είπαν οτι δεν επισκευάζεται.Εχει πάθει βλάβη στην πλακέτα του.Πρέπει δε να σταλει στην Αμερική για να επισκευαστεί,μιας και έχει εντελώς διαφορέτικό hardware απο αυτα που διατιθεσται στη χώρα μας.

Οπως καταλαβαίνεις,πάει για ανακύκλωση!

 

Το πήρες απο Αμερική.Αλλά δεν το καλύπτει η εγγύηση;Δεν καταλαβαίνω.Δεν πρέπει να το στείλουν από την Nokia εκεί και να το περιμένεις;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ειμαι και γω απο σημερα κατοχος του Χ6 :) ....και μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιασει!αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι αν εχει πολλαπλη επιλογη διοτι επιθυμω να ταξινομησω τα αρχεια μου σε φακελους και αναγκαζομαι να τα κανω ενα ενα επιλογη....(δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα εχω την version 12.xx)

Επισης μηπως εχετε να μου προτεινετε καποια καλη θηκη....δοκιμασμενη?και τελος το κινητο μπορω να το χακαρω με την παλια μεθοδο του helloox?

 

Ευχαριστω πολυ :)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Δυστυχώς ή όλα ή ένα-ένα. Θα πρέπει να το κοιτάξουν αυτό το θέμα γενικότερα στα S60 5th Edition.

 

Όχι δεν μπορείς να το χακάρεις μέσω του HelloOX αλλά μόνο μέσω flashing. Οδηγίες στο θέμα περι Hacks & Patches.

 

Θήκες υπάρχουν στο αντίστοιχο για τα αξεσουάρ θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...