Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου αλλάζουν πληκτρολόγιο αν δεν κάνω λάθος, απλά σου περνάνε την ελληνική γλώσσα στη συσκευή...

Την ελληνικη γλωσσα την εχω τα πληκτρα δεν ειναι στα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ,να ρωτησω κατι?οταν κοιτατε φωτο ζεστενεται και εσας το 97 μινι σας η μονο το δικο μου?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνικη γλωσσα την εχω τα πληκτρα δεν ειναι στα ελληνικα

 

Τι τα θελεις τα Ελληνικα πληκτρα;

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν έχει συνδεδεμένο το ακουστικό bt να ακούω από εκεί μόνο τις κλήσεις μου και όχι τους άλλους ήχους (πχ τραγούδια, βίντεο, οδηγίες πλοήγησης)?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν έχει συνδεδεμένο το ακουστικό bt να ακούω από εκεί μόνο τις κλήσεις μου και όχι τους άλλους ήχους (πχ τραγούδια, βίντεο, οδηγίες πλοήγησης)?

Καλημέρα. Όχι δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, δυστυχώς όλοι οι ήχοι περνάνε από το ακουστικό ΒΤ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δεν μου δουλεύει καθόλου. Waiting for GPS.......No connection πάντα. Το έχω δοκιμάσει με πολλές διαφορετικές θέσεις, αλλά μάταια.

Software version έχω την 10.0.020 και δεν έχω καλώδιο για να κάνω αναβάθμιση. Μήπως φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δεν μου δουλεύει καθόλου. Waiting for GPS.......No connection πάντα. Το έχω δοκιμάσει με πολλές διαφορετικές θέσεις, αλλά μάταια.

Software version έχω την 10.0.020 και δεν έχω καλώδιο για να κάνω αναβάθμιση. Μήπως φταίει αυτό;

 

κανεις χρηση του a-gps...?

διαφορετικα μπορει να κανει και πανω απο 10λεπτο την πρωτη φορα.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ενεργοποιημένο το a-gps.

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι κάθετα ή οριζόντια όταν ψάχνει για σήμα gps ή δεν παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δεν μου δουλεύει καθόλου. Waiting for GPS.......No connection πάντα. Το έχω δοκιμάσει με πολλές διαφορετικές θέσεις, αλλά μάταια.

Software version έχω την 10.0.020 και δεν έχω καλώδιο για να κάνω αναβάθμιση. Μήπως φταίει αυτό;

 

Την 1η φορά φίλε μπορεί να σου πάρει και 10 λεπτά.Απο 'κει και πέρα όσο πιο συχνά το χρησιμοποιείς λογικά τόσο πιο γρήγορα θα βρίσκεις δορυφόρο.Αν έχεις μετά πάλι κάποιο χρονικό διάστημα να το ανοίξεις το gps πιθανόν να ξανα αργήσει.Όσο για την έκδοση που έχεις.Πέρα απο το gps καλό είναι να βρείς ένα καλώδιο και να το αναβαθμίσεις με την τελευταία έκδοση που προφανώς θα είναι πιο σταθερό στην λειτουργία του το κινητό.Επίσης να περάσεις και την τελευταία έκδοση από τους χάρτες

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ενεργοποιημένο το a-gps.

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι κάθετα ή οριζόντια όταν ψάχνει για σήμα gps ή δεν παίζει ρόλο;

 

φιλε δεν νομιζω να εχεις προβλημα...

αναψε ενα τσιγαρο παρε ενα φραπε:lol::lol: και περιμενε λιγο...

την πρωτη φορα μπορει να κανει και πανω απο 10λεπτο......

αν μετα απο ολα αυτα παραμενει το προβλημα στην νοκια με την μια......

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μια ερωτηση εκανα μια βιντεοκληση για πρωτη φορα,ενω απο την αλλη ακρη με βλεπουν κανονικα εγω στο κινιτο μου βλεπω τον εαυτο μου,δεν θα επρεπε να βλεπω την εικονα του συνομηλητη?χρειαζεται καποια ρυθμηση?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ξερει κανει αν υπαρχει κανενα προγραμμα που παιζει τα mp3 ποιο δυνατα απο τησ μαμας του?.παρατηρω οτι π.χ στο smartmovie τα ηχεια λειτουργουν ποιο δυνατα......Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μια ερωτηση εκανα μια βιντεοκληση για πρωτη φορα,ενω απο την αλλη ακρη με βλεπουν κανονικα εγω στο κινιτο μου βλεπω τον εαυτο μου,δεν θα επρεπε να βλεπω την εικονα του συνομηλητη?χρειαζεται καποια ρυθμηση?

 

Υπάρχουν κάποια εικονίδια την ώρα της βιντεοκλήσης που γράφουν αποστολή εικόνας και αποστολή ήχου.Κάπως έτσι.Ενεργοποιησέτα για να σε βλέπουν και να τους βλέπεις εφόσον τα ενεργοποιεί και ο απέναντι σου

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν νομιζω να εχεις προβλημα...

αναψε ενα τσιγαρο παρε ενα φραπε:lol::lol: και περιμενε λιγο...

την πρωτη φορα μπορει να κανει και πανω απο 10λεπτο......

αν μετα απο ολα αυτα παραμενει το προβλημα στην νοκια με την μια......

σοβαρά? :blink:

εμένα έπαιξε σε δευτερόλεπτα με το garmin 1η φορά.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει ασχοληθει με τον ηχο?μαλλον ειχα καλομαθει με το παλαιο ν95 ποθ εχει ηχο καμπανα.....:(:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του ν97 μινι εδω και ενα μηνα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τισ λειτουργιες και γενικα απο ολο το κινητο αλλα..μου συνεβη το εξης ειχα καποιες φωτογραφιες και συγκεκριμενα 5 αλμπουμ με λιγεσ βεβαια φωτγραφιες το καθενα και ξαφνικα εκει που τις εβλεπα μου κολλησε χωρις λογο ανοιξε και εσβησε και χαθηκαν εντελως ξαφνικα!!!Γνωριζει καποιος αν υπαρχει τροπος να τις βρω?Ευχαριστω..:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του ν97 μινι εδω και ενα μηνα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τισ λειτουργιες και γενικα απο ολο το κινητο αλλα..μου συνεβη το εξης ειχα καποιες φωτογραφιες και συγκεκριμενα 5 αλμπουμ με λιγεσ βεβαια φωτγραφιες το καθενα και ξαφνικα εκει που τις εβλεπα μου κολλησε χωρις λογο ανοιξε και εσβησε και χαθηκαν εντελως ξαφνικα!!!Γνωριζει καποιος αν υπαρχει τροπος να τις βρω?Ευχαριστω..:)

 

Οι φωτογραφίες σου ήταν στη κάρτα μνήμης;

Αν ναι...

Απενεργοποίησε το

Βγάλε τη μπαταρία

Βγάλε τη κάρτα μνήμης

Περίμενε κανένα 2 λεπτο και μετά βάλε τα όλα ξανά στη θέση τους και ενεργοποίησε το.

Φυσιολογικά όλα θα έχουν επανέλθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες μου αποθηκευονταν στην Ε μνημη μαζικης αποθηκευσης.Το δοκιμασα αυτο με την μπαταρια και την καρτα αλλα τιποτα...Ευχαριστω παντως...
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες μου αποθηκευονταν στην Ε μνημη μαζικης αποθηκευσης.Το δοκιμασα αυτο με την μπαταρια και την καρτα αλλα τιποτα...Ευχαριστω παντως...

 

Πρόσφατα μου έτυχε το εξής: Στο μενού Φωτογραφίες έχασα από τις "Λήψεις εικ./βιντ." τις φωτογραφίες μου. Δεν έσκασα γιατί τις έχω backup. Μετά από μερικές μέρες άνοιξα πιο κάτω το μενού "Λήψεις" και είχαν μεταφερθεί εκεί. Πως, γιατί? Άγνωστο! Ρίξε μια ματιά μήπως είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες μου αποθηκευονταν στην Ε μνημη μαζικης αποθηκευσης.Το δοκιμασα αυτο με την μπαταρια και την καρτα αλλα τιποτα...Ευχαριστω παντως...

 

Δοκίμασε να πάς στις εφαρμογές,μετά στην διαχείριση αρχείων,έπειτα στην μνήμη Ε: μαζικής αποθήκευσης και τέλος κοίτα μέσα στον φάκελο Εικόνες ή Images.Ανάλογα όπως τα έχει.Την τελευταία αναβάθμηση λογισμικού για το Ν97 Mini σου την εγκατέστησες;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

Η σύζυγος έσπασε το κουμπί κλειδώματος και επειδή δεν θέλει να μείνει χωρίς τηλέφωνο αν το δώσει για επισκευή έχει μέσω μιας εφαρμογής slider αντικαταστήσει το κουμπί αυτό με το κουμπί της κάμερας+slide για να ξεκλειδώνει το κινητό...ταυτόχρονα μέσα από το sbp shell έχει βάλει σε λειτουργία το εικονίδιο του που λέει κλείδωμα τηλεφώνου...το πρόβλημα είναι όταν παίρνει τηλέφωνο χρησιμοποιώντας το bluetooth ρίχνει το κινητό στην τσάντα της, αλλά στην λειτουργία κλήσης δεν μπορεί να πατήσει το εικονίδιο του κλειδώματος με κίνδυνο να είναι το κινητό ανοιχτό μέσα στην τσάντα και να πατηθεί κατά λάθος κάτι άλλο....υπάρχει κάποια λύση γι αυτό; Κάποια εφαρμογή κλήσης ίσως ώστε να παίρνει τηλέφωνο μέσω αυτης και το κινητό να μπορεί να κλειδωθεί κατά την διάρκεια της κλήσης;:confused:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

Η σύζυγος έσπασε το κουμπί κλειδώματος και επειδή δεν θέλει να μείνει χωρίς τηλέφωνο αν το δώσει για επισκευή έχει μέσω μιας εφαρμογής slider αντικαταστήσει το κουμπί αυτό με το κουμπί της κάμερας+slide για να ξεκλειδώνει το κινητό...ταυτόχρονα μέσα από το sbp shell έχει βάλει σε λειτουργία το εικονίδιο του που λέει κλείδωμα τηλεφώνου...το πρόβλημα είναι όταν παίρνει τηλέφωνο χρησιμοποιώντας το bluetooth ρίχνει το κινητό στην τσάντα της, αλλά στην λειτουργία κλήσης δεν μπορεί να πατήσει το εικονίδιο του κλειδώματος με κίνδυνο να είναι το κινητό ανοιχτό μέσα στην τσάντα και να πατηθεί κατά λάθος κάτι άλλο....υπάρχει κάποια λύση γι αυτό; Κάποια εφαρμογή κλήσης ίσως ώστε να παίρνει τηλέφωνο μέσω αυτης και το κινητό να μπορεί να κλειδωθεί κατά την διάρκεια της κλήσης;:confused:

 

 

Αν το παει σε ενα καταστημα nokia care για αντικατασταση δεν θα τις το κρατησουν πολυ εμενα για μια αντικασταση οθονης μου το εφτιαξαν επειτο που.νομιζω οτι θα σου κοστισει περιπου 24,00€ γιατ αλλαζει ολο το πλαισιο.βεβαιο ο χρονος που θα το κρατησουν εξαρταται και απο το καταστημα που θα το πας.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει ασχοληθει με τον ηχο?μαλλον ειχα καλομαθει με το παλαιο ν95 ποθ εχει ηχο καμπανα.....:(:confused:

 

Μην πας να συγκρινεις το N95 με το Ν97 στα ηχεια. Εγω ειχα το Ν95 και οταν πηρα το Ν97 mini νομιζα οτι τα ηχεια ειχαν παθει κατι. Απλα το αποδεχεσαι και με τον καιρο το συνηθιζεις.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

@ tonysac

 

Υπάρχει το nUnLock v2

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...