Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.ωρες βρες το κιν μου κανει κατι κουλα....μου βγαζει "σφαλμα συστηματος"αλλη φορα κολλαει και δεν με βαζει στις επαφες...αλλη φορα οταν ανοιγω την καμερα μου βγαζει"μνημη πληρεις διαγραψτε δεδομενα" και ολα αυτα επανερχονται οταν παω στο μενου απενεργοποιησης και παταω εφαιρση καρτας και κλεισιμι εφαρμογων οποτε ξεκολαει το κιν....και το κουφο....αλλη μερα δεν κολλαει καθολου....μηπως καποια εφαρμογη μενει ανοικτη και δεν φαινεται?οπως λχ το garmin?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.:)

Σύμφωνα με αυτά που λες δεν αποκλείεται να φταίει η κάρτα μνήμης,ειδικά αν είναι της nokia που δεν είναι και αξιόπιστες.Δοκίμασε να το δουλέψεις χωρίς αυτή,και αν η συσκευή δουλεύει καλά,τότε λογικά το πρόβλημα εντοπίζεται σε αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα σημεία δεν έχω καθόλου καλό σήμα και δεν δικαιολογείται καθόλου. Είμαι στο κέντρο και ορισμένες φορές είναι δυο γραμμές... Λέτε να είμαι απο τους άτυχους? Edited by CrazyDoc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα σημεία δεν έχω καθόλου καλό σήμα και δεν δικαιολογείται καθόλου. Είμαι στο κέντρο και ορισμένες φορές είναι δυο γραμμές... Λέτε να είμαι απο τους άτυχους?

 

για μενα παντο πισω οπως εισαι....:)

ειχα τα ιδια προβληματα με το original n97....

και πιστευα οτι ετσι ειναι το κινητο...αλλα καμια σχεση...

αν νομιζεις οτι εχεις όντως προβλημα πανε αυριο σε ενα νοκια κλαμπ να σου τεσταρουν το σημα.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο! Αν και στο συγκεκριμένο nokia club δεν πιστεύω να βγάλω άκρη...

 

σε μενα παντως εδω αλεξανδρουπολη που επισης δεν βγαζω ακρη:lol::lol: ειχαν μετρητή σήματος και παραδέχθηκαν το προβλημα με την μια......:)

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμενα οποτε του ερχεται σταματα να χρησιμοποιει το επιλεγμενο απο μενα ρινγκτον και χτυπα με το γνωστο της νοκια??

 

ναι αυτό το κάνει και μένα. Έχεις ομάδες στις επαφές σου. Εμενα όσες ομάδες έχω με δικό της ήχο κλήσης είναι εντάξει. Όσες ομάδες δεν έχουν ξεχωριστό ήχο κλήσης χτυπάνε με τον ήχο της νόκια και οι επαφές που δεν ανήκουν σε ομάδες χτυπάνε κανονικά. Πατάτα η δουλειά.

 

Για το καπάκι της μπαταρίας δεν έχω πρόβλημα αρκεί να το κλείσω με προσοχή απ την αρχή. Γενικά η κατασκευή είναι πολύ ποιοτική. Ο μηχανισμός της οθόνης προς το παρόν βγάζει ελάχιστο τριγμό, είναι λογικό πως στο χρόνο επάνω θα ξεχαρβαλώσει κάπως. Αποφεύγω πάρα πολύ να το βάζω στην τσέπη όταν τρέχω ή κάνω κινήσεις που θα το ζορίσουν. Στην οθόνη έχω κι εγώ προστασία, οκ κανένα τηλέφωνο δεν με ικανοποιεί κάτω απ τον ήλιο οπότε κανένα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο! Αν και στο συγκεκριμένο nokia club δεν πιστεύω να βγάλω άκρη...

 

ελπιζω οχι της θεσσαλονικης:lol:

 

γιατι και εγω θα παω σε 20 μερεσ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το κάνει και μένα. Έχεις ομάδες στις επαφές σου. Εμενα όσες ομάδες έχω με δικό της ήχο κλήσης είναι εντάξει. Όσες ομάδες δεν έχουν ξεχωριστό ήχο κλήσης χτυπάνε με τον ήχο της νόκια και οι επαφές που δεν ανήκουν σε ομάδες χτυπάνε κανονικά. Πατάτα η δουλειά.

Για το καπάκι της μπαταρίας δεν έχω πρόβλημα αρκεί να το κλείσω με προσοχή απ την αρχή. Γενικά η κατασκευή είναι πολύ ποιοτική. Ο μηχανισμός της οθόνης προς το παρόν βγάζει ελάχιστο τριγμό, είναι λογικό πως στο χρόνο επάνω θα ξεχαρβαλώσει κάπως. Αποφεύγω πάρα πολύ να το βάζω στην τσέπη όταν τρέχω ή κάνω κινήσεις που θα το ζορίσουν. Στην οθόνη έχω κι εγώ προστασία, οκ κανένα τηλέφωνο δεν με ικανοποιεί κάτω απ τον ήλιο οπότε κανένα προβλημα.

 

σημερα ημουν για καφε με ενα φιλαρακι μου που εχει το original n97 και μου ελεγε το ιδιο πραγμα.......

βαζει για ηχο κλησης ενα mp3 και μετα απο 2 μερες(πχ) βγαινει ο κλασσικος ηχος της νοκια......:rolleyes:

αιντεεεε νοκια ξυπναααααααα:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σημερα ημουν για καφε με ενα φιλαρακι μου που εχει το original n97 και μου ελεγε το ιδιο πραγμα.......

βαζει για ηχο κλησης ενα mp3 και μετα απο 2 μερες(πχ) βγαινει ο κλασσικος ηχος της νοκια......:rolleyes:

αιντεεεε νοκια ξυπναααααααα:rolleyes::rolleyes:

και στο δικο μου μινι στη πρωτη εισερχομενη κληση μετα που θα το ενεργοποιησω κτηπαει με νοκια ηχο μετα συνερχεται.μου το εχει κανει 2-3 φορες.το τηλ. το εχω 3μηνες

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περίμενα... Δεν περίμενα να βγάλω άκρη λένε αναβάθμιση θέλει... Δεν πρέπει να κοίταξαν καν το σήμα, απλά θα είδε το πρόβλημα στο χαρτί και θα λέει αναθάθμιση και τέλος...:mad::angry::shoot:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως το περίμενα... Δεν περίμενα να βγάλω άκρη λένε αναβάθμιση θέλει... Δεν πρέπει να κοίταξαν καν το σήμα, απλά θα είδε το πρόβλημα στο χαρτί και θα λέει αναθάθμιση και τέλος...:mad::angry::shoot:

 

Φίλε πάιξτο ΑΣΧΕΤΟΣ, και θα βρεις το δίκιο σου.

Πες τους, τι είναι αναβάθμιση; Δεν ξέρω. Πως το κάνω. Δεν έχω υπολογιστή.

Όσο πιο ΑΣΧΕΤΟΣ τόσο καλύτερα. Θα τους αναγκάσεις να το κάνουν μόνοι τους, και μετά θα δουν ότι και πάλι το σήμα είναι κακό.

Μην το αφήσεις έτσι...

 

Στο κάτω κάτω την τελευταία έκδοση δεν έχεις; Δεν τους το είπες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τους το είπα άλλα άρχισαν να λένε δεν είναι το ίδιο με αυτό που παιρνάμε εδώ, εδώ το περνάμε με ειδικό προγραμμα και τέτοιου είδους βλακείες...Αύριο που θα παω, θα δω τι άλλη βλακεία θα μου πουν και βλέπουμε....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους το είπα άλλα άρχισαν να λένε δεν είναι το ίδιο με αυτό που παιρνάμε εδώ, εδώ το περνάμε με ειδικό προγραμμα και τέτοιου είδους βλακείες...Αύριο που θα παω, θα δω τι άλλη βλακεία θα μου πουν και βλέπουμε....

 

po po μια ζωη τα ιδια με αυτους ελεος....:rolleyes::rolleyes:

εχουν σκασει τον κοσμο πραγματικα.....:mad:

φιλε εμενα ειχε προβλημα με το σημα το πρωτο n97.......

στο τελος μετα απο πολλες ιστοριες μου το αλλαξανε...(μου το αλλαξε το μαγαζι απο οπου το πηρα...)....

αν θεωρεις οτι εχεις προβλημα να επιμενεις.....γινε σπαστικος με αλλα λογια.....

Link to comment
Share on other sites

Σε μέρος που κανικά έχεις full σήμα και εσύ έχεις πχ 2 μπάρες, τι δικαιολογία μπορούν να σου βρουν ήθελα και να ήξερα!

Ειδικά και αν τους πεις ότι φίλος σου με το ίδιο τηλέφωνο έχει full σήμα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

χάνει σήμα ακόμα και σε ανοιχτά μέρη αρχίζει και γίνεται εκνευριστικό:mad:

 

αστο μην το ψαχνεις και μενα τα ιδια εκανε...

δεν μου λες βγαινεις και εκτος δικτυου....?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός δικτύου δεν βγαίνει... Αλλά, η μπάρα είναι στις μία-δύο γραμμές και όταν πραγματοποιώ μια κλήση αργεί υπερβολικά να καλέσει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αστο μην το ψαχνεις και μενα τα ιδια εκανε...

δεν μου λες βγαινεις και εκτος δικτυου....?

 

αμέ και πολλή συχνά γίνεται σπαστικό για 50-70sec δεν έχει τπτ ούτε κλήσεις μπορείς να κάνεις και μετα ΜΠΑΜ φουλ σήμα δεν ξέρω αν φταίει κινητό η WIND αλλά σε σχέση με κινητά άλλον το Ν97μινι είναι κατρακύλα:mad:

 

δεν μας έφτανε η μπαταριά τώρα έχουμε και σήμα γιαυτό και έπεσε η τιμή στα 450€

άμα μπορούσα να το αλλάξω με κάποιο άλω θα το έκανα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η NOKIA, φταίει η απαράδεκτη στάση της αντιπροσωπείας.

Υπάρχουν χιλιάδες Ν97 που είναι μια χαρά. Σε όλες τις χώρες όταν πας κάτι χαλασμένο στο αλλάζουν.

Να επιμείνεις στην ΝΟΚΙΑ και θα στο αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η NOKIA, φταίει η απαράδεκτη στάση της αντιπροσωπείας.

Υπάρχουν χιλιάδες Ν97 που είναι μια χαρά. Σε όλες τις χώρες όταν πας κάτι χαλασμένο στο αλλάζουν.

Να επιμείνεις στην ΝΟΚΙΑ και θα στο αλλάξουν...

 

και πως θα το κάνω αυτό ??

θα έχει και κόστος ?

 

 

Γιατί αρκετά είχα τραβήξει με θέμα servise στο ΓΕΡΜΑΝΟΣ πριν 3 χρόνια με 3250

είχε πρόβλημα στην πλακέτα και έκαναν 1 χρόνο να πετύχουν την αλλαγή με τα νευρά να είναι στα άκρα καθώς μόλις παίρνω από κατάστημα δοκιμάζω επί τόπου και τους δίνω ξανά για άλλον 1 μηνά servise 7 φόρες αναβάθμιση 1 φορά αλλαγή πλαισίου :blink: 1 φορά αλλαγή οθόνης :confused: ε μετά απο 1 χρόνο βόλτα το κινητό έχει γίνει :X

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να βρω κάποια φωτογραφία ή μια σχετική ενημέρωση, απο το αντικείμενο που δημιουργεί το όλο πρόβλημα με το σήμα? Edited by CrazyDoc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμέ και πολλή συχνά γίνεται σπαστικό για 50-70sec δεν έχει τπτ ούτε κλήσεις μπορείς να κάνεις και μετα ΜΠΑΜ φουλ σήμα δεν ξέρω αν φταίει κινητό η WIND αλλά σε σχέση με κινητά άλλον το Ν97μινι είναι κατρακύλα:mad:

 

δεν μας έφτανε η μπαταριά τώρα έχουμε και σήμα γιαυτό και έπεσε η τιμή στα 450€

άμα μπορούσα να το αλλάξω με κάποιο άλω θα το έκανα

 

πιστεψε με σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι....:)

τα ιδια τραβηξα και εγω....

υπηρχαν πολλα παραπονα σε διαφορα φορουμς για προβληματα στο σημα με τα ν97 και τα 2...(ειδικα με το πρωτο....)....

εμενα οταν μου το αλλαξανε δεν το πιστευα ηταν αλλο κινητο στην κυριολεξια...

κανε υπομονη και σπαστους και συ τα νευρα....:)

 

Είναι εύκολο να βρω κάποια φωτογραφία ή μια σχετική ενημέρωση, απο το αντικείμενο που δημιουργεί το όλο πρόβλημα με το σήμα?

 

Photo δεν εχω...απλα οταν το ειχα εγω ειχα 2 γραμμες οταν η αλλοι ηταν φουλ και οταν οι αλλοι ειχαν 2 εγω ημουν εκτος δικτύου.....:)

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα διορθώνεται ? με αντικατάσταση της κεραίας η κάποια ρύθμιση στο software και για να μην κάνω κάνα λάθος το κινητό το έχω πάρει από ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΣ στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ η παω στην νοκια ? και πόσο καιρό κάνουν όχι πάλι κάνα μήνα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...