Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο site, της Nokia, βάζοντας το Product code (cherry black) βγάζει νέα έκδοση την 20.0.005 αλλά δεν είναι διαθέσιμη ούτε μέσω FOTA ούτε μέσω NSU. Ξέρετε κάτι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πρόβλημα διορθώνεται ? με αντικατάσταση της κεραίας η κάποια ρύθμιση στο software και για να μην κάνω κάνα λάθος το κινητό το έχω πάρει από ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΣ στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ η παω στην νοκια ? και πόσο καιρό κάνουν όχι πάλι κάνα μήνα

 

δεν ξερω αν διορθωνεται...σε μενα μου αλλαξανε ολοκληρη την συσκευη...οχι ομως απο την νοκια απο εκει που το πηρα...(απο το εξωτερικό...μπερδεμένη ιστορια....)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν διορθωνεται...σε μενα μου αλλαξανε ολοκληρη την συσκευη...οχι ομως απο την νοκια απο εκει που το πηρα...(απο το εξωτερικό...μπερδεμένη ιστορια....)

 

α καλα αμα παω εδω για αλαγη θα μου πιουν το αιμα

 

αρα καλητερα να ψαξω μονος για ανταλκτικο αν και ειναι διαφορετικη δομη με ολα αλλα κινητα ;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

α καλα αμα παω εδω για αλαγη θα μου πιουν το αιμα

 

αρα καλητερα να ψαξω μονος για ανταλκτικο αν και ειναι διαφορετικη δομη με ολα αλλα κινητα ;)

 

εγω φιλε πηγα με δικηγόρο τους απείλησα με μηνύσεις :lol::lol:και τελικα τα καταφερα...

τεσπα ευχομαι ολα να πανε καλα και να βγαλεις ακρη.....

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε πηγα με δικηγόρο τους απείλησα με μηνύσεις :lol::lol:και τελικα τα καταφερα...

τεσπα ευχομαι ολα να πανε καλα και να βγαλεις ακρη.....

 

:eek: έτσι και εγώ μπορώ να κάνω:lol: χαχαχαχαχα

 

κρίμα που δεν έχω δικηγόρο

 

τεσπα δεν θέλω να μπλεξω με servise θα δω πως θα τσουλήσει η συσκευή θα περιμένω να περάσει ένας χρόνος και παραπάνω και άμα βρω ανταλλακτικό θα το επιχειρήσω μόνος μου σιγά το δύσκολο:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:eek: έτσι και εγώ μπορώ να κάνω:lol: χαχαχαχαχα

 

κρίμα που δεν έχω δικηγόρο

 

τεσπα δεν θέλω να μπλεξω με servise θα δω πως θα τσουλήσει η συσκευή θα περιμένω να περάσει ένας χρόνος και παραπάνω και άμα βρω ανταλλακτικό θα το επιχειρήσω μόνος μου σιγά το δύσκολο:lol:

 

φιλε με φτασανε στο αμην ολοι τους...:lol:

και η νοκια και το μαγαζι που το πηρα...(ψαξε λιγο τα posts μου στο "εντυπώσεις απο νοκια κτλ" και θα καταλαβεις.....έφριξα....!!!!):)

ευτυχώς ο κολλητός μου ειναι δικηγορος και οταν το πηγα το πραγμα εκει βαλανε μυαλο....:lol:

για μενα να πας και να γινεις σπαστικος στο ξαναλεω......'

περνα μια βολτα απο το τοπικ που σου ειπα πιο πανω και πες και το προβλημα σου εκει..γιατι εδω μαλλον παμε για οφ τοπικ.....:)

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το έχω δει όλο το θέμα :lol:

 

και τώρα έχω μια απορία ...

φωνητικές εντολές έχουμε:blink: γιατί ενα φιλαράκι έκανε επίδειξη με blackberry και λέω σιγα και εγω εχω αλλα δεν βλεπο .. το 3250 εχει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το έχω δει όλο το θέμα :lol:

 

και τώρα έχω μια απορία ...

φωνητικές εντολές έχουμε:blink: γιατί ενα φιλαράκι έκανε επίδειξη με blackberry και λέω σιγα και εγω εχω αλλα δεν βλεπο .. το 3250 εχει

 

Ναι υπαρχουνε.Ρυθμισεις>Φωνητ.εντολες.Αλλα ειναι τελειως διαφορτικες απο το 3250 δεν χρειαζετε να αποθηκευσεις την καθε εντολη με την δικια σου φωνη αναγνωριζει ολονων τις φωνες.Για παραδειγμα πατα το πληκτρο κλησης(πρασινο κουμπι) για 2 δευτερολεπτα και πες Bluetooth για να καταλαβεις πως λειτουργει.Η ακομα μπορεις να δοκιμασεις με μια επαφη που εχεις αποθηκευμενη.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τίποτα για καμία ανερχόμενη αναβάθμιση? Σχετικά με την 20.0.005 που έδειχνε στο site της Nokia για 1-2 μέρες και τώρα φαίνεται πάλι η v11 ξέρετε κάτι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα μια εφαρμογη και μαζι της εγκατασταθηκε ενας φακελος οπου μεσα ηταν αυτη.απεγκατεστησα την εφαρμογη και μου εμεινε ο φακελος.ετσι τωρα μαζι με τα εικονειδια πχ μουσικη ,χαρτες,ρυθμισεις κλπ κλπ βλεπω και αυτον τον αδειο φακελο που δεν μπορω να σβησω και μου την σπαει αφανταστα και γιατι τον βλεπω και γιατι μου φωναζει ποσο ασχετος ειμαι.σας παρακαλω πολυ αφου γελασετε ριξτε καμια ιδεα πως μπορω να τον σβησω.ευχαριστω και παρακαλω πολυ ας μπει καποιος στον κοπο να με βοηθησει.

 

edit

μη μπαινετε στον κοπο .το βρηκα για καποιο λογο δεν μου εβγαζε την δυνατοτητα διαγραφης ,μετα απο επανεκινηση μου την εβγαλε

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Nokia N97 Mini has just received a firmware upgrade to v20.0.016 from its previous version v11.0.045.

 

Δεν είναι διαθέσιμο ακόμα παντού... Είμαστε σε αναμονή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το σίτε :)

θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το νέο μου κινητό. :worry:

πριν από λίγο αγόρασα κι εγώ το νοκια ν97μινι από κατάστημα της βονταφονε.

είχα επιδότηση κι έτσι με βγήκε τζάμπα... :p

παρατήρησα πως στην συσκευασία έχει 2 αυτοκόλλητα...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16412&stc=1&d=1276261641

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16413&stc=1&d=1276261641

 

μήπως επειδή είναι βονταφονε είναι κλειδωμένο και δεν παίρνει αναβάθμιση?

 

έμενα το τηλέφωνο μου είναι αυτήν η έκδοση

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16414&stc=1&d=1276261794

 

τι μου προτείνετε?

 

σας ευχαριστώ πολύ.

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Απ ότι βλέπω έχεις πιο πρόσφατη έκδοση από αυτή που δίνει ως τελευταία το NSU, δηλαδή την 11.0.045.

Κλειδωμένο δεν είναι, το πολύ πολύ να είναι branded.

Πρακτικά αυτό σημαίνει πως οι αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν από τη Nokia δεν θα είναι αυτόματα διαθέσιμες και για εσένα.

Για να βεβαιωθείς πως πρόκειται για branded έκδοση, απλά σύγκρινε το product code που έχει η συσκευή σου με αυτά που δίνονται στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος.

Εφόσον φυσικά το επιθυμείς μπορείς να το αλλάξεις μέσω της διαδικασίας που περιγράφεται εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Απ ότι βλέπω έχεις πιο πρόσφατη έκδοση από αυτή που δίνει ως τελευταία το NSU, δηλαδή την 11.0.045.

Κλειδωμένο δεν είναι, το πολύ πολύ να είναι branded.

Πρακτικά αυτό σημαίνει πως οι αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν από τη Nokia δεν θα είναι αυτόματα διαθέσιμες και για εσένα.

Για να βεβαιωθείς πως πρόκειται για branded έκδοση, απλά σύγκρινε το product code που έχει η συσκευή σου με αυτά που δίνονται στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος.

Εφόσον φυσικά το επιθυμείς μπορείς να το αλλάξεις μέσω της διαδικασίας που περιγράφεται εδώ.

 

φίλε μου έγινες απόλυτα σαφείς!!!!

σας υπερευχαριστώ όλους!!!

είστε φοβεροί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!Λόγω κλοπής του τελευταίου μου κινητού (Ν86) ξέμεινα με το παλιό μου Ν82 και τώρα σκέφτομαι να πάρω το Ν97 mini σε 1-1.5 μήνα που θα έχω επιδότηση από Vodafone, πιστεύετε πως μετά από τα κινητά που είχα πρόσφατα (Ν82-Ν86-ΟΜΝΙΑ),θα με καλύψει το Ν97 mini σε σχέση με ποιότητα κάμερας-ευχρηστία-αυτονομία???Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώμες σας και να ξέρετε πως θα τις λάβω πολύ σοβαρά υπόψιν μιας και κάθε φορά που θέλω να πάρω κινητό εσάς πρωτοσυμβουλέυομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini εδώ και ένα μήνα περίπου και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Ένα προβληματάκι που μου έχει κάνει και το οποίο μου παρουσίαζε πιο συχνά το 5800 που είχα πριν, είναι πως κάποιες φορές, ειδικά όταν μείνει το κινητό πάνω από μία μέρα συνεχόμενα ανοιχτό, χωρίς επανεκκίνηση, όλοι οι ήχοι του κινητού δεν ακούγονται από τα ηχεία, αλλά από το ακουστικό (!!!) του, με αποτέλεσμα να με παίρνουν τηλέφωνο και να μην ακούω τον ήχο κλήσης. Με επανεκκίνηση στρώνει αμέσως. Το 5800 που είχα μου το έκανε πιο συχνά ειδικά τελευταία και ήταν ένας λόγος που το άλλαξα. Ούτε το hard format βοήθησε ούτε οι αναβαθμίσεις. Μέσα στο φόρουμ δεν έχω παρατηρήσει κάποιον να έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα, που λογικά για να το κάνουν δύο διαφορετικές συσκευές με το ίδιο λειτουργικό σύστημα, σημαίνει ότι είναι πρόβλημα του λειτουργικού. Το έχει παρατηρήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!Λόγω κλοπής του τελευταίου μου κινητού (Ν86) ξέμεινα με το παλιό μου Ν82 και τώρα σκέφτομαι να πάρω το Ν97 mini σε 1-1.5 μήνα που θα έχω επιδότηση από Vodafone, πιστεύετε πως μετά από τα κινητά που είχα πρόσφατα (Ν82-Ν86-ΟΜΝΙΑ),θα με καλύψει το Ν97 mini σε σχέση με ποιότητα κάμερας-ευχρηστία-αυτονομία???Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώμες σας και να ξέρετε πως θα τις λάβω πολύ σοβαρά υπόψιν μιας και κάθε φορά που θέλω να πάρω κινητό εσάς πρωτοσυμβουλέυομαι!!!

 

ουτε που να το σκεφτεσαι...

κατσε με το θαυμασιο Ν82, μεχρι να βγει το Ν8 και περιμενε και λιγο να δουμε κριτικες.

καμερα?? μακρια νυχτομενο,

ευχρηστια?? οπως στα περισσοτερα αφης κινητα, χρειαζεσαι πολλες περισσοτερες κινησεις για να ολοκληρωσεις καθημερινες ενεργειες

αυτονομια?? ας μην σου πω καλυτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσησα, να το στείλω Αθήνα σε κάποιο Nokia Club σχετικά με το θέμα με το σήμα... Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσησα, να το στείλω Αθήνα σε κάποιο Nokia Club σχετικά με το θέμα με το σήμα... Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?

Διεύθυνση: ΛΕΩΦ. ΚΑΤΕΧΑΚΗ 51

Πόλη: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

Ταχυδρομικός κώδικας: 11525

Τηλέφωνο: +302106915140

Φαξ: +302106915141

Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: nokiacareampelokipoi@ovi.com

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτονομία είναι για κλάματα:cry:

 

Αν και το έχω το κινητό, δεν το χρησιμοποιώ γιατί προτιμώ ένα samsung με δύο κάρτες sim.

 

Μιας και με προβλημάτισε αυτό που λέτε για την αυτονομία, δοκίμασα το κινητό λοιπόν για να δω και εγώ τι αυτονομία έχει και πόσο τραγική είναι.

 

Οκτώ ολόκληρα 24ωρα μου έβγαλε σε απόλυτη αναμονή με τρεις συνολικά ενδιάμεσες κλήσεις του λεπτού.

 

Μια χαρά λοιπόν αναμονή πρέπει να έχει και λογικά με μέση χρήση σίγουρα βγάζει τρία 24ωρα εκτός αν κάποιοι θέλουν να το πειράζουν συνεχώς και να παίζουν μαζί του.

 

Και ένα άλλο τεστ που είχα κάνει λίγο καιρό πριν με το Garmin σε λειτουργία, μου έβγαλε 2 ώρες πλοήγηση (Αθήνα - Χαλκίδα και πίσω πάλι) και είχε ακόμα και δύο μπάρες οι μπαταρία του υπόλοιπο...

 

Δεν νομίζω λοιπόν ότι κάθε μέρα χρησιμοποιούμε πλοήγηση, ούτε παίζουμε παιχνίδια ούτε τραβάμε βίντεο και φωτογραφίες ούτε μπαίνουμε στο ίντερνετ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ. Αυτά μπορούμε να τα κάνουμε με εξειδικευμένες συσκευές. Το ότι ένα κινητό μας παρέχει πολλές δυνατότητες δεν σημαίνει δηλαδή ότι πρέπει να τις χρησιμοποιούμε όλες μαζί κάθε μέρα. Προπαντός το Ν97mini είναι ένα κινητό και εάν το χρησιμοποιούμε για τις ανάγκες επικοινωνίες μας και περιστασιακά τις άλλες δυνατότητες του, μια χαρά αυτονομία έχει.

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

 

Οκτώ ολόκληρα 24ωρα μου έβγαλε σε απόλυτη αναμονή με τρεις συνολικά ενδιάμεσες κλήσεις του λεπτού.

 

Μια χαρά λοιπόν αναμονή πρέπει να έχει και λογικά με μέση χρήση σίγουρα βγάζει τρία 24ωρα εκτός αν κάποιοι θέλουν να το πειράζουν συνεχώς και να παίζουν μαζί του.

 

Προπαντός το Ν97mini είναι ένα κινητό και εάν το χρησιμοποιούμε για τις ανάγκες επικοινωνίες μας και περιστασιακά τις άλλες δυνατότητες του, μια χαρά αυτονομία έχει.

 

ακριβως οπως το περιγραφεις παραπανω το χρησιμοποιω, δηλαδη για μαξ 2 ωρες ομιλια, και κανα δυο φωτογραφιες και με βια κρατα ολη μερα, καμμια φορα οχι!

 

αγοραζω μετρητα την μπαταρια σου..........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...