Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος και εγώ του N97 mini αλλά με κάποιες απορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις και γι αυτό θα ήθελα τη βοήθεια σας.

1. Στην οθόνη έχουμε 5 σειρές για συντομεύσεις αλλά όσο και αν το έψαξα τις δύο μόνο μπορούμε να τροποποιήσουμε ώστε να βάλουμε όποιες συντομεύσεις θέλουμε εμείς.

Στις υπόλοιπες 3 η επιλογή που έχουμε είναι μόνο για εφαρμογές ή κάτι δεν κάνω σωστά?

 

δυστυχως μονο τις 2 σειρες μπορεις να παραμετροποιησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@nicnt

Καλώς ήρθες στο myphone.

 

Για ότι αφορά την έκθεση τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά από ότι σε παλιότερες εκδόσεις του Symbian. Στα Symbian S60 5th Edition όλα φαίνονται χύμα στην έκεθση (βίντεο, εικόνες). Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις εικονικούς φακέλους μέσα στην έκθεση και να τοποθετήσεις εσύ όπως θες τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου. Βέβαια αυτοί οι φάκελοι θα φαίνονται μόνο στην έκθεση και πουθενά αλλού. Δηλαδή δεν θα μπορείς να τους μεταφέρεις στον υπολογιστή αλλά ούτε θα φαίνονται στην μνήμης της συσκευής ή της κάρτα μνήμης.

 

Επίσης αν έχεις ταξινομήσει σε φακέλους τα βίντεο και τις φωτογραφίες αυτοί δεν εμφανίζονται στην έκθεση παρά μόνο στην διαχείριση αρχείων.

 

Οπότε η λύση είναι να κάνεις μια ταξινόμηση στην κάρτα μνήμης με φακέλους και άλλη μια με εικονικούς φακέλους στην έκθεση. Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή Resco Photo Viewer για να δεις μήπως σε βολέψει καλύτερα. Για την συγκεκριμένη εφαρμογή κάνε μια αναζήτηση στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4

 

Για το Garmin οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του θέματος Garmin Maps Mobile™ XT όπως επίσης υπάρχουν και αναφορές για το ποια έκδοση λειτουργεί καλύτερα. Ότι αρχεία χρειαστείς θα τα βρεις στο Google.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το θέμα είναι, όπως λέω και στην παράγραφο 3, οτι δεν βλέπω τους φακέλους που δημιουργώ. Αν τους δημιουργήσω στο τηλέφωνο δεν τους βλέπω στον υπολογιστή και αν τους δημιουργήσω στον υπολογιστή δεν τους βρίσκω στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το θέμα είναι, όπως λέω και στην παράγραφο 3, οτι δεν βλέπω τους φακέλους που δημιουργώ. Αν τους δημιουργήσω στο τηλέφωνο δεν τους βλέπω στον υπολογιστή και αν τους δημιουργήσω στον υπολογιστή δεν τους βρίσκω στο τηλέφωνο.

Αυτούς τους φακέλους τους δημιουργείς μέσα στο κινητό από την διαχείριση αρχείων ή κάποιον άλλο file manager? Όταν δημιουργείς φακέλους στο pc σου μετά τους περνάς στο κινητό συνδέοντας το σε κατάσταση μεταφοράς δεδομένων (δηλαδή να το βλέπει ως εξωτερικό δίσκο)?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς τους φακέλους τους δημιουργείς μέσα στο κινητό από την διαχείριση αρχείων ή κάποιον άλλο file manager? Όταν δημιουργείς φακέλους στο pc σου μετά τους περνάς στο κινητό συνδέοντας το σε κατάσταση μεταφοράς δεδομένων (δηλαδή να το βλέπει ως εξωτερικό δίσκο)?

 

Από τη διαχείριση.

Και ναι τους περνάω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικί με φακέλους. Έχω γύρω στα 8 γίγα μουσική σε κάρτα μνήμης. Τα έχω ταξινομημένα, στην κάρτα μνήμης, σε φακέλους. Τα έχω βάλει έτσι ώστε ένας φάκελος να αντιστοιχεί σε έναν τραγουδιστή και μια λίστα αναπαραγωγής, στην έκθεση μου βγάζει 1500 τραγούδια χύμα.... Πως μπορώ να κάνω λίστες αναπαραγωγής χρησιμοποιόντας τους ήδη υπάρχοντες φακέλους; στα έρικσον το κάνει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικί με φακέλους. Έχω γύρω στα 8 γίγα μουσική σε κάρτα μνήμης. Τα έχω ταξινομημένα, στην κάρτα μνήμης, σε φακέλους. Τα έχω βάλει έτσι ώστε ένας φάκελος να αντιστοιχεί σε έναν τραγουδιστή και μια λίστα αναπαραγωγής, στην έκθεση μου βγάζει 1500 τραγούδια χύμα.... Πως μπορώ να κάνω λίστες αναπαραγωγής χρησιμοποιόντας τους ήδη υπάρχοντες φακέλους; στα έρικσον το κάνει. Ευχαριστώ

Ή θα φτιάξεις λίστες μέσα από την μουσική του Ν97 διαλέγοντας 1-1 τα τραγούδια ή μπορείς να φτιάξεις λίστες από το pc σου και να τις περάσεις στο κινητό σου. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος δυστυχώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την ομάδα.. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το νοκια ν97 μινι μου (εχω αυτο της βονταφον το μπρονζε) ειναι οτι μου εσπασε το πλαϊνο κουμπακι ον-οφφ. κατα συνεπεια οταν θελω να το ανοιξω κανω slide την οθονη στο πληκτρολογιο , επαναφερω και μπορω να το χειριστω. Πηγα στη Νοκια και μου ειπαν οτι χρειαζεται αντικατασταση ολο το πλαισιο γυρω γυρω, κανενα 50ρικο.

Ειναι αληθεια αυτο η με κοροιδεψαν?

Επισης παρατηρω οτι πολλες φορες κολλαει... επανεκινει μονο του και αλλες φορες αργει να αποκριθει οταν παω να το ξεκλιδωσω με τον τροπο που σας περιεγραψα πριν.

Η εκδοση του ειναι η αρχικη (δεν την αλλαξα ποτε γιατι δεν ξερω πως) . Ειναι η

ν10.0.020.

Θα ηθελα παρακαλω "τα φωτα σας" μιας και ειστε ολοι πολύ καλοι στο αντικειμενο.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. Θα περιμενω με αγωνια να μου απαντησετε

Καλημερα και παλι

Link to comment
Share on other sites

@goulas14

Καλημέρα.

Για το πως θα κάνεις αναβάθμιση στο κινητό σου διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

 

Για το άλλο που λες σχετικά με τον διακόπτη κλειδώματος/ξεκλειδώματος δεν νομίζω να σου είπαν ψέμματα. Απ' όσο ξέρω το ίδιο γίνεται και στο Ν97, αλλάζουν όλο το πλαίσιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα ολα αυτα... και δεν μου κανει αναβαθμιση.

απο το κινητο μου λεει οτι δεν υπαρχουν μεταγενεστερες εκδοσεις..

απο το PC μου λεει... οτι εχεις την εκδοση ν10.0.020 και θα αναβαθμισουμε την εκδοση σε ν10.0.020 παλι. Δηλαδη τιποτε.

Καμια αλλη ιδέα? Ευχαριστω πολυ παντως stendor :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις πρώτα hard format και μετά αναβάθμιση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό site με εφαρμογές έχετε να μου στειλετε;

 

**************

 

 

Πηγαινε στο gallery, διαλεξε κινητο, επελεξε κατηγορια που θες και κατεβασε πραγμα

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς παράνομο υλικό !

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω στα χέρια μου αυτές τις ημέρες το N97 mini ενός φίλου μου για να του περάσω εφαρμογές, παιχνίδια κλπ και μου έκανε εντύπωση το ότι αυτό το κινητό είναι φτιαγμένο για αριστερόχειρες, το πληκτρολόγιο ανοίγει από αριστερά όπως και το κουμπί για το κλείδωμα που χρησιμοποιείται πολύ συχνά είναι από αριστερά.

Αλήθεια εσας σας βολεύει έτσι; (τους δεξιόχειρες εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω στα χέρια μου αυτές τις ημέρες το N97 mini ενός φίλου μου για να του περάσω εφαρμογές, παιχνίδια κλπ και μου έκανε εντύπωση το ότι αυτό το κινητό είναι φτιαγμένο για αριστερόχειρες, το πληκτρολόγιο ανοίγει από αριστερά όπως και το κουμπί για το κλείδωμα που χρησιμοποιείται πολύ συχνά είναι από αριστερά.

Αλήθεια εσας σας βολεύει έτσι; (τους δεξιόχειρες εννοώ)

 

ωραία η παρατηρη σου. Τα πάντα είναι θέμα συνήθειας. Σε 10 μέρες χρήσης τα πάντα συνηθίζονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα γρηγορα για τους "εχοντες" και κατεχοντες το κινητο..Απο καμερουλα φωτο-βιντεο πως τα παει μιας και σκεφτομαι να το αγορασω?Καθολου χτυπητα προβληματα παρουσιαζει?(τζογο)κλπ..Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος, με κάποιο πρόγραμμα πχ να σβήνει κανείς μία μία καταχώριση μητρώου?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και προσφατα το πηρα στα χερια μου θα ηθελα να ρωτησω αν παιζει καθολου το slide up.εμενα παιζει μονο η δεξια πλευρα και ειναι λιγο εκνευριστικο οταν το εχω ανοιχτο και παω να πατησω καποιο απο τα κουμπια του μενου η για να κανει κληση κτλ γιατι κουνιεται.στην αριστερα πλευρα δεν γινεται αυτο,ενω παρατηρησα οτι στην αριστερη εχει και μια ακομα στηριξη.ετσι ειναι σε ολα η λογω χρησης το εχει παθει?αν το παω σε νοκια shop θα το φτιαξουν?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω στα χέρια μου αυτές τις ημέρες το N97 mini ενός φίλου μου για να του περάσω εφαρμογές, παιχνίδια κλπ και μου έκανε εντύπωση το ότι αυτό το κινητό είναι φτιαγμένο για αριστερόχειρες, το πληκτρολόγιο ανοίγει από αριστερά όπως και το κουμπί για το κλείδωμα που χρησιμοποιείται πολύ συχνά είναι από αριστερά.

Αλήθεια εσας σας βολεύει έτσι; (τους δεξιόχειρες εννοώ)

 

 

Εμένα που είχα το Ν97 το μεγάλο,με βόλευε κανονικά.Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω.Θέμα συνήθειας είναι τα περισσότερα πιστεύω :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παω να κρατησω μπακ απ στην συσκευη και μου λεει κλειστε καμια εφαρμογη μνημη πληρης ενω δεν εχω καμια εφαρμογη ανοικτη.παω να κανω ανακτηση καποιου προηγουμενου μπακ απ και μου δειχνει οτι δεν εχει τιποτα κρατημενο ενω ειχα κρατησει ξανα μπακ απ,αυτα καμια ιδεα τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και ξανάνοιξέ το. Άνοιξε τον X-plore και πήγαινε στην κάρτα μνήμης και δες αν στον φάκελο Backup έχει τίποτα μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και ξανάνοιξέ το. Άνοιξε τον X-plore και πήγαινε στην κάρτα μνήμης και δες αν στον φάκελο Backup έχει τίποτα μέσα.

το εκλεισα το ξαναανοιξα ,τιποτα και στον χ πλορ στα μπακ απ δεν εχει τιποτα.αντε καλα δεν εχει τιποτα παρολο που ειχα γιατι δεν μπορει να κανει τωρα μπακ απ?λιγο μυστηριο.εβγαλα και δυο εφαρμογες που η μια ηταν και πληρωμενη(αληθεια μπορω να την ξαναβρω?).

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να δημιουργήσεις νέο αντίγραφο, επιλέγεις όλα τα στοιχεία; Για δοκίμασε να επιλέξεις κάποια από αυτά και δες αν προχωράει κανονικά. Τα αντίγραφα αυτά μπορείς να τα μεταφέρεις με τον X-plore σε άλλον φάκελο της επιλογής σου και να τα κρατάς/χρησιμοποιείς.

 

Οι πληρωμένες εφαρμογές συνήθως, κρατάνε ενημερωμένο το registry και όταν πας να την ξανακάνεις εγκατάσταση, θα την αναγνωρίσει ως αγορασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να δημιουργήσεις νέο αντίγραφο, επιλέγεις όλα τα στοιχεία; Για δοκίμασε να επιλέξεις κάποια από αυτά και δες αν προχωράει κανονικά. Τα αντίγραφα αυτά μπορείς να τα μεταφέρεις με τον X-plore σε άλλον φάκελο της επιλογής σου και να τα κρατάς/χρησιμοποιείς.

 

Οι πληρωμένες εφαρμογές συνήθως, κρατάνε ενημερωμένο το registry και όταν πας να την ξανακάνεις εγκατάσταση, θα την αναγνωρίσει ως αγορασμένη.

θα δοκιμασω να κρατησω καποια και οχι ολα να δω τι θα γινει.αν δεν γινεται τιποτα να κανω *#7370#

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...