Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως οπως το περιγραφεις παραπανω το χρησιμοποιω, δηλαδη για μαξ 2 ωρες ομιλια, και κανα δυο φωτογραφιες και με βια κρατα ολη μερα, καμμια φορα οχι!

 

αγοραζω μετρητα την μπαταρια σου..........

 

Δύο ώρες την ημέρα ομιλία δεν είναι λίγο. Πάρε όποιο κινητό θέλεις και μίλα δύο ώρες (μα καλά τι λες επί δύο ώρες την ημέρα ; ) να δεις πόση αυτονομία θα έχεις...

 

Μία νορμάλ χρήση την ημέρα δεν ξεπερνάει ποτέ το μισάωρο.

 

Την μπαταρία μου την πουλάω 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα τζάμπα την πουλάς! 2 ώρες τον μήνα μάλλον εννοεί. Αλλά και πάλι έχει παραγίνει αυτό με την αυτονομία. Έλεος δηλαδή οποιοδήποτε άλλο κινητό με αντίστοιχες δυνατότητες κρατάει το ίδιο αν όχι λιγότερο. Βάλτε το στην πρίζα κάθε βράδυ και τέλος το κλάμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω λοιπόν ότι κάθε μέρα χρησιμοποιούμε πλοήγηση, ούτε παίζουμε παιχνίδια ούτε τραβάμε βίντεο και φωτογραφίες ούτε μπαίνουμε στο ίντερνετ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ. Αυτά μπορούμε να τα κάνουμε με εξειδικευμένες συσκευές. Το ότι ένα κινητό μας παρέχει πολλές δυνατότητες δεν σημαίνει δηλαδή ότι πρέπει να τις χρησιμοποιούμε όλες μαζί κάθε μέρα. Προπαντός το Ν97mini είναι ένα κινητό και εάν το χρησιμοποιούμε για τις ανάγκες επικοινωνίες μας και περιστασιακά τις άλλες δυνατότητες του, μια χαρά αυτονομία έχει.

 

κοιτά το πήρα για αυτά που προσφέρει μια καλή κάμερα και οθόνη αφής και Q-werty

 

τώρα παιχνίδια δεν είμαι fun να παίζω πολλά μόνο 3-4 σε PC προτιμώ και μόνο..

αλλά κύριος για ΙΝΤΕΡΝΕΤ και εκεί έχω πρόβλημα...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ το φόρουμ!!!

Είμαι κ γώ κάτοχος ενός Ν97 μίνι κ μπορώ να πώ ότι το κνητό είναι πάρα πολύ καλό!!!Σημειωτέον οτι είμαι από μεταβαση από ΝΟΚΙΑ Ε66 που ήταν το καλύτερο κινητό που έχει περάσει απ τα χέρια μου!!

Ολα δουλέυουν ρολόι κ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ουτε με τη μνήμη ουτε τπτ!!! Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με το σήμα κ το δίκτυο!!

Ειχα κάρτα WIND όταν το πήρα κ δε θυμάμαι να αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, αλλα δεν είμαι κ σίγουρος γιατί το χρησιμοποίησα μόνο μισή μέρα μέχρι να γίνει η φορητότητα αριθμού!!

Με την Κοσμοτε δε πιάνει κ πολυ καλά μεσα στο σπίτι κ αναρωτιέμαι μήπως φταίει η συσκευή...!!

Με τρομοκράτησαν κ καποια σχολια που διαβασα στο ιντερνετ ότι έχει πρόβλημα λήψης κ ψάχνομαι!!

Απλά για να σιγουρευτώ θα δοκιμάσω κ με άλλη κάρτα....!!

Ρωτάω μονο κ μόνο για να ακούσω τις δικές σας εμπειρίες πανω στο θέμα λήψης!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ το φόρουμ!!!

Είμαι κ γώ κάτοχος ενός Ν97 μίνι κ μπορώ να πώ ότι το κνητό είναι πάρα πολύ καλό!!!Σημειωτέον οτι είμαι από μεταβαση από ΝΟΚΙΑ Ε66 που ήταν το καλύτερο κινητό που έχει περάσει απ τα χέρια μου!!

Ολα δουλέυουν ρολόι κ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ουτε με τη μνήμη ουτε τπτ!!! Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με το σήμα κ το δίκτυο!!

Ειχα κάρτα WIND όταν το πήρα κ δε θυμάμαι να αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, αλλα δεν είμαι κ σίγουρος γιατί το χρησιμοποίησα μόνο μισή μέρα μέχρι να γίνει η φορητότητα αριθμού!!

Με την Κοσμοτε δε πιάνει κ πολυ καλά μεσα στο σπίτι κ αναρωτιέμαι μήπως φταίει η συσκευή...!!

Με τρομοκράτησαν κ καποια σχολια που διαβασα στο ιντερνετ ότι έχει πρόβλημα λήψης κ ψάχνομαι!!

Απλά για να σιγουρευτώ θα δοκιμάσω κ με άλλη κάρτα....!!

Ρωτάω μονο κ μόνο για να ακούσω τις δικές σας εμπειρίες πανω στο θέμα λήψης!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

φιλε μου καλε διαβασε ποστς και εδω αλλα και στο original n97...(ψαξε λιγο το θεμα....ειδικα στο original n97...)

δυστυχώς υπαρχουν παρτιδες που εχουν προβλημα με το σημα οσο και αν η νοκια κανει την παπια........στο θεμα αυτο......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσα volt και πόσα mA πρέπει να βγάζει ο αντάπτορας για να φορτίζω το κινητό απο την μπρίζα με το καλώδιο usb? Γιατί 2 που χρησιμοποιησα (ενας 5 1000 και ένας 5 500) δεν έκαναν τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα...

να ρωτήσω θέλω,

στο site της nokia μας λέει πως είναι διαθέσιμη η παρακάτω αναβάθμιση

 

Nokia N97 Mini software version 11.0.045/11.2.045 released

 

εγώ έχω την 11.0.102 και κάθε μέρα προσπαθώ να δω πότε θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση αλλά δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο

έχετε να μου προτείνετε κάτι?

ευχαριστώ

 

ΥΓ

το δικό μου κινητό είναι α υ τ ό όπως σας ανέφερα και ποιο πάνω στο post.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα βασίζεσαι στο τι βγάζει στη δίπλα καρτέλα, δηλαδή εδώ.

Στη σελίδα που δίνεις αναρτώνται νέα για όλες τις συσκευές της Nokia γενικά.

Είναι πολύ πιθανόν η 11.2.045 να προορίζεται για άλλη έκδοση του N97 Mini η οποία δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσων οφορα την αυτονομια το κινητο αντεχει 5 ωρες συνεχομενη ομιλια.Δεν ειναι Ε72 που αντεχει 12...Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι για την gold edition του ΜΙΝΙ.Το ειδα και ξετρελαθηκα.Ξερει κανεις ποτε θα ερθει Ελλαδα και ποσο πανω κατω θα κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

 

Επιβεβαιώνω και γώ, μόλις έκανα την αναβάθμιση μέσω του κινητού. Έχω πλέον έκδοση λογισμικου: 12.0.110

 

Ας μας πει κάποιος τι άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γώ, μόλις έκανα την αναβάθμιση μέσω του κινητού. Έχω πλέον έκδοση λογισμικου: 12.0.110

 

Ας μας πει κάποιος τι άλλαξε.

Φίλε Moralas

 

Βρήκα ενα changelog εδώ (για Ν97, όχι mini)

http://www.nokian97forum.com/nokia-n97-firmware-updates/nokia-n97-firmware-v22-0-011-minor-update-before-v30/

 

Όπως θα δείς δεν υπάρχει κάτι καινούριο, μόνο bugfixes. Στον τίτλο όμως του post που θα βρεις στο link αναφέρει ότι πρόκειται για minor update και ότι η version 30 έρχεται, επομένως θα πρέπει να περιμένουμε και ένα κανονικό update σύντομα (και εμείς με τα mini)!

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει ενεργοποιημένη την περιστροφή οθόνης.. Επίσης είχα ένα θεματάκι με το msn, αποσυνδεόταν και επανασυνδεόταν ανά τακτά χρονικά διαστήματα, είτε ήμουνα με 3g έιτε με wifi, αλλά τρείς φορές που μπήκα μετά την αναβάθμιση δεν αποσυνδέθηκε. Δε ξέρω αν έγινε κάποια αλλαγή. Το πρόβλημα το είχα μόνο στο msn πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα μου ηρθε μηνυμα για το νεο λογισμικο της Nokia για το N97mini.

Αν το εχει βαλει κανεις μπορει να μου πει τι παραπανω προσφερει απο το v11.0.045??

Αν το βαλω θα χασω τα στοιχεια μου? εφαρμογες? επαφες κλπ??

Επισης εχω βαλει το sbp shell ...υπαρχει περιπτωση να το επηρεάσει??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα.Ένα back up όμως,σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά κατά την διαδικασία,είναι καλό να γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμησα και εγώ. Αν κάποιος βρει ένα changelog ας μας πει αν και νομίζω δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά. Σε αναμονή τώρα για την v20....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι με την τελευταια αναβαθμηση ισως ειναι λιγο πιο γρηγορο χωρις κομπιασματα.αυτη την εντυπωση εχω,και μαλλον δεν ειναι υποκειμενικο.καλημερα
Link to comment
Share on other sites

σε μενα το ρημάδι απο ενημέρωση λογισμικού δεν λει να κανει .....

απο ρυθμίσεις>τηλεφωνώ>διαχείριση τηλ.>ενημ.συσκ. = πατάω αναζήτηση και μετα μου βγάζει οτι ο διακοσμητής δεν αποκρίνεται:mad:

 

τι θα γινει με αυτους διακοσμικους τι στο καλο ειναι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και πάλι

προσπαθώ να μπω στο OVI store, μπαίνω αλλά μου λέει ότι η συσκευή μου είναι η N97 και όχι η N97 mini.

το αποτέλεσμα αυτού είναι να μην μπορώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές.

προσπάθησα μεσώ PC να αλλάξω την συσκευή μου αλλά ενώ αλλάζει ο λογαριασμός μου στο pc στο κιν μου δεν κάνει τίποτα...

μπορείτε να μου προτείνετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ενω σε μενα κώλυσε ο παλιος αριθμος 100 φόρες το αλαξα παλι τα ιδια :confused:

 

 

για αναβαθμιση καμια ληση κανεις ???:worry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.δημιουργησα ενα καινουργιο e-mail σε ovi.com θελοντας να καταργησω το προηγουμενο,(παλι απο τον ιδιο διακομιστη)και τωρα στα μηνυματα μου εχει και τους δυο φακελους.καμια ιδεα πως θα καταργησω το παλαιοτερο.αν ξερει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...