Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή σου δεν έχει youtube player;

 

δεν ξερω τι να σου πω ειμαι και λιγο ασχετος, μου εχουν στειλει ε-μαιλ ενα βοντεο απο το youtube προσπαθω να το ανοιξω με το οπερα ανοιγει την σελιδα ομως δεν μου παιζει το βιντεο και μου λεει επανω στο χωρο του βιντεο οτι χρειαζεται αναβαθμιση το adobeplayer κανω παταω αναβαθμιση κατεβαζει το αρχειο αλλα και παλι δεν μου παιζει το βιντεο και γραφει τα ιδια. Μεσα απο το κινητο αν μπω στο yotube μου παιζει τα βιντεο μονο οταν μου στελνουν στο μαιλ δεν παιζουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο το touch 2 ειχα το HTC P3470 (PHAROS) και ειχα κατι βιντεακια Ηigh Definition τα οποια τα εκανα αναπαραγωγη με τον Core Player και επεζαν τελεια (εννοειτε τα ειχα μετατρεψει με το pocketdivxencoder)τωρα στο touch 2 κανει κατι πιξελιασματα..μηπως εχει ασχοληθει κανεις με το αντικειμενο? Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα έχει να κάνει με τα συγκεκριμένα βιντεάκια μιας και το Touch2 τα πάει σίγουρα καλύτερα σε αυτό τον τομέα από το Pharos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερισω το φορουμ μετα απο αρκετο καιρο...ειχα το nokia navigator....και αποφαισα πριν μια εβδομαδα μετα τα θετικα σας σχλια για το htc touch 2να το παρω...οποτε οπως καταλαβαινετε...εγω και κινητο με windows καμια σχεση...αλλα εχω την ορεξη να μαθω ...να ασχοληθω...επειδη ηδη διαβασα μια φορα ολα τα μηνυματα σας εδω εχω καποια σφαιρικη αποψη αλλα θα ζητουσα μια διευκρινιση......να μην μπλεκομαι πολυ και μπερδευομαι:

 

1. Ποια προγραμματα προτεινετε οτι ειναι καλο να χρησημοποιω και να μαθω ...???

2. Που σεταρω αυτα τα αρχεια ????στην καρτα μνημης η στο κινητο???απλα ενημερωνω πως δεν ειχα καρτα αλλα επειδη ο Γερμανος εδωσε δωρο το MLS Dastinator και ειναι 2 GB λογικα θα εχει εκει χωρο να βαλω διαφορα...

Τα σεταρω μεσα απο pc η τα τρεχω μεσα απο κινητο αφου εχω ριξει το αρχειο στο κινητο???

3.Επισης δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το manila...ειναι UI το οποιο το σεταρω εγω ή ειναι ηδη στο HTC σεταρισμενο???

 

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και ελπιζω να εχω και αλλη βοηθεια μιας και θα την χρειαστω ....αφου οπως βλεπω ειναι δυσκολο για ενα που χρησημοποιει πρωτη φορα κινητο με windows...

 

Να στε καλα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλορίζικο το νέο σου κινητό.πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς.και εγώ δεν ξέρω πολλά πράγματα αλλά θα σου πω αυτά που έκανα στο δικό μου.το πρώτο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω το nodata το οποίο αν ψάξεις το forum θα το βρεις.για την εγκατάσταση συγχρόνισα το κινητό με τον υπολογιστή,για οδηγίες δες εδώ http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/default.mspx

το nodata το έτρεξα από την κάρτα και το εγκατέστησα στη μνήμη της συκευής πολύ εύκολα.έτσι κάνεις και με όλα τα προγράμματα νομίζω.μετά εγκατέστησα από εκεί http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=291&act=sd&cat=all τα δύο πρώτα γιατί το τρίτο δεν εγκαθίστατε.τέλος εγκατέστησα και το spb mobile shell v3.5 το οποίο αλλάζει το προφίλ του κινητού και το κάνει πιο εύχρηστο.αυτά έκανα προς το παρόν.ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια προγραμματα προτεινετε οτι ειναι καλο να χρησημοποιω και να μαθω ...???

2. Που σεταρω αυτα τα αρχεια ????στην καρτα μνημης η στο κινητο???απλα ενημερωνω πως δεν ειχα καρτα αλλα επειδη ο Γερμανος εδωσε δωρο το MLS Dastinator και ειναι 2 GB λογικα θα εχει εκει χωρο να βαλω διαφορα...

Τα σεταρω μεσα απο pc η τα τρεχω μεσα απο κινητο αφου εχω ριξει το αρχειο στο κινητο???

3.Επισης δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το manila...ειναι UI το οποιο το σεταρω εγω ή ειναι ηδη στο HTC σεταρισμενο???

 

 

Καλοριζικο φιλε το touch 2...και αν οπως καταλαβα ειναι το πρωτο σου wm, χρονο να εχεις να ασχολεισαι...:wacko:

1. Τεραστια ειναι η ποικιλια απο προγραμματα που μπορεις και "πρεπει" να φορτωσεις, καποια απο αυτα ειναι resco explorer, spb buckup, core player και no_data.Εχουν αναφερθει πολλακις στη συζητηση και με ενα search θα βρεις τι κανει το καθενα...χιλιες δυο εφαρμογες υπαρχουν για να ικανοποιησουν καθε αναγκη και γουστο...

(*μοναδικη παρατηρηση, οι εφαρμογες που θα φορτωσεις στο htc, να ειναι συμβατες με qvga αναλυση)

2.Τις εφαρμογες συνηθως τις βρισκεις σε αρχεια cab.Τα αρχεια αυτα πετας μεσα στη καρτα μνημης και εκτελεις απο εκει μεσω του explorer του κινητου, για την εγκατασταση...μετα θα σου εμφανιστει το προγραμμα μαζι με τα υπολοιπα...

Δεν ξερω και σιγουρα, αλλα 2gb με φορτωμενο destinator και χαρτες ευρωπης μου φαινεται οτι θα ειναι ψιλογεματη η καρτα σου...

3.Manila ειναι το UI της htc ,γνωστο και ως sense ή touch flo .Δεν το φορτωνεις, ειναι ηδη πανω, αλλα αν θες το αλλαζεις(δεν το συνιστω, μια χαρα ειναι)...

Ας με συμπληρωσουν/διορθωσουν οι υπολοιποι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αξιζει να βαλουμε το spb mobile shell v3.5?Θα πρεπει να απενεργοποιησουνε το touch flo πρωτα;Πως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια αξιζει να βαλουμε το spb mobile shell v3.5?Θα πρεπει να απενεργοποιησουνε το touch flo πρωτα;Πως γινεται;

 

Start / Settings / Menu / All Settings / Today / Items

 

και απενεργοποιείς το HTC Sense. Εγώ δεν θα το αντικαθιστούσα με το shell της Spb, αλλά γούστα είναι αυτά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εντάξει και εγώ όταν έβαλα το spb στην αρχή ενθουσιάστηκα.τώρα δεν ξέρω μπορεί να άρχισα και να το βαριέμαι.πάντως και χωρίς αυτό, το κινητό αυτό μου αρέσει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

να στε καλα για την πολυ συντομη απαντηση...αλλα να που προεκυψε και αλλο προβλημα....ειχα το νοκια navigator..θελω τωρα να περασω τις επαφεσ μου στο htc...αλλα το export απο το Nokia γινεται μονο σε μορφη csv kai text...kai to microsoft outlook δεν κανει εισαγωγη απο τετοιες μορφες....αυτο σημαινει πως πρεπει να τις περασω μια μια τις επαφες παλι??????

δοκιμασα με bluetooth αλλα δεν το εντοπιζει το nokia...τι να κανω βρε παιδια...?βοηθεια...ειναι πολλες οι επαφες...να στε καλα και παλι

Link to comment
Share on other sites

.........θελω τωρα να περασω τις επαφεσ μου στο htc...αλλα το export απο το Nokia γινεται μονο σε μορφη csv kai text...kai to microsoft outlook δεν κανει εισαγωγη απο τετοιες μορφες...............

 

Εισαι σιγουρος οτι το Outlook δεν κανει Import απο αρχεια csv :confused:?

Γιατι εγω λεω οτι κανει. Για ξαναδες το φιλε μου :)

Και δεν μπορεις να κανεις συγχρονισμο του Νοκια με το Outlook ? Νομιζω γινεται, για δες εδω :!: Αν καταφερεις αυτο, τοτε μετα ο συγχρονισμος με το Touch 2 ειναι παιχνιδι :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

να στε καλα για την πολυ συντομη απαντηση...αλλα να που προεκυψε και αλλο προβλημα....ειχα το νοκια navigator..θελω τωρα να περασω τις επαφεσ μου στο htc...αλλα το export απο το Nokia γινεται μονο σε μορφη csv kai text...kai to microsoft outlook δεν κανει εισαγωγη απο τετοιες μορφες....

 

Ενημερωτικα το Nokia navigator κανει export και σε μορφη vcf που τη διαβαζει το outlook:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω μια βοήθεια.όταν ταξιδεύω και χρησιμοποιώ το destinator μετά από δύο λεπτά χαμηλώνει ο φωτισμός και κλειδώνει προφανώς για εξοικονόμηση ενέργειας.τι να κάνω για να είναι συνέχεια ανοικτή η οθόνη μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι ότι εάν κάνεις χρήση του φορτιστή αυτοκινήτου φαντάζομαι δεν θα έχεις αυτό το πρόβλημα. Εναλλακτικά πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της συσκευής για να αλλάξεις τη σχετική ρύθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω μια βοήθεια.όταν ταξιδεύω και χρησιμοποιώ το destinator μετά από δύο λεπτά χαμηλώνει ο φωτισμός και κλειδώνει προφανώς για εξοικονόμηση ενέργειας.τι να κάνω για να είναι συνέχεια ανοικτή η οθόνη μου?

 

Πριν ανοίξεις το destinator, πήγαινε : Έναρξη > Ρυθμίσεις > Σύστημα > Τροφοδοσία > Για προχωρημένους > και ξετσέκαρε τις επιλογές που απενεργοποιούν την οθόνη

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω για να γυρναει η οθονη στο πλαι αυτοματα κατα την πλοηγηση ? Ευχαριστω πολυ :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω για να γυρναει η οθονη στο πλαι αυτοματα κατα την πλοηγηση ? Ευχαριστω πολυ :cool:

 

Πτέραρχε, αυτόματα δεν ξέρω αν γίνεται. Πάντως, μερικά gps προγράμματα (πχ. igo8) έχουν τέτοια ρύθμιση, να επιλέγεις δηλαδή αν θέλεις landscape ή όχι.. εκτός από αυτό, σε προηγούμενες σελίδες έχει ειπωθεί πως μπορείς να γυρίσεις την οθόνη σε landscape χρησιμοποιώντας κάποιο hardware button.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πτέραρχε, αυτόματα δεν ξέρω αν γίνεται. Πάντως, μερικά gps προγράμματα (πχ. igo8) έχουν τέτοια ρύθμιση, να επιλέγεις δηλαδή αν θέλεις landscape ή όχι.. εκτός από αυτό, σε προηγούμενες σελίδες έχει ειπωθεί πως μπορείς να γυρίσεις την οθόνη σε landscape χρησιμοποιώντας κάποιο hardware button.

 

ΟΚ, θα το ψαξω, ευχαριστω :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο iGO8 όντως υπάρχει η δυνατότητα περιστροφής αλλά μόνο μέσα από το μενού της συσκευής και όχι αυτόματα. Στο σχετικό thread για το εν λόγω πρόγραμμα πλοήγησης υπάρχουν οι ρυθμίσεις του sys.txt για να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που κατέβασα το update mp3 ringtone setting απο το site της htc, αφου παίξει καποιο βιντεάκι ψιλοκολλαει και μετά εμφανίζει το ακόλουθο μυνημα : " Expression : SUCCEDED (hr) file: c:\sds\65cm2tmp\private\digitalmedia\wmp\xplatme\clctplayer\collectionplayer.cpp

 

Line : 10306 "

 

Εχει κανεις καμια ιδεα πως λυνεται αυτό το πρόβλημα; Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Είσαι σίγουρος ότι οφείλεται στο συγκεκριμένο hotfix;

 

Κάνε ένα hard reset και ξαναδοκίμασε αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...