Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol: ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ HTC TOUCH2 ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ MIA SIM ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ!!!

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol::lol: ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ HTC TOUCH2 ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ MIA SIM ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ!!!

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:D:D

 

Πρωτα απ' ολα ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Δευτερον δεν χρειαζεται να γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Ειναι σαν να φωναζεις !!!!!!!!!

Τωρα στην ερωτηση σου, ΝΑΙ, δουλευει, τωρα το εχω με μια SIM καρτα 2in1 της Cosmote. Αρα μην ανησυχεις, δεν θα εχεις προβλημα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:lol::lol: ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ HTC TOUCH2 ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ MIA SIM ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ!!!

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:D:D

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει στο κινητο το coreplayer αλλα τα βιντεακια τα παιζει χωρις ηχο και την εικονα διακεκομμενα..Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει???????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίζει ρόλο και τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου video που θέλεις να δεις. Παρόλα αυτά σε συνιστώ να πειραματιστείς λίγο με τις ρυθμίσεις του και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εδω και 2 μερες εχω προσεξει οτι στην οθονη εχω ενα κολλημενο pixel.Υπαρχει κανα προγραμμα η μπορω να κανω κατι για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια

εδω και 2 μερες εχω προσεξει οτι στην οθονη εχω ενα κολλημενο pixel.Υπαρχει κανα προγραμμα η μπορω να κανω κατι για αυτο;

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, επίσκεψη στο service και εάν το έχεις λίγες μέρες, επιστροφή στο μαγαζί αγοράς.

 

Για καλό και για κακό, κάνε ένα hard reset πρώτα και ξαναδες το. Ενημερωτικά... η εμπειρία μου μου λέει πως εάν εμφανιστεί ένα κολλημένο pixel, θα εμφανιστούν και άλλα στην πορεία. Γιαυτό μην το κρατήσεις έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω το κινητό 1,5 μήνα και είναι πραγματικά τίμιο για τα χρήματα που κοστίζει. Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω μετρητές κλήσεων; Γιατί οι μετρητες του λειτουργικου ειναι:X:X

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα..

Είμαι καιρό γραμμένος αλλά δυστυχώς δεν έχω ξανακάνει πόστ...

Ελπίζω να μην είμαι σε λάθος τόπικ για αυτό που θέλω να ρωτήσω.

Είδα ότι η τιμή του Touch 2 έχει πέσει πολύ (245 το english στο expansys) και σκέφτομαι να το αποκτήσω.

Η διαφορά του ομως είναι μόλις 100 ευρώ σε σχέση με το diamond 2 είμαι σε δίλημμα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για όποιον έχει το touch 2 κυρίως και εχει έρθει σε επαφή ΚΑΙ με το diamond 2:

 

1)πόσο κρατάει με μέτρια χρήση η μπαταρία του touch2?? Λογικά περιμένω να είναι σε πολύ καλύτερη μοιρα από του diamond2 σωστα?

 

2)Εκτός από g sensor , μεγαλύτερη οθόνη και καλυτερη κάμερα και βιντεοκλήση διαφέρει σε τίποτε άλλο το touch2 του diamond 2?? :rolleyes: Γτ για αυτά μονο δεν με χάλαγε να έπαιρνα το φθηνότερο touch 2!!!!

 

3) Με την english έκδοση θα έχω πρόβλημα καπου αλλού εκτός από το πληκτρολόγιο?? Ξέρω απλά ότι θα χρειαστεί να βάλω ενα αλλο πληκτρολόγιο...

Θα έχω αλλού πρόβλημα??

 

4) Οι εφαρμογές που υπάρχουν για το ένα υπάρχουν και για το άλλο?? Η μηπως λόγω τις μικρότερης οθόνης δεν θα βρίσκω τόσο έυκολα εφαρμογές??

 

Σόρρυ για το σεντόνι... :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους, έχω το κινητό 1,5 μήνα και είναι πραγματικά τίμιο για τα χρήματα που κοστίζει. Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω μετρητές κλήσεων; Γιατί οι μετρητες του λειτουργικου ειναι:X:X

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το free LCMinutes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους είμαι και εγώ νέος κάτοχος του Touch 2 εδώ και 10 μέρες περίπου . Δεν είχα ποτέ μου windows κινητό και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε αρκετά έχω όμως ένα πρόβλημα . Μου σβήνει μερικές φορές και ιδίως όταν μιλάω το έχω κάνει hard reset αλλά μου το ξανά παρουσιάζει γνωρίζει κάτι γι’ αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες σβήνει εννοείς τελείως; Αυτό δεν είναι καλό. Σίγουρα έχεις κάνει hard reset και όχι soft reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι άλλο; μπορω ας πουμε επειδη δεν ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ WINDOWS, να βάλω αλλο λειτουργικό;

ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι πηρες Windows Mobile συσκευη αν δεν γουσταρεις τα windows???!!!!???:wacko:

 

 

Να ρωτησω και εγω αν γνωριζει κανεισ;

α)γιατι στην εξωτερικη επιφανεια στον καιρο , οσα update και να κανω μου βγαζει τον καιρο του San Fransisko???(οχι δεν βρισκομαι εκει,,,χιχι)εχω κανει soft reset αλλα τιποτα...

 

β)τι ειναι το ΑLIGN SCREEN???οποτε εχω μπει κατα λαθος σε αυτη την εφαρμογη δεν μπορω να βγω και αναγκαζομαι να κανω reset....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
β)τι ειναι το ΑLIGN SCREEN???οποτε εχω μπει κατα λαθος σε αυτη την εφαρμογη δεν μπορω να βγω και αναγκαζομαι να κανω reset....

 

Στην επιφάνεια του align screen σου βγάζει κάτι σταυρούς. Πατάς στον κέντρο του σταυρού σε όποιο σημείο μετακινείται ο σταυρός και είσαι έτοιμος.

 

Για το θέμα με τον καιρό, έχεις βάλει το weathercitiesgr.cab που δίνουμε πιο πάνω;

 

να ρωτησω και κατι άλλο; μπορω ας πουμε επειδη δεν ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ WINDOWS, να βάλω αλλο λειτουργικό;

ευχαριστώ.:)

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό εκτός... να το πουλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Μια ερώτηση και απο μένα:

Μετά απο restart (ένα σχετικά καθαρό μηχανάκι) πόση program memory σου δίνει με sense και χωρίς sense;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σβήνει εννοείς τελείως; Αυτό δεν είναι καλό. Σίγουρα έχεις κάνει hard reset και όχι soft reset;

 

 

Ναι το έκανα reset από εκεί που λέει εκκαθάριση μνήμης και στην συνεχεία σου ζητά να βάλεις κωδικό 1234.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας φίλος το HTC Touch Diamond και έχει εγκατεστημένο ένα ωραίο πρόγραμμα, το changeScreen στο οποίο τσεκάρεις όποιο πρόγραμμα θέλεις απ' αυτά που εχεις εγκατεστημένα και μόλις γυρίσεις τη συσκευή γυρίζει η οθόνη (χωρίς να πατήσεις κουμπί) αυτόματα. Το έβλεπα προχθές και λειτουργεί μια χαρά με όλες τις εφαρμογές.

πήγα να το εγκαταστήσω αλλά στο δικό μου (HTC Touch2) δε το βγάζει σωστά το "κόβει" σαν να είναι για μεγαλύτερη οθόνη (το cab), αν και η συσκευή του είναι 2.8" όπως και η δική μου.

δείτε το:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=466858

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-changescreen.html

 

όποιος ξέρει κάτι γι' αυτό....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Diamond έχει διαφορετική ανάλυση στην οθόνη και αυτό είναι άσχετο διαστάσεων. Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια αν εχει χιλιοειπωθει μην βαρεσετε γιατί τους οδηγους τους διαβασα αλλά δεν ειδα λύση.

Εβαλα την sim μεσα και μολις ανοιξα τις επαφες δεν αναγνωριζει ορισμενα γραμματα όπως το Π το Δ . Τι να κανω ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι περιορισμός της SIM αυτός. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από το να τις διορθώσεις χειροκίνητα μιας και είναι φτιαγμένες οι επαφές σε άλλη συσκευή και έχουν γραφτεί με διαφορετική κωδικοποίηση.

 

Συμβουλή μου είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με τις επαφές της SIM, να τις περάσεις στη συσκευή και να τις επεξεργαστείς εκεί μιας και η SIM έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι περιορισμός της SIM αυτός. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από το να τις διορθώσεις χειροκίνητα μιας και είναι φτιαγμένες οι επαφές σε άλλη συσκευή και έχουν γραφτεί με διαφορετική κωδικοποίηση.

 

Συμβουλή μου είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με τις επαφές της SIM, να τις περάσεις στη συσκευή και να τις επεξεργαστείς εκεί μιας και η SIM έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες.

 

Ευχαριστω τα μέγιστα .Μαλλον θα περάσω ολες τις επαφές στο Outlook , θα τις κανω αγγλικες μπας και δεν τις αναγνωρίσει και μετά θα τις περάσω πάλι . Τι λες ? Σωστό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαλλον θα περάσω ολες τις επαφές στο Outlook , θα τις κανω αγγλικες μπας και δεν τις αναγνωρίσει και μετά θα τις περάσω πάλι . Τι λες ? Σωστό?

 

Αναγνωρίζει και υποστηρίζει κανονικότατα τις ελληνικές επαφές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...