Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από update έχασε πάλι τα ελληνικά αλλάζω το product code σε 0589702

 

αλλά ελληνικά δεν βγάζει....έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευτάια στο πως περνάμε τα ελληνικα;

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά είναι αποθηκευμένες στην κάρτα.Μπορείς να το δεις αυτό με έναν explorer.Αν βέβαια μεταφέρεις όλα τα περιεχόμενα από την μια στην άλλη,έχοντας επιλέξει στον υπολογιστή να εμφανίζονται κρυφά αρχεία-φάκελοι,τότε θα μεταφερθούν και αυτές.

Βασικα, τωρα που το θυμαμαι, πρεπει να ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης, γιατι οταν το ειχα παει για επισκευη, στο saturn-media markt (οπου μου βαλανε και λογισμικο "σχεδον" vodafone..!), οι playlists συνεχισαν να υπαρχουν..

Αρα, θα τα μεταφερω ολα οταν ειναι και ελπιζω να πανε ολα καλα, και να μην κολλαει και το κινητο..

Ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι θα γίνει με το μπακατελάκι δεν μπορώ να βάλω ελληνικά με τπτ όλες οι οδηγίες που βρίσκω είναι αρχαίες και δεν δουλεύουν πια :(

 

Help !!!

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στους οδηγούς που υπάρχουν στο forum δουλεύουν,δεν έχει σημασία ότι είναι παλιοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εκτιμώ το χρόνο που έχεις χαλάσει για τους οδηγούς αλλά ΔΕΝ δουλεύουν (ειδικά αυτός με το NSS) αλλάζει το νούμερο αλλά ελληνικά δεν βλέπεις με τπτ.

 

Τελικά τα κατάφερα με τον δεύτερο οδηγό που βασίζεται στο Phoenix αλλά ακόμα και αυτός θέλει μία διόρθωση όσον αφορά το γεγονός ότι το phoenix δεν κατεβάζει πια firmware οπότε πρέπει να τα κατεβάσεις μέσω navfirmplus και να κάνεις έναν φάκελο στο φάκελο εγκατάστασης του phoenix για να το πετάξεις μέσα.

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Το ποιος έχει κάνει έναν οδηγό δεν νομίζω ότι έχει σημασία.Τουλάχιστον όσον αφορά το άτομο μου.

Άμα πας εδώ [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd θα δεις ότι υπάρχουν θετικές αναφορές και για τους 2 οδηγούς.

Για το θέμα με το Phoenix,το οποίο το έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά δεν το έψαξα παραπέρα,έχουν γίνει αναφορές ότι διορθώνεται με τελευταίες εκδόσεις του προγράμματος.Απλά να σημειώσω ότι με αυτή την διαδικασία δεν αλλάζει το product code.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει εφαρμογη που θα μπορουσα να κατεβασω και να λειτουργησει ως wifi για συνδεση στο ιντερνετ;Εχω διαβασει σχετικα στο ιντερνετ αλλα δεν ειναι πολυ αξιοπιστα.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που θα μπορουσα να κατεβασω και να λειτουργησει ως wifi για συνδεση στο ιντερνετ;Εχω διαβασει σχετικα στο ιντερνετ αλλα δεν ειναι πολυ αξιοπιστα.Ευχαριστω.

 

το 5230 δεν έχει WiFi

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω.Επειδη δεν εχει wifi,διαβασα οτι μπορεις να βρεις εφαρμογη και να εχεις wifi μεσω της εφαρμογης.Κατι σαν bluetooth-wifi συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα παιδιά!

Από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 5230 μου.Έπαψε, εντελώς ξαφνικά, να λειτουργεί το κεντρικό πλήκτρο (για το μενού).Έκανα hard reset αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.Είναι θέμα hardware ή υπάρχει κάποιο ''softwarικο'' τρικ επαναφοράς που μου διαφεύγει;

Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες hard reset και δεν επανήρθε, υπάρχει hardware πρόβλημα.

Πριν το πας κάπου για να το δουν, δοκίμασε να ρίξεις πολύ λίγο οινόπνευμα γύρω του και άρχισε να το πατάς επανειλημμένα μπας και ξαναδουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα εχω το νοκια 5230

 

και απο χτες μολις παω να παρω τηλεφωνο μου βγαζει μηνυμα"η κληση δεν επιτρεπεται εχουν ενεργοποιηθει οι επιτρεπτες κλησεις"

 

παω στην απενεργοποιηση επιτρεπτων κλησεων δινω το PIN2 μου βγαζει δεν επιτρεπεται

παω να βαλω μια νεα επαφη στης επιτρεπτες κλησεις μου λεει η λιστα επαφων των επιτρεπτων κλησεων ειναι γεματη, παραλαυτα στην λιστα των επιτρεπτων κλησεων δεν υπαρχει καμια επαφη

 

εκανα επαναφορα εργοστιακων ρυθμισεων, παλι δεν κανει τιποτα

καμια ιδεα;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Δοκίμασες σε άλλη συσκευή αν η κάρτα sim δουλεύει; Άλλη κάρτα sim, αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις, δουλεύει στην συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Δοκίμασες σε άλλη συσκευή αν η κάρτα sim δουλεύει; Άλλη κάρτα sim, αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις, δουλεύει στην συσκευή;

 

 

και σε αλλη συσκευη το ιδιο κανει.

 

βαζοντας αλλη καρτα στην ιδια συσκευη παιρνει κανονικα τηλεφωνο

 

όσες φορες πηρα τηλ την wind μου λενε οτι δεν μπορουν ναμαβοηθησουν γιατι ειναι καποια ρυθμιση του κινητου

 

δεν αλλαξα κατι στο κινητο καμια ρυθμιση.

 

δεν ξερω μονο αν παιζει καποιο ρολο οτι το συνδεσα με τον υπολογιστη και πηγα να περασω κατι φωτογραφιες

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και σε αλλη συσκευη το ιδιο κανει.

 

βαζοντας αλλη καρτα στην ιδια συσκευη παιρνει κανονικα τηλεφωνο

 

όσες φορες πηρα τηλ την wind μου λενε οτι δεν μπορουν ναμαβοηθησουν γιατι ειναι καποια ρυθμιση του κινητου

 

δεν αλλαξα κατι στο κινητο καμια ρυθμιση.

 

δεν ξερω μονο αν παιζει καποιο ρολο οτι το συνδεσα με τον υπολογιστη και πηγα να περασω κατι φωτογραφιες

 

ευχαριστω

 

Καλησπέρα. Πήγαινε στη λίστα των επιτρεπτών κλήσεων και δες αν στις επιλογές έχει διαγραφή όλων, παρόλο που είναι κενή. Δοκίμασέ το και ξαναρώτα, αν δεν πιάσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεις δεν έχει σχέση με την συσκευή, σύμφωνα με αυτά που έγραψες πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεις δεν έχει σχέση με την συσκευή, σύμφωνα με αυτά που έγραψες πριν.

 

λογικα κατι τωρα εχει κλειδωσει στην καρτα, η απλα χαλασε η καρτα sim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα παίδες "Νέος είμαι

 

πως μπορω να καταλαβω αν ειναι γνησια οθονη? nokia 5230

 

thank you....:)

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο myphone.gr!

 

'Eχοντας αλλάξει 2 φορές οθόνη (από αυθεντική σε 2 κινέζικες), ένας τρόπος να το καταλάβεις είναι να κατσαβιδιάσεις το κινητό και να δεις την ποιότητα κατασκευής σε σχέση με την αυθεντική. Aν θυμάμαι καλά, ξεχωρίζουν...

 

Eκτός αν είναι τόσο κακής ποιότητας που η διαφορά είναι πιο εύκολα αντιληπτή (πιξελίαζει, δεν δείχνει σωστά τα χρώματα κλπ)...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει? :(

 

Μπορείς πάντα να βρεις και κάποιο που δεν έχει αλλαχθεί η οθόνη 1000% σίγουρα για τις απαραίτητες συγκρίσεις... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω ενα νοκια 5230 και αποφασισα να του ξαναπερασω μια symbian belle custon cfw μολις την περασα μεσω jaf το κινιτο με το που ανοιξε εβγαλε μιση μαθρη μιση ασπρη μετα εγινε ασπρη τελιος και μετα μαυρισε ολη και τωρα το κινιτο δεν το διαβαζει το jaf ουτε καν το pc και οταν παο να το ανοιξο κανει αθτα ποθ ειπα βηθηστεμε παρακαλο εινε αναγκη δεν εχω κινιτο :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Επαναφορά νεκρής Symbian συσκευής

Αν δεν καταφέρεις κάτι τότε ίσως η μόνη λύση να είναι η επίσκεψη σε κάποιο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Είχα το κινητό αυτό παλιά και είπα να περάσω να δω τι κάνετε ! Κρίμα το Symbian να έχει τέτοιο άδοξο τέλος, έχουμε μπλέξει με τη ******* το android τώρα. Αυτα !
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...