Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε έναν file manager όπως είναι ο X-Plore και διέγραψε το παρακάτω αρχείο "101F8615_F.dat" από την διαδρομή C:\Predic\:.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς.:)

http://store.ovi.com/search?q=radio

Για οτιδήποτε έχει να κάνει με εφαρμογές καλύτερα να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα:[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

έχω ΠΟΛΥ καιρό να μπω εδώ μέσα αλλά επειδή έχω μια κουτή ερώτηση να κάνω ήρθα στους ειδικούς :)

μόλις απέκτησα το εν λόγο κινητό... υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται τα sms με τη μορφή που εμφανίζονται στο iphone δηλ http://www.iphonenewsblog.com/iphone-typing.png?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@diachiristis

Καλημέρα.

Δοκίμασε το iPhone-style sms chat software for S60 3rd&5th–Free-iSMS v1.01

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα κουφο μου εκανε σημερα το μεσημερι το κινητακι!

 

Γυριζοντας απο την δουλεια και βγαζοντας το κινητο απο την τσεπη μου για να το αφησω στο γραφειο μου το βλεπω κλειστο. Παρολο που θυμωμουν οτι το ειχα φορτισει σχετικα προσφατα ειπα οτι μπορει να εκλεισε οντως απο μπαταρια μιας και ακουσα μουσικες και ειχα αρκετες κλησεις. Θεωρησα λοιπον οτι δεν ακουσα τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει οταν τελειωνει η μπαταρια και πως ξεφορτισε το κινητο. Μεχρι εδω καλα!!!

 

Συνδεω το κινητο με τον φορτιστη αλλα περνανε αρκετα λεπτα και δεν κανει τον ηχο οταν ξεκιναει η φορτιση ουτε εχει φωτιστει καθολου η οθονη. Αρχιζω να παταω κουμπια μπας και κανει κατι τιποτα. Παταω το κουμπι εκκινησης αλλα ματαια! Και παλι δεν κανει τιποτα. Καθως βλεπω οτι δεν υπαρχει η ενδειξη οτι φορτιζει το κινητο αρχιζω να φρικαρω πως κατι επαθε και θα χρειαστει να τρεχω σε καποιο service. Σε καποια φαση παω να βγαλω το καλυμα της μπαταριας και ισα ισα που εχει σηκωθει το 1/3 απο το καπακι και ξαφνικα αναβει η οθονη χωρις να μου ζητησει κωδικους ή τιποτα αλλο. Και μαλιστα βλεπω οτι εχω και αναπαντητη κληση και πως το κινητο φορτιζε κανονικα.

 

Τελικα τα κινητα ειναι σχεδιασμενα να κρατανε κανα χρονο μου φαινεται ισα ισα να περνουμε τις επιδοτησεις μας και να τα αλλαζουμε! Ειλικρινα μπορω να θυμηθω αρκετες συσκευες (διαφορων εταιριων) που πανω στον χρονο αρχισαν να μου κανουν νερα και πραγματα που δεν ειχαν ξανασυμβει.!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω εδω και 2 χρονια το ν95 8gb αλλα μου εσπασε η οθονη και θελω να παρω κατι φθηνο αλλα να εχει gps.ειδα ενος φιλου το Χ6 και εντυπωσιαστηκα απο το ποσο γρηγορα κλειδωνε τον δορυφορο σε σχεση με το παλιο ν95 που ειχα.το 5230 πως τα παει στο θεμα αυτο?ειναι γρηγορο οποως το χ6 η θα ειναι οπως το ν95 που ειχα???
Link to comment
Share on other sites

H γενιά των 5800, Χ6 και 5230 έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ στο θέμα εντοπισμού θέσης. Κλειδώνουν πάρα πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα εχτες τελικα το κινητο και σημερα θα το δοκιμασω οσον αφορα την πλοηγηση.παντως απαραδεκτη η νοκια,ουτε cd ειχαν μεσα δλδ επρεπε να κατσω να κατεβασω το ovi suite αλλα ουτε και καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη,χωρια που ειναι περιεργο το usb του τηλεφωνου και δεν ταιριαζει ουτε το καλωδιο που εχω απο το ν95 αλλα ουτε και απο 2 φωτογραφικες μηχανες που εχω:wacko::wacko::wacko:

 

Τελως παντων,θελω να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με το a-gps.στο ν95 το ειχα παντα απενεργοποιημενο και το κινητο εκανε απο μισο λεπτο μεχρι και αρκετα λεπτα μεχρι να βρει δορυφορο.

Το a-gps δουλευει εχοντας βαλει ρυθμισεις του φορεα για ιντερνετ και χρησιμοποιει καποια kb σωστα?ποσα ειναι αυτα γτ δεν εχω καποιο προγραμμα με δωραν mb και απο οτι ξερω η χρεωση ειναι αρκετη.

Αν το ενεργοποιησω η ευρεση δορυφορου θα γινεται ακομα πιο γρηγορα??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας το η εύρεση της θέσης σου θα γίνει απίστευτα πιο γρήγορη ενώ τα δεδομένα που κατεβάζει είναι ελάχιστα ΚΒ. Μέσα στον μήνα, όσες φορές και αν ενεργοποιήσεις τον δέκτη, με τίποτα δεν φτάνει το 1ΜΒ.

 

Καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.μια ερωτηση ακομα να κανω?εχω vodafone και εχτες που ελαβα τις ρυθμισεςι μεσω μηνυματος τωρα εκει που παω να επιλεξω συνδεση για το a-gps μου βγαζει 3 επιλογες.

vfweb

vflive

vfmms1

Πως να ξερω ποια απο τις 3 επιλεγω???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μολις το χρησιμοποιησα.με χρεωσε 9 λεπτα απο οτι ειδα για μια φορα που το χρησιμοποιησα.παντως ηταν αρκετα γρηγορο σε σχεση με το ν95 που ειχα.

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα πρόβλημα. Η ξαδέρφη μου πήρε το 5230 και έχει What's Up. Προσπαθώ να της ενεργοποιήσω το internet, λοιπόν, για να μπαίνει στο 0.facebook.com. Πάω στους προορισμούς, δημιουργώ σε όλες τις κατηγορίες σημείο πρόσβασης με apn internet και ακόμα ένα με wap και το τηλέφωνο πάλι δε συνδέεται! Βγάζει σφάλμα. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση, μου είπαν να στείλω το WAPA, το οποίο και έστελνα αλλά μου γύρναγε πίσω μήνυμα σφάλματος, το έστειλα μετά το τηλέφωνο, ήρθε η διαμόρφωση και την επέλεξα και πάλι δε συνδέθηκε.

Τι ***** φταίει;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote Internet δοκιμάζεις να μπεις, ή με WAP Services ? Γιατί σε μένα και μερικούς γνωστούς μόνο το δεύτερο δουλέυει. Ρυθμίσεις σου έρχονται σε μήνυμα απ την cosmote νομίζω οταν ενερργοποιείς το πακέτο, αλλά υπάρχουν και στο forum.

 

Και μια που τ' αναφέραμε, γιατί εμφανίζεται αυτό το άκρως εκνευριστικό σφάλμα για τα πακέτα δεδομένων όταν προσπαθούμε να συνδεθούμε με Cosmote Internet ? (και όταν πάει να συνδεθεί στο mail account)

Ladies & Gentlemen, έχω και εγώ μια απορία, αλλά βαριέμαι να γράφω, αν ζοριστώ όμως, θα το κάνω !

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ 5230 ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ 2-3 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΚΔΟΣΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ 5230 ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ 2-3 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΚΔΟΣΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Καλημέρα.

Ρώτησε στο 9volto.gr αν μπορούν να στο ξεκλειδώσουν.

 

Υ.Γ. Μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επιπλέον απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ρώτησε στο 9volto.gr αν μπορούν να στο ξεκλειδώσουν.

 

Υ.Γ. Μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επιπλέον απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

 

ok,σ'ευχαριστώ πολύ.ρώτησα βέβαια και μου είπαν οτι πρεπει να το στείλω και θα δουν αν γίνεται.το προβλημα είναι οτι βρίσκεται πειραιά κι εγω θεσσαλονικη.υπαρχει καμια λύση για θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθησα να χακαρω το 5230 με το jaf και τωρα δεν ανοιγει το κινητο .καμια ιδεα τι να κανω.αν το παω γιa service θα το φτιαξουν πρεπει να τους πω οτι πηγα να το κανω hack η να κανω τον αλεκο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε ένα κουλό: το είχα φορτίσει το Σαββάτο το βράδι. Το δούλεψα όλη μέρα (λίγα τηλ, λίγα σμσ και κανα 15λεπτο σέρφιγκ) χτες κ το άφησα με φουλ μπάρες το βράδι ανοικτό. Το πρωί είδα ότι είχε κλείσει και δεν άνοιγε. Οπα λέω πάει... Το βάζω στον φορτιστή και άρχισε να φορτίζει ευτυχώς.

 

Γιατί όλο αυτό;

 

ΥΓ. το έχω 9 μήνες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Την εφαρμογή όχι αλλά τους αποθηκευμένος χάρτες, ναι, στην κάρτα μνήμη τους έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή όχι αλλά τους αποθηκευμένος χάρτες, ναι, στην κάρτα μνήμη τους έχεις.

 

Προσπαθω να κανω update απο την εφαρμογη Ovi και μου λεει οτι δεν εχω ελευθερο χωρο στον c. Ουσιαστικα στον c δεν εχω σχεδον τιποτα απο μουσικες και βιντεο κ.τ.λ.

 

μονο οι χαρτες ειναι περασμενοι. Δεν καταλαβαινω τι μπορει να ειναι αυτο που τρωει τον χωρο

Link to comment
Share on other sites

Πόση ελεύθερη μνήμη έχεις στο C; Για να ελευθερώσεις όσο το δυνατόν περισσότερη μνήμη, βάλε το X-plore και ψάξε χειροκίνητα σε όλους τους φακέλους του C. Επίσης πήγαινε στο inbox και δες μήπως έχεις ξεχάσει εισερχόμενα αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

21 ΜΒ ελευθερη.

 

Εβαλα τα στοιχεια μνημης και τα μονα που εχουν σοβαρα ΜΒ ειναι το:

 

18 ΜΒ Εφαρμογές SIS και

33 ΜΒ Άλλα Αρχεία.

 

Τι ειναι το άλλα αρχεια? Το εχω το x-plore και προσπαθησα να βρω κατι αλλα δεν τα καταφερα.

 

 

Σκέψου πως απο το Διαχείριση αρχείων του κινητου, δεν βρισκει απολυτως τιποτα. Ολοι οι φακελοι ειναι αδειοι.

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...