Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια παρακαλω!

 

Εχω ενα προβλημα με το αρχειο που βαζω για ηχο κλησης.Οταν καποιος με καλει η εισαγωγη του τραγουδιου δεν παιζει ολοκληρη, αλλα καπου στην μεση κοβεται και βγαινει μηνυμα η κληση σας προωθειται, ενω δεν εχω βαλει καμια προωθηση.Εχω ψαξει και εχω επιλεξει οσους πιθανους συνδυασμους μπορουσα να σκεφτω αλλα ματαια.Εγω θελω να ακουγεται ολοκληρο το κομματι και να παιζει συνεχεια.

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Για δοκίμασε από το μενού Κλήσεις > Προώθηση κλήσεων > Κλήσεις ομιλίας > Επιλογές > Έλεγχος κατάστασης και παρατήρησε μήπως είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Αν ναι, απενεργοποίησε τη. Παρεμπιπτόντως ποια έκδοση λογισμικού "φοράει" το 5230 σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκίμασε από το μενού Κλήσεις > Προώθηση κλήσεων > Κλήσεις ομιλίας > Επιλογές > Έλεγχος κατάστασης και παρατήρησε μήπως είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Αν ναι, απενεργοποίησε τη. Παρεμπιπτόντως ποια έκδοση λογισμικού "φοράει" το 5230 σου;

 

"Φοραει" την ν21.0.004 και οταν κανω αυτο που μου λες βγαζει "αιτημα σε εξελιξη" και μετα απο λιγο "προωθηση μη ενεργη".

 

Παντως πηγα Κλησεις - Προωθ. κλησεων - Κλησεις ομιλίας - Ολες οι κλησεις ομιλιας και εκανα απενεργοποιηση μου εβγαλε μηνυμα "η προωθηση απενεργοποιηθηκε" αλλα οταν καλω απο το 2ο κινητο μου συμβαινει παλι το ιδιο και μου λεει οτι "η κληση σας προωθειται" και το αρχειο ηχου που εχω "κοβεται" πολυ νωρις. Εχω παρατηρησει οτι καπου στα 25 δευτερολεπτα βγαζει το μηνυμα "η κληση σας προωθειται" και το κανει με διαφορα αρχεια ηχου που επιλεγω για ηχους κλησης.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

"Φοραει" την ν21.0.004 και οταν κανω αυτο που μου λες βγαζει "αιτημα σε εξελιξη" και μετα απο λιγο "προωθηση μη ενεργη".

 

Παντως πηγα Κλησεις - Προωθ. κλησεων - Κλησεις ομιλίας - Ολες οι κλησεις ομιλιας και εκανα απενεργοποιηση μου εβγαλε μηνυμα "η προωθηση απενεργοποιηθηκε" αλλα οταν καλω απο το 2ο κινητο μου συμβαινει παλι το ιδιο και μου λεει οτι "η κληση σας προωθειται" και το αρχειο ηχου που εχω "κοβεται" πολυ νωρις. Εχω παρατηρησει οτι καπου στα 25 δευτερολεπτα βγαζει το μηνυμα "η κληση σας προωθειται" και το κανει με διαφορα αρχεια ηχου που επιλεγω για ηχους κλησης.

 

Για δοκίμασε τότε Μενού "Κλήσεις" > Απόρριψη κλήσης με μήνυμα. Εκεί επιλέγεις "όχι".

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε τότε Μενού "Κλήσεις" > Απόρριψη κλήσης με μήνυμα. Εκεί επιλέγεις "όχι".

 

Ηταν επιλεγμενο "Ναι" το εκανα "Οχι" αλλα και παλι τιποτα! :wacko:

 

που μπορώ να βρω (πλην επίσημης Νοκια) καπάκια αυθεντικά μπαταρίας, λευκό κατά προτίμηση ;

 

στο ebay έχουν μόνο τα χοντρά με την γραφίδα που μεγάλωνουν υπερβολικά το κινητό και δεν μου αρέσουν.

 

Φιλε μου κανεις λαθος! Εγω εχω παρει απο το ebay το λευκο καπακι με την γραφιδα και δεν εχει καμια τρελη διαφορα στο παχος με το καπακι χωρις την γραφιδα.Μαλιστα το μπλε καπακι που ειχε το κινητο οταν το αγορασα το συγκρινα με αυτο του ebay και η διαφορα ειναι απειροελαχιστη.Προσωπικα εμενα παντως δεν με πειραξε καθολου.Και οσο για το "πλην επισημης Νοκια" που λες, αστο καλυτερα γιατι πριν παρω το καπακι απο το ebay ρωτησα σε 4-5 διαφορετικα Νοκια μαγαζια στην Θεσ/νικη και ολοι μου λεγαν οτι δεν υπαρχουν τετοια καπακια και πως ειναι μαιμου. Οταν δε τους ειπα πως υπαρχουν σε διαφορα unboxing στο internet καναν τους κινεζους.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ηταν επιλεγμενο "Ναι" το εκανα "Οχι" αλλα και παλι τιποτα! :wacko:

 

 

 

Φιλε μου κανεις λαθος! Εγω εχω παρει απο το ebay το λευκο καπακι με την γραφιδα και δεν εχει καμια τρελη διαφορα στο παχος με το καπακι χωρις την γραφιδα.Μαλιστα το μπλε καπακι που ειχε το κινητο οταν το αγορασα το συγκρινα με αυτο του ebay και η διαφορα ειναι απειροελαχιστη.Προσωπικα εμενα παντως δεν με πειραξε καθολου.Και οσο για το "πλην επισημης Νοκια" που λες, αστο καλυτερα γιατι πριν παρω το καπακι απο το ebay ρωτησα σε 4-5 διαφορετικα Νοκια μαγαζια στην Θεσ/νικη και ολοι μου λεγαν οτι δεν υπαρχουν τετοια καπακια και πως ειναι μαιμου. Οταν δε τους ειπα πως υπαρχουν σε διαφορα unboxing στο internet καναν τους κινεζους.

 

Κάνε και ένα κλείσιμο / άνοιγμα της συσκευής.

Παρεμπιπτόντως πόσο το πήρες το καπάκι της μπαταρίας με τη γραφίδα από το ebay;

Link to comment
Share on other sites

@nobody4

Μήπως ενεργοποιείται ο τηλεφωνητής μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και γι' αυτό βγάζει η κλήσης προωθείται?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@nobody4

Μήπως ενεργοποιείται ο τηλεφωνητής μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και γι' αυτό βγάζει η κλήσης προωθείται?

 

Ειλικρινα φιλε μου δεν ξερω! Αυτο μου το κανει απο την 1η μερα που αγορασα το κινητο. Δεν εχω βαλει τηλεφωνητη ποτε σε κανενα κινητο που ειχα. Τωρα αν ενεργοποιηθηκε καταλαθος τι να σου πω δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

σημερα (ουτε 2 μηνες δεν το εχω ) με το Open που εκανα η οθονη εκανε νερα και παρασιτα ! τι restart τι ξανα εβαλα το firmware τπτ (δεν εχει φαει καμια τουμπα!)

παει Nokia Να δουμε τι θα δουμε :(

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω το εξής:

Στις Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Άλλο > Μνήμη σε χρήση, υπάρχουν 2 επιλογές:

  • C: NOKIA
  • E: MEMORY CARD

Προσωπικά έχω επιλέξει το 2ο (με διατήρηση και εκείνων στη μνήμη της συσκευής), άλλα εκείνο που δε γνωρίζω είναι αν με τη μεταφορά της κάρτας σε μια νεα ΝΟΚΙΑ συσκευή, τα sms θα μεταφερθούν αυτόματα στον κατάλογο της συσκευής. Επίσης, αν αποθηκεύονται μόνο τα εξερχόμενα, τα εισερχόμενα ή και τα 2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω το εξής:

Στις Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Άλλο > Μνήμη σε χρήση, υπάρχουν 2 επιλογές:

  • C: NOKIA
  • E: MEMORY CARD

Προσωπικά έχω επιλέξει το 2ο (με διατήρηση και εκείνων στη μνήμη της συσκευής), άλλα εκείνο που δε γνωρίζω είναι αν με τη μεταφορά της κάρτας σε μια νεα ΝΟΚΙΑ συσκευή, τα sms θα μεταφερθούν αυτόματα στον κατάλογο της συσκευής. Επίσης, αν αποθηκεύονται μόνο τα εξερχόμενα, τα εισερχόμενα ή και τα 2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Καλημέρα.

Αν την κάρτα την τοποθετήσεις σε συσκευή η οποία τρέχει και εκείνη Symbian S60 τότε θα εμφανίζονται κανονικά τα εισερχόμενα μηνύματα σου.

 

Αυτά που στέλνεις αποθηκεύονται μόνο αν το έχεις επιλέξει εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις. Δες αν υπάρχει επιλογή για αποθήκευση εξερχομένων στο Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Άλλο ή στο Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Ρυθμίσεις μηνυμάτων κειμένου

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν την κάρτα την τοποθετήσεις σε συσκευή η οποία τρέχει και εκείνη Symbian S60 τότε θα εμφανίζονται κανονικά τα εισερχόμενα μηνύματα σου.

 

Αυτά που στέλνεις αποθηκεύονται μόνο αν το έχεις επιλέξει εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις. Δες αν υπάρχει επιλογή για αποθήκευση εξερχομένων στο Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Άλλο ή στο Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Ρυθμίσεις μηνυμάτων κειμένου

 

Βασικά με ενδιαφέρει η αποθήκευση των εισερχόμενων. Για τα εξερχόμενα θα κοιτάξω να το ρυθμίσω σύμφωνα με την υπόδειξή σου. :bow:

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα σας :p

Είμαι στην αναζήτηση νέου κινητού. Τα Nokia δε τα είχα σε πολύ εκτίμηση, να πω την αλήθεια το τελευταίο μου ήταν το 6288 πριν κάτι χρόνια, όπου μου έσπασε και η οθόνη 2 φορές και από τότε τα απέφευγα όπως ο διάβολος το λιβάνι. Πριν ένα μήνα η μητέρα μου είχε επιδότηση και πήρε το Ε52 και το χρησιμοποίησα εγώ μέχρι τώρα και ειλικρινά εντυπωσιάστηκα από την αυτονομία των Nokia, μιας και το 6730 που έχει κρατά μία εβδομάδα με βαριά χρήση. Είδα, λοιπόν, το 5230 και μιας και είμαι φαν των αφής μου άρεσε πάρα πολύ σα συσκευή.

Έχω κάποιες ερωτήσεις.

1) Από ποιότητα κατασκευής πώς πάει;

2)Είναι αλήθεια ότι δεν έχει Wi-Fi; Όχι ότι με πειράζει, έχω data plan, απλά ρωτώ, επειδή σε άλλες σελίδες λέει έχει και σε άλλες όχι. 3G έχει σίγουρα, ε;

3)Το μαύρο σας αρέσει σαν χρώμα (υποκειμενικά μιλώντας);

4)Υπάρχει το θέμα Unlimited του Satio για το 5230; Μου αρέσει πάρα πολύ και με το μαύρο θα πάει τρελά, πιστεύω!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1) Είναι σχετικά καλή

2) Όχι δεν έχει. Είναι 3G

3) Όμορφο είναι.

4) Αν ψάξεις στο internet, ίσως το βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και ένα κλείσιμο / άνοιγμα της συσκευής.

Παρεμπιπτόντως πόσο το πήρες το καπάκι της μπαταρίας με τη γραφίδα από το ebay;

 

Αν θυμαμαι καλα 8€ μου ειχε βγει φιλε μου!(Σορρυ που καθυστερησα αλλα ημουν εκτος πολης και χωρις pc!).Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι αυτη εδω. Οσο για το κλεισιμο/ανοιγμα της συσκευης το εχω κανει απειρες φορες αλλα τιποτα. :)

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

έχει και πολύ φτηνότερα με 3 ευρώ από Χονκ Κονγκ και μια χαρά ποιοτικά.

 

βάλε στο ψαχτήρι και θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα.

 

το μόνο κακό που εγώ δεν το άντεξα είναι ότι σου μεγαλώνει πολύ το ήδη αρκετά ψηλό κινητό όντας πιο "χοντρή" σε μέγεθος οπότε έφαγε σουτ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 6 μηνες το χω και πηγα τωρα να στειλω μηνυμα και το βρισκω κλειστο και μπαταρια ειχε φουλ το βαλα να φορτισει και ανοιξε και εχει μια γραμμη ενω ηταν φουλ τι κανω το παω για ελεγχο η το παρακολουθω αν το ξανακανει .το χα παρει απο e-shop θα το παω εκει η σε νοκια store
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 6 μηνες το χω και πηγα τωρα να στειλω μηνυμα και το βρισκω κλειστο και μπαταρια ειχε φουλ το βαλα να φορτισει και ανοιξε και εχει μια γραμμη ενω ηταν φουλ τι κανω το παω για ελεγχο η το παρακολουθω αν το ξανακανει .το χα παρει απο e-shop θα το παω εκει η σε νοκια store

 

Προχθες επαθα το ιδιο κατα τις 6,5 το απογευμα βλεπω οτι εχει 2 μπαρες, το βαζω να φορτισει και το βγαζω πληρως φορτισμενο.Κανω κλησεις,στελνω μηνυματα κανονικοτατα.Το βραδυ το εχω ανοιχτο, κοιμαμαι και παω καθυστερημενος στην δουλεια την αλλη μερα γιατι εκλεισε απο μονο του και δεν χτυπησε το ξυπνητηρι. Την επομενη μερα αλλες 2 ωρες φορτιση. Κοντεψα να το σπασω απο τα νευρα μου!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να γράψω κάτι στο pc και να το περάσω στο σημειωματάριο του κινητού;

Αν ναι, πώς να το κάνω;

Αν όχι, πως αλλιος μπορώ να το κάνω;

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται!

 

Λοιπόν μια φίλη μου της έφεραν κινητό Nokia 52300 απο Αυστρία. Όπως καταλαβαίνετε, ελληνικά δεν έχει ούτε για δείγμα. Μπορεί να τα βάλει manual να μη φορτωθεί το 20αράκι σε μαγαζί; Αν ναι που μπορώ να ψάξω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,.. σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες εχει επιδοτηση ο μπαμπας μου... και εχω καποια κινητα στο μυαλο μου και μεσα σε αυτα ειναι και το νοκια 5230 ... και θελω να μου πειτε αν ειναι καλη επιλογη ... διαβασμα παραπανω και για καποια μειονεκτηματα και... τελικα.. ποια υπερυσχιουν? Τα μειονεκτηματα η το πλεονεκτηματα?... ευχαριστω..!!!
Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Αποτελεί μια καλή επιλογή touch για τα λεφτά του (~150€).

Μη ξεχνάς πως πρόκειται ουσιαστικά για ένα smartphone με συνέπεια να μπορείς να προσθέσεις εφαρμογές καθώς και με το GPS που διαθέτει και σε συνδυασμό το πολύ καλό δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης OVI Maps να καθίσταται μια πολύ καλή συσκευή πλοήγησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειτε εχει , ειτε δεν εχει gps εμενα το ιδιο μου κανει:p:p

Ειμαι μολις 14 χρονων και δεν το χρειαζομαι...

απλα... τα νοκια ειναι πολυ απλα κινητα... κ πολυ ευκολα... ειναι ετσι κ αυτο το νοκια 5230.. ?? δε θελω κατι το πολυ απλο για θα το βαρεθω την πρωτη εβδομαδα... θελω να ειναι κ καπως... περιπλοκο κ δυσκολο...:D:D:D.. Ελπιζω να με καταλαβενεις..

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το βαρεθείς εύκολα γιατί μπορείς να περάσεις επιπλέον εφαρμογές, παιχνίδια κ.τ.λ. Λογικά θα σε καλύψει..

 

Εάν θέλεις άνοιξε ένα καινούριο θέμα στους Διαξιφισμούς για να σε βοηθήσουν να κάνεις την καλύτερη επιλογή για τα δικά σου δεδομένα.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφέρω το default στο Τ9 του κινητού?

 

Εγκαθιστας ενα προγραμμα που να βλεπει την ριζα του κινητου και σβηνεις το αρχειο απο τον φακελο predic ( ή καπως ετσι?) ?

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...