Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται να κανω εγγραφη μια συνομιλια (κληση; )

Πρέπει να εγκαταστήσεις πρόγραμμα εγγραφής συνομιλίας όπως psiloc voxtrack ή boldbeast. Ψαξε στα γνωστά "μαγαζάκια" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρά απο τότε που πέρασα το field test έχω παρατηρήσει οτι αργεί περισσότερο το ε 52 μου . Παίζει ρολό αυτό ; επίσης έχω παρατηρήσει οτι τελευταία οτan μπαίνω απο το wifi της σχολής μου μου πετάει σφάλμα συστήματος πάταω οκ και δεν φευγει πρεπει να το κλείσω και να το ανοίξω. Επίσης παρατήρησα οτι μερικές φωτογραφίες που ένω υπάρχουν στην κάρτα μνήμης δεν μου τα εμφανίζει η έκθεση μηνπως φταει το rom patcher ; εάν κάνω hard test θά διορθωθεί ; δεν μου το βγάζει συνέχειa το σφάλμα συστήματος

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρά απο τότε που πέρασα το field test έχω παρατηρήσει οτι αργεί περισσότερο το ε 52 μου . Παίζει ρολό αυτό ; επίσης έχω παρατηρήσει οτι τελευταία οτan μπαίνω απο το wifi της σχολής μου μου πετάει σφάλμα συστήματος πάταω οκ και δεν φευγει πρεπει να το κλείσω και να το ανοίξω. Επίσης παρατήρησα οτι μερικές φωτογραφίες που ένω υπάρχουν στην κάρτα μνήμης δεν μου τα εμφανίζει η έκθεση μηνπως φταει το rom patcher ; εάν κάνω hard test θά διορθωθεί ; δεν μου το βγάζει συνέχειa το σφάλμα συστήματος

τι είναι το field test?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το field test?

 

καποιο προγραμμα για να κοιτας τις κεραιες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, ένα πρόβλημα που μετά από τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει να λύσω είναι το εξής:

Πολλές φορές, ενώ έχω συνδεθεί με Wi-Fi και ακούω ραδιόφωνο μέσω διαδικτύου, το κινητό μου αποφασίζει μόνο του να αποσυνδεθεί από το Wi-Fi και να συνδεθεί με 3G, οπότε μου τρώει την κάρτα!!! Καμιά ιδέα σε αυτό;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ένα πρόβλημα που μετά από τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει να λύσω είναι το εξής:

Πολλές φορές, ενώ έχω συνδεθεί με Wi-Fi και ακούω ραδιόφωνο μέσω διαδικτύου, το κινητό μου αποφασίζει μόνο του να αποσυνδεθεί από το Wi-Fi και να συνδεθεί με 3G, οπότε μου τρώει την κάρτα!!! Καμιά ιδέα σε αυτό;

 

εχεις βαλει να σε ρωταει απο που θα συνδεθει στο ιντερνετ; ή οχι; αυτο ειναι το πρωτο που πρεπει να κοιταξεις , μετα εαν αυτο ειναι βαλμενο σωστα , πηγαινε και σβησε τις ρυθμισεις του ιντερνετ του δικτυου σου ετσι ωστε να μην μπαινει .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει να σε ρωταει απο που θα συνδεθει στο ιντερνετ; ή οχι; αυτο ειναι το πρωτο που πρεπει να κοιταξεις , μετα εαν αυτο ειναι βαλμενο σωστα , πηγαινε και σβησε τις ρυθμισεις του ιντερνετ του δικτυου σου ετσι ωστε να μην μπαινει .

 

Ναι, έχω βάλει να με ρωτάει από πού θα μπαίνει. Και επιλέγω Wi-Fi. Αλλά συχνά, μετά από λίγο, το κινητό παίρνει πρωτοβουλίες... :X Τις ρυθμίσεις ίντερνετ δε θέλω να τις διαγράψω, γιατί μπαίνω από τον Opera για λίγο σερφάρισμα (όχι για τα άπειρα Mb του ραδιοφώνου μέσω διαδικτύου)...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω βάλει να με ρωτάει από πού θα μπαίνει. Και επιλέγω Wi-Fi. Αλλά συχνά, μετά από λίγο, το κινητό παίρνει πρωτοβουλίες... :X Τις ρυθμίσεις ίντερνετ δε θέλω να τις διαγράψω, γιατί μπαίνω από τον Opera για λίγο σερφάρισμα (όχι για τα άπειρα Mb του ραδιοφώνου μέσω διαδικτύου)...

 

μια άλλη λυση για να μπαίνεις στο ίντερνετ μέσω wifi χωρίς να έχεις το ανχος ότι μπορεί να σε χρεώσει και χωρίς να σβήσει τις ρυθμίσεις ίντερνετ είναι να γυρίσεις το προφίλ του κινητού σου στο εκτός σύνδεσης και να μπαίνεις στο ίντερνετ με wifi γίνεται κανονικά , αλλά το δίκτυο του κινητού είναι απενεργοποιήμενο και αυτό δημιουργεί ένα πρόβλημα . Επίσης η επιλογή τεστ σύνδεσιμοτητας με διαδίκτυο να είναι στο πότε , αυτό θα το βρεις στον πίνακα ελενχου στις ρυθμίσεις μετά θα πας σύνδεση και ασύρματο lan. Επίσης ένα άλλο πιο χρήσιμο είναι στους σελίδοδεικτες του ιστού του κινητού να ορίζεις εσύ ένα σημείο πρόσβασης και να μην το βάζεις στο προεπιλογη καλύτερα βάλε search for wlan , οσον αφορά το μίνι οπερα κατέβασε την έκδοση mobile και από τις ρυθμίσεις του εκεί θα βρεις πως να συνδέεται , πιο συγκεκριμένα πήγαινε ρυθμίσεις μετά για προχωρημένους και στην επιλογή σύνδεση επέλεξε search for wlan και κάθε φορά που θέλεις να μπεις από το δίκτυο του κινητού σου το αλλάζεις χειροκίνητα πιστευω ότι έτσι δεν έχεις πρόβλημα. Επίσης κάτι άλλο το ξέρατε ότι άμα έχετε κλειδωμένο το πληκτρολόγιο και πατήσετε το κεντρικό πλήκτρο εμφανίζεται η ώρα με μεγάλα γράμματα και φωτίζομενη;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα παιδιά!Πόσο κοστίζει πλεον αυτη η συσκευη;κυκλοφορεί μεταχειρισμένη ή θεωρείται παλιό μοντέλο;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά!Πόσο κοστίζει πλεον αυτη η συσκευη;κυκλοφορεί μεταχειρισμένη ή θεωρείται παλιό μοντέλο;

 

ψάξε στο scroutz.gr επίσης υπάρχει και στο eshop απο ότι είδα και στο wap5 οι τιμές κυμαίνονται γύρω στα διακόσια με διακόσια πενήντα ευρώ νομίζω ότι δεν ξεπερνάει τα τριακόσια ευρώ. Εγώ πχ που το είχα πάρει μεταχειρισμένο το πήρα 140ευρώ αλλά με λίγη δυσκολία να βρεις μεταχειρισμένο σε κέντρο μεταχειρισμένων εγώ στην αθήνα που έψαξα τα γύρισα όλα τα μαγαζιά και το βρήκα μόνο σε ένα. Μπορεί και με αγγελίες σε εφημερίδες να το βρεις μεταχειρισμένο ή στο ricardo.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για golden aluminium αλλα στα μαγαζια τα ηλεκτρονικα φοβαμαι μηπως πλασαρουν τιποτα made in China,παραεισαγωγης κομματια και οχι Φινλανδικα
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για golden aluminium αλλα στα μαγαζια τα ηλεκτρονικα φοβαμαι μηπως πλασαρουν τιποτα made in China,παραεισαγωγης κομματια και οχι Φινλανδικα

 

ψάξε σε κέντρο μεταχειρισμένων και πήγαινε εκεί να το πάρεις για να το δεις πρωτα. Ή πάρε τηλέφωνο σε wap5 και eshop να ρωτήσεις τα μοντέλα που έχουνε εάν είναι απο την σωστή χωρά. Αν και δεν νομίζω να είναι παράεισαγωγής.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.

Βγηκε αναβαθμιση για το firmware. Εγκατεστησα την v091.003 με προσαρμοσμένη έκδοση 091.003.C00.01, αλλα ψαχνω να βρω τι αλλαγες εγιναν και φυσικα δε βρισκω τιποτα.

 

Αυτά ως προς την ενημέρωση.

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

έχω μια συσκευή Nokia e52 στην έκδοση 052.003 και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση αλλα δε μπορώ. Έχω δοκιμασει σχεδόν τα παντα. Εχω δοκιμάσει τοσο μεσω nokia software update όσο και μέσω nokia suite οπως επίσης και μέσα απο το τηλέφωνο αλλα όλα μου εμφανίζουν οτι το λογισμικό μου είναι το τελευταίο και οτι δεν χρειαζεται αναβάθμιση. Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν ειναι κλειδωμένη? Μου βγαζει το σηματακι της cosmote σαν προφύλαξη οθόνης οποτε μάλλον είναι. Μπορώ να κανω κατι γιαυτό ??
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το βρήκα, εκανα debrand και τώρα θα περασω την 081.

 

Ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια. Αν χρειαστώ κατι θα επανέρθω!! Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρήκατε καμία διάφορα στην καινούργια αναβάθμιση ; εγώ εχω ένα προβλημa στα καλά καθουμενα μπαίνω στο ραδιόφωνο του κινητού και δεν παίζει και κολλάει , έκανα επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμίσεων και τίποτα πάλι τα ίδια. Δηλαδή θα πρεπει να ξανά κάνω hard reset;. Καλά πάμε καλά πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να κάνουμε hard reset στα sumbian 60 ;. Να to ξέρω διότι είναι πολύ σπαστικο. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη χρονική στιγμή πού πρέπει να κάνω hard reset χωρίς να εχω προβλήματα ;. στο series 40 νόκια πού είχα πριν δεν είχα τέτοιa προβλήματα. Τόσο προβληματικά είναι τα sumbian series 60;. Δεν εχω άλλο προβλημa με την συσκευή απλά είναι σπάσιμο να σκαλωνει σε κάτι η συσκευή και να μην δουλευει μετά απο επανεκκινηση τις συσκευής.

Edit:τελικά πέρασα την αναβάθμιση απο to ίδιο to κινητό και δεν είδα καμία διάφορα άρα μάλλον θέλω hard reset για να δουλέψει to ράδιο; επίσης πως μπορώ να βγάλω to νόκια communication ;. Διότι όταν μπαίνω στις επαφές μού γράφει τηλέφωνο και άμα πας πάνω έχει επιλογές και με μπέρδευει . Άμα κάνω back υπ και ξανά κάνω hard reset και περάσω to back υπ χωρίς τις ρυθμίσεις θα παίζει to ράδιο κανονικά ; . Θα μεταφερθεί και to νόκια communication; ή όχι;. Οποίος to έχει δοκιμάσει ας με ενημερώσει τον ευχαριστω πολύ!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κι εγώ σήμερα που άνοιξα την συσκευή μετά από καιρό (πλέον δεν την χρησιμοποιώ), παρατήρησα ότι βγήκε αναβάθμιση λογισμικού. Το σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή και εγκαταστάθηκε η έκδοση 091.003. Το καλό πάντως είναι ότι δεν επηρεάστηκαν μηνύματα και αρχεία, και μάλιστα διορθώθηκε και ένα πρόβλημα που είχε η συσκευή μου όταν την χρησιμοποιούσα (τα μηνύματα που λάμβανα δεν εμφανιζόντουσαν στην αρχική οθόνη, ούτε καν φακελάκι, για να τα δω έπρεπε να μπω κατευθείαν στα εισερχόμενα)... Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω δώσει την αγαπημένη μας συσκευή στον αδερφό μου - . Του εμφανίζει το παρακάτω προβήμα .Αποθηκευει τα πάντα στη συσκευή και οχι στη κάρτα μνημης με αποτέλεσμα να τιγκαρει συνέχεια .Εψαξα αρκετά αλλά δε βρήκα τη λύση ..

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?εχω κατεβάσει τη τελευταία έκδοση λογισμικού

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω "ξένη συσκευή" Ε52. Αν κάνω αναβαθμίσεις μόνον over the air και όχι μέσω υπολογιστή χάνω την γλώσσα (ελληνικά)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω "ξένη συσκευή" Ε52. Αν κάνω αναβαθμίσεις μόνον over the air και όχι μέσω υπολογιστή χάνω την γλώσσα (ελληνικά)?

Αν τις κάνεις μόνο μέσω OTA τότε δεν χάνεις τα Ελληνικά. Μπορείς όμως να αλλάξεις product code έτσι ώστε να τις κάνεις και μέσω ovi suite.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...